Автор Тема: Месни изроди  (Прочетена 38762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Jeremy

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Отговор на: Месни изроди
« Отговор #30 -: 2007-09-21, 22:28 »
Точно заради скучната философия "Аз няма да гласувам, 'щото не ме ебе" сме на тоя хал. Ясно ми е, че всички мислят "Аз нямам фаворит. Всички са оръфляци." За т'ва трябваше миналите избори да ги спечелят турските подлоги. Тогава щяхте да сте най-ощастливени откъм задните части. "Не гласувах!, Отстоях си разбиранията!, Сега съм надупен/а със свалени гащи."

Кога най-сетне ще се научим, че за да стане нещо което желаем, трябва да сме активни участници, не пасивни...

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #31 -: 2007-09-23, 16:35 »
скучната философия

Абе "скучна" не е точната дума... То точна дума за това няма... Поне аз не мога да я намеря, понеже  ми е беден чалгарският речник... :-[ За което много ме е срам... :-[

Аз лично ще си довлача задника до изборната секция и ше си пусна празната бюлетина както миналия път(за евродепутатите). Тва е моят начин да покажа кво всъщност мисля за целият абсурд на изборите, но и да попреча на ДПС да заграби, това, което не можа през изминалите 4 години. Живея на място, където  (турските)цигани, помаците и турците съставят значителна част от насалението(поне една трета). Преди 4 годинки, когато всеобщата философия беше да не се гласува, щото нямало смисъл, турската партия спечели мнозинството общински съветници... И се получи така, че турската една трета  диктува нещата в един град с българско население... И ако ръководеха честно, не бих писала сега..., обаче и ни дискриминират... Е това вече не се търпи много... Не се търпи, че ни изрязоха горите, не се търпи, че туркини влизат в МУ София с двойки от изпитите само защото някой им е уредил да влезнат, а други, скъсали се от четене да не могат, понеже видиш ли приемало се по желание..., не се търпи, че субсидиите от МЗГ отиват само при някои от тях, не се търпи, че се разхождат с фереджета по улиците и дори в училище, не се търпи, че говорят на турски. Абе много неща не се търпят. И ако с моята мижава празна бюлетина(празна, щото тук си нямаме даже "олигофрен" като ген. Борисов) и мижавите празни бюлетини на хората, които накарам със сила да отидат да гласуват, не направят абсолютно нищо, то поне ще съм спокойна, че съм опитала...
най-малкото -  нищо няма да ми стане, ако отскоча до училището, в което съм учила до седми клас и си припомня старото хубаво време и междувременно вляза зад паравана ...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #32 -: 2007-09-23, 18:12 »
Като е празна, вота е невалиден. Все едно не е гласувано. Просот влизаш в някаква статистика, която служи само за... това. Ако се опитват хората оргазнизирано така да трогнат някого сигурно би имало ефект, ама ако тоязи някой подналежи на трогване. Мисле че мина това време.
Най-много накой преброител да свие рамене "още един неграмотен, не е успял да прочете коя е доган-овата, ама е трябвало да иде да гласува за 5-те лева"

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #33 -: 2007-09-23, 18:33 »
Мен пък ми обясниха, че влизам в процентите... т.е. гласът ми се води за даден, ама на никого...  Тези неща ми ги разправяше един фр., който брои гласовете, когато има избори... Предполагам, че не ме е подвел... Щото на мен целта ми е помаклъкът(ок, не расистка, ама дума за това нема)  да не завземе пак ръководството, не някой познат да спечели...
« Последна редакция: 2007-09-23, 18:58 от mi6ka006 »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #34 -: 2007-09-23, 18:44 »
пст... помаците са етнически българи

Цитат
Чл. 90. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 69 от 1999 г., изм., бр. 69 от 2003 г.) Недействителни са бюлетините, когато:

1. са намерени в избирателната кутия без плик;

2. в избирателния плик са поставени две или повече бюлетини за един и същи избор за кандидати на различни политически партии, коалиции или независими кандидати; тези бюлетини се броят за една недействителна бюлетина за съответния вид избор;

3. не са по установения образец.

(2) Ръчно написани думи и знаци, промяна в поредността на кандидатите, допълнително вписани имена от избирателя, механични увреждания, зацапвания или зачертавания върху бюлетината не я правят недействителна.

(3) Празните пликове се смятат за недействителни бюлетини.

(4) Недействителните бюлетини се описват в отделен опис и се съхраняват отделно. Недействителните бюлетини по ал. 1, т. 1 се отделят, преди да започне отварянето на избирателните пликове. Върху тях председателят на секционната избирателна комисия написва "намерени без плик" и се подписва.

(5) Когато секционната избирателна комисия констатира, че в даден плик има една или няколко недействителни бюлетини, тя ги оставя обратно в плика и отбелязва техния вид и брой в описа.

