Автор Тема: День Победы!  (Прочетена 23104 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
День Победы!
« -: 2007-05-09, 10:39 »
На тази дата (9 май 1945 година), Съветския Съюз победи фашистка Германия. Това е един велик подвиг на Съветския Народ, и лична заслуга на Генералисимус Йосиф Виссарионович Сталин.
Сега, когато от това велико и героично време са минали повече от 60 години, историята се опитват да я пренапишат. Изляха се тонове фекалии върху името на Сталин, поруга се паметта на героите Освободители, събарят се паметниците и се разкопават братските могили!
Въпреки всичко, историята е жива, и е много трудно да бъде забравена ... все още, докато има живи свидетели на онова време.
Предлагам, всеки да напише какво мисли по този повод, ако в наши дни, в България, някой все още се интересува от това време...
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
День Победы!
« Отговор #1 -: 2007-05-09, 18:54 »
Е да, ама как да се съглася с толкова крайно мнение?!
На тази дата, преди 62 години е подписана капитулацията на Третата германска империя - да. Но крахът й не е само благодарение на съветският народ и политбюро, напротив. И да се умаловажава, забравя (умишлено или не) е най-малкото неправилно...
На тази дата, преди 62 години е сложен краят на най-голямата човекомелачка в Европа, която историята познава. Но в нея не загиват единствено поданците на Съветския Съюз...
На тази дата, преди 62 години е сложен логичният край на най-нелогично започналата война.
Но е истина, че без руските войни тази война нещеше да бъде приключила така.
И последно - на тази дата, преди 62 години Европа усъзна, че вече никога няма да доминира над останалия свят...

Що се отнася до Сталин, то великите му дела и великите му пакости са на кантар, при все това "Той взе една разсипана страна и я остави с атомна бомба." (думите са на сър У. Чърчил)

Поругаването на паметници и исторически реликви оставям без коментар.
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
День Победы!
« Отговор #2 -: 2007-05-09, 20:04 »
Верно е че казаците първи са се качили на покрива на Райхстага с червения байрак ама не са само братушките мрели за тая кауза. Все пак да не забравяме колко британци и американци са си оставили кокалите в Нормандия и то още на плажа. Колкото до Сталин - според мене е тъпо да си избиваш собствените хора и да пращаш 16-17 годишни момчета, не хващали пушка през живота си (някои дори не получили такава изобщо) срещу добре тренирана немска армия с картечници и Щуки и не стига тва ми да ги стреляш в гръб "в името на родината". Аре швабите може да са били жестоки ама поне не са си избивали собствените хора. Сички разправят как като нахлули в СССР и безчинствали като животни и намкво си. Ама казаците като тръгват към Берлин хич не им остават длъжни. Избивали са цели семейства барабар с децата е така за кеф.
В момента в никакъв случай не защитавам нацистка Германия, просто исках да изтъкна че и руснаците не са чак такива "доблестни рицари-освободители", ми и те са си имали кусури...

Както и да е...С днем победы!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
День Победы!
« Отговор #3 -: 2007-05-10, 10:40 »
Цитат на: Ping?im
Верно е че казаците първи са се качили на покрива на Райхстага с червения байрак ама не са само братушките мрели за тая кауза. Все пак да не забравяме колко британци и американци са си оставили кокалите в Нормандия и то още на плажа. Колкото до Сталин - според мене е тъпо да си избиваш собствените хора и да пращаш 16-17 годишни момчета, не хващали пушка през живота си (някои дори не получили такава изобщо) срещу добре тренирана немска армия с картечници и Щуки и не стига тва ми да ги стреляш в гръб "в името на родината". Аре швабите може да са били жестоки ама поне не са си избивали собствените хора. Сички разправят как като нахлули в СССР и безчинствали като животни и намкво си. Ама казаците като тръгват към Берлин хич не им остават длъжни. Избивали са цели семейства барабар с децата е така за кеф.
В момента в никакъв случай не защитавам нацистка Германия, просто исках да изтъкна че и руснаците не са чак такива "доблестни рицари-освободители", ми и те са си имали кусури...

Както и да е...С днем победы!

Въпрос: колко, точно са загиналите британски и американски войници по времето на Втората световна война, и какво е процентното съотношение по сравнение на загубите на руските и немски войски? Само това съотношение ще покаже - кой е изнесъл войната на плещите си.

