Автор Тема: "Куки" срещу граждани (2)  (Прочетена 12514 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
"Куки" срещу граждани (2)
« -: 2007-10-15, 13:29 »
Имаше на времето една тема за полицейския произвол и насилие. По модераторско невнимание изчезна в небитието (случва се, за щастие рядко). Нейна кеширана версия може да бъде открита тук за желаещите да припомнят какво са писали.

Иначе мисля че такава тема си е добре да има :)

Та... на нов глас:

Грешните хора на грешното място

Или докъде може да стигне полицейското насилие

ripkata

• Гост
Отговор на: "Куки" срещу граждани (2)
« Отговор #1 -: 2007-10-15, 14:36 »
В последно време зачестяват тези случаи на насилие от страна на полицията.Това ме кара да мисля НА КЪДЕ ОТИВА НАШАТА ДЪРЖАВА??? Та за каква сигурност говорим изобщо в тая страна?И ако преди години децата са искали да станат полицаи когато пораснат то сега съвсем не е така.И кой би искал да стане като човека който взе парите на тати,с които трябваше да ми купи шоколад?И кой би подражавал на хора,които бият възрастни жени насред Витошка с някакво смешно оправдание?Нелепо е,но то май всичко е така вече в тая България!Жалко...още повече че не става въпрос за обикновен човек,а за хората ,на които ние би трябвало да имаме доверие и които да ни защитават и въдворяват ред?Пусти пари,пуста алчност..ето до това водят...

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #2 -: 2007-10-15, 15:01 »
Апфф значи полицаят го е гръмнал.... а защо ли се беше разнесъл слухът, че едното момче е стреляло по другото. Много странно. Дам тва обяснява и факта, че всички (около 30, за скромния половин час) пазители на реда бяха особено нервни.
Хубаво, че се разминахме да станем свидетели. Кой знае кви проблеми можеше да си навлечем. То не че нямаше, първо линейката щеше да ни сгази, после някъв идиот от блока хвърляше ябълки... Доста странна ситуация се беше получила.
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #3 -: 2007-10-15, 15:38 »
Пфффф вече не мога да ги трая съвсем. СЛЕД КАТО ЗАСТРЕЛЯХА без предупреждение мой приятел (да - същия тоя случай в Иван Вазов дето гръмнаха вестниците миналата седмица), щото няква бабичка си е мислила че краде неква кирлива кола...Сори - в тая държава закон няма. Има полицейски произвол!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #4 -: 2007-10-15, 15:57 »
В заведение на времето (случая "Алиби"), застреляха един мой колега. 19-годишен програмист и един от най-хрисимите хора, които съм познавал.
Празнуваха Петровден (че бяха няколко Петър-овци във фирмата, аз точно тогава нещо бях възпрепятстван). Пича отива до бара за количка (и бира не пиеше) и получава куршум в челото. Някакъв бивш НСО пиян като кирка на бара решава да се прави на мъж пред аверчето и стреля "във въздуха" в препълнена дискотека.

Няма да заравя мълчанието в офиса - отивам на работа - пълна тишина всеки уж гледа нещо монитора,а ма аха да потекат сълзи. "Абе, какво става?" "Убиха Петър", "МОООЛЯЯЯЯ?!?!?". Гадове  >:(.

Предполагам за да има толкова боклуци сред ченгетата и учителите, част то проблема е ниското заплащане (който го бива за нещо, става нещо друго). Ама...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
« Отговор #5 -: 2007-10-15, 16:03 »
Е в случая го бяха гръмнали със стоп патрон ама най-смешното е че според куките е станало "случайно" докато тоя тъпак си е прибирал патлака в кобура. Мноо ми е интересно кой прибира пистолет с патрон в цевта, запънат ударник и свален предпазител. И много ми е чудно как не е застрелял себе си тъпака а съвсееееем случайно е гръмнал пича, който според свидетели секунди преди тва е съборил на земята директно без да му каже нещо.

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #6 -: 2007-10-17, 01:19 »
Преди месец с един приятел след като слязохме на гарата в София и така както си бързаме през 50 метра
куките ни спират. И естествено понеже не сме софиянци започват разправии, проверки на раници и всичко за което се сетиш. Дори на третия път в районното искаха да ни карат. И то някаде по обед на главната...
Така де... това другаде го няма.
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
« Отговор #7 -: 2007-10-17, 01:49 »
Aко под "главната" имаш предвид Мария Луиза момчеееее...Няаш си представа къде си бил в такъв случай...Особено па около Лъвов Мост...Леле тръТки ме побиват...

