Автор Тема: Месни изроди  (Прочетена 38762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Отговор на: Месни изроди
« Отговор #60 -: 2007-10-02, 00:43 »
Бъдете честни и човечни. Замислете се ако вие бяхте най-младия кандидат от листата и истински вярвахте в каузата си, ако бяхте готови да се борите София да има образован, компетентен и умерен кмет и вярвахте, че вашият кандидат е именно такъв, какво бихте направили? Това, което прави той, не е празна агитация по форумите. По-скоро призив към хората да се интересуват, да сравняват, да задават въпроси. Защото, както вече казах, само тези, които погледнат по-надълбоко, ще могат да прозрат през популизма и да видят къде има повече покритие. Доказателствата ги има, отговорите ги има. Но нали някой трябва да погледне, да потърси, да попита... Защото иначе хората просто ще се хванат за този, който вика най-силно.
Been there, did that :), сериозно. И чат-пат му влизаме в положението. Не е приятно да се бориш на слаба страна и да защитаваш кауза на партия/компания във враждебна срреда, да нямаш право да отговориш на част от въпросите или други отговори да не съвпадат с личните ти убеждениа. Трудно е да съхраниш първоначалния плам (ако си го имал) и да го предадеш на другите.

И все пак това тук е малка пасъчна площадка. С каквото и да се занимаваш не можеш да кажеш на конкурентите си за конкурентите си че са боклуци и после да се усмихнеш и да ги помолиш да са нежни с теб и да си носят вазелин. Естествено че ще те направят възможното да те размажат. Просто живота е такъв. Ако си коректен и етичен с останалите (което той не показа) можеш да се надяваш на подобно отношение от тяхна страна. Не можеш да разчиташ на него обаче. Особено ако са намесени много пари. Или да се усмухнеш и да поздравиш вежливо тълпа, тръгнала да те линчува. Не е тактика, с която се оцелява дълго. Играенето на стратегически игри ако щеш помага.
Тука само си лафим. Политиците като цяло са доста флегматични и мързеливи. В бизнеса обаче познавам дост хора на които им е работа да ръфат живо месо. Всеми най-голямата злоба за която се сещаш, прибави состоен за МЕНСА интелект, солидно образование и я култивирай с сесетина години практика в изкуството по всякакви легални (или не) начини да изкопчва ползи за компанията си. Едни такива особени, кратки и точно на място са им усмивките (подозирам че много добре ги познава, ама айде тука условно приемаме невинността му за факт).
Какво не може да очаква състрадание като почне да се блъсква с по 20-ина такива на ден. "Ама моля ви, бъдете нежни, дечицата искат да си играят на този парцел, не ми го вземайте", "Ама моля ви цената за билетче в трамвая е съвсем поносима, ако ви идва множко, станте и Вие кмет и ще видите колко ще Ви е евтино". Не върви. По-безопасно е да скокнеш в езеро с пирани с гумено патенце в ръка. Проблема е че като губи, губим всички ние (рядко и той самия). Много основна функция на избираемите политици е да се борят и да защитават интересите на гласоподавателите си. Не да се чудят защо се ядосват на обяснение (невиждан лукс, по тия земи всъщност) от сорта на "ама те ония батковци искаха закуските ви и аз им ги дадох много изгодно, ще видите колко сити ще се почувствате".

Вече достатъчно време разни възпитани хора обещават, уговарят и се усмихват. Забелязвате ли обаче интересната тендежнция да получават подкрепа тези дето тропват с край и казват "ей сега че им *** мамата!".От три хода два да са грешни, хората пак им прощават. Просто се умориха в блатото и искат конкретни действия. Каквито и да е. Не "когато му дойде времето, ша видиме". Сега и веднага.

Засега не са пламнали клади и не летят камъни, политическата вихрушка си е на мястото и все още има шанс (да знам че е млад и т.н. ама е обвързан със стара партия и минава за част от нея). Ако го изтърве, ефекта за нея няма да се ограничи в контролирано опожаряване на ключова сграда и няколко павета отдалече. Лош сценарии за всички, ама точно този народ е прекалено жилав за да оскотява и почва да се ядосва. Адреналина пречи на логиката.
(разбира се имам в предвид цялата сега управялваща политическа класа, нищо лично).