Второ, на последък, върху главата на Йосиф Сталин се изляха доста повече помии от колкото върху Хитлер, това не ви ли кара да се замислите??

Аз подробно съм изучавал Сталинския период, множество мои роднини, някои и живи до ден днешен са живяли по времето и под управлението на Йосиф Сталин, и мога да ви кажа, че гнусните лъжи коите целенаправлено се разпространяват по негов адрес - нямат нищо вярно!

Аз многократно подхващам теми във форума, в които се опитвам да обясня множество от нещата ставали през съветските години, но никой не иска да ги обсъжда, мойте теми - много по лесно е да се гледа Биг брадър, а от време на време да се изстрелва по някое и друго говънце в адрес на старата система. Повечето аргументи, при тези дискусии се свеждат до репликите от типа: "Аре, да *ба и мръсните комунисти", "Тогава нямаше свобода" (някой може да си помисли че сега има?), "комунистите са избили цялата си интелегенция" и други такива неаргументирани твърдения.
По въпроса за избиването, как така по времето на управлението на Сталин, въпреки войните, глада и всички тези тежки времена е имало прираст на население, а сега славянските народи сме заплашени от исчезване? Само този факт, може да се тълкува като доказателство че геноцид се провежда сега! Но не, във форума, като в цели съвременен свят, се исползва старата Гебелсова тактика - голословно, бездоказателствено дрънкане, като се разчита на промития мозък на крайния потребител, на него му е достатъчно да се каже нещо по телевизията, а да мисли и да разсъждава, да се докопава сам до истината - той не може, защото мозъчето му е станало лениво и не е свикнало да се напряга. Всичко се гради на принципа: "Ти кажи че сестра му е курва, а той нека доказва че няма сестра".
Това, е, предполагам и този мой пост никой няма да го прочете - прекалено много букви, а?
Все пак, благодаря за вниманието!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
День Победы!
« Отговор #4 -: 2007-05-10, 10:44 »
Цитат на: Zago
Що се отнася до Сталин, то великите му дела и великите му пакости са на кантар, при все това "Той взе една разсипана страна и я остави с атомна бомба." (думите са на сър У. Чърчил)

Темата е подходяща да се проведе равносметка на житието и битието на другаря Сталин - бащата на народите.
За великите му дела - предполагам няма смисъл да пишем - те са толкоз очевадни, че можем да пропуснем да ги изброяваме, а?

Да започнем с пакостите, аз за такива не знам - за това чакам вашия списък с такива, и така, слушам ... в смисъл гледам?

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
День Победы!
« Отговор #5 -: 2007-05-10, 11:45 »
Аз постовете ги чета споко. Лично мойте коментари се основават на тва което съм учил в училище  Плюс тва никога не съм говорил неща от сорта на "тъпите комунисти". И Бай Брадър не гледам.

Колкото до процентите загинали. Еми те германците са си разпратили населението по тия фронтове общо взето и те са се трепали най-много от всички страни на Оста. Италианците кво? Едни кирливи действия в Средиземноморието там. Японците на 5-6 острова в Тихия океан и там в Манджурия дето е имало нашествие. А швабите източен фронт, западен фронт намкво си, цяла Европа е била в техни гарнизони, пращали са и към СССР части, и към Северна Африка  А за загиналите руснаци. Ми то с такива битки като "великото превземане на Сталинград" те повече от половината сигурно са си отишли без да могат да стрелят по врага и веднъж...Знам че сигурно сега ше ме заклеймите като "некомпетентен" (не твърдя че съм обратното) ама тва са ми разсъжденията...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
День Победы!
« Отговор #6 -: 2007-05-10, 12:33 »
За Сталинград сигурно съдиш по филма "Враг пред портата"? Да, гледал съм го този филм - умрях от смях, не мислех че някой ще го вземе на сериозно! В котела на Сталинград - гинат основно немци, плюс пленената 200 000 армия (200 ХИЛЯДИ!) на фелдмаршал Паулюс, барабар със самия Паулюс - и това ако не е достойна победа!

