Анкета

Хора като нас ли са негрите?

Да, аболютно! Цвета не определня съдържанието!
3 (50%)
Стига бе, по тази логика и кучето ми трябва да гласува и шофира!
2 (33.3%)
Трябва да ги уважаваме заради историческите им заслуги. Все пак човешкия вид като такъв е произлязал от Африка.
0 (0%)
Ще се намажа с боя да обувки да пробвам и после ще кажа
1 (16.7%)

Общ брой гласове: 5

Автор Тема: Трябва ли негрите да имат граждански права?  (Прочетена 21372 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Цитат на: tech_noir
http://news.scotsman.com/topics.cfm?tid=828&id=773242004
http://www.worldnetdaily.com/news/article....RTICLE_ID=27174 (и Доган така разправя)

(иначе и славейчетата и канарчетата пеят хубаво, а повечето птици и бозайници имат чувство за ритъм)
имайки в предвид броя чернокожи сред населениято на земята, 10 индивида толкова невъзможна цифра ли е? Тъй де, все трябва да има по няколко хиляди както има хиляди бели, азиатци, латиноси, та даже по няколкстотин индинаци, които числено са си доста по-малко.
В линковете не намерих нищо по-конкретно срещу самия Нелсън Мандела. За ритъма и песните хубаво, но как ще обясните съществуването на добри писатели- негри като Самюъл Дилейни, на държавници като Шака и Колин Пауъл? А брокерите итн просто не са ми в интересите и затова не съм способен да посоча някой (всъщност и за бели ще ми е трудно да стигна до 10   )
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Имперски войски почти винаги се дънят в на необичаен терен - прекалената дисциплина ги прави неадекватни в много различна среда. Дали ще са англичани в Америка, ръснаци в Авханистан или нещо друго, обикновено пердах си ядат. Би ми бил интересен опит Шака да завоюва Германия примерно.
Чингис почва с 10-ината оцелели от племенцето си а се справят доста добре на чужд терен, преди да ги хване цивилизоването. Усвояват обсадна технология (концептуално нещо немислимо за монголите поради липсата на... крепости за обсаждане в културата им преди да се изправят пред Пекин) за 3 месеца.

Акгличаните биват разпердушинени по-позорно и от селяните в Америка. Все пак тогава тръгват през гори и прерии в редички с красиви червени униформи (ей на - правилник). Умно като руски танк на планинска козя пътека. И все пак стигат доста далече и развиват големичка империика.
« Последна редакция: 2007-03-09, 13:39 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Ами, според мен, ако епохите/нивата на развитие на Германия и Зулусия бяха адекватни т.е. за Германия (пак според мен!) нивото на развитие на зулусите от 19 век е било достигнато някъде около примерно към 7 в. пр. Хр. , Шака би имал доста големи шансове

То неслучайно Хенри Райдър Хагард в "Рудниците на цар Соломон" нарича зулусите "викингите на Африка"
« Последна редакция: 2007-03-09, 15:24 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Добре де, ама защо технологиите им изостават ... хм, седми век ли каза? То по сравнение със зулусите има животни които са по-добре развити, а това че англичаните търпят дребно поражение в битка която не е била даже важна, е какво - белите хора не само негрите ги убиват, доста често стават жертви и на други животни и даже насекоми ... особенно в Африка.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: Don Dada
То неслучайно Хенри Райдър Хагард в "Рудниците на цар Соломон" нарича зулусите "викингите на Африка"

Рудниците на Цар Соломон са поредното полит-корректно творение!!!

Уважаеми господа и дами, погледнете Африка - джунгла, цял един континент, при това огромен и единственния помен от цивилизация на него - това са колиниите на белите хора! Какво стана с най развитата държава на Африканския континент, ЮАР, след като печките взеха власта? Ами западна, белите масово емигрират от там, а държавата се превърна в една клоака! Аз съм имал честа да посетя дадената държава през 97 година и мога да ви уверя че упадъка е абсолютно на лице! А каква държава беше ЮАР по времето на апъртейда? Спокойно можем да я наречм цветуща, развита държава, държава със собственна мощна индустрия, държава с развити технологии и развита медицина, а сега? Дупка, клоака!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
1. Полит-коректно творение?!? В края на 19 век, когато концепцията за расизма е споделяна от поне 95 % от интелектуалците   И когато зулусите са такава пречка за установяването на британската и бурската власт в Южна Африка?!? Аз бих казал: типично британско "спортсменско" уважение към достойния противник  

2. Има и други цивилизации освен колониите. Всъщност едни от най-старите цивилизации на хората- тези на Египет, Етипопия и Нубия са възникнали там. Има и много други, включително и негърски. Наистина, това са цивилизации от бронзовата или най-много ранножелязната епоха, но това забавено развитие може да се отдаде на географската отдалеченост и изолираност на Африка от околния свят чак до миналия век, а не на умствената непълноценност на негрите...