Аз като се издъня в това дето го работя ме съдят за неустойки. В най-най-лекия случай ме уволняват или губя клиента. За това гледам да внимавам с какво се захващам и какво обещавам, щото ако с цената на безсънни нощи и куп потрошени нерви взема да та не се справя става лошо. Никого не интересува дали на мен ми се е спяло, дали ми е спрял тока или гръмотевица е ударила блока. Хората просто си изискват обещаното. В срок (иначе им нарушавам плановете, от което губят ресурси, става ненужно и те самите се дънят пред техните клиенти). Смятам че са прави, а в такъв случай смятам че и аз съм прав да очаквам същото от тия чиитео клиен съм (или искат да им стана).
« Последна редакция: 2007-10-02, 00:57 от tech_noir »

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #61 -: 2007-10-02, 07:57 »
Лично към Заго - употребяваш неправилно пълен член.

Виноват, но аз не се кандидатирам за политик.
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен HeilEris

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #62 -: 2007-10-02, 09:27 »
Заго, който се кандидатира за политик, той си разбира от политика. Като нападаш някой за невладеене на български език, добре е ти самият да си що-годе на ниво, иначе става смешно.
Черна технико, отдавна съм разбрала, че злобата и нападките не са всичко. Те са за онези, които се страхуват, че иначе няма да получат това, което искат.

Неактивен HeilEris

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #63 -: 2007-10-02, 09:31 »
П.П. Дон Дада - смяташ ли, че въпросът за марихуаната е от компетенцията на местното управление?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #64 -: 2007-10-02, 09:47 »
П.П. Дон Дада - смяташ ли, че въпросът за марихуаната е от компетенцията на местното управление?
И да не е, все отнякъде трябва да се започне, за да се нормализират най-сетне нещата. А и тук границите между институциите са доста размити, хах  :)
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #65 -: 2007-10-02, 10:04 »
Цитат
Лично мога да гарантирам, че участва в политиката само и единствено защото е убеден, че по този начин ще направи най-много за страната си.

Не съм виждал до сега политик който да е участвал в политиката с цел лично облагоденстване, но от друга гледна точка всички те, в крайна сметка, са се обогатили към края на управлението си и нищо свястно не са оставили след себе си. С изключение, на Тато, разбира се!

Както и да е, аз подозирам кой ще спечели изборит в интересния за мен район и вече търся излази към дадения човек.

P.S. По въпроса с неразбраните политици. Политиците от наща съвременна демокрация трябва едно да разберат - народа не ги обича. Ама хич не ги обича - всичките! Бели, зелени, червени и бембени. И ако някога пак се намери повод да пламне искрата на народното недоволство (а тя тлее от доста време на сам) и се намери Вожд, който да поведе хората, много кръв ще се пролее, пак ще изправят министри и депутати до стената и никой няма да пророни капка сълза за тези "сволочи"! Така че умната, че то политиката е малко като буре с барут, особенно в днешната еврореалност - когато народа става вече леко нервен от постоянното и равномерно понижаване на жизнения стандарт! Ей, хора, внимавайте - после, пред леко учуканата, от куршумите, тухлена стена - ще е късно да се вайкате, тогава милост няма да има, и вместо хора пред парламента ще говорят пушките. (За тези които си мислят че няма да стане - ставали са прекалено много неща в историята за които се е смятало че няма как да станат!)
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #66 -: 2007-10-02, 10:05 »
Някой ще ми отговори ли кога е свещенния изборен ден? Все пак трябва да си направя планове...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #67 -: 2007-10-02, 14:59 »
;D
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #68 -: 2007-10-02, 15:11 »
Цитат
Грешка! За съжаление видеото което се опитвате да отворите не съществува!

Някой ще ми отговори ли кога е свещенния изборен ден? Все пак трябва да си направя планове...
след 25 дена, споко. Рано е за подготовка на кратката ваканция.
« Последна редакция: 2007-10-02, 15:17 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #69 -: 2007-10-02, 15:16 »
Цитат
Грешка! За съжаление видеото което се опитвате да отворите не съществува!
я сега.
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #70 -: 2007-10-02, 15:25 »
 :)

Не е лоша изявата. Дъбър PR безплатно.
« Последна редакция: 2007-10-02, 15:26 от tech_noir »

Неактивен HeilEris

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #71 -: 2007-10-02, 16:09 »
Монсеньор Рачков :)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #72 -: 2007-10-02, 16:30 »
Заго, който се кандидатира за политик, той си разбира от политика. Като нападаш някой за невладеене на български език, добре е ти самият да си що-годе на ниво, иначе става смешно.
Черна технико, отдавна съм разбрала, че злобата и нападките не са всичко. Те са за онези, които се страхуват, че иначе няма да получат това, което искат.

Правилно! Не се бях замислил -> ПОЛИТИК = ИЛИТЕРАТ.

