Анкета

Мечтател или реалист?

Мечтател
8 (33.3%)
Реалист
6 (25%)
И от двете ...но повече реалист...
10 (41.7%)

Общ брой гласове: 22

Автор Тема: Мечтател или реалист?  (Прочетена 9428 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Мечтател или реалист?
« -: 2007-05-24, 13:30 »
Ам определено реалист, даже мойто състояние е някъде на границата с песимизма. Не очаквам нищо особено и винаги получавам повече! Щастлив съм. Извод къв е? Може да си щастлив и без да живееш в измислен свят, където сичко е розово и лесно!  
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Elly

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1229
  • twisted trophy hunter
    • Профил
    • http://www.myspace.com/halfheartedd_
Мечтател или реалист?
« Отговор #1 -: 2007-05-24, 13:36 »
Цитат на: ZAZO
Ам определено реалист, даже мойто състояние е някъде на границата с песимизма.

Същото е и при мен  Никога не съм живяла в измислен свят, но съм виждала хора които са го правили  И когато са се сблъсквали с реалноста са страдали  Не казвам, че това да имаш мечти и копнежи е лошо  Просто за да не бъда разочарована гледам на нещата откъм реалистичната страна   И понякога откъм песимистичната  (което качество си мразя   )
« Последна редакция: 2007-05-24, 13:36 от OveRkiLL »

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Мечтател или реалист?
« Отговор #2 -: 2007-05-24, 13:39 »
Реализмът е за безплодните, безчувствени....Мечтателят не живее само в свой свят...той  е подвластен на емоциите и иска да трови! Да е деен. Реалистът е някъв ограничен емоционално. Не обича, не мрази...Все му е тая какво е и как е, щото нищо не зависи от него!
Аз съм мечтател, макар да мразя неразумността!!!!!!!!
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Мечтател или реалист?
« Отговор #3 -: 2007-05-24, 14:43 »
Не знам кое е по - добре, но аз определено съм мечтател... Да понякога гледам реално на нещата, но обожавам да мечтая... да си отправям в един нов свят... иии така се чувствам добре
Inside all of us there si hope...

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #4 -: 2007-05-24, 14:58 »
~Това да си реалист не значи да си ограничен откъм чувства.Според мен реалиста приема нещата такива каквито са - без допълнителни украски,панделчици и цветенца.Да си реалист за мен е да обичаш,но пак да осъзнаваш какво може да ти причини болката.Да мразиш,само когато има добра и основателна причина за това.
Но също така да си мечтател не значи постоянно да се вееш някъде в облаците..Рано или късно мечтателите ги стрелят с пушки и те падат на земята...Мъртви или ранени..Това вече си е личен избор.

Била съм мечтателка.. Сега реализма заема доста голяма част от съзнанието ми.Това не значи,че вече не мечтая - просто когато мечтая,гледам да си поставям граници за реално и възможно.

Тъй,че.. моя милост отговори на последния отговор от анкетата.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #5 -: 2007-05-24, 17:39 »
Цитат на: Valeйя
просто когато мечтая,гледам да си поставям граници за реално и възможно.
Такива граници няма....Просто прекалено много отбранителни функции си включила срещу света!
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #6 -: 2007-05-24, 17:45 »
Цитат на: wild-girl
Не съм много съгласна с теб...Не мисля че реалистът е ограничен емоцонално....реалистът просто не гледа със затворени очи на света...а приема нещата такива каквито са....дори да са тежки за приемане...и дори да е трудно...просто фактите трябва да се приемат...защото не всичко е розово...Не мисля че реалистите не обичат...не мразят...ти изкара нещата така...все едно един осъзнат човек...знаещ мястото и стъпил здраво на земята....е лишен от чувства...не мисля така...
Епа да. Я се опитай да вкараш разум в любовта. Това вече не е Любов.
Или да вкараш в Залеза разум?!?!?! ВТФ!!! Тъпо от всякъде да стоите двама влюбени и ти да се дивиш на красотите, да ти бие сърцето и да искаш да хвръкнеш, а реалистът до теб да ти каже - кво му се радваш? Това е няква фатаморгана, илюзия, то става щото слънцето бля бля....Красиво е , ма не е нещо особено!!!! ХАХ!
Реалистът използва повече разума, пред и след всичко! А това е погрешно, ограничаващо, метод, възникнал като предпазна стена от чувствата......
И бая хора ги е срам да си кажат кво ги вълнува! Не било разумно!