3. За ЮАР, да, разбира се, че европейските преселници са я превърнали в това, което е- най-мощната и богата държава в Африка! Да, те трябва да задържат това, което имат, защото са си го заслужили! Но това, че автохтонното население се намира на по-нисък стадий на развитие не трябва да е причина за апартейд, а по-скоро за толериране на образователната система...
« Последна редакция: 2007-03-11, 09:57 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
...Пък и не сте ли чели "Чичо Томовата колиба" в крайна сметка?   Такива неща, каквито са описани в книгата, наистина са се случвали. На мен лично ми беше много гадно като я четох...

Но като цяло моето искрено мнение по въпроса за гражданските права е, че трябва за тях да се въведе някакъв образователен ценз и тест, който трябва да се покрие, за да ги получиш! Това, разбира се, засега е само в сферата на фантастиката...

Както и прекратяването на расовите омраза и недоверие...

За съжаление омразата винаги се е оказвала по-градивна и мотивираща от любовта   .
Caralho Voador

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
хаха мн ме изкефи какво каза вуйчо като видя тази тема...
"Негрите имат права само да са роби... били са роби... родили са се роби... ще си останат роби... чакай да ходя да се намажа с боя да видя кво е   "
Inside all of us there si hope...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
...Пък и не сте ли чели "Чичо Томовата колиба" в крайна сметка?   Такива неща, каквито са описани в книгата, наистина са се случвали. На мен лично ми беше много гадно като я четох...

Чел съм, я - е и какво, какво ми пука за чувствата на прасето, което се каня да изям? Ти да си клал прасе? Аз съм клал - квичи, пищи и се сърди - въобще не му се мре, понякога даже и хапе, та ако не си много сръчен може и някой пръст да загубиш, но това нищо не значи - все пак го коля и след това с удоволствие го консумирам!

Напоследък света започна да става гаден заради прекалено многото либерализм който се развъди....

Образование на негрите, казва господина, за какво да ги образовом бре? За да станат началници на мойте ли деца? Ха, напротив, не им трябва никакво образование, е освен, може би, църковното! Това беше грешката на комунистите - прекалено много народ образоваха! Нищо, сегашните управнице поправят тази грешка, но лошото че и нас ни броят за негри, а тука, ще ме прощавате - не съм съгласен!

Виждал съм араби, цигани, негри, таджики и турци и спокойно мога да заявя че само белия човек е носител на цивилизация и култура, чернилките са гнусна и гадна работа - не ги ща и като роби, въобще не ща да ги виждам, така ми е по-добре!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Абе, честно, като представител на "чистата бяла раса", нямам нищо против да имам роби негри и жълти и расизма като цяло. Но щом мангалите имат граждански права, смятам, че е абсолютно несправедливо негрите да нямат! Негрите са по-готини от мангустите и това си е  
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Негрите също си имат граждански права ... друг е въпроса, че ние, в България, негри си нямаме - и слава богу!

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 464
  • ????????????
    • Профил
    • http://myspace.com/erin_everly
Цитат на: Александр
Негрите и други чернилки не са пълноценни човешки същества, а на всичкото отгоре и миришат лошо!

Цитат на: Morlot
[Ами, ако ще говорим за негри, не смятам че са по- лоши от която и да е сруга раса. Познавам доста и всички са интелигентни, с невероятно желание за учене

Сигурно познатите нигъри са студенти в България, а?

