Автор Тема: Разума или чувствата?  (Прочетена 15867 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Разума или чувствата?
« Отговор #30 -: 2007-05-21, 01:11 »
Цитат на: Ping?im
Цитат на: OveRkiLL
Цитат на: Ping?im
Да кажем просто че от прекалено мноо разум не мога да кажа "Здрасти аз съм Юрий ти как се казваш"

Хммм това по-скоро е срамежливост    
Шубе от прецакване в моя случай...

Юри, шубе от прецакване при запознанство?!? Какво ти пука всъщност... ти ако продължаваш така да се страхуваш да не те прецакат до никъде няма да стигнеш, освен до рекорд по дественост! С това не искам да те обидя по никакъв начин. Просто и мен ме е страх понякога от отхвърляне ама опитвам.. като ударя на камък - тъпо се чувствам ама здраве да е .. да не е само един индивид от противоположния пол на тая земя... Понякога наистина е по-добре да се оставиш на инстинкти и чувства... хубави неща излизат, ако попаднеш на правилния човек.. друг е проблема докато го намериш...

Цитат на: ZAZO
Абе разума съкс! Разума по скоро ще те прецака. Разум трябва да има колкото да осъзнаеш и да се примириш с факта че всичко хубаво рано или късно свършва и след него идва друго хубаво или не чак толкова... Важното е че времето тече, хората се сменят и теб трябва да те интересува само дали ти е гот или не.

това не са чувства а пориви ми се струва... а разума нека го няма пък да видим до къде ще стигнеш. Трябва да се балансират двете до някаква степен... и аз си правя хубавото ама лошото е,че като стане много хубаво разума напълно заминава в отпуска и като паднеш от високо доста боли и разума по спешност трябва да се върне, щото иначе загиваш!
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Mistress of Sorrow

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 112
    • Профил
Разума или чувствата?
« Отговор #31 -: 2007-07-03, 15:11 »
Разума.Определено.Защото някой ден любовната приказка свършва и розовите очила изчезват...и после обикновенно се плаща за глупостите
Every tear is frozen
Our soul is linked
Our hate is bloody
All happiness is gone away
All laughter is gone away
All life shall end in death

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Разума или чувствата?
« Отговор #32 -: 2007-07-03, 16:47 »
Абсолютно разумът!

Където чувствата вземат превес над разума в 100% от случаите следва униние и съжаление за постъпките.

Неее, не казвам, че не трябва да има чувства въобще, не, но те в никакъв случай не трябва да надделяват над разума. Няма ситуация, в която обратното да е в сила или поне моето мозъче не може да роди...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
Разума или чувствата?
« Отговор #33 -: 2007-07-03, 20:53 »
Цитат на: Mistress of Sorrow
Разума.Определено.Защото някой ден любовната приказка свършва и розовите очила изчезват...и после обикновенно се плаща за глупостите
Аха аха      И мойто мнение е що годе такоа  

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Разума или чувствата?
« Отговор #34 -: 2007-07-03, 21:13 »
Разума прецаква всичко, като почнеш много да анализираш нещо и да се чудиш "Тва сегааа правилно ли ееее, дали не трябва да изчакаммм, пък ако стане нещооо, или вземе да стане кофтиии и после ше земе да ми се прецака нещооо  пък тва дете кво ше го правя сегаа  ) Животът е да се живее, от много мислене може да си пропилееш най-хубавите години или мигове в живота, трябва да се рискува, за да имаш шанс да изпиташ благинките и пикантностите на живота  За много от нещата ще те е яд сигурно, но все в някакъв момент ще се случи нещо, което ще надделее над лошите неща и несполуките и ще те насочи към това да слушаш сърцето си  Естествено говорим за това кое трябва да е ПО-НАПРЕД, те не се изключват взаимно, без крайности моля  Но баланс няма как да има- винаги едното ще натежава и според мен това нещо трябва да са чувствата
« Последна редакция: 2007-07-03, 21:15 от Metalcho »

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Разума или чувствата?
« Отговор #35 -: 2007-07-03, 21:51 »
Никога не съм смятал живота за меню, "Пица или спагети, какво да бъде?". Разума налага ценности, ценностите налагат стил на поведение, в който са омесени инстинкти, умисъл и емоции. Най- лошият съветник е емоцията.

Колкото да обмислянето на дадена ситуация, "Да бъда или да не бъда?", то това не е нито разум, нито емоция, а чиста проба несигурност, която, май, не е цел на темата.

И още нещо, ситуация:

Трафик, нагъл тип със сдухана кошница те (ме) засича и едвам не изтиква от пътя, от там:

Емоция: Натискаш газта и се залепяш за бронята му, докато си (съм, сме) захапал с все сили клаксони и прочее. Развръзката е
а) хваща те червено и оня си продължава пътя, докат си скърцаш със зъбки и ти пуши съединителя;
б) успяваш буквално да се залепиш за бронята му, та до задния ред седалки;
в) него го хваща червено, слизаш с ключ и му помилаш джамовете, след което те съди или
г) ситуация в) със сменени роли.

Разум: захапваш клаксона, теглиш му една докерска и си продължаваш пътя...

Ну? Кое ще довлече по-малко беди и ядове?
« Последна редакция: 2007-07-03, 21:52 от Zago »
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Разума или чувствата?
« Отговор #36 -: 2007-07-03, 22:05 »
Да... и псувнята или блъскането с юмруци по клаксона с цел показване на разум ли е?! Според мен тва си е чиста доза емоция, изразена по друг начин или общо взето го считам като подточка д)

Аз мисля, че тия неща, които ги споменаваш (емоции, инстинкти, умисъл) са част от характера наравно с разума, те не са вследствие на нещо, което е породено от друго нещо, което трето нещо е определило благодарение на разума, демек все си мисля, че в тая манджа, която си я забъркал, наречена стил на поведение, е и разума.

Естествено тука нещата са прекалено лични и зависят от мирогледа на човек, 'разум' е една от онези неопределени думички, които не можем да сложим в клетка, то си зависи от човека, не е като мармалада  За мен разумно би могло да бъде едно решение, което за други би било лишено от разум и изцяло емоционално решение... Та някъде тука се изгубих
« Последна редакция: 2007-07-03, 22:07 от Metalcho »

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
Разума или чувствата?
« Отговор #37 -: 2007-07-03, 22:16 »
Винаги съм предпочитала разума....нооо иии винаги при мен първо са били тъпите ЧУВСТВА....
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Разума или чувствата?
« Отговор #38 -: 2007-07-03, 22:44 »
Цитат на: Metalcho
Разума прецаква всичко, като почнеш много да анализираш нещо и да се чудиш "Тва сегааа правилно ли ееее, дали не трябва да изчакаммм, пък ако стане нещооо, или вземе да стане кофтиии и после ше земе да ми се прецака нещооо  пък тва дете кво ше го правя сегаа  ) Животът е да се живее, от много мислене може да си пропилееш най-хубавите години или мигове в живота, трябва да се рискува, за да имаш шанс да изпиташ благинките и пикантностите на живота  За много от нещата ще те е яд сигурно, но все в някакъв момент ще се случи нещо, което ще надделее над лошите неща и несполуките и ще те насочи към това да слушаш сърцето си  Естествено говорим за това кое трябва да е ПО-НАПРЕД, те не се изключват взаимно, без крайности моля  Но баланс няма как да има- винаги едното ще натежава и според мен това нещо трябва да са чувствата

Ами това е....Тези дето искат да пишат след моя пост да прочетат ТОЗИ ЦИТИРАНИЯ!!!!!
ПО-точно мнение не намирам тук.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 693
    • Профил
Разума или чувствата?
« Отговор #39 -: 2007-07-07, 12:32 »
И от двете по малко :>
« Последна редакция: 2007-07-07, 12:32 от Dead Inside »