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #8 -: 2007-10-17, 09:20 »
Aко под "главната" имаш предвид Мария Луиза момчеееее...Няаш си представа къде си бил в такъв случай...Особено па около Лъвов Мост...Леле тръТки ме побиват...
Какво е имало тогава?!  :-\ ???

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
« Отговор #9 -: 2007-10-17, 12:30 »
Нищо просто там е бардака на София и е пълно с мангусти коит могат да те остават без стотинка преди да усетиш кво се случва.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #10 -: 2007-10-17, 12:33 »
Има го :). Във всеки голям град е напълно нормално да спират младежи с ранички, притичващи из най-криминогенния район :). Щото - не се знае от кого бягат и чии вещи са в раничките.

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #11 -: 2007-10-17, 13:43 »
Амм ясно ясно, аз реших, че е имало някакво събитие. Иначе и мен са ме проверявали "по глаавната", макар че си изглеждам ординари...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #12 -: 2007-10-17, 13:51 »
Странно, но мен все още не са. На улицата никога.

Само обичайното тарашене където има метал-детектори.
Вчера влизайки в Съдебната палата примерно - накараха ме да си извадя и кутията с цигари освен запалки, ключове, да си отворя и покажа раницата и т.н., ама то всички през това минават. Полицайката беше много готина (ама не и 8-те добре въоръжени "горили" зад нея де), да му се прище на човек пребъркване на джобовете (моя единия е беше скъсан).
« Последна редакция: 2007-10-17, 13:53 от tech_noir »

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #13 -: 2007-10-17, 14:00 »
Ахах преди две години с един приятел даже ни събличаха да проверят дали случайно не сме си скрили тревата някъде там...  :-X :-X

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #14 -: 2007-10-17, 14:27 »
Поправка, бях забравил един случай, когато ме спряха...

Ами отивам една приятна събота сутрин до университета (НБУ в Овча Купел, пък аз живея в Лозенец). Сутринта гладно. Аз с "кубинки", кожени гащи, тениска, риза и отгоре дебело пухено яке. С раница, много брадясал и тъмните огледални цайси (студено ама слънце).
Маршрутка > Овча Купел> лекция > маршрутка обратно. Вече е станало 20 градуса. Хората по ризки, аз с онова огромно яке дето не се събира в раницата. Приземявам се в Горни Лозенец. Тогава бях на кабелен нет, знам че свършва и трябва да мина през кварталния офис на кабелната да си купя нова ката за зареждане на акаунта. Тъкмо слизам на спирката и половинката ми се обажда да взема от супермаркета 2 литра олио че го била свършила. ОК, вземам голяма туба олио, набутвам го в раницата при тефтера и правя чупка към офиса на кабелната. Ама те такива карти нямали, имали само по 50 (пък аз след олиото и маршрутките имам в джоба 48 лева). Обаче било имало в другия офис. Замислям се - централния им офис ми е до работа и мога да мина в понеделник на път, да ама нета ми изтича още в неделя.
Вземам трамвайчето до площад Журналист долната му пенпердикулярна уличка помещава офиса на кабелните. Каза ми жената е това е уличката, ама за номер не каза, пък аз нямах идея че е толкова дълга.

Вървя си аз. Слънце пече. Хората вече по тениски, аз все така с кубинки, кожени гащи, огромно яке и 2 литра олио в раницата. Вървя по тъпата уличка, дето се оказа 2-3 километра от единия край систематично гледам за офис на НетИсСат и псувам. В един момент улицата свършва, аз съм се озовал сред някакви големи бели коли на нещо като площадче, къде продължава улицата - ни помен. Седя си аз под слънцето и псувам.

В следващия момент 5-има огромни полицай ми се мятат отгоре, вземат ми раницата и ме притискат до стената. Половин час лични карти, проверка на раницата и джобовете, проверки на цялото ми досие в централата и разпит къде съм роден, къде работя и каъде живея и какви ВСЪЩНОСТ правя там.

Каква е истината. Събота, точно след началото на войната в Ирак. Всички американски посолства по света са затворени и под усилена охрана. Уличката по която съм тръгнал свършва точно на паркинга на американското посолство. Гледат през камерите - няма жива душа, навън горещ съботен ранен предиобед. Изведнъж брадясъл тип с широко яке, очевидно тежка раница и тъмни очила се появява ототзад, застава между колите, почва да се оглежда и да си мърмори нещо...