Негрите са предходното стъпало на човека, да действително хората са се появили в Африка, и това са негрите, само че човечеството се е развило, а негрите са си останали междинно стъпало - между човека и маймуната. Да, съгласен съм, че негрите са разумни същества, но не съ пълноценни хора!
Баце, тва е най-тъпото нещо, което прочетох из цялата тая двустранична тема, честно   Ся трябва ли да обяснявам и без това познатия до болка факт, че физиологичните характеристики се развиват в зависимост от средата на обитание? Че негрите са черни поради това, че обитават географска ширина, близка до екватора, следователно цвета на кожата им е защитна реакция от високите температури и хилядолетното излагане на преките слънчеви лъчи. А да сте се замисляли някога, че древните египтяни също са били чернокожи? Бихте ли нарекли тях "непълноценни хора".Айде, майната му,тва е малко встрани от въпроса. Но нека си представим един средностатистически черньо от Харлем - побойник, обирджия, наркоман, квото се сетите. Айде сега да му съблечем черния цвят и да го натикаме в кожата на някое синеоко и русокосо същество от нордически тип. Кво ще получим според вас? Нищо по-различно, бих отбелязала. Значи излиза, че всъщност расистите лаят против цвета на кожата главно. Еми браво, заради една защитна реакция, възникнала от външни фактори, дайте да създадем цяло учение от глупости, цяло едно убеждение, основано на чисто субективни гледни точки.
Чичко Маркс навремето като казваше "Битието определя съзнанието", някои го чуха, ама други не го чуха. Когато черните са били ловени и докарвани в Новия свят за роби, те са били третирани като такива, следователно на онзи етап те са се и държали и чувствали като роби, това е неоспорим факт. След като на един човек е внушавано с векове, че е изметта на обществото, че не е нищо друго освен престъпник и нищожество, много ясно че сам ще започне да се държи като престъпник. И мене да ме отгледат в някое тяхно гето, и аз ще крада и ще мързелувам като тях.
Аз казвам така - който не си е имал работа с негри, да не ми се прави на много принципен в расово отношение, а който си е имал - нека да ги съди според делата им, а не според цвета им. В този ред на мисли, много са ми смешни някои американци с техния расизъм. Хем сами си ги докараха от Африка, хем сега гнявят. Whatever...пак се отнесох...
А на теб, Сашко, мога да ти кажа следното. Най-древните култури и цивилизации са все от народи, които не са били бели - това индийци, това перси, арабите, които споменаваш, египтяни, китайци...
Май ще се окаже, че по-високомерно същество от белия човек май е само котката  
Dr. Cameron: Men should grow up.
Dr. Gregory House: Yeah. And dogs should stop licking their "workplace-acceptable" euphemism for testicles. It's not gonna happen

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Древни цивилизации? И къде са те сега?

Сигурно и кроманьонците са си имали цивилизация, но от тях са се развили ниггерите, а от ниггерите са произлязли съвременните бели хора!

Не искам да приемам негрите за равни, аз не съм равен с една печка! Да, аз съм високомерен, самоуверен и анти-толерантен, това е така защото аз нещо и не искам да признавам унтерменшите за равни с мен! (Унтерменш - каква хубава думичка, нали? Наистина немският език е доста богат, не напразно Гьоте е немец!)

Вие тука може да си разсъждавата за защитна пигментация, но на мен просто не ми пука - мястото на чернилката (циганина, негъра, индиеца и т.н.) е навън, на двора - при кучето!

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • ????????????
    • Профил
Щом признаваш, че си произлязъл от негър, тогава за какво става въпрос ВЪОБЩЕ????   Разбира се никой не оспорва правото ти на свободно мнение. Но че те са равни с нас е факт, независимо дали ти харесва или не, по простата причина че никой не те пита   Няма нищо лошо в това, че си човек с твърда позиция, но все пак трябва да осъзнаеш, че има една тънка разлика между това дали цветнокожите имат или нямат права и това дали ти и тези,които мислят като теб го признават или не го признават. Надявам се че ми улавяш мисълта.
Колкото до древните цивилизации - там пък не разбирам какво против имаш. Това че днес знаем за съществуването им чрез следите, които са оставили сигурно трябва да значи нещо? И ние ще изчезнем след някое и друго хилядолетие, бъди спокоен  
Dr. Gregory House: Yeah. And dogs should stop licking their "workplace-acceptable" euphemism for testicles. It's not gonna happen

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Цитат на: CRYSTAL`EYES
Щом признаваш, че си произлязъл от негър, тогава за какво става въпрос ВЪОБЩЕ????
Споко, всички сме произлезли от първаци (ако не е имало преди това и по-проста монобелтъчна форма на живот).