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 174
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #7 -: 2007-05-24, 18:29 »
някои спомена граници... граници които си поставя за възможно и невъзможно...  мразя реалността и реализма защото са точно това - граници! ти самия избираш да се изолираш от това което е отвъд, това което е може би онова за което винаги си мечтал... и няма такова нещо като бях мечтател сега съм реалист... това е директно отражение на това което сме отвътре а то не се променя никога...

мечтателя не може да го нарани реалността защото той не вярва в нея... не е част от нея... пуснете атомна бомба - мечтателя ще застане отвън ще погледне към ударната вълна и в светлината на приближаващия ад ще види красотата... свободата дори... ще разпери ръце и ще се понесе с вълната... нищо в него няма да се промени...

мечтателя създава своя свят но той не е свят които другите могат да разберат, защото неговия свят е без граници... отворен нагоре и нагоре... мечтателя може да вижда и реалността, и я вижда отлично, и именно защото я вижда, отвръща лице от нея и се отрича от това в което всички други неотклонно вярват... реалиста обаче, не вижда това което мечтателя вижда...

да мечтаеш значи да си свободен... а свободата мили мой е абсолютна - тя не приема граници, и не приема баланс със нещо толкова ограничено като реалността... просто... не и е необходимо  и не го иска...
A wordless thing a thingless word...
Lightborn malformation......

Неактивен Elly

• FREAK
  • зарибен/а
  • twisted trophy hunter
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #8 -: 2007-05-24, 19:35 »
На няколко пъти видях, че е писано че реалистине имат граници  Не мисля така  Ето аз съм реалистка и малко песимистка както  казах по-горе  Еми честно, това не ми поставя някакви граници и т.н. .. Е вярно понякога си казвам "ДА БЕ ДА ТВА Е НЕВЪЗМОЖНО" а мечтателя би казал "ВСИЧКО Е ВЪЗМОЖНО" ... Не е така...
Например : като бях малка мечтаех да летя... Ужасно много  Но сега ако някой ми каже "ВЪЗМОЖНО Е ДА ПОЛЕТИШ" ще се изсмея  (но това е прост пример и спомен който сега се сетих )

Не казвам, че е лошо да си мечтател... И аз макар и реалист доста често мечтая, но проблема е, че мен веднага ме фраска реалноста през лицето и ми казва "НЕДЕЙ ТОВА НЯМА КАК ДА СТАНЕ ПОРАДИ ТАЗИ И ТАЗИ ПРИЧИНА" .. Да това са граници с които аз не мога да се боря но иначе си се чувствам напълно свободна да правя своя избор за каквото и да е  

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #9 -: 2007-05-25, 00:41 »
Цитат на: Eye-of-every-storm
Не съм много съгласна с теб...Не мисля че реалистът е ограничен емоцонално....реалистът просто не гледа със затворени очи на света...а приема нещата такива каквито са....дори да са тежки за приемане...и дори да е трудно...просто фактите трябва да се приемат...защото не всичко е розово...Не мисля че реалистите не обичат...не мразят...ти изкара нещата така...все едно един осъзнат човек...знаещ мястото и стъпил здраво на земята....е лишен от чувства...не мисля така...
Епа да. Я се опитай да вкараш разум в любовта. Това вече не е Любов.
Или да вкараш в Залеза разум?!?!?! ВТФ!!! Тъпо от всякъде да стоите двама влюбени и ти да се дивиш на красотите, да ти бие сърцето и да искаш да хвръкнеш, а реалистът до теб да ти каже - кво му се радваш? Това е няква фатаморгана, илюзия, то става щото слънцето бля бля....Красиво е , ма не е нещо особено!!!! ХАХ!
Реалистът използва повече разума, пред и след всичко! А това е погрешно, ограничаващо, метод, възникнал като предпазна стена от чувствата......
И бая хора ги е срам да си кажат кво ги вълнува! Не било разумно!

~Това,че си поставям някакви граници \чисто и просто за да се предпазя от някво нараняване в бъдеще\ не значи,че не мога да се радвам на красотата.
Не значи също и че търся някакъв смисъл в любовта.
Ограничавам се да се впускам в някакви чувства прибързано само и единствено,защото в последните години съм давала всичките си чувства от вътре на някой малоумник,а съм получавала един СРЕДЕН ПРЪСТ В ЛИЦЕТО!За което само и единствено АЗ съм си виновна.
Избрала съм тези ограничения за да си спася собствената кожа,един вид...Застраховка болката да е по-далеч за повече време.
Не знам дали ме разбрахте... Както и да е...

