Автор Тема: Месни изроди  (Прочетена 38761 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Отговор на: Месни изроди
« Отговор #90 -: 2007-10-11, 22:06 »
Апропо и моите опити да изнамеря ясноструктурирана платформа (барем политическа, като за партия) останаха ялови за сега... Брех, никой неще да ни казва к'о ни мисли...

Ами ще си направя труда да ти извадя главните точки от програмата на : www.obichamsofia.com
Довечера

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #92 -: 2007-10-11, 23:16 »
Лични страници и блогове на кандидатите

София
Бойко Борисов

Бриго Аспарухов

Мартин Заимов
"Обичам София" (е не, не мога да напиша това на латиница) на места го свързват като личен сайт, на места като такъв на кампанията - може ли малко разяснения?

Константин (Тити) Папазов

Инж. Янко Янков

Андрей Георгиев

Варна
Красен Кралев

Пловдив
Венцислав Каймаканов

Васил Згуров

Бургас
Димитър Николов

Разград
Наско Атанасов

Хасково
Антон Делчев Иванов

Кюстендил
Любомир Анчев

Пещера
Мариана Кукушева

Дупница
Даниела Годинова

Шабла
Инж. Станой Стоев
« Последна редакция: 2007-10-11, 23:29 от tech_noir »

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #93 -: 2007-10-11, 23:24 »
Алберт и Бат Бойко успешно измесетиха дебата от икономическите въпроси. Анонсирания дебат беше за икономика, а се говори за политика. Нормално след като управленските умения на Бойко са крайно ограничени.

Забележете първия въпрос на агент Алберт...

Ето линк към цялото интервю :

http://www.obichamsofia.com/show_news.php?id=66&type_id=1

Ето мнение на един "независим" журналист : 

Цитат
Нямаше злоба, но не стана и дебат

Георги Коритаров
тв водещ

Може би за мнозина дискусията между Заимов и Борисов да не е била достатъчно атрактивна. Нямаше нападки, нямаше злобен тон, нямаше и разходка из лабиринтите на софийските подробности, колкото и важни да са те. Нямаше и още нещо - нямаше как да бъде проведен експертен дебат. Проблемът е, че Борисов отдавна има официално приета и разпространена програма за София. А Заимов дойде на този дебат без такава. А програмите са основният ангажимент на политиците към избирателите. Ако няма писмен текст, много трудно се търси отговорност. Когато няма програма, е все едно да задаваш въпроси във въздуха.
Всички видяха и чуха, че пътеките към партньорство между старата и новата тенденция вдясно са силно стеснени. Заимов и Борисов са два антипода. Борисов стартира в политиката като индивидуален играч. Той обаче спечели кметски вот в София, изгради политически субект, като ГЕРБ, и планомерно разгръща усилия в посока на спечелване на бъдещи парламентарни избори. Очевидно е, че за ГЕРБ битката за София не е самоцел. Довършване на започнатото в столицата ще означава искане на кредит на доверие и за политически реформи в страната.
На този фон Заимов е продължение на друга традиция. Той дори не е независим експерт, подкрепен от две десни партии. Той е човек, който членува отдавна в Демократическата партия. Тя обаче издигна друг кандидат - Тити Папазов. Заимов не напуска демократите, едновременно с това той е в конкурентна битка с техния кандидат. В състояние ли е Заимов да накара лидерите на партиите, които са го издигнали, да спазват принципите на политическата отговорност, след като самият той е представител на друга формация? Разбира се, че не. Тогава? Тогава излиза, че политическото уравнение за "коалирането" на СДС и ДСБ е вече решено. То гласи, че двете партии са се обединили за пореден път около безотговорност.
(Пред Всеки ден)

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #94 -: 2007-10-12, 00:08 »
Личния блог на Мартин e: www.martinzaimov.com

Сайта на кампанията е: www.obichamsofia.com

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #95 -: 2007-10-12, 00:22 »
Забава в предизборно време:

От днес:
* “Кметът на София и кандидат за втори мандат Бойко Борисов предлага заедно с местните избори да се проведат и предсрочни парламентарни избори, за да се спестят пари, които да бъдат дадени на учителите”. !?
От предните дни:
· "Бойко Борисов: Идването на Бриго Аспарухов в кабинета ми може да се проследи по клетката на мобилния му телефон"
* "Йорданка Фандъкова: Виждала съм г-н Аспарухов на живо един единствен път – когато чакаше за среща с Бойко Борисов"
· "Константин Папазов: Бойко Борисов отиде при Бриго Аспарухов на среща в Сандански на 9 септември, а не обратното. "Бойко Борисов каза, че е бил на риба, само че е бил на риба на 8 септември, а на 9 септември е бил в Сандански”, заяви още Папазов."
· "Мутрата си е мутра, дори когато е увита в целофан и има генералска униформа. Това заяви водачът на листата на БСП да общински съветници в София Георги Кадиев по повод твърдението на кандидата за кмет на София от ГЕРБ Бойко Борисов, че преди 15 дни Аспарухов го е молил да го вземе в ГЕРБ"

И едно мнение което много харесах:

"Не ме притесняват нито опитите за психологически анализи на опонентите на г-н Заимов, нито реакциите на купените социологически агенции след дебата в Нова! Мисля само, че госпожата, която коментира днес резултатите трябваше да вземе няколко урока от Алберт как се манипулира общественото мнение, защото той го умее много добре, а не да я остави да се пържи на същия огън, на който се пържеше предния ден "Спасителя" Бойко на "дясното", София и цялата току що влязла в ЕС България ! Май и на двамата бая им бяха пресъхнали "кастанетите"! И манипулирания резултат 6:3 и той не ме притеснява! Притеснява ме само факта, че за 63 години научиха този изстрадал народ да мрази интелигентните хора, работливите хора, да обича анархията и да мрази законите, защото законите са ред и правила при които няма прошка за никого! На ясно съм и с регламента за 40-те години който трябва да изчакаме, но мисля, че ние, от другата страна на барикадата, сме в пъти повече! Остава само да излезем и да кажем, че искаме да променим живота си! НАШИЯ ЖИВОТ! Мисля, нищо не ни пречи да го направим! "

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #96 -: 2007-10-12, 00:42 »
по принцип кампаниите са си комични

Само че в това
Цитат
"Бойко Борисов: Идването на Бриго Аспарухов в кабинета ми може да се проследи по клетката на мобилния му телефон"
какво смешно има? Наистина няма проблем. Както и няма (със съответния достъп, разбира се) да разбереш имената, адресите и части от биографиите на пътуващите в момента в даден трамвай на даден участък по SIM-ките им (ако са или някога са били на договор към който и да е мобилен оператор). София е с микроклетки. Доста са прецизни.

Не видях мнение за камерите по улиците наистина. Какво ви е мнението по въпроса?

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #97 -: 2007-10-12, 09:42 »
според мен Дончева убедително води - нищо лично към сините, но не съм гей и най-много да се обичаме платонически), основаването на кавато и да е нова партия си е далавера.

Да, да! Направете тая, кхм, лека жена кметица на София, да! Искам го, покажете най накрая че българина окончателно е загубил разсъдъка си, и тогава вече аз ще ПОЧНА да гласувам, и знаете ли за кого? За Доган! Защото ще разбера че тези мърши не заслужават самостоятелност и имат нуждата от турско присътствие на врата си!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #98 -: 2007-10-14, 14:23 »
Който не го бива за друго става политик, нормално.

Аз пък се сещам за един много страховит модератор в едни професионални форуми. Голям гуру, много велик,  всички други са некадърници нескопосани и имат мноого хляб да ядат докато му стигнат нивото (могат да му подражават обаче, барем научат нещо). Странно защо почти никой в бранша не го познава лично. Случайно бях колега на негова бивша колежка. Занимава се с нещо съвсем, съвсем друго. Покрай имиджа му по форумите е наеман на три пъти за това в което е такъв експерт. И трите е уволняван в рамките на първите три месеца поради несправяне със задълженията, некадърност и несработване с екипа.