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Между другото расистката теория е, че белите хора произлизат от шимпанзето, черните от горилата, а жълтите- от орангутана. Шимпанзето, както знаем, е най-интелигентната от трите човекоподобни маймуни...
А като се загледаме, май има известна прилика, а?  
« Последна редакция: 2007-03-13, 14:22 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • ????????????
    • Профил
Шимпанзето, както знаем, е най-интелигентната от трите маймуни.
Откъде пък знаем? Нас такова нещо не са ни учили в училище, а пък аз си влизах в час съвсем редовно

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
Разбира се, че трябва да имат. Нима не са хора и те ? Нима са виновни, че са се родили негри ? Не мисля.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Откъде пък знаем? Нас такова нещо не са ни учили в училище, а пък аз си влизах в час съвсем редовно
Да бе да, редовно      
« Последна редакция: 2007-03-13, 21:21 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
офтопик:
Да бе да, редовно      
Е, май зависи кой къде е учил. Аз съм си го учил това в ПМГ-то (билогическа паралелка). Шимпанзето е единствения вид, освен човешкия, който е в състояние да разпознае образа си в огледало (т.е. да се сети че това отсреща е самото то). И трите вида овладяват жестомимичен език и техни представители след години развиват сложност на общуване сходна с тази на 4-5 годишно дете.
Обаче май засега само шиманзетата се справят успешно с изображения на екран и touchscrean (дават и прости задачи както "избери триъгълника" или "коя е различната форма?" при квадрат, правоъгълник и кръг). Орангураните и горилите след маса обучение и стимулиране, продължават да гледат екраните като мангал инфоматите на автогарата.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Това че нигрите имат граждански права мен ни най малко не ме безпокои, първо гражданските права са им щатите, второ у нас негри няма, а и не ни трябват и трето - не ми пука дали имат или нямат - аз на една маса с печка няма да седна, децата ми няма да се оженят за печки и няма да взема на работа чернилка!

Мен леко ме дразнят тези бели дето се принизяват към чернилките и го правят само за да подръжават на поквареното бяло население на САЩ! В САЩ може би имат някаква болна съвест за това че ниггърите са им били роби и насила са ги докарали от Африка на Новия континент, но нас, българите какво това трябва да ни притеснява? В България негри-роби никога не е имало, нито пък цигани роби, тогава защо трябва да сме толерантни с тази паплач?

Ето, например Дон Дада защитава негрита, а драги ми Дада, как би погледнал на въпроса ако, да речем сина ти се ожени за негърка или за циганка?

Нямам нищо против печките - нека си живеят и да пеят - но просто да не се мешават с нас, белите, да си живеят отделно - и нека в техния, си отделен свят си имат граждански права колкото си щат!

Цитат

Освен училаща, в които образованието е под всякяква критика - съществуват и университети, а освен тях съществува и самообразованието, преди да се спори по един въпрос не е лошо първо да се прочете нещичко по него! Ето за това ми харесва Дон Дада - че по време на спора се старае да набляга на фактите ... е освен, когато се касае за българското червено минало, но може би, просто, тази история не му е интересна.

Цитат
... Естествено, че е така!!! Моля някой от хората които мислят, че негрине не струват и т.н. за секунда да се поставят на мястото на един негър  ... Мисля, че вече няма да е по такъв начин настроен

Защо трябва да се поставям на мястото на ниггър? А трябва ли да се поставям на мястото на прасето или кучето или коатката - аз, например, не харесвам котките?

Цитат
Между другото расистката теория е, че белите хора произлизат от шимпанзето, черните от горилата, а жълтите- от орангутана. Шимпанзето, както знаем, е най-интелигентната от трите човекоподобни маймуни...
А като се загледаме, май има известна прилика, а?

Да, расистката теория ми харесва! В интерес на истината, не съм изучавал подробно този въпрос, но ти ми събуди любопитството и ще го задълбая...

« Последна редакция: 2008-03-10, 21:44 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Понеже видях, че е зачекната темата за робството на негрите (макар и от вуйчото на Сенсимила   ), а тази тема ме интересува като историк, искам да споделя наблюденията си по въпроса:

Интересно е, че първите споменавания на негрите в изворите са точно като роби, пленени при експедициите на Египетските фараони и Нубийските сцири на юг. Още от тези прадревни времена (преди 5 000 години) датира особената връзка между негрите и расите на хамитите и семитите (хамити са етиопците и берберите, а семити- арабите и евреите). Тя се изразява в това, че вторите взимат като роби първите и това е процес, който продължава хилядолетия, за да завърши едва в началото на 20 век, когато британците разбиват последните роботърговски центрове в Судан и Оман. Фактически семитската и хамитската търговия с негри нанасят много по-големи щети на популацията им и са много по-брутални, отколкото тази на европейците, но днешните негри са глупави и си мислят, че като приемат Исляма, са един вид контра на тези, които са ги унижавали, избивали и взимали като роби и същевременно са се присъединили към религия, която няма "грехове" спрямо тях.  Няма нищо по-далечно от истината, но кой да седне да ти чете историята?!?

