Автор Тема: Проклятието Блеър  (Прочетена 18096 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Проклятието Блеър
« -: 2007-05-19, 17:51 »
Стана ми интересно да разбера нещо повече за тази легенда. Гледах и двата филма и двата започват с това, че филма е направен по действителен случай, нооо някак си не вярвам да е по действителен случай. Но въпреки всичко ми стана интересно за самата легенда
 Това, което аз знам е, че вещицата от Блеър се казвала Ели Кедуард. Била, така де се каже, добра вещица. Никакви черни магии и такива неща. През една зима са я завлекли в гората и са я завърали за едно дърво и са я оставили там. След известно време няколко момчета от Блеър отишли да проверят дали вещицата е още жива. Насъсквали кучетата си срещу нея, ръгали я с пръчки докато почне да кърви и натискали раните, и когато разбирали, че е още вижа я обесват.
 След това градчето Блеър сегашно Бъркитсвил остава в архивите със загадъчна смърт на десетки деца.
 Иии после за историята през 1994, когато изчезнали тримата студенти, които решили да се потопят в загадката и изчезват безсладно. Години по - късно откриват заснетия материал.
Inside all of us there si hope...

egoist

• Гост
Проклятието Блеър
« Отговор #1 -: 2007-05-21, 23:11 »
Кои два филма? Аз  мислех, че има един "вери скерииииии" и една пародия. Да няма и друг "скерииии мууувиии" по тази история? Сдухващо е да ти и кажа... и нищо не бих желала да знам за таз' вещица. В смисъл, че филма ми подейства достатъчно кофти преди 5-6 години, а го гледах и сама... Пфу!

Неактивен Wizard

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 115
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/FrozWulf
Проклятието Блеър
« Отговор #2 -: 2007-05-22, 12:07 »
първия филм беше скапан. Приличаше на запис от любителска камера, не на филм. Втория ми хареса много. Колкото до проклятието - незнам нищо за него а и не искам да ходя да изследвам
... а на седмия ден Бог създаде и цацата...

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Проклятието Блеър
« Отговор #3 -: 2007-05-22, 13:39 »
 на мен лично повече ми харесва и се разкриват повечко неща за историята... пък и повечко ме уплаши от пърия...

Неактивен chefo

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 52
    • Профил
    • http://myspace.com/chefo1989
Проклятието Блеър
« Отговор #4 -: 2007-05-25, 09:41 »
Цитат на: Wizard
първия филм беше скапан. Приличаше на запис от любителска камера, не на филм. Втория ми хареса много. Колкото до проклятието - незнам нищо за него а и не искам да ходя да изследвам
Абе скапан щото не си го разбрал/а  то това е по-филмиращо само ги погледни какви естествени физиономии на стах се виждат в очите им .Това е един от най-добрите филми такива които съм гледал без някакви специални ефекти те филмира до толкоз да те е страх да си легнеш някой път . Чесно казано не бих го гледал пак само че сам през нощите.

а иначе за истинския случай ми то филма е за това ама по-скоро ми се вярва някви деца да са се изгубили в гората и от параноята да са се побъркали и такамз

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Проклятието Блеър
« Отговор #5 -: 2007-05-25, 12:27 »
Цитат на: chefo
Абе скапан щото не си го разбрал/а  то това е по-филмиращо само ги погледни какви естествени физиономии на стах се виждат в очите им .Това е един от най-добрите филми такива които съм гледал без някакви специални ефекти те филмира до толкоз да те е страх да си легнеш някой път . Чесно казано не бих го гледал пак само че сам през нощите.

Единиствения филм на ужасите последните години, освен Shutter дето да ме стресне.

Иначе за истинския случай - абе какво ви дреме, по провинцията в щатите има хиляди такива истории. Тамошните секти и фанатици избиват с изтезания доста нарочени за вещици (логиката е като инквизицията  в средновековна европа - можеш да с е окажеш вещица, щото си чукала нечии съпруг, ама на нея не и стиска да си каже че е по-грозна и дебела - все пак социално американците са няколко века назад). После им преписват всичко необичайно дето се случва.
Фимчето наистина беше много хитро направено.
« Последна редакция: 2007-05-25, 12:27 от tech_noir »

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
Отговор на: Проклятието Блеър
« Отговор #6 -: 2008-08-19, 12:35 »
Само 1 филм и някакви клипчета съм гледала , но въздействието е голямо...

Неактивен blear)

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #7 -: 2008-11-07, 20:01 »
Е, филмът ме уби. Първият обаче. Настръхнаха ми космите на главата. Имам приятел, на който синът му се стресира от този филм и дълго време  спеше на светната лапма.