Друго: многословието не е признак на точен отговор.

И ако искаш персонална вербална спаринг среща -> 274474196

Уф... Милото политиче, ама как не се намериха люде да му влезат в положение?.. Всеки за стола му се натиска само...
Control is an illusion.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #73 -: 2007-10-02, 16:51 »
Заго, който се кандидатира за политик, той си разбира от политика.
Това не го бях забелязал, а е изключително интересно.

Аз ако се кандидатирам за ядрен физик, значи много я разбирам ядрената физика. Ще взема да пробвам утре верно. Нема начин да не ме вземат.

Неактивен HeilEris

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #74 -: 2007-10-02, 17:05 »
Прав си, не се изказах правилно, Ноар.
Заго, Иво не е илитерат. Извърташ.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
« Отговор #76 -: 2007-10-10, 14:44 »
1 - "Дайте на нас парите, пък да видите колко добре ще ги похарчим" е съвсем нормално мото за политик.
Всеки го знае (знае и един усмихнат син кмет как добре се справяше по този параграф). Не е интересно.
Аз за регулация на рекламния пазар питах. Бях се подготвил да питам и имате ли идея как тази регулация ще заработи по-ефикасно от сега съществуващото Одит Бюро по Тиражите, ама май няма особен смисъл. Чопвек би помислил че след толкова време в дълбока опозиция глада ще ви стимулира да станете конструктивни или поне наблюдателни.

2 - Като не знаете сега какво е в основата на един от най-сериозните социални проблеми и тепърва ще търсите причините за проблема, къде сте се засилили да обещавате решаване на проблемите (като цяло политиците)?

Мога да пробвам да помогна малко за ориентацията. Майка ми е лекар. Детско интензивно. Деца до 2 годишна възраст. Понякога ми се обажда да сподели колко тъжна се чувства за смъртта на предното дете. Обикновено е починало, защото са го докарали прекалено късно. Защо не по-рано ли? Защото заедно с детето приемат и майката - още първия ден изчезват телефони и портфейли, хващат се въшки и прочие, при прегледа жената е видяла ситуацията е е решила да рискува (живота на собственото си дете!) с домашно лечение. Тези отделния са пълни с ромки.
След като е топло и храната е безплатна, все ще се намери някое от детенцата им да хване пневмониика захвърлено на студа зимата или да се изгори с ютиика. През това време социалните помощи и детските си текат. Деца има, като порасне едно ще се появи следващо (нищо че мажат е от 5 години в затворо). Ако пробват да изпишат подобна майка с дете непредвидено рано или не приемат ВЕДНАГА която им кажат че трябва, към полунощ се събира тълпа с ножове и колове. Дежурния екип е лекарка, две сестри и при късмет някой по-як санитар. Срещу 200-300 човека.

Ха познай какво биха искали от държавата. И какво биха предложили.

Ти лично си бил в чужбина, може да нямаш много наблюдения, ама след като хората намират сред наличностите на политическия пазар най-удачна персонификация на Сам Ваймс и картонените му подметки в лицето на пожарникар от Перник, на ваше място щях вече да съм се замислил.

3 - Не помня да съм споменавал "гвардиите". Защо веднага ги асоциираш с граждански ред?
Като така и така си засегнал въпроса... Основни точки в програмата на гвардия са безплатно образование, здравеопазване, сериозни държавни инвестиции и субсидии, силен държавен контрол над ключови сфери и т.н. Аджаба как дефинирате "ляво", след като това е дясно, та чак крайно? А вие къде сте в такъв случай?
Командира го даваше доста социалистически. Сега социалистите се опитват да действат със сравнително либералистки методи.

Като цяло е добре да внимаваш с плюенето по инакомислещите. Не е проблем че това не е демократично отношение.  Мани че размахването на пръст и плюенето на "другите" не са красиви, тия неща или ги научаваш по лесния начин като малък или по трудния по-късно.
Просто виждаш ли - идваш тука и с първия веднага почваш да раздаваш квалификации тип "не ходи мама при Иванчо, щото той хапе и има хемороиди". Да ама има още 1849 теми. Тук има хора червени, кафяви, черни и т.н. Докато другаде по-светло и по-тъмносини човечета се драпат за гушките, ние някак си успяваме да водим диалог. Е, сини май за съжаление няма ама както виждаш изслушваме те доволно търпеливо.
С малко етика и възпитание осъзнаваш че за добро или зло света е пъстър. На Демократичните Сили в днешно време би им било малко трудно установяване на достатъчно стабилна абсолютна диктатура а и не са в позиция да го помислят, така че хайде да пробваме като цивилизовани хора да обсъждаме нещата с плюсовете и минусите им, а...
Иначе би си се замислил човек какво ще стане с кварталите дето не гласуват с правилния цвят след изборите.