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
Разума или чувствата?
« Отговор #40 -: 2007-08-04, 12:52 »
В повечето случаи мисля ,когато ще направя нещо неразумно.Напълно съзнавам какво правя и накрая се оправдавам ,че е било импулсивна глупава постъпка и много съжалявам.Така ми е най-лесно извинявам се ако съм наранила някой ,а на мен ми остава мил спомен ,на който някой ден ще се смея с приятели.
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Разума или чувствата?
« Отговор #41 -: 2007-08-05, 00:45 »
Разумът.
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен relax

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 57
    • Профил
Разума или чувствата?
« Отговор #42 -: 2007-08-05, 10:13 »
Аз се доверявам първо на разума, и след това на чувствата, но си мисля, че щях да бъда по-щастлив, ако беше обратното.

MaxStorm

• Гост
Отговор на: Разума или чувствата?
« Отговор #43 -: 2007-08-18, 00:48 »
Зависи от ситуяцията но до този момент съм се убедил че май е по на далавера първо разума после чувствата щото иначе може да ти се разгони фамилията  :o 8)

Неактивен Nightgothic

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 54
    • Профил
« Отговор #44 -: 2008-02-15, 16:25 »
иСКАМ Да се водя от чувствата,ама винаги си слушам тъпата глава  :-* :-* :-*

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
« Отговор #45 -: 2008-02-15, 18:25 »
По принцип се водя от разума,но мисля.че в повечето случеи това не е правилното.
Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #46 -: 2008-02-16, 00:25 »
По принцип се водя от разума,но мисля.че в повечето случеи това не е правилното.

Аз мисля, че точно в днешно време е правилно! ;)
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #47 -: 2008-02-16, 01:31 »
Човек докато е млад трябва да си гледа кефа и да се осланя на чувствата. Когато узреем прекалено вече няма как да бъдат избрани чувствата... а липсата на приятни емоции поради постоянните разумни решения започва да тежи все повече и повече с изминаващите годинки.
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Nightgothic

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 54
    • Профил
« Отговор #48 -: 2008-02-16, 06:31 »
Човек докато е млад трябва да си гледа кефа и да се осланя на чувствата. Когато узреем прекалено вече няма как да бъдат избрани чувствата... а липсата на приятни емоции поради постоянните разумни решения започва да тежи все повече и повече с изминаващите годинки.
Много си прав....Просто на някои хора,като мене не им стиска :(

Неактивен elms

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 166
    • Профил
« Отговор #49 -: 2008-02-16, 08:50 »
Ха...има такава книга ^^

Емииии...аз, честно казано, доста повече на чувствата се доверявам.
И много по-рядко греша по този начин  :)
По-добре да съжеляваш за нещо, което наистина си искал да направиш и си направил (дори и не с очаквания резултат) , отколкото за нещо, което много си искал да направиш, но не си.Разума може много да печи понякога.
Да бъдем хора докато науката не е открила, че сме нещо друго

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
« Отговор #50 -: 2008-02-19, 11:39 »
Еми то при мен и двете са ръка за ръка незнам точно.Много зависи от ситуацията в която си.
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
« Отговор #51 -: 2008-02-19, 13:01 »
Има грешка в задаването на въпроса, чак сега забелязах. Разумът, така обособен не е нищо повече от аналитични и синтетични, т.е. само констативни или разширяващи описания на нещо. По-точно щеше да е ....Чувства или Морал.
Не разумът убива емоциите, защото той няма осъдъчна природа, докато моралът (етиката) определя всички тези проблеми, които Зазо споделя.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
« Отговор #52 -: 2008-08-20, 10:12 »
зависи от ситуацията ...

Неактивен dool

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
Re: Разума или чувствата?
« Отговор #53 -: 2011-09-30, 23:00 »
първо разума, но все пак питам и чувствата и наистина зависи от конкретната ситуация