Автор Тема: Какво е да мислиш?  (Прочетена 10063 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Mistress of Sorrow

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 112
    • Профил
Какво е да мислиш?
« Отговор #30 -: 2007-07-17, 01:14 »
Цитат на: Dead Inside
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]
Набирате се от най-малкото нещо, вместо да помислите кой и защо ви го е казал.

ОМГ! Кой го казва....  

Mia кое от изречението "Оприличавам ги." не разбра ??? И незаех че мозъка на компютъра бил само процесора
[/quote]
И да допълня...
Това ако е чувство за хумур аз съм трамвай 12ка
Every tear is frozen
Our soul is linked
Our hate is bloody
All happiness is gone away
All laughter is gone away
All life shall end in death

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Какво е да мислиш?
« Отговор #31 -: 2007-07-17, 01:48 »
Цитат на: Dead Inside
И незаех че мозъка на компютъра бил само процесора

А какво друго е? Изложи малко факти, да видим как възприемаш чарколяците  
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Какво е да мислиш?
« Отговор #32 -: 2007-07-17, 07:55 »
DESOLATOR, в малкия мозък има вграден копроцесор.   В малкия, за да не заема много място и да не се филтрират излишно заявките по целочислените данни.

Стига, бе, пак направихте кочина. Не съм ли ви казал да не се връзвате на приказките на инфантите. Имаше един хубав лаф: "Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.". Все пак не е чак такава грешка да се сравнява мисленето с програмируемата работа на компютърните системи - все пак невроните оперират с честота 100Hz, което е стандартна честота за работа на един DX4 процесор например. Друг е въпроса за концептуалната разлика между химическия състав на мозъка и електронната купчина от транзистори в процесора, начина и скоростта на обработка на данни, допустима грешка и склонност към усвояване на нова информация.

По мое мнение мисленето е способността на човек да моделира заобикалящия го свят, да си поставя цели и задачи, да обработва настъпващата информация и да взима разумни решения на нейна основа. Това е едно постоянно море от идеи, което настъпва на периодични приливи и отливи и на базата на знанията за околния свят се изграждат планове за неговото подобряване или адаптацията ни в него. Интелектът, от своя страна, е способността на мозъка да възприема нова информация. Така че по- високият интелект, по- добре и бързо развито мислене. Интересен обект на дискусия са 2 от принципите на Джон Лок - дали няма идеи, заложени в мозъка при раждане, и дали действително разумът е 'tabula rasa' (бяла, чиста дъска)? В този случай всички се раждат равни и единствено обстановката, образованието и възпитанието определят менталното развитие. Тогава по- богатият жизнен опит и набавени данни от света около нас биха ни поставили на по- високо ниво от останалите, защото имаме равен старт. Но откъде тогава се появяват гениите - дали това е един вид болест (с частични положителни мутации) или е естествен процес от хора с много по- висок интелект от останалите, което пък би поставило теорията на Лок под съмнение?

За всеки влак си има пътници. Доста често по- малко мислещите хора са по- оправни от 'интелектуалците'. Което и развива друг начин на живот и мироглед към света. В една компания са необходими различни категории персонал- поставянето на 'мозъци' на ниските стъпала е непрактично, тъй като могат да бъдат използвани за по- квалифицирана работа и не работят достатъчно съсредоточено поради напиращите идеи. По- немислещите хора са склонни към вършене на монотонна и неспециализирана работа, което би увредило динамичният мислещ мозък.
Signature.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Какво е да мислиш?
« Отговор #33 -: 2007-07-17, 09:52 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\'][/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--] И незаех че мозъка на компютъра бил само процесора[/quote]

Добре бе, мойто захлупено мнение е, че този модернизиран калкулатор, дето го наричате компютър - изобщо няма грам мозък! Или пона това, което се разбира под мозък, един компютър, единственото което може - това е да исчислява, той не може да вземе решение, той не може да напише роман или да нарисува картина, тъпия комп, не може даже да проектира!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Какво е да мислиш?
« Отговор #34 -: 2007-07-17, 09:54 »
Предишното си мнение го публикувах преди да прочета горния пост, просто се издразних много докато чета тази тема...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Какво е да мислиш?
« Отговор #35 -: 2007-07-17, 10:07 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\'][/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]По- немислещите хора са склонни към вършене на монотонна и неспециализирана работа[/quote]