Аз лично няма нищо против баскетболните игрища и подобни съоръжения (детски площадки, паркове, публично достъпни тенискортове, зоопаркове и прочие). Даже мисля че трябва да са повече. И по-малко питейни заведения. Ако Папазов ще превръща града в баскетболно игрище, това е напълно достатъчна мотивация поне за мен да гласувам. Като бивш баскетболист предпочитам този вариант пред комбинацията от бетонно сметище + разни парадайз-и строги издържани в Мутробарок за "елита", построени незнайно как върху национални защитени територии.

P.S. Общите приказки навяват мисълта че не сам четеш отговорите на иначе личните си мнения. Хубаво де, предполагам и сега като при случая "Добри" подхранваме стереотипа за злобата на форумите, тъпотата на народа и т.н. Нормално. Ама ако уменията ви във вербалната еквалибристика не са достатъчни да се справите при дебат с няколко случайни гражданина, какво ще правите когато се сблъскате с политически опоненти и корпоративни интереси. Хора със сигурност много по-опитни и мотивирани.

1) Много погрешно си разбрал за парите. Мотото изобщо не е дайте ни парите пък ние да му мислим. Прочети го пак и ще видиш, че става дума за НАМАЛЯВАНЕ на данъците и за по ефективна събираемост и най-вече ефективно и отчетно използване. Не е едно и също.
Що се отнася до регулацията на рекламата в столицата, да съгласен съм, че трябва такава. Парите от реклама, които може да събере общината са огромни. В момента не се прави тъй като Диляна Грозданова и другите големи играчи преминаха от отбора на Стефчо, в отбора на Бойко, но задкулисно. Както се досещаш аз и ДСБ се борим срещу двата играча и срещу монопола на една или две сили като цяло. Но техните лобита са страшно силни и Бойко им е много удобен тъй като, както се видя за 2 години управление той не направи почти нищо за създаване на сериозно регулиране с което те биха изгубили позиции. Вярно, демонтираха се няколко незаконни билбора, и се сложиха два пъти повече легални. Какво стана с концесиите за боклука? Нали щеше да ги ревизира? Вместо това си смениха единствено собственика. Мартин ще направи след избирането си незабавен одит на счетоводството на общината от няколко международно компании. Това означава, че хора, които се занимават само с това да откриват на кое ниво в една фирма, парите потъват без да създават продукт или услуга идват и правят такъв анализ на твоята фирма/общинска администрация.

2)Понякога да не познаваш изцяло проблема е огромно предимство. По този начин можеш да започнеш от начало и да анализираш ситуацията без презубеждения. Външния поглед при очевидно нерешаващ се проблем според мен е ПРЕДИМСТВО. А що се отнася до верванията, на царо или бобо това означава, че хората не вярват на досегашните актьори и се надяват да дойде фокусник за да им реши проблемите. Липсата на политическа традиция и образование в хората води до подобна ситуация.
Ще споделя една мисъл по въпроса: Интереса към политиката е директно свързан с икономическата дейност на хората. Когато инвестираш в акции очакваш директен икономически резултат за себе си. Когато инвестираш с политическо доверие, очакваш същото. У нас това мислене и нагласи отсъстват. 50 години хората са били лишени от собственост, за това не се очудвам. Но съм оптимист. Предприемачите са прекалено малко за България, но ги има и ще стават все повече. Също така и все повече младежи патуват по света, учат, работят и виждат как мислят и се борят хората там. „Заразяването“ им да се непремирими спрямо дебелоочието и фокусничеството царуващо в българската политика ше се изразява все повече и повече.

