Автор Тема: Уличните кучета  (Прочетена 28538 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Уличните кучета
« Отговор #60 -: 2007-06-07, 13:50 »
Цитат на: tech_noir
Цитат на: DESOLATOR
Това за метилите не съм го учил, странно...не предполагах, че работата е толкова сериозна  
Явно са го махнали от програмата, по мое време беше в гимназиалните учебници по биология (после позадълбах де)
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/81072010.htm

Имахме за чернодробен метил, но нямахме за последиците от пребиваването му в човешкия организъм...Не знаех, че може да се окаже толкова смъртоносно   Иначе Илиянци не е лоша идея
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #61 -: 2007-06-07, 14:06 »
ми сети се какво се случва като някакви гадинки почнат да се хранят с черния ти дроб, прокопавайки си тунелчета.
Проблема е че имат адски дълъг период, а мястото няма много рецептори за болка (що ли са ти там...) и разбираш късничко. За да ги извадят пада едно ровене... накак какд а ти оцелее дробчето после. А представи си как се трепе химически с лекарства нещо дето нама проблеми със солната киселина в стомаха (попада през храносмилатената система) и жлъчния сок (дет си го пиижа за наздраве) - не могат хем да го утрепят, хем ти да оцелееш.

Само по себе си добичето не е смъртоносно (никой вирус или паразит няма сметка да си убива веднага гостоприемника). Липсата на черен дроб обаче е (биологически погледнато като почнеш да се прививаш в природата би трябвало да те изяде някой хищник като куче примерно и така вида им да продължи).

Евентуално трансплантация на черен дроб - донор, стискаш палци да го приемеш, да цоцелееш от операцията, да сработи дроба, ама и да няма из оргазнимза ти още лаврвички и какавиди, щото като се излюпят и те си инвазират новия дроб и...

Гледат да не стресират хората, че има и психологически проблем като разберат... Със свестен ДВСК (Държавен Ветеринарно Санитарен Контрол) няма проблем - случайте са толкова изолирани че влизат в графа "любопитно" в новините. Само че в тази страна поне преди 5-6 години намаше нито една кланица, дето да покрива държавния хигиенен минимум, за овчиците на Бай Пенчо от Пернишко, дето после се озовават директно на сергия на Женския пазар да не говорим...
За уличните кучета - и в прииютите нама как да ги тестват за такова - прави се някакво профилактично обезпаразитяване (за това са толкова важни ваксинациите на малките кученца), ама диагностиката ан подобно нещи изисква дълго наблюдение, освен ако вече не е на умирачка.
« Последна редакция: 2007-06-07, 14:18 от tech_noir »

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #62 -: 2007-06-07, 14:57 »
Кучетата, дори и да са мирни и да не хапят - те разнасят БОЛЕСТИ И ЗАРАЗИ!!!!
На същата логика лежи и изтреблението на разните там мишоци и плъшоци или и те са невинни и беззащитни малки сладки сиви млекопитаещи...

И в тоя ред - Кучета и котки меоже! А мишоци - не!

А за животинките за папане - боя се, че малко ни се разминава логиката тук.
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #63 -: 2007-06-07, 15:12 »
Цитат на: Zago
А за животинките за папане - боя се, че малко ни се разминава логиката тук.

Не ядеш месо, а? Хе-хе, аз съм всеяден - няма нещо живо и не-отровно на този свят което да не бих го гризнал! Разбира се - имам предпочитания, но инак съм си всеяден...
« Последна редакция: 2007-06-07, 15:12 от ????????? »
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #64 -: 2007-06-07, 15:30 »
А бре друже, тва че ни се разминават мненията за домашните любимци и бъдещите обитатели на бурканите на баба ми в зимника не значи, че не ям месо.

Имах в предвид, че не можеш да сравняваш тукана с кокошката, орикса с кравата, хипопотама с прасето (прасетаааа, прасетааа, всикчките прасета на мезетаааа).

Значи, за да се избиват живи същества с цел изяждането им - е хуманно...
Това изречение бе повод за реакцията ми, а коментара ми е: убиването на живи същества, които не са заплашени от изчезване не е хуманно, а абсолютно наложително с цел храна за хората (инак ще пукнем от глад бре!). Продължението на логиката ти също е в унисон с разсъжденията ти.
« Последна редакция: 2007-06-07, 15:32 от Zago »
Control is an illusion.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #65 -: 2007-06-08, 12:15 »
Да бре, ясно! Аз го писах за куче-защитниците - тях визирах...