Чл. 91. (1) (Отм. - ДВ, бр. 69 от 1999 г., нова, бр. 69 от 2003 г.) Гласът е действителен, ако в плика е намерена поне една бюлетина или ако в плика са намерени две или повече бюлетини, подадени за един и същи кандидат или една и съща кандидатска листа по установения образец.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 69 от 1999 г., нова, бр. 69 от 2003 г.) Когато в плика са поставени две или повече еднакви бюлетини от един и същи вид, те се смятат за една. Намерените в повече бюлетини се отделят и се анулират с подпис на председателя на комисията. Те се вписват в описа и се съхраняват отделно.

(3) Ако бюлетината в плика съдържа отклонения от установения образец (размер, грешки в печатния текст), които се дължат на грешки в производството, тя се смята за действителна.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 1999 г.) Ако в избирателния плик няма бюлетина за кмет или за общински съветници, липсващата бюлетина се брои за празен плик за съответния избор.

Чл. 92. (1) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 1999 г.) Бюлетините за избори на кметове се преброяват поотделно за всеки кандидат за кмет на община или за кмет на кметство.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 1999 г.) Преброяването на бюлетините за избори на общински съветници се извършва поотделно за всяка кандидатска листа и за всеки независим кандидат.

http://izbori.sliven.net/2003/zakmi10.htm
« Последна редакция: 2007-09-23, 18:54 от tech_noir »

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #35 -: 2007-09-23, 18:53 »
да де, ама знайш ли за кой гласуват?  - ДПС    И знайш ли на кого помагат?! - На резаните...
 "Това, което 5 вековно иго не успя да го направи, Доган го направи за 2 десетилетия" В якоруда една голяма част от българските помаци се пишат турци...
А тези тука, кат ги питаш българи ли са, казват не. И те не знаят какви са. За помаците мога да говоря до утре... и за това как с двойки на изпити се учи в университети... да не говорим за булгартабак
Абе хора са, ама по-далеч... Да си нямам много общо...

А, и кат си правиш труда да ги търсиш тези неща(мерси, за което), поне ми обясни малко щот съм тъпа - не стига че съм селянка, пък и чалгарка... Гив ми ъ хенд!
А аз Софтов, ше го питам кви глупости говори и що се меши в политиката, кат не я разбира толкоз много...
« Последна редакция: 2007-09-23, 18:57 от mi6ka006 »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #36 -: 2007-09-23, 18:55 »
Това е резултат от държавна незаинтересованост, но силен интерес от страна на друга държава към тази група. Не го смесвай заблуждението им с расизма.

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
« Отговор #37 -: 2007-09-24, 01:23 »
Аз съм кандидат за общински съветник от листата на Алианс за Софиа СДС-ДСБ.
Лидер в листата е Мартин Заимов. Ще се радвам да ми зададете всичките въпроси, за които се сещате.
Естествено мнението ми е, че трябва да се гласува. В самия процес на гласуване човек се замисля кой би олицетворявал най-добре вижданията му или кой е най-подходящ. Самия този процес е здравословен, защото човек прави усилието да помисли малко и това неминуемо е по-добре от колкото да седи от страна.

Мартин заимов е според мен най-подходящ от всичките кандидати. Първото нещо е че общината не е нито сцена на театър (каквато е тя за Бойко), нито място което трябва да бъде превърнато в контролирана, подслушвана, строявана и военизирана територия (каквато тя има голям щанс да стане ако Генерал Аспарухов, член на Държанва Сигурност, обучен да репресира инакомислещите), нито баскетболно игрище(на което симпатичния иначе Тити е цар), нито чалга заведение(в което другата мутра: Бинев, може да развива).
>>>Столична община е администрация и управляване на бюджет. Кмета трябва да е текнократ, който да знае да борави с числа и формули за ефективно управление, а не с камери и подслушвателни апарати.<<<

1)Мартин Заимов, завършил известното Лондонско Икономическо Училище, е управлявал валутния борд у нас от 1997 до 2003 а след това е бил в управителните съвети на Пощенска банка и днес на Сосиете Женерал.

2)Мартин Заимов не е политик и няма претенциите да става такъв. Той е кандидата на две политически партии, които издигат професионално най-адаптирания човек способен да се справи с проблемите на софийска община. Да не забравяме, че парламентарните избори са 2009 а Бойко иска да стане премиер и всички знаят че ако стане това, той ще управлява само две години. Да не говорим, че вместо да решава проблемите на София, той ходи по страната да открива структури на ГЕРБ, и София му е междо другото.

3)Мартин Заимов е най-усмихнатия кандидат, не се кара, че някой все му виновен, че не вървят нещата. Обича София както са я обичали прадедите му. Колкото и да не трябва да се взираме в миналото, защото не носим греховете на прадедите, все пак пра-дядо му е виден революционер и председател на комитета построил пометника Левски, Александър Невски, Цар Освободител, Руски паметник, а дядо му герой от балканската война държал сам позиция за да защити ранен войник, факт поради които Царя тогава му целува ръка. Всеки човек с подобна история би имал моралния дълг да не петни семейното име и да се опита да достигне с реализациите си, техните действия.

4) Мартин Заимов е и най-ерудирания от всичките, колкото и юпитата на Царо да разбиха мита за моралните им ценности.

5) Заявява че е пушил марихуана и не се срамува от това.