Moderated by Shemetna:Пиши на кирилица!
« Последна редакция: 2008-11-08, 12:06 от SHEMETNA »

Неактивен blear)

• Baby Freak
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: 2008-11-07, 20:11 »
А колкото до студентите, които искаха да снимат вещицата, наистина са преживели нещо ужасно. Намерени са техните видео касети от записа им. Били за открити под каменен зид на изоставена къща. Шерифът на града коментира, че този, който е набутал касетите под каменния зид, едва ли не първо касетите и после е построен зида върху тях. Шантава работа, ужасна история!

Обаче аз съм луд на такива теми, кефи ме. Но не съм сигурен дали ще ми остане здрав разумът, ако ми се случи нещо такова. Ама бих опитал :) Искам да изследвам такива паранормални неща.

Moderated by SHEMETNA: Кирилизирах.
« Последна редакция: 2008-11-08, 12:12 от SHEMETNA »

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #9 -: 2008-11-07, 22:03 »
абе... направих си труда да го гледам филма... отдавна беше, бегли спомени имам... ма не беше чак толкова шокиращо, колкото го изкарваш...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #10 -: 2008-11-08, 12:25 »
Теория на конспирацията "Проклятието Блеър"

Все още има хора, които мислят, че "Проклятието Блеър" е истинска история, заснета на документална кинолента от любители студенти. Причината е, че филмът всъщност е много малка част от мита "Проклятието Блеър". За тази цел режисьорите Даниъл Майрик и Едуардо Санчес са създали легенди, места, персонажи, култови предмети, цяла история, която да опакова луксозно иначе не кой знае колко забележителния кинопродукт. Страници в Интернет, плакати с лицата на тримата герои и надписи "безследно изчезнали", туристически разходки до Бъркитсвил за Хелоуин и купища рекламни трикове. Пуснат е дори саундтрак към филма (изключителен!) с обяснението "музиката, намерена в изоставената кола на героите", тъй като във филма изобщо не звучи никаква музика.
Историята започва още през 1785 г. Градчето Бъркитсвил в Мериленд някога се казвало Блеър и останало в архивите със загадъчната смърт на десетки деца. През 1994 трима студенти решават да се потопят в загадката, въоръжени с 16-милиметрова камера. И изчезват безследно. Години по-късно е открит заснетият материал.
Цялата тази "истинска история" всъщност е мистификация с добре обмислен сценарий. Тя изглежда добре точно защото изглежда като истинска. Героите носят имената на актьорите, филмът е заснет любителски, с камера от ръка, от която понякога ти се завива свят. Специалистите в жанра хорър ще ви кажат, че най-страшно е онова, което не се вижда, а най-ефектният от всички
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен BReaL

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 22
  • Hell yeah.....
    • Профил
« Отговор #11 -: 2008-11-08, 19:12 »
ебаси кривия филм
All Eyes On Me..!

Неактивен blear)

• Baby Freak
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: 2008-11-08, 22:23 »
когато гледах филма за първи път, излязох от киното с много гадно настроение. не бях подготвен за стреса.все едно че бях в действието.

Неактивен blear)

• Baby Freak
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: 2008-11-08, 22:26 »
историята си е истинска.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #14 -: 2008-11-08, 22:48 »
историята си е истинска.
Да бе да.
Caralho Voador

Неактивен shadow_s_

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #15 -: 2009-05-26, 17:26 »
И двата филма съм ги гледала много пъти...първият наистина е доста реалистичен а втория пък бих казала по-завладяващ...Интересни са да се видят ала лошото е че има много малко информация за самото проклятие Блеър(не говоря за филма а по принцип) Амм най-общото което може да се намери е това-Легендата започва в далечната 1785 година когато няколко деца от Блеър Мериланд обвиняват жена от ирландски произход на име Ели Кедуард във вещерство. Тя била осъдена и наказана в гората посред зима. Изоставена сама, жена умира. През следващата година 1786 всички деца обвини ли я изчезват безследно.

В близките четиридесет години на градчето Блеър му се понесла славата на град
обитаван от духове. През този период, 1809 година излиза и книгата "Култът вещицата от Блеър". Историята разказва и за изчезването на малко момиченце на име Робин Уейвър през 1886.
Тази действително странна случка пробудила за пореден път легендата за вещицата от Блеар.
Групата, която била изпратена да търси изчезналото момиче не се завръща. Втора група била изпратена, но с ужас открива останките на първата. Те намират ритуално подредените в пентаграма и изкормени тела на спасителите. Това се случва именно върху така наречената скала ковчег.
По късно изчезналото момиченце се пребара вкъщи в пълна безопасност.
Все още никой не може да обясни случилото се в онази далечна нощ.
Между 1940 и 1941 година осем деца са били отвлечени от малката община Burkittsville Maryland. В края на 1941 година телата на седем от децата били намерени в мазето на местния отшелник Rustin Parr. Седем от телата били изкормени и върху няколко от тях били издълбани страни ритуални символи.Осмото дете Кели Броуди успява да избяга. Пред полицията Ръстин казал,че не е можел да разбере защо е искал да бъде наблюдаван. Броуди свидетелства пред полицията, че Rustin Parr е извършил убийствата и че се е бил гаврил с все още живите трупове на децата. Докато болния човек рисувал някакви странни знаци по тях Броуди стоял и гледал смърта на децата.
След като извършил убийствата Ръстин отишъл в месният магазин в Burkittsville и разказал какво се е случило. След четери часа била изпратена полицеиска хайка, която открила труповете на седемте деца. Ръстин казал така: "Стара жена дух ми каза да го направя, не ме оставяше намира...".