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #66 -: 2007-06-09, 11:02 »
Уличните кучета са проблем, но ако има правилния контрол, няма да е толкова голям. Ако се вкарват в приюти и има някой, който да се грижи за тях, ще е доста по лесно.
Що се отнася за болесните, просто хората и основно малките деца трябва да се научат че уличните кучета носят болести и че трябва да се внимава с тях.
Според мен кастрацията е доста добро решение на проблема, но на нашия проблем.Съмнявам се, че на кучетата им е много приятно и го приемат като нещо хуманно.
Що се отнася до уличните котки, те не са толкова опасни, защото повечето ги е страх от хората и не се доближават до тях. Носят болести, обаче са по-чистоплътни от кучетата, а и не ходят на глутници. Не съм чувала новина:"Улична котка нападна човеК!"
« Последна редакция: 2007-06-09, 12:16 от The_black_rose »
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Уличните кучета
« Отговор #67 -: 2007-06-09, 11:55 »
Еми добре аз лично не мога да убия куче... не мога да му сложа отрова в храта и после да знам, че заради мене то е умряло, при положение, че в квартала нито едно куче нищо не ми е направило. Тука кучетата сравнително намаляха точно по причината, че са кастритани. Преди бяха много... сега са 5-6 и са доста милички. Досега не са нападали никой. Не знам... за мен не е вариант да се избият. Пък и точно както, мисля че Иво беше казал, така с отровата в хараната много домашни кучета умират. И на една приятелка така и умря кучето. После като я гледах как реве не ми беше много приятно.
« Последна редакция: 2007-06-09, 11:55 от Sensimilla »
Inside all of us there si hope...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #68 -: 2007-06-09, 21:38 »
Цитат на: DESOLATOR
По темата, нищо не пречи, тия кученца да се водят на някакви пусти острови, през някакъв период от време да минава някакъв контейнеровоз с органични отпадъци(годни за ядене)...Хем си хвърляме боклука, хем кучетата
ОТ: Това ми напомня, че около 17-18 век така са решавали проблема с безстопанствените псета османците в Константинопол. Те извозвали на кораби помиярите до един от малките острови от Принцовия архипелаг в Мраморно море- наричали го "Кучешкият остров". По-късно имало обичай да оставят осъдените на смърт на същия остров, където изгладнелите псета ги разкъсвали живи...
Caralho Voador

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #69 -: 2007-06-10, 00:32 »
ДО къде стигна светът, уж има хуманност и уважение за другите живи същества,а сега се говори как кучетата трябва да се избиват и да се пращат на отдалечени острови!  Кои са следващите? Бездомните, циганите, еврейте? Или както е тръгнало с примери от османците,да избием арменците? Или пък китайците и Индийците, че станаха много?
« Последна редакция: 2007-06-10, 00:37 от The_black_rose »

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Уличните кучета
« Отговор #70 -: 2007-06-10, 01:39 »
Айде пак кучета с евреи почнахме да джуркаме...

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Уличните кучета
« Отговор #71 -: 2007-06-10, 02:07 »
Ми то куче или евреин...се тая. Кучето поне е смирено и може да го възпиташ, то не се противи. Някъв роб! Докато евреите има за кво да го лапат....наистина.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Уличните кучета
« Отговор #72 -: 2007-06-10, 03:09 »
Цитат на: Eye-of-every-storm
Ми то куче или евреин...се тая. Кучето поне е смирено и може да го възпиташ, то не се противи. Някъв роб! Докато евреите има за кво да го лапат....наистина.

И на мен не ми харесва фактът, че се стремят към световно господство, но какво мога да направя   Едно време и за тях е имало кучкарници(еххх..тия HCN газови камери  )
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #73 -: 2007-06-10, 03:12 »
Малко неволно са попадали, но иначе Еврейската нация е плюта не само от икономическа и там-квото гледна точка. Те са и виновни за създаването на днешния - робски, поведенчески морал - от сорта - Парите са лоши, щото те правят алчен .ВТФ???!!?!?! Лошото е свързано с неподчинението и с неуважението към старите...деееееба . За тва не ставам често от седалките кат някой ми се дотътри до гъза в 72 или там-къвто лайнян бус  
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #74 -: 2007-06-10, 10:11 »
Впрочем забелязвали ли сте че даже в youtube и подобни, дето се вихри каква ли не пропаганда от кой ли не. Дето гърци, арменци и турци примерно достигат непознати висоти в изкуството да плюеш и псуваш друг етнос, всякакви клипчета които поне малко са против евреи се изтриват от модерацията. За официалните медии да не говорим. Или за това че определени идеи и възгледи (като изказването на съмнение в холокоста... и един мармот...) са криминализирани на много места, докато детския труд по 16 часа за 5 долара седмично в заводите на Nike и Reebok не е? Вероятно някой ден във Великобритания ще забранят споменаването на това как през WW2 пакетирали 30 000 евреи-бежанци и ги пратили обратно на Хитлер, щото нямали редовни визи. Преди Чърчил да реши че имат нещо против Вермахта, разбира се.