3)С какво друго освен гвардии асоциираш граждански ред? Очевидно е, че си имал тях предвид. Аз нямам доверие в искреноста и ресурса на подобен тип структури. Кои хора биха влезли в тях? Виж от кои среди идват изявите за подобен тип сруктури. Атака в спектъра на политическите науки е крайно лява формация, такава е и Гвардия, но от широката общественост това се нарича крайно дясна формация.
Демократи за Силна България може да се определи като християн-демократическа партия. Костов ако наистина го беше давал командирски щеше да може по лесно да се отърве от използвачите и разсипниците на дясната идея. Всички те използваха управлението на ОДС за да забогатеят и отнеха възможноста всички реформи да бъдат довършени през втория нужен мандат '01-'05. До 2003 чистите сили в ОДС се опитваха да премахнат клиентелата и корупцията, но не успяха и за това беше създадено ДСБ. Тези сили от само себе си напуснаха до голяма степен СДС след това, тъй като без власт и влияние няма интерес за тях.
Какво означава клиентела и клиентелизъм? Означава, че цели служителите на цели обществени отрасли са пряко зависими от техните управници. С две думи примера софиянски: всяка една от общинските фирми има назначени служители от софиянски на партиен принцип. Ако Софиянски или неговите приближени в ССД не са на власт в общината тези общински служители се подменят и остават безработни. Съответно цял отрасъл е пряко зависим от определена политическа структура и съответно хората подкрепят безкористно структурата за да могат да имат с какво да се прехранват. В момента София има 94 общински фирми. Всяка една от тях има такъв назначен персонал. Този персонал има семейства. Можете сами да си правите сметки като знаете, че има много повече от 5 или 10 души в една общинска фирма.
Плюенето на инакомислещите е доста неуместна атака от твоя страна. Няма нужда да давам пример защо грешиш, прочитайки това, което съм написал всеки може сам да си направи извода, че атакувам модели и представителите им а не хора отделни и инакомислещи. Не бъде и ти като този продавач на вестници, който ми каза, че съм друсалка само защото имам коса до кръста. Да тъмно син съм, не съм кафяв или тъмно червен като повече от хората, които се включват в темата, но тъй като не би ми повярвал, питай създателя на този форум какво ще каже за мен. От септември 2005 почти цялата метал и готик ъндърграунд сцена в София ме опозна и тези хора най-добре ще те опътят колко струвам. Иво Божков – Iszvarg.

Можеш да прочетеш програмата на Мартин на www.obichamsofia.com и погледни в културното развитие. Аз ще мога да бъда проводник в общината на голяма част от Метал, Рок, Готик и други подобни културни движения. Искаме София да стане отворен град към света и културата а не единствено заринат от проблемите си. Генералните проблеми постепенно, но бързо ще се оправят по време на мандата на Заимов. Паралелно обаче има неща които могат да се реализират за да става по готин града. Детските площадки, спортни съоражения също ще бъдат в приоритетите на Мартин. Той няма да ги реализира лично а ще създаде среда за да се реализират. Хора като мене ще ги обсъждат и дискутират с хората и ще отиват с готови предложения пред кмета и съвета за гласуване.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #77 -: 2007-10-10, 15:53 »
Леле колко време мина, докато бъде paste-нат отговор  :o

От къде идва прозвище като "Командира" можеш да питаш произволен "вестникопродаваец", издавал или списвал новинарска медиа негово време - все пак и те са люде папиталисти, и те хляб искат да папат, избори и дебати да отразаяват. Странно, защо сега така се дърпат. Грешно отношение към пресата впрочем - в "демократичен" режим медиите са важно нещо. Щото то ако чакаш врага с партийна книжка да пукне хем няма да стане защото както знаем той е бит, но не е и унищожен, хем няма кой да е виновен след това.

Цитат
политическите науки
...
Цитат
,но от широката общественост
... после се учдите що само политическите учени ходят да гласуват...

За мен не беше толкова очевидно - в махалата си имаме комшийска организациика. За щастие е доста спокоен, чист и добре охраняван район но пък все някой нещо ново се пробва да строи на мястото на някое паркче - вече имаме солидна рутина в отказването на подобни щения ;). Не е толкова трудно да накараш хората да направят нещо за пет минути след вечеря. Както и си почистваме и поправяме околоблоковото пространство всяка втора неделя сутрин. Ако се появят цигани, сигурно пак ще измислим нещо.

Спирам засега че верно наближават изборите.
За програмите добра идея - ще ги събера за сравнение като намеря малко време.
« Последна редакция: 2007-10-10, 16:04 от tech_noir »

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #78 -: 2007-10-10, 17:03 »
Както се досещаш, не ми беше останало време.