Полицайте разпитали Ръстин, защо подяволите е извършил тези зверски убийства, а той в своя защита отговорил, че някаква жена така му била наредила. Те го питали и за знаците. Какво всъшност значат??? А той отново се оправдал с това че не знае и че жената му била наредила да ги издълбае по телата им...

Мечтател е онзи, който намира пътя си при лунна светлина. А наказанието му е, че съзира зората преди останалите хора.

Неактивен ??????

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #16 -: 2009-09-13, 03:07 »
Абе хора , задайте си въпроса ЗАЩО ИМА ВТОРА ЧАСТ.....Нали тая накрая изпусна камерата и там всичко свърши!!!!

А сега пък втора част....Откъде е тая втора част????

Всичко е просто ИЗМИСЛИЦА!!! Филмите( и двата) са ИГРАЛНИ , направени от ГРУПА СТУДЕНТИ които искали да припечелят повече и ...да станат известни!!!

Студентите всъщност са си ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!
А и в Уикипедия пише че е ИГРАЛЕН филма!!!

Проклятието Блеър е поредния АМЕРИКАНСКИ ИГРАЛЕН ФИЛМ НА УЖАСИТЕ

Спете спокойно и невярвайте в тъпоти!!!

То пък кво може да се очаква вече от американците....
« Последна редакция: 2009-09-13, 03:25 от ?????? »

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #17 -: 2009-09-16, 14:13 »
 Да бе човек, то е ясно, че е американска измислица. Аз просто обичам да си чета няк'ви легенди. То е ясно, че са измислици, ама това не пречи да са ми интересни.  ;)

Неактивен Uncletiggs™

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re:Проклятието Блеър
« Отговор #18 -: 2010-02-15, 14:34 »
И аз наскоро започнах да се интересувам от легенди и по - специално от тази история ^^ Обаче информацията в интернет наистина не е кой знае колко много xD Относно филма ... гледала съм само първата част и съвсем спокойно мога да заявя,че е игрален филм,а не (както доста хора преди мен са твърдели) истински докоментален филм.Хареса ми,но на някой места се налагаше да попревъртам,тъй като няма нищо общо с легендата.Информацията и разясненията са сравнително малко ... каня се да гледам втората част ... сама. >w>

Неактивен scienza

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
Re:Проклятието Блеър
« Отговор #19 -: 2010-05-20, 22:21 »
Първия филм, втория филм, дестеия филм... Филмите си имат имена. Ако човек не е запознат за какво става дума би подминал темата, която е инетресна въпреки всичко. Аз не знам за втори филм. Гледала съм само един сниман с любителска камера. Честно мислех, че наистина са убити и са им намерили записите, но прочетох в инетрнет и да.. наистина са си живи. Просто играта им е страхотна. Т'ва не е филм за някой свикнал със звукови и визуални ефекти. Такива пък мога да кажа, че изобщо не са стряскащи, даже са предвидими и досадни. Това е най-страшния филм в живота ми, който съм гледала, защото е в пъти по-истински от пищящи лигли, видели малки момиченца в огледалото.
I love my mum, my dad and my dildo

to0nii

• Гост
Re: Проклятието Блеър
« Отговор #20 -: 2011-01-04, 11:22 »
Ами Здравейте..!! Азз много харесвам страшни филми и докато четях описанието на Паранормална Активност ..ми изписа най-отдолу Проклятието Блеър. Порових се малко из нета и попаднах тук...Сега не мога да разбера интеересен ли е или не..? :D

mad vicky

• Гост
« Отговор #21 -: 2011-09-08, 14:59 »
абе хора, тва че са казали че филмът е по истински случай не значи че тва са истинските кадри ... актьори пресъздават случилото се ( те не наистина са го преживели тва) ... някога и на някого тва се е случило и те го пресъздават :Д да не би американските филми дето са драми и които са по истински случай се играят от истиснките хора - не :Д поне аз така си го обяснявам :Д

mad vicky

• Гост
« Отговор #22 -: 2011-09-08, 15:00 »
аа тони - филма на мен мн ми хареса (и двата) ... гледайки, няма да съжаляваш (: