Автор Тема: Принципи  (Прочетена 4377 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Принципи
« -: 2007-07-12, 23:47 »
А нали всяко нещо в природата се движи, живее, гравитира и тям подобни глаголи, съобразно някакъв закон?! Е защо тогава човек да не си наложи някакви рамки на поведение?!

В този ред на мисли принципите не са ограничение (в бариернооградния смисъл на думата) а предложение за това до къде е хубаво да стигнеш в даден проблем. Предложение, което в повечето случаи е полезно да се приема и спазва, при все че нерядко се налага да се и отхвърля.

Принципите: "Бъди благ"; "Не тъпчи на едно място" и etc. са си доста полезни, от моя гледна точка.

Та нека не разглеждаме принципите, като нещо стискащо ни за врата, а компас, който би ни дал правилната посока, компас, който не винаги е нужно да спазаваш...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Принципи
« Отговор #1 -: 2007-08-09, 23:47 »
И аз си имам принципи, които не нарушавам...    Не съм някакво безпринципно същество, а се старая да не прекрачвам границите, които съм си поставила...  Имам няколко принципа:
1. Не ходя с обвързани мъже... Е тоя принцип си го поставих преди няколко години...   И с малки изключения се придържам към него...
2. Винаги спя с обърната наобратно пижама...  и супер много се дразня на майка(щото всички останали вече са се примирили с факта, че аз така си спя), когато ми казва"Обърни си пижамата". Ta нали ако я обърна, ще си разваля целия ден...
3. Аз винаги съм права... и никога не признавам вината си... Е тва е принципът, който нареждам след пижамата.  Кой каквото и да говори, аз не възприемам - е тва се нарича - тъпа и упорита... Е,... възприемам, ако имам стимул и убедителен убеждач... ама такива все по рядко  
4. Винаги оставам трезвена...     Нали някой трябва да снима излагациите на другите...    
 Май тва са ми принципите... Не ми ги е наложил никой - нито обществото, нито родителите... Сама съм си ги създала и рядко се отклонявам от правия път...

Май взех да опорочавам всяка смислена тема... тц тц тц...

Неактивен squax

• bmock
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 40
    • Профил
Отговор на: Принципи
« Отговор #2 -: 2007-11-28, 15:24 »
Какво са принципите?
Правила, които хората си поставят, за да се хвалят с тях (mi6ka006, не визирам теб. Да не се обидиш)

Редно ли е да ограниочаваме сами себе си?
Разбира се. Няма ред без ограничения.

Принципите ни не са ли просто отражение на болния (за мен) морал на "Нашето време"?  
Морал е начина, по които мислим че другите искат да се държим с тях. Да, отражение на морала са. А това че е болен следва от самото му определение.

Необходими ли са изобщо?
Да. Трябва да си измислиш поне два, за да имаш тема на разговор и да не мрънкаш, когато те питат.

Няма ли достатъчно фактори, които ни ограничават по всевъзможни начини, за да си създаваме нови и нови окови?
Е, това че казваш че си принципен не те задължава да си. Може да означава че не спазваш принципа 'Никога не лъжа'

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
« Отговор #3 -: 2008-08-19, 21:56 »
Принципите са моралните ценности, които  изгражда и към които се стреми  всеки един човек...

Неактивен PasSioN

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
« Отговор #4 -: 2008-11-21, 00:30 »
Естествено, че човек трябва да има някакви принципи.. това е моралната страна на нещата. Принципите могат да се променят с времето, даже е препоръчително да се променят :) Това може да е ограничение, но щом е положително, значи не трябва да се прима за ограничение, а за нещо полезно и нужно.
Съгласна съм със Zago...
Have fun, my friend!

Неактивен Right In Two

• зарибен/а
  • Публикации: 119
  • тратата
    • Профил
    • MySpace
Re:Принципи
« Отговор #5 -: 2009-11-05, 22:16 »
Принципите са необходимост и могат да се раглеждат от всякакви аспекти. За съжаление за човечеството тази дума вече остарява.
Ако нямате принципи, то, по дяволите, какво бихте могли да имате?
Е, аз съм прекалено принципна, понякога даже ми вреди, но предпочитам така  ;)

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
Re:Принципи
« Отговор #6 -: 2009-11-14, 20:38 »
! Е защо тогава човек да не си наложи някакви рамки на поведение?!
Най-важна рамка за нашето съществуване е на лице - раждаме се, живеем и после умираме!
   Как живеем, какви са нашите решения и избори, няма нищо общо с това, че сме хора, а с това какви хора сме! Човекът като цяло, не може да си наложи каквито и да е било граници, защото Той като цяло не съществува. Но, човекът като частно има принципи, които се различават от тези на другия човек. И може би това е за добро, защото иначе нещата щяха да са толкова еднообразни и прости! 
   Принципите съществуват, защото се нуждаем от ред. Колкото и да го отричаме неща като йерархия, закон и власт са много важни, защото иначе лудницата щеше да е пълна. А кой, какви принципи има, това е друг въпрос, на който решение скоро няма да се намери!
« Последна редакция: 2009-11-14, 20:49 от The_black_rose »
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен PooR^CReaTuRe

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 910
  • Your life is over and you're to blame
    • Профил
    • http://www.myspace.com/erm1ne2
Re: Принципи
« Отговор #7 -: 2011-01-19, 03:08 »
Когато човек си наложи нещо, винаги намира начин да го наруши. А и защо да си слагаме ограничения? Един път се живее, нека правим каквото ни е кеф :)

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Re: Принципи
« Отговор #8 -: 2011-02-08, 21:04 »
продадох си принципите! :-\