Happy democracy

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/otjftcsJ--k"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/otjftcsJ--k" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>
« Последна редакция: 2007-06-10, 10:18 от tech_noir »

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Уличните кучета
« Отговор #75 -: 2007-06-10, 16:06 »
Ще се въздържа от коментар, защото нямам ярко откроено мнение по въпроса, но искам само да вметна едно нещо.

Кучетата са доста интелигентни същества; всъщност, заедно с пингвините, вероятно са на първите места по интелект в животинския свят. По- важното е, че това ги доближава до човек и до човешкото държание. Ако един човек бъде третиран като скот, то той се превръща в отбранителен или нападателен; в уплашен или агресивен. Респективно ако отидеш бесен или несигурен при такъв човек, той ще реагира интуитивно и ще се предпази по някакъв начин. Същото е и при кучетата- ако те е страх от кучето или искаш да го биеш, то непременно ще те гледа на кръв и ще те нападне вероятно. Ако си позитивно настроен или не му обръщаш внимание, тогава нещата са като хората. Кучетата имат десетки пъти по- изострени рецептори (дори към свръхсетивното), затова могат да усетят настроение или намерение, за разлика от човек. Това ги прави доста удобни за редица психологически експерименти, но да не се отклонявам от темата.

Опитайте се да бъдете приятели с кучетата и в 99% от случаите ще успеете.
Signature.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #76 -: 2007-06-10, 22:07 »
Цитат на: NoFeaRInc
Опитайте се да бъдете приятели с кучетата и в 99% от случаите ще успеете.
Мноо лейм, а? Бахти робите! Именно за тва котките са Велики! Галиш, храниш и пак те мразят.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #77 -: 2007-06-11, 10:11 »
Цитат на: The_black_rose
ДО къде стигна светът, уж има хуманност и уважение за другите живи същества,а сега се говори как кучетата трябва да се избиват и да се пращат на отдалечени острови!  Кои са следващите? Бездомните, циганите, еврейте? Или както е тръгнало с примери от османците,да избием арменците? Или пък китайците и Индийците, че станаха много?

Кошмарррр!!!! Да се сравняват кучета и хора, бах ти и хуманитариите! Заради такива като вас, извинявам се, светът заприлича на тази скапана дупка каквато е сега!

По въпроса за евреите и циганите, за евреите не знам - ако някой смята че трябва да бъдат избити - добре, нямам нищо на против, но по отношение на циганите и други чернилки - с две ръце съм за!!! При възможност - лично бих ги трепал... Мечтата ми е - срещу Факултето две - три системи ТОС отварят огън...

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #78 -: 2007-06-11, 10:24 »
Откриват, друже, не отварят.

Аз пък искам куполна 12,7 ЯкБ и с Москвича да си джъткам из Столипинуу и Изгрифф...
« Последна редакция: 2007-06-11, 10:26 от Zago »
Control is an illusion.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #79 -: 2007-06-11, 10:54 »
Ама Москала ще издържили купола???? Въпреки, че... какъв модел е АЗЛК-то?

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #80 -: 2007-06-11, 10:57 »
Москвичите са някви тотални машини! Няма спиране, няма ебавки. Всичко е някак идеално! Само да не вдигаха толкоз шум!

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #81 -: 2007-06-11, 11:00 »
"някакви тотални машини" - това е най-точното.    Инак си е 2140 Д и да, ще издържи. Милия, какво ли не е издържал, та...

Апропо прощавайте за оффтопика!
Control is an illusion.

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #82 -: 2007-06-11, 14:19 »
Съжелявам, за сравнението, но просто откровенно се дразня на тази тип изказвания, отнасящи се за масовото избиване на каквото и да е! Щото след някоя друга година може на някой да му скимне и да избие всички българи, примерно! Дадох такъв пример, защото това свързах писанията на някой.
« Последна редакция: 2007-06-11, 16:54 от The_black_rose »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #83 -: 2007-06-11, 14:56 »
Цитат на: The_black_rose
Щото след някоя друга година може на някой да му скимне и давсички българи, примерно!
... не че не е пробвано на няколко пъти... Даже сега едни организирани хорица призовават за избиване на "Сички Бугари-татари"
« Последна редакция: 2007-06-11, 14:57 от tech_noir »

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #84 -: 2007-06-11, 14:58 »
Розичке, при все глупостите ми по-горе и аз съм на мнение, че човека си е човек, без значение цвета на ламарината му. Но кажи ми как оправдаваш избиването на плъховете. И защо да убиваш гризачи е по-хуманно от това да убиваш кучета. Говорим си за бездомни, безполезни и вредни кучета.
Control is an illusion.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #85 -: 2007-06-11, 18:08 »
Винаги съм смятала, че хора, които мразят различните от тях, са тесногръди и сами си вредят. За мен е глупаво да мразиш всички евреи, негари и цигани, само защото са различни от теб и да ги мислиш за по - низши. Ако един начетен, образован и издигнал се негър застане пред вас, ако говорейки на дадена тема ви обори и си личи,че е много по-компетентен от вас, ще го отречете ли?! Ще стиснете ли зъби от яд и пак ще избълвате куп обиди и псувни,че ви превързхожда или с ръка на сърцето ще си кажете"Евала, той е по - горе от мен, той е по-умен".

А? Мисля, че хората тук биха направили първото.

Не си мислете, че ние белите сме много по - висши от другите, само заради цвета си. Глупаво е това. Има прости хора и умни хора. Има хубави хора и грозни хора. Неприятни и приятни. От всички раси.

Мен лично мнгоо ме отблъскват някои, като кажат "Айде да ги избием евреите" примерно. И кво ще ги избиеш, бе, гъзльо, да не си Бог, че да заслужаваш ти живот, а другите не!? Не знам, мое мнение. Мразете си, щом това ви прави кеф. Все говорите, че аз живея в заблуждения, ама мисля, че точно вие живеете в такива. Да мразите и отблъсквате, да поставяте хората под общ знаменател, не ми се струва много правилно.

Колкото до кучетата...Да, изключително интелигентни същества, заслужават закрила и обич! Не предават стопаните си, както правят хората. За какво да ги водим и тях на някакви самотни острови, че не разбрах  
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #86 -: 2007-06-11, 18:36 »
Цитат на: SHEMETNA
Не предават стопаните си, както правят хората.

Тук, май, си говорим за безстопанствени кучета. Не криви плоскостта. Моля.
Control is an illusion.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #87 -: 2007-06-11, 18:40 »
Е? Кучетата по принцип са верни, било то и уличните. Просто са умни и добри същества.
Виждала съм по улиците един бездомен мъж...Върви из града, а зад него се влачат 2 или 3 мърляви улични псета. С огромна обич го гледат. Едва ли може да им предложи нещо повече от сух хлебец, но самият факт, че той им обръща внимание и им дава малко топлина, ги държи с него...

Уличните псета заслужават да живеят. Може би не на улицата. Но в приюти заслужават да живеят. Но не в приюти,  където не им дават вода и храна, а в нормални условия. Трябват им грижи. Не мисля, че трябва да ги убиват наред...
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #88 -: 2007-06-11, 20:54 »
Е? Кучетата по принцип са верни, било то и уличните. Просто са умни и добри същества.
Виждала съм по улиците един бездомен мъж...Върви из града, а зад него се влачат 2 или 3 мърляви улични псета. С огромна обич го гледат. Едва ли може да им предложи нещо повече от сух хлебец, но самият факт, че той им обръща внимание и им дава малко топлина, ги държи с него...

Уличните псета заслужават да живеят. Може би не на улицата. Но в приюти заслужават да живеят. Но не в приюти,  където не им дават вода и храна, а в нормални условия. Трябват им грижи. Не мисля, че трябва да ги убиват наред...
Тва, че кучетата си въртят гъза когато имат нужда.....не зная. Вие го наричате благородно, Добро, Приятно, За уважение. Тва, че закриляте и радеете за подобно Гъзолизноческо поведение...това също е жалко. Мисля, че кучетата, Буш, Робите и т.н. трябва да се ценят според Полезността си!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Както е било винаги в Етиката! Нека бъдем естети!
« Последна редакция: 2007-06-11, 20:55 от Eye-of-every-storm »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #89 -: 2007-06-11, 21:11 »
Ако един начетен, образован и издигнал се негър застане пред вас, ако говорейки на дадена тема ви обори и си личи,че е много по-компетентен от вас, ще го отречете ли?!
http://bgfreaks.org/index.php?showtopic=1783
Точно това се опитвам да проверя от 7-8 години, запознавайки се на периоди неистово с какви ли не люде онлайн. Засега не съм попадал на азиатец, негър или арабин дето да издържи повече от 3 минути при вербално кумите срещу мен. Ама не е късно да попадна на такъв, не е  
Заб. евреите са си умни и могат да бъдат доста точни и готини хора. Не бих имал нищо против тях, ако и те нямат против мен.

Виждала съм по улиците един бездомен мъж...Върви из града, а зад него се влачат 2 или 3 мърляви улични псета. С огромна обич го гледат.
Е, точно едно такова ми сръфа глезена без предупреждение, докато заблеяно се разминавах с групичката (15-ина бяха точно до Резиденция Лозенец, това може би е било по-чувствително и се е афектирало че ги заблязах чак когато бяха до мене).
« Последна редакция: 2007-06-11, 21:26 от tech_noir »