Автор Тема: Вампирите  (Прочетена 17773 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Отговор на: Вампирите
« Отговор #30 -: 2008-02-13, 13:21 »
Ето тук един познат е понаписал доста по темата. Определено е интересно да се прочете.
Caralho Voador

Неактивен samara

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 39
    • Профил
На мен не ми се отварят нито един от линковете  :'(
А що се отнася за вампирите,това е доста интересна тема,жалко че без да съм прочела нищо не мога да кажа. :(
I lose all control
When you grab and hold
And you do your trick
I love when you lick

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Абе тука някъде като че ли имаше още разни теми за вампири...
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Абе тука някъде като че ли имаше още разни теми за вампири...
Мда.
Caralho Voador

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #34 -: 2008-06-09, 16:42 »
А къде? :-[ ;D

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #35 -: 2008-06-09, 16:46 »
Слях темите, а постовете са се подредили разбъркано. ;)
« Последна редакция: 2008-06-10, 10:26 от Don Dada »
Caralho Voador

ВАМПИРИ И ВЪРКОЛАЦИ

• Гост
Re:Вампирите
« Отговор #36 -: 2010-03-28, 16:41 »

Попаднах на тази книжка в мола книжарницата и си я взех ако ви интересува мога да ви разкажа от нея ..съдържа над 50 вампира и 50 върколака и зомбита всичко за тях истории легенди а може би истини има истински истории

Относно Вампирката в червено на корицата на книгата за Вампирите

Елизабет Батори
Елизабет Батори не е плод на авторска фантазия, а съвсем истинска жена с благороден произход, родена през 16-ти век. Тя живяла в красив замък с верните си слуги, които са ѝ прислужвали при нейните зли престъпления – отвличане и измъчване на млади жени. Говорело се, че Елизабет държала като затворнички около 600 млади момичета. Графинята изпитвала огромно удоволствие, когато причинявала болка и унизявала жертвите си, но престъпленията ѝ ескалирали, след като започнала да вярва, че тяхната кръв може да помогне за запазването на красота ѝ. Тази идея била потвърдена от нейните слуги, за които освен всичко се говорило, че практикуват вещерство.

Един ден, докато графинята си правила прическата в спалнята, по невнимание нейната слугиня дръпнала косата по-силно и я наранила. В пристъп на ярост и гняв Елизабет ударила прислужницата толкова силно, че кръвта на момичето опръскала ръката ѝ. В този момент графинята почувствала, че допирът с кръвта моментално причинил подмладяване на кожата ѝ. Именно тази случка напълно отключила нейния зъл и ненаситен нрав. Тя започнала да убива наред своите жертви и да се къпе в кръвта им. Елизабет дори опитала да пие кръв като вампир, за да провери пълния подмладяващ ефект от това злокобно действие.

Графинята извършва повечето от престъпленията си в замъка Чахтице, но се премества във Виена, Австрия, когато е разкрита.
Виена
Замък Чахтице

Знаете ли, че…?
Родена в Унгария, истинското име на графинята е Ержебет Батори. Елизабет е всъщност английският вариант на името ѝ.

Предполага се, че Елизабет е психично болна още от дете и че тази психична болест впоследствие е довела до жестокото ѝ поведение. Като малка тя била свидетел на множество ужасяващи с жестокостта си наказания, типични за този средновековен исторически период.

Първите жертви на графинята били измежду собствените ѝ слуги и подвластни селяни. Именно затова дълги години тя останала неразкрита. Но злите дела не можели да бъдат пазени в тайна, след като започнала да напада млади момичета от благородно потекло.

В крайна сметка Елизабет е разобличена и затворена в собствения си замък. Тя е окована и зазидана в спалнята си, където е хранена през оставения тесен процеп и където след около три години намира смъртта си.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Re: Вампирите
« Отговор #37 -: 2010-10-31, 20:57 »
Ето ви тука да четете за Дракула: http://dspace.uta.edu/bitstream/handle/10106/906/umi-uta-1977.pdf?sequence=1 ;)
Caralho Voador

desitu12

• Гост
« Отговор #38 -: 2011-04-27, 22:57 »
аз лично съм чувала някъде че първия вампир бил човек чиято любима разбила сърцето му и той я убил и изял сърцето и от тогава бил прокълнат да броди между живите без да е един от тях ...но той бил самотен и създал други вампири и така милиони вампирите се увиличават
аз лично смятам че вампири съществуват нали все пак няма нищо невъзможно...а и щом имах хора който вярват в проклятия вещици и куп такива защо щом те съществуват да не съществуват и вампирите.... :)
« Последна редакция: 2011-04-27, 23:42 от ZAZO »

Лилия

• Гост
« Отговор #39 -: 2012-09-06, 00:00 »
вампири ли !???????? аз живях с един 2 месеца и половина

стар грозен нисък и жена!!!!!!!!!!!  а ина4е граф дракула всеки ден ми пребъркваше телефона и ми практикуваше "праз два шамара" като живеех с него митака егоист и ко. знаят за кво говоря...

ТАКА 4Е ВАМПИРИ ИМА!!!!!!!! И НЕ КРЪВ САМО ДА ПИЯТ АМИ ЦЕЛИЯ ТЕ ИЗПИВАТ И ДУшЕВНО!

А Аз пък искам да ме ухапе вампир ... свържете се с мен skype liliq_22

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #40 -: 2012-09-07, 08:48 »
Хе, току що гледах по Нова ТВ за анти-вампирските ритуали, които са се запазили до ден днешен във Видинско (има си и влашко влияние). Най-смешно ми стана, когато бабката, която интервюираха, обясняваше как преди слагали на гроба чесън, палели свещи и..."гръсти, но сега нема гръсти и слагаме кълчиня"  ;D . Гръстите са не нещо друго, а индийски коноп, както изглежда и вампирите намазват от забраната на марихуаната.  8)
Caralho Voador

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #41 -: 2012-09-21, 15:01 »
OT: Баба ми, лека й пръст, ми разправяше, че едно време, като била по-малка, масово сеели гръсти (от тях правят чували, а-у) и се спуквали да се смеят на някво деде, кото ги сушало и пушело. 50 години по-късно вече знаеше защо дядката е бил вечно ухилен :D