Това което правите вие в квартала е това което трябва да се прави навсякъде. Похвално. При нас от три блока, всеки път когато организираме с нашите почистване идват само още едно семейство и вместо за един два часа прекарваме цялата неделя, но е забавано. Сигурен съм, че ако сме по настоятелни, следващия път ще дойдат повече хора. Просто трябва да им се каже, че Интересно защо единствените, които идват да почистят с нас са също симпатизанти на ДСБ. ДСБ не се спира до лидера Костов. Всеки лидер идва и си отива, но политическата партия е носител на идеали и светоглед. Много от хората в ДСБ не споделят боготворенето на Костов от останалата част и въпреки това са обединени в партия която от моя политологичен поглед се държи по най-адекватен начин на политическата сцена. Естествено не винаги, ощо по малко по време на избори когато тръбим антикомунизъм а хората не ги ене тази тематика изобщо. Но успяваме да прекараме в парламента колосални промени за малката ни парламентарна група. Отварянето на досиетата може би беше най-мащабния успех, отменяната на поправката в закона позволяваща нощно патуване на децки екскурзии.
Но да се  върна към темата, ДА за София трябва гражданска съвест най-вече. Точно това искаше да покаже Мартин, когато онзи ден отиде и почна да спира коли на Попа за да им се скара да не минават повече от там. Представи си ако има по-силна гражданска нетърпимост към подобно поведение. Ами лека по лека хората ще се научат. Ще се научат, че като преминават през забранени улици все ще се намери някой да им се скара, обикновенно възрастна жена. Защо трябва да бъде баба а не гражданин на средна възраст? Когато някой върши нарушение той съзнава, че не е прав и се озърта. Понеже аз съм ПРОТИВ полицейската държава, вярвам в научаването на подобен тип поведение. Направи си експеримент и хвърли хартия на улицата в Германия... нали се сещаш как веднага възмутен гражданин ще ти се скара и накара да си я вдигнеш. Естествно нереално е да се сравняваме с Германия, но трябва да се стремим.
Каже ми защо примера от вашия квартал да не се възпроизведе навсякъде?

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
« Отговор #79 -: 2007-10-10, 17:04 »
все някой нещо ново се пробва да строи на мястото на някое паркче - вече имаме солидна рутина в отказването на подобни щения ;)
ох верно е тва бута се всичко, на нас преди няколко години ни развалиха зимната пързалка зад блока която е на некви метри буквално, за да построят жилищен блок, от тогава имаше съдилища, протести, живи вериги да не минават камиони трактори багери... вече станаха поне 4-5 години откакто е почнат тоя строеж, никва промяна, в момента са дигнали вече 3 етажа... по лошото е че нашия блок се свлича, архитектите още навремето казаха че тва ще се случи, някои хора си продадоха апартаментите и се изнесоха, сега в мазето има пукнатини които съвсем спокойно могат да разцепат блока, доста кофти, нищо чудно един ден всичко да се срути и аз да съм вътре
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #80 -: 2007-10-10, 17:49 »
iszvarg - освен страха от мутри, предполагам и песимизма и отчаянието имат някакъв дял. Както и ниска гражданска и икономическа култура (сигурно и комунистическите панелки по калъп, ведомствени жилища и т.н. имат дял във формиране на това премирение). Ако хората разберат че поне няма да бъдат наказани и от полицаите като се полицаите ако се оплачат или никой няма да реагира ако се саморазправят, с времето ще наберат смелост.

Нещата могат да бъдат много прости ако хорат се научат ако щеш да гледат на тях чисто икономически. Това за обща съвест и морал... абе красиво звучи ама честно казано не му вярвам - лъжица боклук има навика да вкисва цялата манжа.
Друго си е да се сетиш колко си работил за това жилище и как ако квартала е мръсен цената му пада с една четвърт, ако се навъртат и цигани или има улична престъпност - още толкова. Че това са си пари дето можеше да ги похарчиш и по-приятно! Някак си по-лесна става организацията така. Ви всеки е готов да раздава ритници ако види боклук извън кофите. Майка ми понякога ме чака на пейката пред блока и в началото за 10 минути сигурно 15 човека я питаха коя точно е и какво търси там, не че изглежда подозрително жената ама - рефлекси всеки се сеща колко е броил за домашната техника или колата.
Друг пример - работех на времето в малка компания, която не беше достатъчно богата за сграда и офисите бяха в 2-3 етажа от една от ония старите кооперации в центъра. Първия етаж го наеха някакви проститутки за публичен дом. Естествено почна да се влачи една паплач... Излизаш да обядваш и пипаш входната врата през ръкава, защото не знаеш кой я е пипал преди теб. Засечките с проститутките и клиентите им не оставяха добро впечатление за нас у нашите клиенти идващи за срещи на наш терен, естествено и преговорите с тях станаха по-трудни и приходите (съответно премиите ни намаляха). Ами изритахме ги тия, естествено.