6) Мартин Заимов Няма кола и се предвижва най-вече с колело и такси, най-удобен, бърз и незамарсяващ начин за модерен човек със съзнание на еколог.
7, 8 ... сами ще установите като се позаинтересувате минимално и гледате негови изяви.

За всичко останало ме питайте.
« Последна редакция: 2007-09-24, 08:02 от iszvarg »

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #38 -: 2007-09-24, 07:33 »
Мистър кандидат общински съветник, то добре сте се сетил да агитирате по форумите, но след като сте се решили да го правите на български език, поне го правете като хората. Освен една върволица от думички езика ни е и една система от граматични правила, които, явно, Вие не познавате.

Направо страх ме хваща, като се замисля колко илитерати има по високите ешалони...

Определено мен не ме спечелихте...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #39 -: 2007-09-24, 09:34 »
Сир, от кога граматичните парвила в българския език станаха "искуствени термини"? Както и да е. Явно "ти, граматиката остави на мен"...

ОК, шапка Ви свалям за завършеното образование! Завиждам Ви искрено.

Искате преки въпроси - заповядайте:

1). Къде е платформата Ви? Нима смятате, че с екология, недоказуеми твърдения и предизборно оплюване ще спечелите изборите?

2). Как ще решите проблемите на София, свързани с движение, инфраструктура, чистота, транспорт и прочее? Тук държа да отбележа, че лично съм от Пловдив, но по работа обикалям редовно из Столицата и гледам на проблемите й от своята камбанария.

3). Как пушенето на марихуана ще помогне на титуляра Ви да изпълни ангажиментите си към избирателите? И кой, смятате, ще заинтригувате с подобен род заявления?

4). Как смятате да направите икономическата почва в и около Столицата по-благодатна? Смятам, че това е изцяло в прерогативите на ОС.

Предварително благодаря за вниманието, ако ми щукне още нещо пак ще Ви попитам.
Control is an illusion.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #40 -: 2007-09-24, 10:32 »
Мда, ето за това ви говоря че да се гласува си е абсолютна загуба на време! Какво ме интересува, кое гладно чедо ще се докопа до държавната хранилка и лакомо ще грухти през следващия мандат? Какво ме интересува с каква националност е? Както са казвали болшевиците през годините на царизма - колкото по зле, толкоз по добре! Колкото по зле станат нещата - толкова по бързо народа ще проумее - че е време да се правят промени, не с избори, а с автомат. Не, господа политици, аз моя вот ще го пусна - като му дойде времето!
Никакво гласуване, никакво избиране на по малкия дявол - нещата трябва да станат максимално зле - само така могат да се направят драстични промени в политическата ситуация!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #41 -: 2007-09-24, 12:31 »
Zago - езиците са живо нещо, променят се с времето. Правилата им също. "-найсет" например. Имаме си Институт по български език, дето 20-години вече не може да одобри една кодова таблица, та ползваме измислената Фонетика (няколко вида), а ударенията са си цял хак ти в граматиката на човека се втренчваш. Радвам се вече на всичко дето не е 6liokavica. Виж по кое време е писал (аз пък пия първо кафе в момента). По-малко вярвам на разни лъснати и проверени официозни текстове. Може да е трик, ама това изглежда достатъчно спонтанно и искрено така :) . И без това ми писна да ме управляват граматически грамотни (с наемането на професионален редактор) интелигенти дето не знаят какво е Google. Ако и да са им перфектни запетайките, това не ги прави адекватни за истинските си функции.
Това за марихуаната придава елемент на честност, откритост и си печели гласоподаватели сред тия, дето мислят че отмяната на еднократната доза е грешка или че марихуаната е редно да се декриминализира. Това поне тука са дооста избиратели, почти всички дето познавам под 35 са пробвали поне - говорим си не само за младежи по градинките, но и за хора с костюми, офиси и добри доходи.

СДС ме радват с предизборната си онлайн активност. Даже не мисля че е поради острата липса на средства или защото са се стреснали от mass action-а за Странджа. Зарадвах се и на кампанията за професионалната армия преди предишните избори (жалко че после млъкнаха). Радваше ме и Филип Димитров с когото честичко се оказвах в трамвая като ходех на работа в офис (не чак толкова добро впечателение прави апартамента на Божков пред Хемус). Евала за колелото - много добър начин човек да види града, за който смята да се грижи и да "ходи в обувките на" гражданите.
Така онлайн могат да съберат много интересни въпроси, да стигнат до електорат, вече отвратен от другите медии, а ако стане гаф или се сгорещи, централата няма нужда да поема отговорност. Добре, добре, демократично.

Та да почваме с въпросите. Дупките и боклука ясно че ще ги оправите. Ясно ще ще има регулация и контрол на площите за строителство. И всичко ще да цъфне и върже. Няма нужда да питам.