Пийс    

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #10 -: 2007-05-25, 00:46 »
Да. Разбирам това. Животните по-лесно се учат от хората.
Все пак когато слагаш ограничения на любовта, тя си отива...както си отива, щото не се съобразяваш с другия, или не мислиш за Общото благо. Все такива неща  

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Мечтател или реалист?
« Отговор #11 -: 2007-05-25, 13:10 »
Съжалявам, ако трябва да бъда честна - не прочетох всички постове   ама да си кажа и аз каква съм или поне си мисля,че съм  

Тааа... аз не съм нито реалист, нито мечтател.. аз съм по-скоро романтик... странно е, някои хора биха казали,че романтих и мечтател са едно и също нещо, но аз не мисля така, защото когато имам нужда о трезва преценка или осъзнавам,че не искам да ме боли от напразни илюзии и надежди съм си абсолютен реалист и както каза Ели даже отчасти песимист. Просто понякога е по-добре да очакваш лошото, за да не се разочароваш, въпреки че през повечето време надценявам хората и техните способности и качества... май невинното момиченце в мен все още тайничко си живее и проявява наивността си...

Обаче обичам и да си помечтавам, както каза Гъзи "мечтите са свобода"  и честичко си я позволявам тая свобода, даже напоследък прекалени често... иии част от мечтите и комнежите си ги пресъздавам в стихове... Често мечтателят в мен надвива реалиста и започвам да оценявам красотата на всяко стръкче трева и на всеки лъч светлина... и това е свободатат на чистия ум, така че добре е всеки от нас да пуска мечтателя в себе си от време на време на показ
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Elly

• FREAK
  • зарибен/а
  • twisted trophy hunter
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #12 -: 2007-05-25, 14:42 »
какъв е смисъла тогава да мечтая при положение,че после оставам разочароана...

Защото може би това е единствения начин да се откъснеш от грозната действителност

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #13 -: 2007-05-25, 14:46 »
А защо трябва да се откъсваш от въпросната? Пък и не е единствения начин, една магистралка може да свърши почти същата работа
« Последна редакция: 2007-05-25, 14:46 от ZAZO »

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #14 -: 2007-05-25, 14:54 »
И все си мисля, че между мечтател и наивник има няква разлика, макар и малка  

Неактивен *cinderella*

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 455
  • ...hopeless romantic...
    • Профил
    • http://www.last.fm/user/Alice_89
Мечтател или реалист?
« Отговор #15 -: 2007-05-30, 00:42 »
Аз съм за №3:Песимист...
...Докато те открия...

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #16 -: 2007-05-30, 09:21 »
Песимистите в кофата, както реалистите, идиотите, малоумниците, дебилите, бившето гадже на сегашното ми гадже, Народното събрание, БСП, Кадафи, зъболекарите, кариесите, автобусите, особено 72!!!!!

Неактивен Elly

• FREAK
  • зарибен/а
  • twisted trophy hunter
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #17 -: 2007-05-30, 15:54 »
Песимистите в кофата, както реалистите
Малко прекали тук не мислиш ли     Не може всички да сме мечтатели нали така    Различни хора различни разбирания за нещата и живота ...

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Мечтател или реалист?
« Отговор #18 -: 2007-05-30, 16:33 »
Песимистите в кофата, както реалистите, идиотите, малоумниците, дебилите, бившето гадже на сегашното ми гадже, Народното събрание, БСП, Кадафи, зъболекарите, кариесите, автобусите, особено 72!!!!!

хахаха, съгласна  - 72 е най-гадният рейс !!!!    

А по темата.. Ми за мен най-добре е нещата да са съчетани. Хубаво е да бъдем реалисти, да знаем къде се намираме и з какво става въпрос. Но пък винаги има нужда и от малко мечти, малко надежда, която да ни поддържа, за която да живеем.
Песимизмът е най-лошото, до нищо хубаво не води.. за жалост доста често съм песимист и адски много си се дразня  
А другата крайност - оптимизмът е хубаво нещо, но и то да си има някви граници  не всичко става така както искаме, винаги трябва да си имаме едно наум  
« Последна редакция: 2007-05-30, 16:33 от Cuddles »
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Spencer

• Гост
Мечтател или реалист?
« Отговор #19 -: 2007-06-24, 18:44 »
Реализмът е за безплодните, безчувствени....Мечтателят не живее само в свой свят...той  е подвластен на емоциите и иска да трови! Да е деен. Реалистът е някъв ограничен емоционално. Не обича, не мрази...Все му е тая какво е и как е, щото нищо не зависи от него!

