Анкета

Държиш ли на скъпите марки кецове?

Много ясно, нали затова ги нося. (а.к.а. ДА)
18 (58.1%)
Джагам си с маратонки за 30 кинта и не ме е еня. (а.к.а. НЕ)
4 (12.9%)
Цената няма значение. (а.к.а. нямам отношение)
9 (29%)

Общ брой гласове: 27

Автор Тема: Скъпи Vs. евтини кецове, маратонки и обувки  (Прочетена 62281 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Честно казано, винаги ми е било интересно дали има смисъл от скъпи модели и маркови дрехи (в случая обувки). Мразя да плащам имена, когато има качествени модели 'куче-марка'. Въпросът обаче е качествени ли са скъпите обувки, маратонки, кецове и т.н.? Пуловери и панталони се пазят повече, но обувките се износват от повечко ходене, от цъкане на хек, футбол. Най- скъпите 'дрешки за стъпала', за които се сещам на първо време, са едни обувки за 60лв, които нося сега, и едни маратонки на същата цена от преди 2 години. И обикновено марките от по- нисък клас (Мания, Булдозер, Рънърс, Споудинг) нося по година- година и половина, което не намирам за малко време, имайки предвид, че цената им е 3-4 пъти по- евтина от тези на маратонките по- висок клас.
Скоро смятам да сменям моите с ... май им викат скейтърски кецове, но този път не си харесвам модел. И се стига до въпросът заслужава ли си да взема разни озириси, етнис или производните?

П.С. Преди 6-7 години си бях взел едни камуфлажни рънърси, които къртеха отвсякъде... Ако някои знае, да даде линк към готин модел камуфлажни спортни обуща
Signature.

Неактивен °*.????????.*°

• Пак само луда останах....
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 336
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/Belladonna_Wormwood
Хм...В днешно време няма особено значение колко пари ще дадеш за някоя дреха, техника или каквото и да било, при положение, че и марковите, и средния клас продукти се правят в Китай, Турция и т.н. Беше то едно време, когато си взимаш нещо марково и то наистина си е марка...Пример: Уредбата ми е на около 10 годи, Сони, произведена в Токио, Япония, не е мръднала... с дрехите и обувките нещата стоят по същия начин, пак ще дам пример : Брат ми си взе кецки Vans  за сума пари и след 1 месец подметката им се сцепи, след това се ядоса и си взе едни Мания, които вече ги носи половин година...
Така че, в заключение ще кажа, че от скъпи марки кирия няма, те или са същото качество като средния клас, или по-зле
Мълча и следвам те в нощта, ти мъчиш се да ми избягаш, но знаеш името ми е Смъртта

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Ми аз съм си почитателка на марковите кецове. Специално за обувки не знам що, но вече от 3 години все си взимам някви по-скъпи кецове - маркови. Първият път преди да си купя, и аз много се чудих - заслужава ли си да дам 100-150 лв за някви си кецове... Но се реших и си купих от гъзария    От тогава се запалих, супер много им се кефих иии така стана, че вече като тръгна за кецове, изобщо не се замислям за цената, за тва , че не са кой знае колко по-качествени от по-евтините..
Преди беше якото, че поне знаеш, че като си купиш такива кецове, е доста малка вероятността някой твой познат да има такива или просто да срещнеш някой с такива... Но сега доста се комерсиализира този стил и малко се дразня..
И все пак аз съм си ЗА марковите кецове, наречете ме позьорка, ако искате, не ме интересува  

А за ритане, хек, скейт - не е нужно да са някви супер скъпи кецове и да ги праиш на гъз за 1 месец. За спорт не ти трябват такива изгъзици.  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
Евтините кецове миришат след по-дълга употреба. Също така просто се разпадат, заради евтината изработка. Иначе нямам против, ама си нося евтини модели маркови кецови.
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Цитат на: NoFeaRInc
П.С. Преди 6-7 години си бях взел едни камуфлажни рънърси, които къртеха отвсякъде... Ако някои знае, да даде линк към готин модел камуфлажни спортни обуща
Язе е такову имам по принцип...

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
Цитат
Дразня се само че вече всяко второ wannabe underground хлапе по улицата го гледам с всевъзможните производни на Globe Vice и че субкултурата се превръща в мода
Globe Vice са ми любими 
« Последна редакция: 2008-04-17, 11:05 от tech_noir »
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Като каза Манийки, напуши ме смях, че една позната е дилър на Мания и съм с маратонки за 20-30 кинта (връзки) от година и половина, които още са на линия  Вярно, сменям ги с обувки, но пък и за 3 часа път всеки ден са преживели доста настъпвания, изтърквания, спъвания и прочие.

Впрочем Cuddles, чисто информативно - ти ли си плащаш кецовете или вашите/гаджето ти дават пари?
Signature.

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Вм ...хм.. аз не предпочитам... нямам избор... нося си евтините кецове, защото наш'те нямат парички, аз съм си мамино детенце и не бачкам докато съм на даскало... Иначе... не знам колко е вярно това,че марковите са по-издръжливи... защото аз с мойте мании доста дълго време карам и не ги сменям с нищо, всеки божи ден съм с тях (и не миришат!) ... е вече година са ми на крачетата и чак сега взимат да поиздават багажа, но могат да издържат ое няколко месеца, а толкова концетри преживяха,че не е истина!

Бих си купила едни DVS или VANs ако можех, защото много се кефя на моделите, но дали са по-издръжливи - не съм забелязала, просто се гъзарее с тях мен, ако питате. Но пък Юри може и да е прав, щото той кара и знае как стоят нещата.
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Цитат на: KpaTyHkA
защото аз с мойте мании доста дълго време карам и не ги сменям с нищо
Начи аз не ти говора за щъкане наляво надясно а за каране на скейт и то интензивно такова (еби му майката skate shoes се казват ако не друго).

Колкото до Globe Vice - еми братото по-горе ше ме прощава ама всяка марка има поне по 1 (понякога са по 5-6) такива модела, изглеждащи по АБСОЛЮТНО ЕДИН И СЪЩ НАЧИН и носени обикновено от разни отиам-на-паметнико-да-пием-бира-и-да-ритам-хек и ма-аз-скоро-шси-купувам-скейт-и-ше-се-уча-мноо-съм-зарибен-братооо. За тоя wannabe underground говора. Дето превъзнасят едни обувки и ги третират все едно не са обувки а едва ли не от тях им се определя социалното положение и тва дали са "ъндърграунд" или не...
« Последна редакция: 2007-04-10, 06:57 от gfw_cyclone »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Кецове? Това е пошло...
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Цитат на: NoFeaRInc
Впрочем Cuddles, чисто информативно - ти ли си плащаш кецовете или вашите/гаджето ти дават пари?

Ми... наще  

Цитат на: gfw_cyclone
Колкото до Globe Vice - еми братото по-горе ше ме прощава ама всяка марка има поне по 1 (понякога са по 5-6) такива модела, изглеждащи по АБСОЛЮТНО ЕДИН И СЪЩ НАЧИН и носени обикновено от разни отиам-на-паметнико-да-пием-бира-и-да-ритам-хек и ма-аз-скоро-шси-купувам-скейт-и-ше-се-уча-мноо-съм-зарибен-братооо. За тоя wannabe underground говора. Дето превъзнасят едни обувки и ги третират все едно не са обувки а едва ли не от тях им се определя социалното положение и тва дали са "ъндърграунд" или не...

Е аре стига са, не е нужно да си скейтър , за да носиш кецове    Аз май спадам към първата групичка "отиам-на-паметнико-да-пием-бира-и-да-ритам-хек", нося си кецове и кво ?! Така ми е гот, на тва се кефя, с тва се чувствам удобно.
Верно, тъпо е, че почнаха всякви хора да ги носят, но всеки си има право  
« Последна редакция: 2007-04-10, 13:01 от Cuddles »
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Обичам съотношението цена/качество, друго няма да кажа по темата  
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Цитат на: tech_noir
От друга страна на времето карах с едни про-баскетболни високи Reebok Above The Rim и 4 години откараха (вярно отдавна беше, ама пак си бяха правени в Малайзия) и смърденето се ядваше.

И аз имах същите   На мене ми издържаха три години, но пък за сметка на това се скъсвах да играя баскет с тях! Дето се вика "олд скуул из дъ бест скуул"  
Caralho Voador

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 736
    • Профил
напълно подкрепям Cuddles   и аз си нося кецове свикнала съм си и си ми е удобно с тях...преди ходих с Mания не е лоша фирмата,но последните им модели почнаха да копират марки като Vans,Dvs и т.н и спрях да им се кефа...събрах си парички купих си Dvs удобни са ми харесват си ми...ся брат ми ше кае ми да купи си ги шото си кец-кифла за да те глеат сички да се прайш на интересна бля бля...е хуу тва че носиш кецове деа знам според мен не те прай по-интересн от дргите или деа знам има ги некви такива розовки яко грим и бааам некви globe или Etnies или некви други е ок кифли държат да са с кецове за 190 кинта ми хуу...аз казвам нося си Dvs яка марка удобни са и така няма кво повече да кажа
~Всё не так плохо, как Вы думаете. На самом деле всё гораздо хуже!~

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Цитат на: Cuddles
Ми аз съм си почитателка на марковите кецове. Специално за обувки не знам що, но вече от 3 години все си взимам някви по-скъпи кецове - маркови. Първият път преди да си купя, и аз много се чудих - заслужава ли си да дам 100-150 лв за някви си кецове... Но се реших и си купих от гъзария    От тогава се запалих, супер много им се кефих иии така стана, че вече като тръгна за кецове, изобщо не се замислям за цената, за тва , че не са кой знае колко по-качествени от по-евтините..
Преди беше якото, че поне знаеш, че като си купиш такива кецове, е доста малка вероятността някой твой познат да има такива или просто да срещнеш някой с такива... Но сега доста се комерсиализира този стил и малко се дразня..
И все пак аз съм си ЗА марковите кецове, наречете ме позьорка, ако искате, не ме интересува  

А за ритане, хек, скейт - не е нужно да са някви супер скъпи кецове и да ги праиш на гъз за 1 месец. За спорт не ти трябват такива изгъзици.  

~Същото и при мен    

D?ja vu ?

• Гост
не ми харесва да нося кецове, но винаги си имам по един чифт маратонки ей така за зор заман. иначе вече се ориентирам към малко по-елегантен стил на обличане и такива неща нямат място при мен...

никога не съм била маниачка на тема обувки и така и не се научих да разбирам хората които са.не робувам на марки за почти нищо. изключение правят скъпите парфюми... ехх слабост са ми  
« Последна редакция: 2007-04-10, 21:52 от D?ja vu ? »

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Цитат на: Knight of Outremer
"олд скуул из дъ бест скуул"  
I hear ya bro!

Неактивен PooR^CReaTuRe

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 910
  • Your life is over and you're to blame
    • Профил
    • http://www.myspace.com/erm1ne2
Предпочитам да дам 140 лева за качествени кецове и да държат поне 6 месеца (с каране), от колкото всяка седмица (в най-добрия случай) по 40 кинта. На всичкото от горе разликата в удобството е огромна. 100% съм сигурна, че в момента в който обуете един марков кец и един мания или булдозер, ще изберете марковия. За какво да се правя на скръндза, като просто мога да се поизръся и да нося нещо качествено. Не случайно са скъпи. Вярно в един момент можеш да изглеждаш малко поза, ама поне знаеш, че като се прибереш вечерта и не те болят краката. Отделно правят оборот на скейт магазините, което значи, че има повече кинти за състезания и споносртво

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Абе аз съм си почитателка на марковото... и си давам паричките за маркови кецове/маратонки. Повече време си ми издържат... носела съм маниики и рънарси като малка и точно 3 месеца иии до там бяха... а първите оригинални кецове, които си взеь преди 5 години все още са здрави и в момента тренирам тенис на корт с тях  
Inside all of us there si hope...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Цитат на: Knight of Outremer
Цитат на: tech_noir
От друга страна на времето карах с едни про-баскетболни високи Reebok Above The Rim и 4 години откараха (вярно отдавна беше, ама пак си бяха правени в Малайзия) и смърденето се ядваше.