1. Рекламния пазар е силно развит. Даже прекалено. До степен билбордите да си пречат и да си свалят ефективността взаимно. Рекламистите това го знаят, ама... клиенти. Из определени среди се носят слухове за наем от 50 000 Euro  на седмица за рекламките по лампите на Витоша и 5000 за билборди на горещи точки. В София има много реклами. Предполага се че част от тези пари стигат до общината (не само до чиновника дето е разрешил поставянето). Същата община твърди че няма пари да свали жалката коледна украса вече трета година... Имате ли идея за някаква регулация къде и какво може като в Мюнхен, Франкфурт или Виена примерно? Както и за цени за това. Последния път като участвах в един странен билборд, около 10000 долара хлътнаха за подкупи на чиновници за да стане автоматичния отговор "не може" (без да погледнат плановете) "ама разбира се, няма проблем".
Този град има пари. Половината БВП на държавата минава от тук, освен всичко останало (имоти, наеми, реклама и т.н.). Смешно е да се твърди че няма пари за проблемите с боклука и улиците. Смешно е и кмет да рекетира правителство.

2. Циганските гета. Ясно че демократична политическа сила не може да каже "ми ша купиме напалмец", ама преселването на цели катуни в талашитени бараки на нерегламентирани площи си е проблем. Това са просто трусове. Дали ще отминат или ще изригне вулкан зависи до голяма степен от действията на политиците. Има генерирано достатъчно напрежение да помете сега действащата политическа класа, че и държавното устройство. Колкото по-дълго проблема се игнорира и замазва, толкова повече критична маса се трупа и бента ще се скъса в един момент. Резултатите ще са или тотален нихилизъм или много, ама много агресия.

3. Какво мислите за граждански отряди за осигуряване на реда (тип милиции)?

4. Може би е по-скоро в сферата на държавните институции, ама мислили ли сте за разширяване на летището и съответна инфраструктура? София е идеално място за хъб за югоизточна Европа. Бизнеса го знае. Нискотарифките виждат потенциал за увеличаване с поне 20 пъти на въздушния пътнико- и товаропоток. Това би генерирало значителни приходи, само че просто летището не би го издържало.

5. Какво стана с плановете за подземни булеварди?

6. Сегашния кмет много се гордее с метрото. То обаче е мода от миналия и по-миналия век заради мръсните парни локомотиви. В Ню Йорк от 30-ина години се учудят дали пък да не закрият тяхното. Не е ли по-адекватен източноазиатския Skytrain (в Германия му викат U-Bann)? Или бразилския опит със суперавтобусите в специални ленти? Ефекта е подобен, но разходите са драстично по-ниски.

7. Изпреварвам други форумци... а скейтпарковете?

8. Мнение за историческите паметници?
« Последна редакция: 2007-09-24, 13:43 от tech_noir »

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
« Отговор #42 -: 2007-09-24, 14:32 »
Мистър кандидат общински съветник, то добре сте се сетил да агитирате по форумите
в интерес на истината оня ден се заприказвахме на едно парти и вчера се сетих че тука има темичка и му предложих да хвърли едно око ако иска ;) тааа... нямаше нужда от предварителната нападка ;) личен приятел ми е от много време и по мое мнение е достатъчно адекватен, за да се застъпя за него на изборите ;)
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #43 -: 2007-09-24, 14:38 »
Брррр...
От кога учитвата форма стана "предварителна нападка"? Направо ме изумявате!
Control is an illusion.

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
« Отговор #44 -: 2007-09-24, 14:40 »
е друго имах предвид :Р както и да е ^^
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен Diabolik

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
  • Black Panther
    • Профил
    • Даволският Блог
« Отговор #45 -: 2007-09-25, 01:03 »
Господин Политик, българина до толкова е лъган, и мамен от всякакви маскари, дето дават сладката лъжичка, напълнена с мед, от разни PR-и, че се съмнявам, че някой ще ти се върже да гласува за теб. Като гледам "грамотният правопис" на агитацията.... направо тръпки ме побиват.

Дали ще гласувам за теб, или не? Нека първо реша дали изобщо ще гласувам, и ако случайно се излъжа да гласувам, тогава може би, ще има смисъл от този въпрос и тази агитация.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #46 -: 2007-09-25, 01:08 »
offtopic: НДСВ пишеха много грамотно (освен като става дума за транскрибирането в имена на домейни, ама това е друга тема).

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #47 -: 2007-09-27, 13:00 »
Какво стана с отговорите на въпросчетата?

Мисля че бяха достатъчно коректно, ясно зададени и от обществено значение.
От сега като сте заспазвали обещания...  :P

Мартин Заимов обеща безжичен интернет поне на сто точки в София
(за сведение, само в университета ми към момента са 200-300, още стотина по кафетата в центъра и сигурно още толкова по гарите и институциите). Ако те интересува повече > клик на синьото банерче долу.
Впрочем германците и британците в момента обмислят закони за ограничаването им, поради вредното и (недоказано) канцерогенно влияние върху човешкото здраве)

P.S. въпреки защитата на недотам-правописа, все пак трябва да отбележа че аз примерно ползвам автоматична правописна проверка на роден език за форми във Firefox, проверка при пращане за английски и български на мейлите в Thunderbird, и същото за документи в OpenOffice. При мен не е чак толкова важно - нито ще ставам избираема личност, нито някой очаква от мен да пиша. Просто ако решиш да не се излагаш, начини се намират.
« Последна редакция: 2007-09-27, 13:43 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #48 -: 2007-09-27, 19:42 »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен iszvarg

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
« Отговор #50 -: 2007-09-30, 05:52 »
Искате преки въпроси - заповядайте:

1). Къде е платформата Ви? Нима смятате, че с екология, недоказуеми твърдения и предизборно оплюване ще спечелите изборите?

2). Как ще решите проблемите на София, свързани с движение, инфраструктура, чистота, транспорт и прочее? Тук държа да отбележа, че лично съм от Пловдив, но по работа обикалям редовно из Столицата и гледам на проблемите й от своята камбанария.

3). Как пушенето на марихуана ще помогне на титуляра Ви да изпълни ангажиментите си към избирателите? И кой, смятате, ще заинтригувате с подобен род заявления?

4). Как смятате да направите икономическата почва в и около Столицата по-благодатна? Смятам, че това е изцяло в прерогативите на ОС.

Предварително благодаря за вниманието, ако ми щукне още нещо пак ще Ви попитам.

1)Започвам с това което знам и съм: политолог. Ако бях аржитект щях да обещая да се боря за въвеждане на строги норми свързани с запазване на архитектурните облици на старите и централни части на града и да знам точно какво и как да го направя. Аз съм политолог и това което знам най-добре са процесите на взимане на решения, начините по които хората решават проблемите си в държавите където има стогодишни традиции в политичекото поведение. Това че съм политолог, не ми пречи да разбирам и от други сфери, нито пък да свиря на бас китара.
Ангажиментите които поемам към всеки които избере листата за общински съветници на Десен Алианс за София са че:
-Няма да участвам в нито един борд на общинска фирма, където до сега се назначава не на базата на управленски способности а на партиен принцип  (31 общински фирми са отчели за 2006та срамните 6 милиона лева печалба, тоест чрез тези фирми всички партии освен ДСБ, последвани от СДС имат партиен бордов директор, които участва в източването на общината. Как става? Всяка фирма има 3 бордови директора назначени на партиен принцип и без никакви управлински способности тъй като целта е разходите на фирмата да се равняват на приходите. По тази схема партиините каси се пълнят а услугите предоставени от фирмите остават под всякаква критика.). Заедно с колегите от ДА за София, ще се борим да имаме мнозонство от 31 души за да гласуваме и забраним партииното назначени, като се поставят за всяка фирма конкурси за борда на директори, както и конкретни цели за изпълнение всяка година.
-Ще гласувам за Мораториум върху замените на общинска земя. Това предложение в сегашния СОС е направено от общински съветник на ДСБ, но систематично отхвърляно. Нагласите в обществото трябва да се непомирими спрямо тази друга откровенна кражба. Срамно е зелени площи и детски площадки да се заменят за апартаменти. Да припомним, че Общината има социална дейност и предоставя апартаменти на нисък наем за бедни семейства, но тъй като тя няма капацитет да ги строи, заменя земята си срещу апартаменти. По време на мораториума, ще бъдат изработени стриктни правила за замяна, ще се покажат на софиянци и те, чрез техните общински съветници
-Ще участвам в отчетноста на Общината. Как? Със създаването на независим мониторинг на заседанията на СОС. Моята лична цел е да вляза в контакт с 2 неправителствени организации, както и студенти по журналистика. Представители на този фронт ще присъстват на всяко едно заседание на СОС. Протоколите ще бъдат сверявани от тях, и всяко гласуване записвано поименно. Всички тези данни ще се качват в интернет страница. На нея ще могат гражданите как е гласувал тяхната политическа сила и техния общински съветник.

2)Проблемите свързани със задръстванията опират не само до това да се разширят улиците или да се довършат околовръстни/тангентни/пробиви които се бавят с години. Потока от коли ще продължава да се увеличава и тези проекти ще улекотят за известно време само ситуацията. Проблема е главно организационен. Няма нужда да исмисляме топлата вода. В мегалополи като Лондон няма задръствания. Там хората се решили, че искат центъра им да е свободна зона от коли. Други градове като амстердам, стокхолм тн.. са още по радикални и всичко живо е на колело. В България зимата е прекалено студена а лятото прекалено топло за да станем корейска столица с запотени или замръзнали колоездачи. Софиянци трябва да решат как искат да изглежда централната част. Моята позиция е, че градския транспорт е най-екологичния, бърз и ефективен начин за справяне на проблема. Рязко подобряване на качествот на услугата, съчетано с цялостно реорганизиране на движението из центъра. Споделям идаята която седи зад решаването. Това дали софиянци одобряват точно този начин ще може да се разбере след като им се предоставят две три алтернативи. Тогава един дебат в медии, форуми, кафета, тн .. ще докара до преобладаващо мнение и то ще бъде реализирано.