А за филма - испаднах в истерия от смях, когато видях как ДОБРОВОЛЦИ ги товарят в конски вагони и ги ЗАКЛЮЧВАТ, а след това ги карат под КОНВОЙ на фронта!!! Целия филм си беше една комедия! Сцената със пушката и патроните - ми е любимата, единия носи пушката другия една обойма с патрони, гледах я няколко пъти като се кикотех до побъркване!!! А загранд-отряда на НКВД как доубиваше собствените си войници, малеее - този филм ми е любим, страшна комедия, ама да го вземе човек на сериозно - това не е сериозно, ако и учебниците по история ги преписват от тоя филм...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
День Победы!
« Отговор #7 -: 2007-05-10, 13:21 »
Италианците кво? Едни кирливи действия в Средиземноморието там. Японците на 5-6 острова в Тихия океан и там в Манджурия дето е имало нашествие.
За италианците съм съгласен, ама японците- тц! Изобщо не са "5- 6 острова", а хиляди, при това стигат до границите на Индия и Австралия (отдалечени на майната си от Нипон), атакуват Пърл Харбър и същевременно се сражават и с най- многолюдната държава в света- Китай. Колкото дойчовците, толкова и джапанките, бих казал аз.
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
День Победы!
« Отговор #8 -: 2007-05-10, 13:38 »
На който му е интересно -
Парадът на победата- 9. V. 1945
Caralho Voador

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
День Победы!
« Отговор #9 -: 2007-05-10, 18:29 »
Ей, приятели, чакайте малко за момент.
Винаги съм се опитвал да гледам на нещата безпристрастно. При все, че ме водят за, ако не краен, то поне върл русофил. Комунист не съм, социалист - да. Няма да търсим разликата тук.
За Сталин - "пакости" нареках ред действия (и липса на такива) по време на цялото му управление.
Ако се съсредоточим само върху военните действия и ВОВРН, то пропуските му и просчетите му струват, ако не милиони, то поне стотици хиляди души. Вярно е, че ще опонирате, че ред от пропуските са дело на негови подчинени, но той като "шапка" на държавната организация би трябвало да вземе по-адекватни мерки, като отстраняване от длъжност, реорганизация и разбиране на обстановката.
Обезглавяването на токуукрепналата РККА, не е ли една от тези пакости? Тухачевски и разстрелът му (вярно, че тук много жестоко се намесва немското военно и политическото разузнаване). Но вземете само него - Тухачевски - теоретикът на съвремената танкова война.
Пропуските му в навечерието и началото на войната, "сляпостта" пред намеренията на Хитлер и кликата му. Това са лични решения на Сталин.
И пак - нямам за цел да умаловажавам тежестта на Сталин в историята, но да го изкарвате безгрешен и абсолютно прав е най-малкото погрешно.
Сталин е велик, благодарение на народа си, не въпреки него!

Що се отнася до жертвите на САЩ и ВБ във войната, то те са пренебрежимо малки в сравнение с една Полша, камо ли със тези, които дава СССР, но как смятате дали СССР щеше да удържи и да приключи войната още в 1945, ако не бяха те?

А що се отнася до Япония, то "жизнеността" й в конфликт със САЩ и БВ е предвидена още от адмирал Ямамото още преди началото му. И все пак Япония не изпуска меча си преди Квантунската армия да бъде пометена от Червената...

Control is an illusion.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
День Победы!
« Отговор #10 -: 2007-05-10, 20:09 »
Що се отнася до жертвите на САЩ и ВБ във войната, то те са пренебрежимо малки в сравнение с една Полша, камо ли със тези, които дава СССР, но как смятате дали СССР щеше да удържи и да приключи войната още в 1945, ако не бяха те?
И аз тва имах предвид. Според мене ако не беше D-Day Хитлер преспокойно е щял да си изтегли армията от Франция и Белгия (кво му пука за окупирана територия след като казаците настъпват към Берлин) и братушките са щели да се поизпотат доста повече...