И аз имах същите   На мене ми издържаха три години, но пък за сметка на това се скъсвах да играя баскет с тях! Дето се вика "олд скуул из дъ бест скуул"  
Почти. Левски - юноши (младша)   (ясно е че се е играело много с тях, включително на макадам, което си е смърт особено за набука)

Имаше по същото време и Nike Air Jordan (нещо не ме кефеха) и Nike Undestruct (може и да са били наистна здрави, ама прекалено тежки и твърди - streatwear).

Офтопик разбира се - това не са кецове а маратонки.
« Последна редакция: 2007-04-11, 01:10 от tech_noir »

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Ми аз съм въздържала се,но гласувах за марковите кецове,поради причината че от година съм на зор да си взема някфи Адидаски ама се не моа да събера парите.Ей ся бях в София,обикалях борд шоповете ама с 50 леа накъде ..  Е,ше си зема до лятото няя как  
Иначе всичките ми кецове до ся са били Манийки и то сладки моделчета,и държат мноо определено няят грешка.Ама все пак марковото за мен е някак си по .... добро  

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Борд шопове? Що е туй бре? Някви бордови шопи ли? То в София е пълно със шопи, ама за какво им е борд? Ей, някой да ми обясни кви са тия шопи, че сума ти време живея в София, а още не съм се светнал!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Магазини, специализирани в артикули за сноуборд/скейтборд/байк-клултурата. "Криворазбраната цивилизация" нали си чел/гледал... е, те се самоопределят и рекламират като "board shop".

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
А, бай Добри - наистина добре го е писал, направо за нащо време! Е, сега ми е ясно, да не се чудя, де....

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Не знам за вас, аз си взех оня ден едни Globe и съм доволен  
Caralho Voador

egoist

• Гост
От някоя и друга година... (близо 10-ина години) все скъпи маратонки си купувам, но не да се фръцкам, а 'щот си ме кефят. По-качествени са. Принципно съм верен фен на Адидас, но последният път, когато си купих маратонки, беше през зимата от СЛС-а: на промоция Фила за 25 кинта, 'щото били лятен модел. Обувките ми струват от 45 кинта нагоре. Кецове не нося.
« Последна редакция: 2007-04-14, 19:39 от egoist »

Неактивен Wizard

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 115
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/FrozWulf
Предпочитам по - скъпите кецове разбира се, но нямам кинти... харесах си едни но ...
... а на седмия ден Бог създаде и цацата...

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
От известно време съм с едни DVS- и и продължавам да не виждам какво толкова им е качественото - на мен лично ми преебават краката, твърда подметка, остър заден край, кел файда, като са кожени и симпатични отвън.

Цитат
100% съм сигурна, че в момента в който обуете един марков кец и един мания или булдозер, ще изберете марковия.

'бе май ми е по- комфортно в манийката за 40 кинта, отколкото в 'един марков кец' за 150. Впрочем манията ми е на близо 2 години, интересно ми е дали кожената джаджа ще издеяни толкова.

Бтв вече има и дизайнерски копия в Мания от по- скъпите марки кецове, така че ако е за позата, винаги може да се вземе някакъв такъв тип.
Signature.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Аз лично не харесвам DVS адски бързо се скапват.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Да ви имам и скъпите марки тогава.  

Едно време, като си вземеш Найк или Рийбук, знаеш как ще ги носиш, докато не ти писне, нямат lifetime, имат infinity life.  
Signature.