3)Признанието, че е пушил марихуана показва според мен това, което може сами да установите ако гледате интервю или изява на Мартин Заимов. Излиза от рамките на патетичния имидж на политик сухар бълващ това, което се очаква да се чуе от него. В днешно време няма почти младеж, който да не е опитал марихуана. В Канада 95% от младежите са пушели поне един път. У нас не знам колко е процента, но със сигурност той не прави тези хора престъпници, нито пък наркомани. Вярно аз имам дълга коса заради която са ми лепяли етикета друсалка, но това също не ме прави наркоман. Мисля, че ще се заинтриговат всичко хора, които мислят че пушенето на един коз не е престъпление.

4)Икономическата почва ще стане по-благодатна, тогава когато инфраструктурата на столицата добие европейски стандарти. В момента експерти оценяват на над 3 милиарда евро инвестициите, които чакат на вратата на града ни. Защо не влизат? Защото никой нормален бизнесмен не би построил склад, завод или звено от продукция след като знае, че стоката му ще се скапе от трусовете на камиона в зеещите ями по улиците в и извън София. Връщаме се на пробем 2) за да допълним цялостната картина: Ударно се ивестира в подновяване на цялата пътна мрежа във и извън София. Как става това ? С взимане на заеми. Тази година кредитния рейтинг на София се покачи два пъти, което ни дава отлична възможност да взимаме с ниски лихви големи суми пари. Тези заеми трябва да се вземат в максималния си обем за следващите години. С така създадената логистична мрежа от околовръстен път, вътрешни рингове, жп връзки, инвестициите няма да имат пречка да влязат.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #51 -: 2007-09-30, 08:20 »
Хмм, въпросите на tech_noir като че ли са по-интересни :)
И виждам малко излишен популизъм във Вашите изказвания, както и в тези на Мартин Заимов...Например по въпроса за марихуаната - вместо да се изтъква това, че кандидатът е пушил, можеше директно да се "изскочи" с някаква програма за решението на въпроса. Осемнайсетгодишни младежи, образовани, от добри семейства, с добри перспективи за бъдещето биват вкарвани в затвора при изнасилвачите, крадците и убийците за няколко "коза"- нима това не е проблем?
« Последна редакция: 2007-09-30, 08:28 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #52 -: 2007-09-30, 10:12 »
Та да почваме с въпросите. Дупките и боклука ясно че ще ги оправите. Ясно ще ще има регулация и контрол на площите за строителство. И всичко ще да цъфне и върже. Няма нужда да питам.

1. Рекламния пазар е силно развит. Даже прекалено. До степен билбордите да си пречат и да си свалят ефективността взаимно. Рекламистите това го знаят, ама... клиенти. Из определени среди се носят слухове за наем от 50 000 Euro  на седмица за рекламките по лампите на Витоша и 5000 за билборди на горещи точки. В София има много реклами. Предполага се че част от тези пари стигат до общината (не само до чиновника дето е разрешил поставянето). Същата община твърди че няма пари да свали жалката коледна украса вече трета година... Имате ли идея за някаква регулация къде и какво може като в Мюнхен, Франкфурт или Виена примерно? Както и за цени за това. Последния път като участвах в един странен билборд, около 10000 долара хлътнаха за подкупи на чиновници за да стане автоматичния отговор "не може" (без да погледнат плановете) "ама разбира се, няма проблем".
Този град има пари. Половината БВП на държавата минава от тук, освен всичко останало (имоти, наеми, реклама и т.н.). Смешно е да се твърди че няма пари за проблемите с боклука и улиците. Смешно е и кмет да рекетира правителство.

2. Циганските гета. Ясно че демократична политическа сила не може да каже "ми ша купиме напалмец", ама преселването на цели катуни в талашитени бараки на нерегламентирани площи си е проблем. Това са просто трусове. Дали ще отминат или ще изригне вулкан зависи до голяма степен от действията на политиците. Има генерирано достатъчно напрежение да помете сега действащата политическа класа, че и държавното устройство. Колкото по-дълго проблема се игнорира и замазва, толкова повече критична маса се трупа и бента ще се скъса в един момент. Резултатите ще са или тотален нихилизъм или много, ама много агресия.

3. Какво мислите за граждански отряди за осигуряване на реда (тип милиции)?

4. Може би е по-скоро в сферата на държавните институции, ама мислили ли сте за разширяване на летището и съответна инфраструктура? София е идеално място за хъб за югоизточна Европа. Бизнеса го знае. Нискотарифките виждат потенциал за увеличаване с поне 20 пъти на въздушния пътнико- и товаропоток. Това би генерирало значителни приходи, само че просто летището не би го издържало.

5. Какво стана с плановете за подземни булеварди?

6. Сегашния кмет много се гордее с метрото. То обаче е мода от миналия и по-миналия век заради мръсните парни локомотиви. В Ню Йорк от 30-ина години се учудят дали пък да не закрият тяхното. Не е ли по-адекватен източноазиатския Skytrain (в Германия му викат U-Bann)? Или бразилския опит със суперавтобусите в специални ленти? Ефекта е подобен, но разходите са драстично по-ниски.

7. Изпреварвам други форумци... а скейтпарковете?

8. Мнение за историческите паметници?

Да не се чуди господина де да ги търси въпросчетата.

А относно отговорите на въпросите, поставени от мен - какво да кажа?! Изгубихте ме. Аз съм само прост инженер, който никак не схвана каква, в крайна сметка, е платформата ви. За какво ще се борите и как най-вече?

Добре, ще достроите околовръстните, тангентите и котангентите (заедно с другите тригонометрични такива), ама това как ще спаси нещастните ми шарнирчета, амортисьорчета и прочее подобни многострадални компоненти от окачването ми? А организацията на движението? Табели (дано не сте забравили как изглеждат)?

В Лондон няма задръствания, ама друг път. За Амстердам и Стокхолм не знам. Но е твърде несериозно да се сравняват със София, поради различният им характер, а може би сте решили да строите водни канали в столицата.

Както и да е...
« Последна редакция: 2007-09-30, 10:25 от Zago »
Control is an illusion.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #53 -: 2007-09-30, 15:55 »
Ах, блажени са невежите...  >:(
Control is an illusion.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #54 -: 2007-09-30, 16:40 »
ОТ: Летището между другото точно в момента го ремонтират и разширяват- даже и аз взех своето скромно участие в това :P
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #55 -: 2007-10-01, 14:08 »
Дааа, колко много букви.... Мързя ме да ги прочета (чесно си признавам!), от 89 година на сам, политиците ги бива да те засипват с приказки...

Имам един въпрос, на коя дата са изборите? Щот спират по това време алкохола по кръчмите, та мисля да се заредя с една две каси бира, две три бутилки водка, четири - пет кила свински пържоли и да се кача високо в планината, на вилата си! Ще печа шишчета, ще препивам биричка със симпатична компания, и ще размишлявам върху това как банда наивници, долу, в градовете ще бъдат преметнати за пореден път. После, в понеделник, ще влезна във интернет, та да прочета кой мошенник е станал новия кмет на София, след което следващите години ще хиля като слушам как таксиджийте псуват новия кмет - който беше толкоз многообещаващ, а сега се оказа такъв пе*ераст!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #56 -: 2007-10-01, 18:34 »
1 - "Дайте на нас парите, пък да видите колко добре ще ги похарчим" е съвсем нормално мото за политик.
Всеки го знае (знае и един усмихнат син кмет как добре се справяше по този параграф). Не е интересно.
Аз за регулация на рекламния пазар питах. Бях се подготвил да питам и имате ли идея как тази регулация ще заработи по-ефикасно от сега съществуващото Одит Бюро по Тиражите, ама май няма особен смисъл. Чопвек би помислил че след толкова време в дълбока опозиция глада ще ви стимулира да станете конструктивни или поне наблюдателни.

2 - Като не знаете сега какво е в основата на един от най-сериозните социални проблеми и тепърва ще търсите причините за проблема, къде сте се засилили да обещавате решаване на проблемите (като цяло политиците)?

Мога да пробвам да помогна малко за ориентацията. Майка ми е лекар. Детско интензивно. Деца до 2 годишна възраст. Понякога ми се обажда да сподели колко тъжна се чувства за смъртта на предното дете. Обикновено е починало, защото са го докарали прекалено късно. Защо не по-рано ли? Защото заедно с детето приемат и майката - още първия ден изчезват телефони и портфейли, хващат се въшки и прочие, при прегледа жената е видяла ситуацията е е решила да рискува (живота на собственото си дете!) с домашно лечение. Тези отделния са пълни с ромки.
След като е топло и храната е безплатна, все ще се намери някое от детенцата им да хване пневмониика захвърлено на студа зимата или да се изгори с ютиика. През това време социалните помощи и детските си текат. Деца има, като порасне едно ще се появи следващо (нищо че мажат е от 5 години в затворо). Ако пробват да изпишат подобна майка с дете непредвидено рано или не приемат ВЕДНАГА която им кажат че трябва, към полунощ се събира тълпа с ножове и колове. Дежурния екип е лекарка, две сестри и при късмет някой по-як санитар. Срещу 200-300 човека.

Ха познай какво биха искали от държавата. И какво биха предложили.

Ти лично си бил в чужбина, може да нямаш много наблюдения, ама след като хората намират сред наличностите на политическия пазар най-удачна персонификация на Сам Ваймс и картонените му подметки в лицето на пожарникар от Перник, на ваше място щях вече да съм се замислил.

3 - Не помня да съм споменавал "гвардиите". Защо веднага ги асоциираш с граждански ред?
Като така и така си засегнал въпроса... Основни точки в програмата на гвардия са безплатно образование, здравеопазване, сериозни държавни инвестиции и субсидии, силен държавен контрол над ключови сфери и т.н. Аджаба как дефинирате "ляво", след като това е дясно, та чак крайно? А вие къде сте в такъв случай?
Командира го даваше доста социалистически. Сега социалистите се опитват да действат със сравнително либералистки методи.

Като цяло е добре да внимаваш с плюенето по инакомислещите. Не е проблем че това не е демократично отношение.  Мани че размахването на пръст и плюенето на "другите" не са красиви, тия неща или ги научаваш по лесния начин като малък или по трудния по-късно.
Просто виждаш ли - идваш тука и с първия веднага почваш да раздаваш квалификации тип "не ходи мама при Иванчо, щото той хапе и има хемороиди". Да ама има още 1849 теми. Тук има хора червени, кафяви, черни и т.н. Докато другаде по-светло и по-тъмносини човечета се драпат за гушките, ние някак си успяваме да водим диалог. Е, сини май за съжаление няма ама както виждаш изслушваме те доволно търпеливо.
С малко етика и възпитание осъзнаваш че за добро или зло света е пъстър. На Демократичните Сили в днешно време би им било малко трудно установяване на достатъчно стабилна абсолютна диктатура а и не са в позиция да го помислят, така че хайде да пробваме като цивилизовани хора да обсъждаме нещата с плюсовете и минусите им, а...
Иначе би си се замислил човек какво ще стане с кварталите дето не гласуват с правилния цвят след изборите.

Аз лично няма нищо против баскетболните игрища и подобни съоръжения (детски площадки, паркове, публично достъпни тенискортове, зоопаркове и прочие). Даже мисля че трябва да са повече. И по-малко питейни заведения. Ако Папазов ще превръща града в баскетболно игрище, това е напълно достатъчна мотивация поне за мен да гласувам. Като бивш баскетболист предпочитам този вариант пред комбинацията от бетонно сметище + разни парадайз-и строги издържани в Мутробарок за "елита", построени незнайно как върху национални защитени територии.

P.S. Общите приказки навяват мисълта че не сам четеш отговорите на иначе личните си мнения. Хубаво де, предполагам и сега като при случая "Добри" подхранваме стереотипа за злобата на форумите, тъпотата на народа и т.н. Нормално. Ама ако уменията ви във вербалната еквалибристика не са достатъчни да се справите при дебат с няколко случайни гражданина, какво ще правите когато се сблъскате с политически опоненти и корпоративни интереси. Хора със сигурност много по-опитни и мотивирани.
« Последна редакция: 2007-10-01, 19:06 от tech_noir »

Неактивен HeilEris

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #57 -: 2007-10-02, 00:06 »
Пиша в качеството си на приятел на Иво, така че мнението ми не е изцяло обективно. Въпреки това ще се възползвам от правото си да изкажа лични впечатления.
Иво е изключително харизматичен и интелигентен млад човек. Препоръчвам на всички, които се съмняват в неговата искреност, просто да си направят труда да се запознаят с него. Не е никак трудно - той излиза много често, посещава почти всички концерти и мероприятия и е много общителен. Лично мога да гарантирам, че участва в политиката само и единствено защото е убеден, че по този начин ще направи най-много за страната си. Пък и му е хоби от дълги години :)
Обвинявате го в неграмотност - ами така е, доста му куца българският. Но не съм виждала друг човек, който владее лошо писмената форма на родния си език, да полага такива усилия в тази насока. Напредъкът му наистина е много голям благодарение най-вече на личното му старание. Лично към Заго - употребяваш неправилно пълен член.
Обвинявате го в популизъм - всеки политик трябва да е малко популист. Въпросът е дали това е празен популизъм или просто търсиш начини да убедиш хората, че наистина си добър избор. Всеки политик го прави. Въпросът е какви са намеренията му. Нима предпочитате само мръсните политици да търсят подкрепата на хората, а чистите да очакват хората сами да разберат колко са чисти? По този начин ще го разберат само онези, които истински се интересуват от политика, а те са малцинство. Обвинявате го в многословие - човекът се опитва да отговори подробно на въпросите ви, по възможно най-добрия начин, който може да намери. Смята, че те са достатъчно важни, че да ги удостои с отговор, по-дълъг от едно изречение.
Задавайте въпросите си, но нека те са въпроси, а не нападки. В края на краищата насреща си имате човек, с когото спокойно можете да се запознаете лично и сами да прецените що за човек е. Още по-важно - имате насреща си човек, който ще ви е пред очите през целия си мандат, когото го познават адски много хора в тези среди и ще е много лесно да се види дали забогатява рязко, дали си върши работата и куп други неща. Ще можете да го питате как протичат процесите в управлението на столицата и какво той лично е направил в тази насока. И той ще е тук и ще ви отговори.
Бъдете честни и човечни. Замислете се ако вие бяхте най-младия кандидат от листата и истински вярвахте в каузата си, ако бяхте готови да се борите София да има образован, компетентен и умерен кмет и вярвахте, че вашият кандидат е именно такъв, какво бихте направили? Това, което прави той, не е празна агитация по форумите. По-скоро призив към хората да се интересуват, да сравняват, да задават въпроси. Защото, както вече казах, само тези, които погледнат по-надълбоко, ще могат да прозрат през популизма и да видят къде има повече покритие. Доказателствата ги има, отговорите ги има. Но нали някой трябва да погледне, да потърси, да попита... Защото иначе хората просто ще се хванат за този, който вика най-силно.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #58 -: 2007-10-02, 00:16 »
Аз питах за марихуаната и никой не ми отговори...
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #59 -: 2007-10-02, 00:22 »
Не съм казал че е лош човек - отбелязах, че се изказа некомпетентно по въпрос с който явно не е много добре запознат, aight?