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
День Победы!
« Отговор #11 -: 2007-05-10, 21:44 »
Pingьim, не е така. Ако американците и бритите с доминьоните си не бяха се стоварили на материка, просто Република Франция щеше да носи името Народна Република Франция.
Берлин пак щеше да бъде под червено сукно, но нямаше да е разделен. В този период просто няма какво да спре Червената армия. Десанта в Нормандия "спасява" Западна Европа от съветско влияние. Фактите са си факти. За някакви си броени часове на тамън закрепилите се англо-американски войски е щял да им се спретне такъв невъобразим втори Дюнкерк, че намам думи; ами втората битка за Ардените? И двете положения са СПАСЕНИ от Червената Армия. Някъде наоколо ми е книгата с кореспонденцията между Сталин, У. Чърчил и Рузвелт, в която има едно писмо, в което (е не мога да я намеря сега, че да цитирам) премиер-министърът моли Сталин да направи "каквото и да е", но незабавно, че да отвлече вниманието на Вермахта на изток.
Що се отнася до войските на Вермахта в Западна Европа, то ако обичате разгледайте дислокацията на войските на Вермахта от това време. Докато на Изток по фронта са милиони войници, то на Запад се сражават стотици хиляди... (Нормандският десент е около 130 000, по спомен).
Та така, дори и без Втори фронт, Русия щеше да покори Германия, по мои изчисления за максимум още година, година и половина... Помислете само: За броени дни, само при обсадата на Будапеща, Толбухин губи 4 дивизии... Кажете ми кой може да издържи подобни жертви?
« Последна редакция: 2007-05-10, 21:45 от Zago »
Control is an illusion.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
День Победы!
« Отговор #12 -: 2007-05-11, 12:28 »
И аз тва имах предвид. Според мене ако не беше D-Day Хитлер преспокойно е щял да си изтегли армията от Франция и Белгия (кво му пука за окупирана територия след като казаците настъпват към Берлин) и братушките са щели да се поизпотат доста повече...

Разбира се че са щели да се изпотят, само че в Съветския Съюз нямаша да е присъединена територия само Калининград (Кенингсберг), а цяла Германия, предполагам Берлин да са го прекръстили на Ворошиловград, а Франция, Белгия, Холандия и цяла, целеничка Европа да са станали братски съветски републики. Хм, при такъв един разклад, колко време, според вас, щяха да искарат Щатите и Британия?

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
День Победы!
« Отговор #13 -: 2007-05-11, 12:29 »
Pingьim, не е така. Ако американците и бритите с доминьоните си не бяха се стоварили на материка, просто Република Франция щеше да носи името Народна Република Франция.
Берлин пак щеше да бъде под червено сукно, но нямаше да е разделен. В този период просто няма какво да спре Червената армия. Десанта в Нормандия "спасява" Западна Европа от съветско влияние. Фактите са си факти. За някакви си броени часове на тамън закрепилите се англо-американски войски е щял да им се спретне такъв невъобразим втори Дюнкерк, че намам думи; ами втората битка за Ардените? И двете положения са СПАСЕНИ от Червената Армия. Някъде наоколо ми е книгата с кореспонденцията между Сталин, У. Чърчил и Рузвелт, в която има едно писмо, в което (е не мога да я намеря сега, че да цитирам) премиер-министърът моли Сталин да направи "каквото и да е", но незабавно, че да отвлече вниманието на Вермахта на изток.
Що се отнася до войските на Вермахта в Западна Европа, то ако обичате разгледайте дислокацията на войските на Вермахта от това време. Докато на Изток по фронта са милиони войници, то на Запад се сражават стотици хиляди... (Нормандският десент е около 130 000, по спомен).
Та така, дори и без Втори фронт, Русия щеше да покори Германия, по мои изчисления за максимум още година, година и половина... Помислете само: За броени дни, само при обсадата на Будапеща, Толбухин губи 4 дивизии... Кажете ми кой може да издържи подобни жертви?

Извинявам се, публикувах горния си пост - преди да прочета вашия.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
День Победы!
« Отговор #14 -: 2007-05-11, 12:35 »
За грешките на Сталин.
Сталин, както и всеки ръководител не е бил безгрешен, но много от грешките които преписват на Сталин не са само негови грешки, а са провокации, съботажи и грешки на ръководители от по ниско нимо. Чистката която обезглавява РККА не е провежда сталин, а Ежов, именно поради тази причина Ежов е разстрелян, а след това Берия води оправдателни процеси (някой да знае за този факт?), като освобождава от лагерите почти всички военни осъдени по времето на Ежов. При това, тези хора ги оправдават и пускат през 39, година, а не след започването на войната!
Сталин не е бил бог или свети дух, той не е могъл да прониква във всички области, физически не е могъл! Да не забравяме че в навечерието на войната в СССР е действала петата колона на Германия, същата тази колона, благодарение на което Хитлер завладява всички западни демокрации със светкавична скорост! Та Хитлер завладява Франция, една от най мощните Европейски държави за шест седмици!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
День Победы!
« Отговор #15 -: 2007-05-11, 12:38 »
Ей, приятели, чакайте малко за момент.
Винаги съм се опитвал да гледам на нещата безпристрастно. При все, че ме водят за, ако не краен, то поне върл русофил. Комунист не съм, социалист - да. Няма да търсим разликата тук.

Аз съм русофил, комунист и социалист - не, аз съм заклет Сталинист, човек който е изучавал периода на Сталин - ще знае разликата, между сталинистите и комунистическите бръщолевения има огромна разлика! Комунистите са обикновени дърдорковци, а сталинистите са съзидатели - това са онези хора дето построиха цял един свят, а комунистите този свят го просраха!

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
День Победы!
« Отговор #16 -: 2007-05-11, 19:19 »
Цитат на: Александр
За грешките на Сталин.
Сталин, както и всеки ръководител не е бил безгрешен, но много от грешките които преписват на Сталин не са само негови грешки, а са провокации, съботажи и грешки на ръководители от по ниско нимо. Чистката която обезглавява РККА не е провежда сталин, а Ежов, именно поради тази причина Ежов е разстрелян, а след това Берия води оправдателни процеси (някой да знае за този факт?), като освобождава от лагерите почти всички военни осъдени по времето на Ежов. При това, тези хора ги оправдават и пускат през 39, година, а не след започването на войната!
Сталин не е бил бог или свети дух, той не е могъл да прониква във всички области, физически не е могъл! Да не забравяме че в навечерието на войната в СССР е действала петата колона на Германия, същата тази колона, благодарение на което Хитлер завладява всички западни демокрации със светкавична скорост! Та Хитлер завладява Франция, една от най мощните Европейски държави за шест седмици!

Е, за това мнение ти стискам ръката! Абсолютно така си е. Ама какво се случваше на Берия, че нещо ми изкочи от главата?  
Що се отнася до Франция, Белгия, Холандия и Норвегия ще се съгласиш ли, че победата си е чисто военна, а не политическа?
Control is an illusion.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
День Победы!
« Отговор #17 -: 2007-05-12, 00:07 »
Лаврентий Павлович Берия - арестуван на 26 июни 1953 година, под ръководството на Никита Сергеевич Хрущьов - осъден на смърт чрез разстрел на 23 декември 1953 г. същия ден е екзекутиран, само два дена след рождената дата на Йосиф Виссарионович Джугашвилли - Сталин.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
День Победы!
« Отговор #18 -: 2007-05-12, 00:39 »
Не това имах в предвид, но айде... Мерси!
Control is an illusion.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
День Победы!
« Отговор #19 -: 2007-05-12, 03:52 »
Не това имах в предвид, но айде... Мерси!

Знам... предполагах го, нека и другите знаят...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Отговор на: День Победы!
« Отговор #20 -: 2008-04-12, 21:49 »
Варварите в Източна Прусия. “Armageddon: The Battle For Germany 1944-1945?

Цитат
Първото навлизане на руски войски в източните провинции на Германия става през октомври 1944, когато части на Червената армия завземат няколко погранични села. След пет дни те били отблъснати от там и пред очите на хитлеристките войници се открива невероятна картина.

Едва ли и един цивилен е успял да се спаси. Жените били разпъвани на вратите, влачени по земята и изнасилени, мачкани с танкови вериги. Децата били зверски убити. Стотина френски военнопленници, които работели в селата, били разстреляни от предполагаемите освободители. Същата съдба постигнала и обявилите се за германски комунисти. Действията на червеноармейците не са били проява на безсмислена жестокост – това бил методичен садизъм, не различаващ се от нацисткия:

„ В двора на фермата стоеше каруца, в която разпънати с пирони в китките имаше няколко голи жени – докладва войникът от фолксщурма Карл Потрек (Karl Potrek) – Близо до големия опустял двор се намираше плевня; на всяка от двете и врати с пирони беше закована гола жена. В къщите намерихме общо 72 жени и момичета, а също така и един възрастен мъж – всички те бяха зверски убити; някой от тях имаха дупки от куршуми в главата, а на някой бебета, главата беше просто размазана.”

http://www.extremecentrepoint.com/?p=234

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #21 -: 2008-04-14, 23:29 »
Каква гнусна пропаганда, в същност какво можем да очакваме от фашагите...?

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #22 -: 2008-04-15, 20:05 »
И последно - на тази дата, преди 62 години Европа усъзна, че вече никога няма да доминира над останалия свят...
А защо мислиш е създаден Европейския съюз  ;). От две години вече е най-мощната икономика в света. Ако се включи Турция, Украйна, или асоциираните не-членки като Норвегия и Швейцария ще е и армия (без помпане или военизиране).
Сега предполагам разликата със Щатите ще се увеличи още. Освен срива на долара, диспропорцията в бюждетите за технологии и инфраструктура е огромен. ЕС инвестира долу-горе това, което САЩ харчи за войни.

