Автор Тема: Има ли невъзможни неща  (Прочетена 32179 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Right In Two

• зарибен/а
  • Публикации: 119
  • тратата
    • Профил
    • MySpace
Re:Има ли невъзможни неща
« Отговор #90 -: 2009-11-05, 22:10 »
За човека като физически обект на реално съществуващия свят има прекалено много невъзможни неща.
За човека като духовновъзвишен субект на безграничната вселена има прекалено малко нневъзможни неща.

Неактивен Кълън

• Винаги Усмихнат
  • Baby Freak
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #91 -: 2009-12-17, 14:29 »
Няма граници пред силата на човешкия дух и воля.
.. но във тебе като рана
ще пари мисълта, че две неща
не можеш никога да си възвърнеш:
животът да избавиш от смъртта
и времето назад да върнеш

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
« Отговор #92 -: 2009-12-20, 23:18 »
няма невъзможни неща, има пропуснати възможности...

Неактивен холи голайтли

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Има ли невъзможни неща
« Отговор #93 -: 2010-10-30, 22:55 »
Съгласна на 100% с първия пост  ;)

Неактивен Snuffy

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 34
    • Профил
« Отговор #94 -: 2010-11-05, 15:23 »
Философски погледнато въпросът е парадоксален. Защото изречението "Няма невъзможни неща" е логически абсолютно равно на "Невъзможно е да има невъзможни неща".  ;D  Чеша си езика бе, не знам.
Едва ли има невъзможни неща в безкрайна вселена и ограничени човешки възприятия. Дори да има нещо невъзможно, не искам да си го представям.

Неактивен Quest

• Любовник
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 16
  • штсксм!
    • Профил
« Отговор #95 -: 2011-09-08, 00:17 »
Тук отговорът се свежда до - има песимисти! : ))
Всички маймуни искат да са на клона...ама триона е в мене!
Я елате пиленца при батко : ))

Неактивен Sparkey

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #96 -: 2012-03-27, 17:20 »
Дали има невъзможни неща е много общо понятие. Сега подхващам темата за невъзможните "неща" при човека.
 Разбира се, за човешката физика е невъзможно да се лети(примерно), НО точно затова са създали самолетите. Човекът не е способен да скочи от 100000 метра и да оживее(минимален шанс), НО човекът може да създаде някакъв вид обувки, които да те предпазват, докато падаш от високо. Преди много векове хората са се успокоявали и са смятали събитията, които са се случвали, като желание на Бог. Обаче, за щастие, днес ние имаме науки, с които можем много по-достоверно да ги разглеждаме. Погледнете така на нещата и си представете, че живеете в онова време. Ще мислите, че човек не може да лети - никога. Върнете се в днешно време. Летенето ви се струва нещо нормално.
 Имам предвид, че нещо може сега да ви се стори невъзможно, но ще сте на съвсем друго мнение след 2-3 години, да речем. Точно затова има науки, за да обясняват по-лесно и да няма мистерии(напр. физиката). НИКОГА няма невъзможно. ВИНАГИ е, дори и с супер мижав процент(0.000000000000000000001 напр.), възможно. В моите очи "невъзможно" значи прекалено малък шанс да се случи нещо(който шанс всъщност съществува!).
 Човек не може да направи всичко сам, той може да прави само това, което му е позволила природата, когато е бил сътворен. Човешкият ум просто е еволюирал, защото хората не са били силни, бързи като останалите животни, и е трябвало да се развият в друга посока - започнали да използват помощни средства. Така с времето човекът, използвайки изобретенията си, надделял над природата. Обаче тя "поставя" правилата. За някои неща човекът все още не е измислил специално средство за защита - природните стихии напр. Овладял е част от тях. Овладял е силата на земетресенията(донякъде), на тайфуните, наводненията. Разбира се, природата може да ни унищожи, когато си пожелае, обаче тя е пасивна и не може да мисли, за да се опита да спре нашите егоистични постъпки към нея.
 Мисля, че се отклоних от темата, но все още съм твърде малък, за да разсъждавам над такива сложни въпроси, за които може да се води спор с векове. Все пак това ми е първият пост - не бъдете груби с мен. Ако имате различно мнение, поправете ме, спорете, обаче не бъдете груби.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #97 -: 2012-03-30, 00:57 »
 здрасти :))
а колко точно си малък?

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
« Отговор #98 -: 2012-04-02, 04:04 »
Мен ме кефи :) Най-вече идеята за I COME WITH PEACE BROTHERS! :D
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен justify

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
« Отговор #99 -: 2014-02-03, 10:51 »
Да се възкресят мъртвите,да се върне времето назад..