Автор Тема: Месни изроди  (Прочетена 38759 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Отговор на: Месни изроди
« Отговор #210 -: 2008-06-02, 01:00 »
Е, ние на село такива неща си нямаме и то не, защото не дъвчим дъвки.

Шът! Айде стига с това село! Кат си сред вълци ще виеш по вълчи!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #211 -: 2008-06-02, 01:01 »
Има и по лоши градове от София...

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #212 -: 2008-06-02, 01:04 »
Хаха, Александр - много готин лаф! Хареса ми.

Иначе, Маша, вярно нищо лично, но малко като с интеграцията на циганите става - идват и се жалват, че не им харесват условията. Не мисля, че някой ги кани с отворени обятия. Нали знаеш - едно за сметка на друго. И мен не ме кефи да пътувам от точка до точка за час и половина с кола, ама се примирявам, 'щото и аз имам някакви причини да живея тук и това си е.
Signature.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #213 -: 2008-06-02, 01:04 »
Дървото е във Варна. На ъгъла срещу Търговската гимназия. Малко над „Годзила“, зад едни люлки.

За университетите - не винаги, зависи. Наплива, като че е по-голям, от там и нивото на студентите. Обаче и има доста разсейване в процес на учене. В по-малки градове, където няма какво толкова да правиш (и разходи), всъщност се учи по-стабилно (Свищов vs. УНСС да речем).
За Варна и Пловдив впечатленията ми са че купона е доста повече. София е някак си много комерсиален град. Пари, пари, пари... Съответно или се свиваш в дупка, ни излизаш никъде и броиш стотинки или компенсираш с работа (при НБУ първия вариант просто липсва - някои имат различни коли за различните дни от седмицата, повечето бачкат). Все бързаш и гониш нещо, все си уморен и нервен/а, а следването се превръща в нещо „между другото“.
Ама пък обикновено имаш кариера и социални контакти за развитието ѝ отща откъмто 3-и курс (края на първи за НБУ, към края на четвърти може и да е начинаещ собствен бизнес) и си години пред конкурентите си - колкото и да са учели, тепърва започват от нулата без реален опит и наистина полезни контакти.
« Последна редакция: 2008-06-02, 01:09 от tech_noir »

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #214 -: 2008-06-02, 01:14 »
Е заради тва ше ида догодина в НБУ, ама задочно...
Хм, вълци... Вълци тука няма. Тука има само помияри.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #215 -: 2008-06-02, 01:20 »
Задочно номера с кариерата и контактите няма да стане. Трудно се опознаваш с колеги до полезна степен (да се знаете що за хора сте, какво можете и как бачкате) е 5 кафета годишно. Стабилно напушване с непознати стопява малко ледове, ама никой не те кани в екипа си 'щото знаеш свежи лафове. Трябва да са те видели в действие, да сте поработили по някакви реални проекти заедно и да са сигурни че няма да се размрънкаш след първите няколко часа на стрес (в моите области много чест проблем с хора от Художествена Академия - не носят на юркане и при умора КПД-то рязко пада).
« Последна редакция: 2008-06-02, 01:22 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #216 -: 2008-06-02, 01:35 »
Дааа, стрес, мното и напрегната работа, ех-ех, като се замисли за какво му е на човек всичко това? Друго нещо е, къщичка в планината, прасе в кочината и спокойни приказки на чашка със съседите.... Не ми обръщайте внимание, в такова настроение съм....

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #217 -: 2008-06-02, 01:48 »
Аз събирам за точно такава къщичка (или островче). И без това реално излизам от къщи изключително рядко. Електричество, бърз нет и банков клон в достъпен радиус, друго не ми трябва. Любящата вена е екстра, ама взех да стигам до извода че е някаква химера и няма смисъл да се гони.

Само не се знае в коя точно планина. Троянския балкан или Fuerteventura да речем.
(ако не ме е избила сачмата да се изстрелям на дългосрочна хуманитарна мисия)
« Последна редакция: 2008-06-02, 01:51 от tech_noir »

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
« Отговор #218 -: 2008-06-02, 11:24 »
Дървото е във Варна. На ъгъла срещу Търговската гимназия. Малко над „Годзила“, зад едни люлки.