Абе верно съм прост и не разбирам особено от история, ама не забравяте ли Манджурия?
« Последна редакция: 2008-04-15, 20:11 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #23 -: 2008-04-17, 15:28 »
Манджурия? Случайно за това ли става дума:

Цитат
Заключительным этапом второй мировой войны явилась кампания советских войск на Дальнем Востоке. На земле Азиатского континента была поставлена последняя точка в истории крупнейшей войны в защиту Советской Родины.

9 августа 1945 года Советский Союз, верный союзническому и интернациональному долгу, исполняя принятые на Тегеранской и Ялтинской конференциях обязательства, вступил в войну с Японией.

и след това

Цитат
В ночь на 9 августа передовые батальоны и разведывательные отряды трех фронтов в крайне неблагоприятных погодных условиях - летнего муссона, приносящего частые и сильные дожди, - двинулись на территорию противника. С рассветом главные силы Забайкальского и 1-го Дальневосточного фронтов перешли в наступление и пересекли государственную границу.

Цитат
Военная кампания Вооруженных Сил СССР на Дальнем Востоке увенчалась блестящей победой. Ее итоги трудно переоценить. Официально кампания длилась 24 дня. Были наголову разбиты ударные силы врага. Японские милитаристы лишились плацдармов для агрессии и основных своих баз снабжения сырьем и оружием в Китае, Корее и на Южном Сахалине. Крах Квантунской армии ускорил капитуляцию Японии в целом.

http://www.vkpb.ru/gpw/rout.shtml

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #24 -: 2008-04-17, 15:31 »
Аха :)
До колкото помня почти двумилионна съветска армия прехвърлена с логистично чудо от Германия с брилянтна операция за седмица размазва (началото на атаката е само с няколко часа разлика от Хирошима), 1.2 милионна японска окопала се там и превзема територия колкото Западна Европа. Японците са потресени и заедно с Нагазаки по това време ги убеждава да капитулират.
« Последна редакция: 2008-04-17, 15:33 от tech_noir »

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #25 -: 2008-05-09, 07:19 »
Честит ви Ден на победата!
Честит ви Ден на Европа!
Control is an illusion.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Последна редакция: 2008-05-09, 17:03 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #27 -: 2008-05-09, 17:55 »
Честит праздник!
Таз годишният парад, е още един символ на възраждането и величието на Русия! За първи път, от 20 години, по Червения Площад в Москва, на парада за Деня на Победата минава военна техника!
Молодцы!

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 736
    • Профил
« Отговор #28 -: 2008-05-09, 19:32 »
Поздравляю вас с праздником :) :)
на мене парада мого ми хареса м\удругото :)
~Всё не так плохо, как Вы думаете. На самом деле всё гораздо хуже!~

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #29 -: 2008-05-10, 15:52 »
Аз лично ще се въздържа от поздравления. Чувствам се българин.

28 август 1944 год.
Пълномощният министър на Германия в Царство България - Негово Превъзходителство Адолф-Хайнц Бекерле връчва на тогавашните български регенти телеграма- отговор на една тяхна такава до германския райхсканцлер Адолф Хитлер. Отговорът на Фюрера гласи :
Цитат
До господа регентите на Царство България : Княз Кирил, професор Богдан Филов, генерал-лейтенант Никола Михов, аз също съжалявам за това съдбоносно и трагично развитие на събитията. Изводите са, че то беше възможно, защото нито в Румъния, нито в България, нямаше онова фанатично рискуване, каквото бе налице в Германия . И затова отсега нататък мерките, които ще се вземат от Германия, ще бъдат съобразени с военните нужди . Мерките, които е готово да предприеме сегашното българско правителство, ще предадат страната на болшевизма и тя ще бъде тласната в пропастта. Националната интелигенция, като бъдеще на вашия народ, ще бъде изтребена така, както в другите страни и царското семейство няма да бъде спасено , а унищожено. Досега в такива времена народите са се спасявали не чрез пораженство , а само чрез проявен героизъм . Германия ще продължи при всички обстоятелства борбата си към победа !
« Последна редакция: 2008-05-10, 15:58 от tech_noir »