Личната култура на (надявам се не типичен) кандидат виждаш по-горе. В поседната компания, в която бях служител, в тесен кръг и обстановка на разпускане в края на работния ден, шефа на "момчетата за всичко" си позволи да нарече виша служителка на друга компания "мазна патица". Става дума за дама, при споменаването на чието име, всеки влязъл в служебен досег с нея стиска зъби и псува мноого тихичко.
Въпросния шеф на отдел при нас едва не беше уволнен заради тези си думи, при все че беше братовчед на основния акционер - каквито и да са личните впечатления и отношения, те не би трябвало да се проявяват по отношение на служител на контрагент/клиент/конкурент при каквито и да е обстоятелства. Етика и едно много основно възпитание.

Не всички са такива, спокойно. Както виждаш нагоре има примерно служители в строителни компании, които безкористно ще се жертват на трудното поприще в разпределянето на концесии и решенията за общински земи и имоти.

За парламентарните сигурно ще ни агитират да гласуваме за Кузов като шеф на домовете за сираци, щото е регистрирал obichamdecata.bg и им се усмихва сладко. И е изсипал в реклама повече пари, от бюджета на същите домове за последните пет години години без да обясни от къде ги вади (само не се замисляйте чии е Паркинги и Гаражи примерно че обясненията как тогава все още има проблем с трафика стават сложни).

Ако в съвета влезе някой от Гвардия ще захвърчи една много интересна перушина.

Ами ще си направя труда да ти извадя главните точки от програмата на : www.obichamsofia.com
Довечера
това май няма особена нужда да се коментира
« Последна редакция: 2007-10-14, 14:40 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Последна редакция: 2007-10-18, 15:30 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #102 -: 2007-10-19, 11:16 »

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #103 -: 2007-10-19, 11:26 »
Да се смееш ли, да плачеш ли?! Или онзи, който отивал с карантията си...
Уф... Почвам искрено да се дразня за какви овце ни смятат...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #104 -: 2007-10-19, 15:14 »
http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=-723496557962596648&hl=en

::)

egoist

• Гост
« Отговор #105 -: 2007-10-19, 18:23 »
Леле, леле! Малееее! Ай! Ах! Въй! Въх! Ух! Ох!
Смях се с пълно гърло, изумих се до степен, до която не съм очаквала, че мо'а да се изумя!!! ;D :o ::) :P ;D :-X

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #106 -: 2007-10-19, 18:46 »
Значи на това му се вика "грубо селско изпълнение"

И на мен щеше да ми е смешно ако имаше поне един читав, когото да избереш. За сега го намирам за по-скоро трагично.

egoist

• Гост
« Отговор #107 -: 2007-10-19, 22:26 »
 :P

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #108 -: 2007-10-21, 20:23 »
Текст, Видео и коментари на дебата между Мартин Заимов и Бойко Борисов по НоваТВ

Уф... Почвам искрено да се дразня за какви овце ни смятат...
Страшното е, че те самите се имат за интелигентни
« Последна редакция: 2007-10-21, 21:13 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #109 -: 2007-10-22, 10:01 »
Аз пък се чудя защо никой не ни предлага на нас да ни купи гласовете? Що само циганските купуват, може и аз да искам да си го продам.  ;D Вярно, че нашите са доста "по-скъпи", но пък ние можем да си прочетем бюлетините сами. Е, това ако не е предимство! Просто и тия избори станаха абсолютно посмешище, ходи да гласуваш после, за кой?!

Ами не ни предлагат, защото разбират че българина е тарикат и парите ще ги вземе, а после ще иде и ще гласува за когото си реши или изобщо няма да гласува - именно поради причината че може да си прочете бюлетината и да я изхвърли ...
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #110 -: 2007-10-22, 11:54 »
А... не е така. Има вариант да вземе пари от всички и да не гласува, да се пазари като на търг, или да иска дивиденти после.

Последното всъщност е идеята на всеки избори за управляващи, ама предпочитат засега да се правят на ударени. Като се намира кой да гласува първосигнално за Левски и ЦСКА, що трябва да се набутват и да обясняват че всъщност нещата би трябвало да са като при акционерните дружества - така или иначе плащаш данъци добре е да избереш оптимална възвращаемост срещу тях. "Народа прост, държавата слаба..."