Над Годзила е, ама не е зад люлки. В една странична уличка е, там до една много яка закусвалня /името й ми изскочи от ума в момента/.Даже май и аз бях лепнала една дъвка там.

Иначе както майка ми и сестра ми са в София, и тя иска да кандидатствам само там, а там ако е ще е само в УНСС.Така си ограничавам адски много възможностите.Ами ако не ме приемат? Увисвам.Не е навита да се пробвам във Варна, Търново /не че не ги предпочитам пред София/ само и само, щото знае че ако съм в София ще живеем заедно и няма да плаща излишни разходи.И все пак аз мисля да кандидатствам и без нейно съгласие, защото не може заради предпочитанията към един град, които тя е направила преди 2 години да се страхувам дали ше уча или ше работя ;)

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #219 -: 2008-06-02, 11:47 »
И в СУ има добри специалности, за които се кандидатства само с БЕЛ със сигурна реализация. Една бг филология да завършиш, пак ще може да работиш като редактор в някое списание...
Иначе, ако не обичаш много математиката, икономиката в УНСС няма да ти хареса.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #220 -: 2008-06-02, 11:55 »
А, и по логиката на Тех и Александр аз нема нужда да се трепа...
В наследство си имам къщичка в балкана с гора  борчета отпред... и един декар градинка отзад... Ама някак си все още не ме привлича възможността да се заточа там.
Кат поостарея може.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #221 -: 2008-06-02, 13:07 »
И в СУ има добри специалности, за които се кандидатства само с БЕЛ със сигурна реализация. Една бг филология да завършиш, пак ще може да работиш като редактор в някое списание...
Иначе, ако не обичаш много математиката, икономиката в УНСС няма да ти хареса.

Toчно това не харесвам на СУ - пълен е с филологии ... А и изпита е тема, а аз теми не мога да пиша ;) Как да е, дано се справим.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #222 -: 2008-06-04, 05:57 »
Пънки, 90% от кандидатстващите, живущи в София, изобщо не кандидатстват в други градове - защо мислиш, че е толкова трудно да се влезе? Университети - бол, места - доста, специалности - всякакви, кандидатстващи - доста олигофрени. Вярно, че ако си на принципа: "Един университет. Една специалност. Един изпит" - може и да изгориш, но все пак почти никой не играе без резерви.
Колкото до филологиите, трудно се намира работа в списание или като нещо друго, свързано с организиране на event- и. Бившата ми е предпоследна година филология и едвам си намери работа, свързана с това.
Signature.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #223 -: 2008-06-04, 13:04 »
Защото в София ще кандидатствам само в УНСС, а като видях какъв беше предварителния, някфа абсолютна гавра, и вече не съм много сигурна че ще изкарам добра оценка, за да вляза на 1-во желание.Трябва винаги да има резерви - точно заради това ще пробвам и в други градове.
За филологиите е точно така - освен един даскал да станеш, в друго няма да ти провърви ;)

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #224 -: 2008-06-04, 15:37 »
За филологиите е точно така - освен един даскал да станеш, в друго няма да ти провърви ;)

Е не е баш така, и двамaта ми родители са завършили българска филология в СУ, пък са далееееч далеееч от даскалска кариера.  :) :)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #225 -: 2008-06-04, 17:20 »

Е не е баш така, и двамaта ми родители са завършили българска филология в СУ, пък са далееееч далеееч от даскалска кариера.  :) :)

Възможно е, не говоря за 100% все пак ;) И кфо бачкат?

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #226 -: 2008-06-04, 21:25 »
Единия се занимава с мебели-другия със списания. :)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Re: Месни изроди
« Отговор #227 -: 2016-08-19, 11:30 »
Тогава има ли полза от годините учене на точно това или нещо друго би им било по-полезно сега?