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #15 -: 2007-10-17, 14:27 »
Ами беше май булевард витоша и само там някаде не ни провериха.
А в другите градове го няма това. Може да ти запишат данните но не и през деня, а да те тарашат така на всеки 50 метра...
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #16 -: 2007-10-17, 14:31 »
Късмет. На един познат в Плевен така му чупиха носа с коляно на общо основание като се прибирал пеша от купон в 2 през нощта.

Нали се сещаш иначе кой е (все още) кмет :). Ама ефект мисля че има - в сравнение с Варна, Плевен и Стара Загора поне е доста по-спокойно и безопасно на улицата (лични впечатления).
Ако си в наистина малък град, където хората се познават лично, фейс-контрола е автоматичен и няма нужда от проверки, за това пък как се втренчват в непознатите, ако не е някакъв курортен...

(Витоша и Мария Луиза са на практика един и същ булевард)
« Последна редакция: 2007-10-17, 14:35 от tech_noir »

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #17 -: 2007-10-29, 00:51 »
на мен не са ми проверявали раничката, а личната карта... Много  лошо ако си на 17,  часът е  3, и си единствената  с трезва представа за  ситуацията, заобиколена от  хилещи се, много пияни  връстнички. Още по-интересно стана, когато  ме "арестува" познат на баща ми  и се закани, че ще му звънне,  за да си ме прибере... Заплахи, предупреждения, упреци и задължителните поучителни съвети...По- по-интересно беше, когато татко не си вдигаше телефона..., а най-интересно стана, когато  въпросният си ме закара пред входа с патрулката, понеже нямаше кой да  ме вземе... Поне не бях сама, а с приятелка...
другият ми досег с органите на реда, беше като идваха  вкъщи  да търсят татко...дълга история...Същият ден бяха идвали вече  три пъти да го търсят без особен  резултат... Така към девет часа вечерта, зимно  време аз си храня кучетата в мазето и чувам как хората си влизат  преспокойно... в двора... аз с дружелюбна нагласа тръгвам да ги посрещна и да им отворя вратата поне, да не се налага да я разбиват. Светкам тока, а те вече  са се намърдали ввътре... Гледам олигофренската физиономия на единия, чиито очи светнаха като се появих, съпроводени с тъпа усмивка... В този момент зад мен се появява 70 килограмова кавказка овчарка, която почва да ги лае... Усмивката бързо изчезва и въпросните господа намериха много бързо дръжката  на вратата... колко жалко - а щях  да е запозная с олигофрена с пистолетът, с бръснатата глава и тъпата усмивка .... щеше дори да му взема телефона, но кучето дойде, след него и бащата...
абе не са ме били, което си е предимство... Ама нещЪ повече близки  срещи с тоя вид... Да си ги  гледам отдалече ми стига...

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #18 -: 2007-10-29, 09:00 »
Мен ме биха доста зловещо веднъж, но беше отдавна и имам смътни спомени. Всъщност бях в доста неадекватно състояние, така че не им се сърдя, кой знае на какво съм приличал.
Иначе напоследък главно по Ботев ме проверяват все едни и същи, за една седмица ме бяха проверили 3 пъти и започна да ми става досадно да ми губят времето за глупости. Вече ми стана рутина - виждам униформен и директно смъквам мешката от гърба и изпразвам джобовете... Тези на Ботев поне не са лоши, обаче и аз съм попадал в ситуации като тази на Виктор- отивам на интервю за работа лятото - ризка, панталон; избръснат, прилежен, усмихнат - с куфарче разни документи, обикалям из един квартал 25мин и тъкмо стигам до блока, звъня на домофона и ме дърпа една дебела ръка, двама намръщени: "5-то РПУ, я ела отстрани за една проверка". Абе, блъснаха ме 2 пъти до стената да ме уплашат, проверката беше невероятно тъпа, имаше рутинния тъп въпрос: "Като си от квартал Х, кво правиш в квартал Y?" (ебахго в демокрацията, в Италия примерно няма да ми направят проблем, ама в съседния квартал: ужас!), след това при кой си тръгнал, кво, що, как, къде, я се обади, че ше закъснееш... Пълни изроди. Проверка над половин час, накрая се ометоха.
Като се качих в офиса и се извиних за закъснението, ми обясниха, че на някаква мутреса й е гепен телефона на предишния ден и всички възможни органи на реда и на подземния ред сновяли из квартала :) Даже съм бил попаднал на лекия вариант ; ))
Signature.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #19 -: 2007-10-29, 09:12 »
...рутинния тъп въпрос: "Като си от квартал Х, кво правиш в квартал Y?"
О, да, това е винаги, обичайната простотия.
Между другото, не знам дали на вас ви прави впечатление, но полицаите в София, които виждам по улиците, напоследък ми се струват необичайно много в сравнение с предишни години, дали не са им увеличили бройката?
Caralho Voador