FANatic - или не сте подкупили правилния общински съветник/служител, или не сте наврели по една "помпа" в лицето на първите работници, дошли да копаят. Като са почнали да строят веднъж вече стават малко по-сложни инцидентите.
« Последна редакция: 2007-10-10, 18:00 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #81 -: 2007-10-11, 12:48 »
Чета ви дискусията господа и не ви разбирам!
Аз плащам данъци. Плащам данъци на общината да ми стопанисва имота, плащам данък доход х*й знае за какво, плащам медицинска осигуровка та да се лекувам в частна клиника, като ида да се лекувам пак пари вадя, плащам пенсионна осигуровка та кат се скапя да мога да ровя по кофите, плащам данък кола та да се ръся постоянно за ремонти дето карам по неоправени пътища, плащам и винетка, да да чакам в задръстване на магистралата (!!!). Плащам за талочета за паркиране в синята зона, плащам за охраняем паркинг, плащам глоби - плащам, плащам, постоянно вадя кинти от продънения си джоб. И сега, вие, господа, ми предлагате - доброволно, безплатно, да изляза и да свърша работата на общината, за която съм платил, като почистя и облагородя района около блока!!!! В неделя!!! Вместо да си почина от изчукването на кинти през седмицата аз да излеза на Ленински съботник!!! Няма стане господа, и фаса си ще хвърля през прозореца на колата си, защото, мамкаму, аз вече съм си платил, да дойде някой и да го вдигне! На месец давам цифра пара на тъпата община, а сега ще ме и карате доброволно да помета на комшията кучешките лайна???? Не сте познали!!!! Ако го прокарате със закон - ще наема някого да се гъзури вместо мен! Аз през живота си не съм държал метла - няма и да фана! А вие, политиците - фанете та поизмийте улиците, та ние, обикновените граждани, да видим как отработвате част от нашите пари, които вие сте ни взели, взели насила за да ни учите, нас неуките как трябва да живеем - пи*ка ви лелина, наглеци с наглеци!!!!
Ето за това си изхвърлих телевизора - да ме не нервят такива тарикати.....

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #82 -: 2007-10-11, 13:40 »
А вие, политиците - фанете та поизмийте улиците, та ние, обикновените граждани, да видим как отработвате част
Това да не са ти 30-те и 40-те години на миналия век, когато улиците се мият всяка НОЩ или да е кмет Генерал Вазов, та София да стане пак най-зеления, организиран и приветлив град в Европа (вместо да строи уродливи купчини бетон с на държавни > общински > частни терени) а можеш да си позволиш да не заключиш входната врата.
Сега се мият два пъти годишно, като междувременно омазват целия трафик и само дето не пускат фойрверки да отбележат събитието (щото ефект трудно се забелязва).

Това са съвременните реалности, трябва да се радваме на мъничкото, и да ги похвалваме че и те его носят. Времената са други, режима е друг, ратниците са криминализирани.

Впрочем, намирам мятането на камъни за доволно демократичен израз на лично мнение и народна воля, игнорират вербалните ти въпроси.
« Последна редакция: 2007-10-11, 13:47 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #83 -: 2007-10-11, 15:52 »
И Юлияна Дончева с програма срещу задръстванията
"Съюз БТ" с проекти за подземни и надземни паркинги, нови улици, обходни трасета и електронна система за "зелена вълна" на светофарите. Ще забраня паяците, обещава кандидатката за кмет

http://zagrada.bg/show.php?storyid=381845

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #84 -: 2007-10-11, 16:05 »
абе, къде по дяволите мастодонтите си слагат точните и ясни програми (дори само за София). В сайтовете на големите партии откривам само по една-две страници "блаблабла - аз съм готин, гласувайте и всичко ще стане хубаво"  :o. Ами гласуващите са пълнолетни и се очаква да са понадраснали "Лека нощ, деца". Ако някой намери списъци с конкретни цели, да свирка. Да, прегледах obichamsofia и другите.

СЪЮЗ БГ:
Цитат
ПРОЗРАЧНОСТ
  • Електронна процедура по ЗОП (Закон за обществени поръчки);
  • Електронна администрация;
  • Никакви общински договори с офшорни фирми;
  • Публичен регистър на имуществото на всички общински съветници и районни кметове;
  • Създаване на Общинско радио, което да излъчва на живо заседанието на Съвета и на постоянните комисии.
ОТЧЕТНОСТ
  • Месечен отчет на общинския бюджет;
  • Задължителни приемни на съветниците при предварително навременно публично оповестяване на мястото и часа;
  • При разпореждане с общинска собственост на заседанията на СОС дневният ред да е публикуван и оповестен поне 15 дни предварително;
  • Въвеждане на „второ четене” на важни за Столична община решения;
  • Въвеждане на принципа на „конфликт на интереси” до второ коляно по съребрена линия.
ДОСТЪПНОСТ
  • Максимално удобно за гражданите работно време на администрацията;
  • Общински ремонти и сметоизвозване само в периода 22.00-07.00 ч.;
  • Въвеждане на принципа на „мълчаливо съгласие” и „мотивиран отказ”.
ЕКОЛОГИЯ
  • „Зеленото има предимство”! Всеки допир или сблъсък на интереси се решава в полза на запазване или разрастване на зелената система;
  • Ефективен мораториум върху строителство в зелена система и програма за мащабно принудително озеленяване.
ДУХОВНОСТ
  • София да се превърне в духовен и културен център на България;
  • Силен акцент върху бюджета за култура и изкуство;
  • Пълен мораториум върху разрушаването на съществуващия класически сграден фонд и бързо приемане на мерки за защита и възстановяването му