Пропуснахте да опишете и ефекта на "шефа"! В една компания, не винаги най мислещия се оказва собственика или дироктора! Причината на това се дължи, че човека не е само мислещ, в същност, не е само интелект, при човека е още много останало от животното, затова за издигане в политиката или в частна фирма или държавна организация, не е необходимо да се показват професионални качества. В същност, добрите професионалисти ги издигат само до време, после вече не ги издигат - принципа: щом нещо работи - не трябва да се бара. Издигането по стълбицата се осъществява не от "мислителите" (обърнете внимание: в държавата си имаме президент или министър председател, но и двамата си имат назначени експерти - които да мислят вместо тях!), а от "животните", от онези които си пробиват пътя с лакти, юмруци, и други подръчни средства.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Какво е да мислиш?
« Отговор #36 -: 2007-07-17, 10:28 »
Цитат на: Александр
Издигането по стълбицата се осъществява не от "мислителите" (обърнете внимание: в държавата си имаме президент или министър председател, но и двамата си имат назначени експерти - които да мислят вместо тях!), а от "животните", от онези които си пробиват пътя с лакти, юмруци, и други подръчни средства.
Всъщност идеята на последния абзац бе да определи мисленето като не-най-важният-процес в природата. Първоначално започнах края с реторични въпроси за идеята на мисленето, но след това реших да смекча определението. В природата голям процент от 'мислителите' не са пробивни - те могат да се развиват в средата, в която са, но не са достатъчно находчиви и ловки, за да просперират в йерархията. Те се чувстват комфортно на повечето места, на които попадат, защото са адаптивни. Докато тези, на които поставят трудни задачи и те нямат необходимия капацитет да ги решат, имат тема на размисъл как да се измъкнат от ситуацията в условия, равносилни на война (в любовта и войната всичко е позволено).
Опитвам се да намеря връзката и по- точно има ли такава между умните хора, хората, владеещи мисленето и хитрите хора. Защото последната категория са именно хитреци - хитри, ловки, манипулативни, пробивни, лавиращи. А дали мислещите хора са склонни към това или мисловната дейност приспива тези рефлекси на първобитното общество с борбата за оцеляване...?

П.С. Ако се обръщаш към мен специално с учтива форма, ще се радвам, ако говорим на 'ти' - все пак това е общност, в която практически всички са равни.
Signature.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Какво е да мислиш?
« Отговор #37 -: 2007-07-17, 10:45 »
Не се познаваме, за сега, лично и затова не би ми било комфортно да се обръщам към вас на "ти".

Да, съгласен съм с горенаписаното. Мислещите хора не са способни да оцелеят в сурови условия, условия на война, природни бедствия или революция. Мислещите хора, прекалено много теоретизират какво е морално, какво е правилно - в резултат те загиват, или плавно се спускат към дъното. По мое мнение, при гореизброените условия, пътя за "мислещ" човек е един да исчезне, дали физически или морално - това няма значение - резултата ще е един - този човек повече няма да бъде "мислещ".

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Какво е да мислиш?
« Отговор #38 -: 2007-07-17, 19:06 »
Цитат на: Александр
Мислещите хора, прекалено много теоретизират какво е морално, какво е правилно - в резултат те загиват, или плавно се спускат към дъното.
Именно. Затова в армията не се поощрява мисленето - може единствено да ти навреди в реална опасност.
Signature.

Неактивен ???????

• septic schizo
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 45
    • Профил
Какво е да мислиш?
« Отговор #39 -: 2007-07-17, 22:07 »
Е'на патка мислила, мислила, па 'зела че станала.

Аз съм на принципа "Днес мисленето особено ме затруднява". Така като гледам, не съм само аз...  

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Какво е да мислиш?
« Отговор #40 -: 2007-07-18, 01:51 »
Цитат на: freak

Аз съм на принципа "Днес мисленето особено ме затруднява". Така като гледам, не съм само аз...  
Аз съм го чувала като една патка мислила,мислила и умряла
Every tear is frozen
Our soul is linked
Our hate is bloody

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Какво е да мислиш?
« Отговор #41 -: 2007-07-21, 12:27 »
Цитат на: Mia
Цитат на: Mistress of Sorrow
Цитат на: freak

Аз съм го чувала като една патка мислила,мислила и умряла
Е, важното е, че си го чувала!   Сега, с риск да си съкратиш живота, добре разгледай горния пост и кажи кое не разбра?
Ти ме накара ди мисля и си съкратих живота  
Ми че кво ми е на поста?
Every tear is frozen
Our soul is linked
Our hate is bloody

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71