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #20 -: 2007-10-29, 09:37 »
По принцип последните 2-3 седмици са се сгъстили заради изборите и стачките, но от няколко месеца насам има засилен полицейски контрол. Аз нямам против да се задържи така и дори да се засили, защото нещата са малко по- спокойни наоколо.
Сега карам шофьорски курсове и опитвам да излизам с колата на бащата някъде наоколо, за да практикувам допълнително. Преди време нямаше проблем да се завъртя в квартала, но сега перкаме чак след околовръстното (Мрамор, Житен, Требич, Доброславци), където е малко по- спокойно откъм контрол.
Signature.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #21 -: 2007-10-29, 09:44 »
Може би са установили местоположеннията на бардаците и сега се размножават безконтролно  :-\

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #22 -: 2007-10-29, 09:54 »
Може би са установили местоположеннията на бардаците и сега се размножават безконтролно  :-\
Доколкото разбрах, дори в СинСити са отворили законен бардак... То май вече си е по- легален бизнес и от магазин за плодове и зеленчуци...

Edit: което всъщност не е толкова лошо, защото ще участва и БЪЛГАРСКА, БЯЛА плът и най- накрая ще се обърне кривата на демографския срив ;)
« Последна редакция: 2007-10-29, 10:04 от NoFeaRInc »
Signature.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #23 -: 2007-10-30, 06:31 »
Между другото, не знам дали на вас ви прави впечатление, но полицаите в София, които виждам по улиците, напоследък ми се струват необичайно много в сравнение с предишни години, дали не са им увеличили бройката?

Не е само в София друже. В цялата страна е така. Дерективата, спусната свише към всички регионални дирекции на МВР е "Всичко на улицата, бурканите на мах, демонстрирайте присъствие". И ако в София правят проверки (да си призная направо ме шашнахте), то тук (в Пловдив) милиционерчетата само муат тостери и киснат я по кафенетата, я по улиците. Примерно, ако в момента някой реши да се пробва да бутне някое и друго РДВР освен чистачките и деловодителките няма да има кой да го спре.

Ама пък от друга страна започва да се застудява... Гадовете ще вземат да мръзнат, да се нервят...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #25 -: 2008-03-23, 19:43 »
Хм, това да не влиза в сила и в София, че мразя такива ситуации :\ Освен това как да не правиш нарушения по такива пътища? Онзи ден в Орландовци дясното платно 'изскубано', карам в лявото, изскача един, но беше разбран и ме изчака да заобиколя ямата с размери на подземен гараж. Или по- миналата седмица - сутринта заминавам на село (на 40-тина км от София), вечерта се връщам по тъмно по същия път. По едно време гледам колегата пред мен се изнася извън платното за движение в 'градинката' отстрани, викам 'малей, че селянин' - обаче виждам - през деня разкопали пътя (естествено, никакви табели), набивам спирачки и заобикалям по неговия път. Изваяли 14 дупки, които щяха да ми изкривят калника, и то от 2-те пътни платна, така че да можеш да минеш само извън пътя безболезнено... Та, ако за такова нещо ме глобят, ше ме хванат за ръчната!
Signature.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #28 -: 2008-04-23, 11:13 »
Е'т'ва ми хареса най-много от статията:

Цитат
Схемата, за жалост, е следната: Хващат някой тинейджър със семейни проблеми и нисък успех в училище, да пуши трева. И веднага - в детска педагогическа стая, викат майка му и баща му, после го пускат. Баща му започва да го бие системно, а момчето напук започва да друса и амфетки и съвсем за*бава училището. Хващат го отново. Вкарват го в ТВУ, където става жертва на изнасилвания от по-големите - престъпници и роми. После - в психиатрията, където му минава животът, клатейки се на една пейка в градината на психодиспансера и говорейки си сам на себе си. Чудесен живот. Чудесна социална политика, чудесни закони. Така трябва да се постъпва с всеки престъпник. Особено, когато не е имал достатъчно пари да си плати, когато е трябвало…
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #29 -: 2008-04-23, 11:18 »
мдаааа... трябва и те да отчетат дейност - бройка разкрити "престъпления"  >:(