Гвардия:
Цитат
  • Премахване на "синята зона" и създаване на безплатни зони за паркиране
  • Намаляване цените на билетите за градския транспорт
  • Безплатен превоз за ученици, студенти и пенсионери
  • Мрежа от общински аптеки с лекарства на производствени цени
  • Ефикасни мерки срещу престъпността
  • Защита на зелените площи, парковете и детските площадки
  • Премахване на незаконните гета
  • Намаляване на бюрокрацията и общинската администрация
  • Премахване на камерите за видеонаблюдение
« Последна редакция: 2007-10-11, 22:02 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #85 -: 2007-10-11, 16:43 »
Цитат
Никакви общински договори с офшорни фирми;

Ама как така!!? И от каде на каде ще дискриминират офшорните фирми??? Че и там хора работят бре!!! Кат сме офшорки да не би да ни миришат краката? ? ? ?

Цитат
Въвеждане на принципа на „конфликт на интереси” до второ коляно по съребрена линия.

Туй какво е, не го чатнах...

Цитат
Премахване на "синята зона" и създаване на безплатни зони за паркиране

Виж те сега, аз съм един от редовните дето си плащат в "Синята зона", но ако се премахне, испитвам силно душевно притеснение, че паркирането в центъра ще стане хептем невъзможно! Може би, би било по-добре да се увеличи таксата "Синя зона", а и премахването на "паяка" и това ще наводни София с неправилно паркирани селтаци с разни убити пикапи. Май за движението си е добре да има и "паяк" и "Синя зона", а вземете та забранете на бетоновозите да са разкарват денем по Стамболийски! Аз бях дочул че е забранено, ама нещо гледам тази забрана хич не се спазва, бъкано е от тежкотоварна техника и то в час пик!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #86 -: 2007-10-11, 16:47 »
Цитат
Въвеждане на принципа на „конфликт на интереси” до второ коляно по съребрена линия.
Туй какво е, не го чатнах...
Да не можеш да възлагаш обществени поръчки (примерно) на брат'чедите. Ясно че може с подставено лице, ама усложнява далаверата поне.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #87 -: 2007-10-11, 17:02 »
И на жена си, и на тъщата и на брата на снаха си...

Апропо и моите опити да изнамеря ясноструктурирана платформа (барем политическа, като за партия) останаха ялови за сега... Брех, никой неще да ни казва к'о ни мисли...
Control is an illusion.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #88 -: 2007-10-11, 17:08 »
И на жена си, и на тъщата и на брата на снаха си...
е, това за цената, децата и родителите се предполага че и сега е сила.

За гласуването - абе ти гласувай там, пък "ша видиме". Забелязал си как предизборно никой нищо не казва, после хората гласуват за възможно най-новия с налучкване като поръчването във индийски ресторант "тва го пробвахме, гадно е, дай сега да пробваме нещо друго".

Докато се държат като ЦЕ-СЕ-КА (ако спреш звука на meating - баси, за толкова години на никой не му стигна акъла да го преведе наименованието на мероприятието - можеш да го сбъркаш със стадион или концерт на Бритни , само дето са много по-малобройни) или Ivet Fashion ("скив къв съм готин" - тука поне според мен Дончева убедително води - нищо лично към сините, но не съм гей и най-много да се обичаме платонически), основаването на кавато и да е нова партия си е далавера.
« Последна редакция: 2007-10-11, 17:22 от tech_noir »

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #89 -: 2007-10-11, 22:05 »
според мен Дончева убедително води - нищо лично към сините, но не съм гей и най-много да се обичаме платонически), основаването на кавато и да е нова партия си е далавера.

Съюз БГ не е нова партия. Да, нищо лично няма в това да гласуваш с онази си работа. :)