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #111 -: 2007-10-23, 00:30 »
Това ни е кандидат за мет :
  :-X
« Последна редакция: 2007-10-23, 03:46 от tech_noir »
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #112 -: 2007-10-27, 02:28 »
Моите две много кратки обещания (Мартин Заимов)

Какво да кажа няколко дни преди изборите? Гласувайте! За когото и да било, но гласувайте! Това е много банално твърдение, но е и много важно. Много хора питат: „За кого да гласувам? Този е мошеник, онзи е некадърник, другите въобще не ги знам.” И добавят: „Не им вярвам на обещанията.” Искам да кажа няколко неща за обещанията. Обещанията са важни поне по две причини. Първо, по тях следим избраниците си. Второ, по обещанията може да видиш кой има идеи за града и кой претака стари неща. Сега си мисля за обещанията, които дадох досега по време на кампанията. Те са съвсем изпълними обещания. Ако трябва обаче да ги обединя в едно кратко изречение ще кажа, че аз обещавам човешка София. Звучи много просто, но не е. Много големи градове по света не могат да отговорят на подобно обещание. Макар и всички да се стремят към това. София обаче може да стане човешки град по няколко причини. София е малка столица. Това я прави управляема. Нейното архитектурно и културно наследство е богато. Много богато. Богатото наследство дава човешко измерение на един град. В София се е събрала паметта на България и паметта на Европа. Със София може да „разговаряш”. Природата на и около София е другото условие за нейната човещина. София е зелен, дишащ град. Това е град, който може да се държи като естествен организъм. И накрая хората на София са привързани към нея. Дори и тези, които са крайно разгневени от нейното състояние, както и аз съм разгневен, са привързани към града. И го обичат. Всичко това не прави София човешки град, но ми дава надеждата, че мога да го превърна в човешки град. И това е моето кратко обещание.

Разбира се, всеки ще зададе въпросът: „Кой ще ти помогне да си изпълниш обещанието”. Много смислен въпрос. Никой не иска някой Дон Кихот, който се бори с вятърни мелници или с комините на Кремиковци. Много простият отговор на този въпрос е: „С вас”. Едно нещо, което приятно ме изненада по време на тази кампания е ентусиазмът, страстта и компетентността на една наистина загрижена за София общност. Мисля си, че коментарите на моя блог и на сайта показват тази общност в действие. Вярно, не отговорих на всички въпроси, които ми задавате, някои от тях (много малко на брой) съзнателно игнорирам, но всеки отделен коментар ме накара да се замисля. Толкова грешат онези, които смятат, че форумите в интернет са непредставителни и безполезни. Полезността им зависи от това дали имаш за какво да разговаряш с хората. Аз имам. И затова ползата за мен е огромна. И за моя екип. И този форум ще бъде полезен и смислен и в бъдеще, не бих искал той да остане само кампаниен спомен. Кампанията обаче не е свършила. Като свърши тогава ще говорим за бъдещето на блога. Сега по-добре да се съсредоточим в бъдещето на София, което е в нашите ръце.

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #113 -: 2007-10-27, 02:29 »

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #114 -: 2007-10-27, 02:33 »
а за тези които искат да ме видят цивилен : www.myspace.com/iszvarg
:)

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #115 -: 2007-10-27, 02:42 »
Днес не е ли ден за размисъл... демек без агитации?
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

egoist

• Гост
« Отговор #116 -: 2007-10-27, 10:50 »
Зазо, ти размисли ли вече?! ХАаххахах! ;D
Тоя ... Иво много млад, бе! :o

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #117 -: 2007-10-27, 11:10 »
Crystal би трябвало да го хареса.

Агитацията точно днес не беше ли вече малко незаконна  :o? Имаше достатъчно време преди деня за размисъл.
« Последна редакция: 2007-10-27, 11:22 от tech_noir »

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #118 -: 2007-10-27, 11:58 »
Зазо, ти размисли ли вече?! ХАаххахах! ;D
Размина ми се с 20 дена да ми се налага да размислям. :D
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #119 -: 2007-10-27, 14:46 »
Ами снощи се прибрах в 2 и тогава го постнах. Иначе предишните дни не ми остана време от ходене из пазари, градинки и така.
Можеш да махнеш двата постинга с брошурата и последното изявление на Мартин. (към админа)
И да, млад съм с 25години, но точно това според мен ми е и предимството. Необременен съм от мръсотиите на повечето хора, които са в политиката от години.