Благодарение на теб спестявам време от писане    И аз съм мечтателка... много често си мечтая
и за неща, които знам, че не могат да се случат ама пак си ми е кеф  
Днешно време ако човек не умее да се отърси от всичко и просто да си помечтае ежедневието ще
го погълне и постепенно ще го смачка... Не летя постоянно в облаците - много добре знам кое е истинско
и кое не, но просто обичам да мечтая и само това ме спаси тази зима ( с всичките тъпи проблеми)...
мечтаех за нещо, което мислех, че е невъзможно да ми се случи, а то взе, че стана реалност...  

MaxStorm

• Гост
Отговор на: Мечтател или реалист?
« Отговор #20 -: 2007-08-18, 01:07 »
Не е лошо понякога чрез мечтите да се откусваш от реалния свят. малко или много действа позитивно Но като цяло е добре да си реалист за да може да се ориентираш по-бързо в скапания динамичен свят.

Неактивен target_audience

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 219
    • Профил
    • http://marilynmanson.7.forumer.com/
« Отговор #21 -: 2007-08-19, 12:38 »
Айде романтиците...стегнете се малко и приемете истината.Готино е да мечтаеш,но отвееш ли се в мечтите си то си е за теб,защото после ти ще трбва да си поемаш ГОЛЯМАТА,НАДЪРВЕНА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ...
But I'm just a pitiful anonymous... with diesel power!

Неактивен XellesiA

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 47
  • Embraced By Dark
    • Профил
« Отговор #22 -: 2007-08-19, 13:27 »
Ттвърдя че съм реалист ,макар да ми натякваТ, че съм си песимист :-X, и все пак се случва това което съм очаквала .МечтаеХ като малка, сега вече има цели  :) :) :) :)
« Последна редакция: 2007-08-21, 19:21 от XellesiA »
If I could be anything else ,I'd be a tear : Born in your eye ,live on your cheek ,and die at your lips

rock_ur_body

• Гост
« Отговор #23 -: 2007-08-19, 20:28 »
аз предпочитам да съм реалистка ... просто не съм чак  такава мазохистка каквато бях ;)

хубаво е човек да мечтае защото в крайна сметка там се зараждат и целите, но все пак не е хубаво да се прекалява, особено ако си от по-чувствителните.

egoist

• Гост
« Отговор #24 -: 2007-08-21, 00:41 »
Ттвърдя че съм реалист ,макар да ми натяква че съм си песимист :-X, и все пак се случва това което съм очаквала .МечтаеХ като малка, сега вече има цели  :) :) :) :)
Нямам какво повече да добавя!  :)

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
« Отговор #25 -: 2007-09-05, 15:27 »
Айде романтиците...стегнете се малко и приемете истината.Готино е да мечтаеш,но отвееш ли се в мечтите си то си е за теб,защото после ти ще трбва да си поемаш ГОЛЯМАТА,НАДЪРВЕНА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ...

Ето това е истината....мечтаеш си отнасяш си се някъде....всичко ти е розово и в един момента....се оказва, че не всичко е толкова розово.... ии ... какво се случва тогава... "трбва да си поемаш ГОЛЯМАТА,НАДЪРВЕНА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ..."
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
« Отговор #26 -: 2007-09-08, 19:49 »
по някога се опитвам да съм реалист,но по природа съм си ме4тател.не живея в мой собствен свят нито пък си ме4тая за невъзможни неща(е по някога,но адски рядко),но въпреки това не мисля 4е е лошо да си ме4тател,защото всеки знае 4е реалният свят е ужасен по4ти винаги и не мисля 4е 4овек трябва да изпитва вси4ки удари на живота и де се превърне в песимист.а ако успее да не обръща вмнимание на нещата,тогава става още по страшно ,защото непокизмът до някъде е по зле от песимизма
Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
« Отговор #27 -: 2008-08-20, 10:16 »
Реалист!Витаенето в облаците няма да ми докара нищо хубаво, освен разочарования.Не си падам по напразните надежди...

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
« Отговор #28 -: 2009-04-06, 23:48 »
Според мен, когато се качваш на високо, падаш от високо, но поне не седиш на едно място!
Наистина, не е хубаво да си голям мечтател, но и ако гледаш на живота напълно реално, особено в китната ни държавица, по добре да си спретнем един масов скок...
Истината е в размера на мечти и оптимизма, трябва да ги има, но разбира се в реални граници, защото иначе човекът остава с едната реалност, която го ограничава.
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен hrava

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #29 -: 2009-04-06, 23:57 »
мечтател..