Самите негърски вождове винаги с охота са продавали своите поданици като роби, пък дори и синовете и дъщерите си, без да изпитват някакви морални угризения! Изключения правят само някои благородни войнствени племена като зулусите, ватусите и масаите, в чиито територии роботърговците не са смеели да припарят. Така че за робството си негрите до голяма степен са си виновни сами.
« Последна редакция: 2007-03-14, 10:53 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Ето, например Дон Дада защитава негрита, а драги ми Дада, как би погледнал на въпроса ако, да речем сина ти се ожени за негърка или за циганка?

Ми, както честичко ме заплашваха наш'те преди   , ще се откажа от него чрез "Държавен вестник"  

Макар че може би бих направил изключение ако негърката или циганката е много красива, интелигентна и добре възпитана .
« Последна редакция: 2007-03-14, 11:01 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Мен леко ме дразнят тези бели дето се принизяват към чернилките и го правят само за да подръжават на поквареното бяло население на САЩ! В САЩ може би имат някаква болна съвест за това че ниггърите са им били роби и насила са ги докарали от Африка на Новия континент, но нас, българите какво това трябва да ни притеснява?
Това им е идеология. Управляващата върхушка не допуска в себе си представители на други раси, обаче за масите официалния курс е към претопяване (за това и за емигрантите след първо поколение е задължително имената да се сменят на англо-саксонски).
Идеята е "всички равни, еднакви и свободни американци", нещо като тази на Съветския съюз. Поучили са се от войните до Виетнам и се опитват да изградят идоеологическа парадигнма, която да мотивира всички да се бият във войните и да имат черно пушечно месо в първите редици, което да защитава свободата, демокрацията и парите на белите вместо да се скатава, защото не вижда смисъл във войните "на белите". Както виждаш работи - в Залива вече нямат такъв проблем и основната маса войници се набира от гетата.
В ЕС е малко по-различно - идеята е че европейските граждани са си граждани на нациите си и чак след това европейци, но гражданството в ЕЮ не заменя националното. Т.е. не те карат да твърдиш че си еднакъв с някой французин или португалец. "Ние сме такива и такива, и всики заедно - такива".

За мамунките забравих да кажа че шиманзетата пак са единствените, които имат наистина по природа злобни индивиди. И единствените които причиняват болка и страдание на други от вида си за забавление и удоволствие. Пак единствените които като се чувстват раздразнени, но има физическа преграда започват да мятат фекалии към нещото, което ги нерви.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Много ми хареса предният пост на Тех, особено частта за Щатите   Точно така седят нещата и според мен
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Ми и те четат Макиавели...

За незапознатите с творбата му Владетелят идеята е такава - като искаш силна и сугурна държава се ограждаш със сателити - завладяваш провинции от съседите като унищожаваш само армията и подменяш администрацията с твои хора. На населението обясняваш че вече са свободни (айде честито) и имат всички права и привилегии на твоите си граждани, подхвърляш им това-онова (пълния стомах си е най-важен за народа) и готово. Робския труд е неефективен, и това което би взел от тях като роби, ако не и повече така или иначе си го вземаш като данъци. Обаче пестиш страшно много от поддръжка - военни гарнизони, затвори, репресивен апарат без при това да трябва да колиш овчиците щото са се разбунтували. Те си блеят щастливо, ти си ги стрижеш и всичко е точно. Като те нападнат обаче го отнсят бедните копеленца озовали се на пътя, които на всичкото отгоре грабват оръжие да защитават живота и (след 2-3 поколения) - свободата и идеалите. Просто ги въоръжаваш и те си се бият при това без много да роптаят за разлика от робите, вместо да рискуваш собственото си население или врага да стигне до столицата ти.
На тази база вече можеш да градиш империя и да си строиш пищни дворжи, вместо яки но студени и мрачни укрепления.

Та... черни и латино войници, с бели офицери, границите се пазят освен от океани, от сателитно-васални Мексико и Канада в всичко това почти безплатно, само инвазиите на други места искат инвестиции. Срещу армия е супер, само малко засечка става като си нямаш работа с армия, а със струкрура от тип McDonalds кавато е АлКайда примерно.

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • ????????????
    • Профил
Цитат

Освен училаща, в които образованието е под всякяква критика - съществуват и университети, а освен тях съществува и самообразованието, преди да се спори по един въпрос не е лошо първо да се прочете нещичко по него! Ето за това ми харесва Дон Дада - че по време на спора се старае да набляга на фактите ... е освен, когато се касае за българското червено минало, но може би, просто, тази история не му е интересна.

първо не си ти този, който ще обсъжда дали мойто или всяко друго образование е под критика или не, щото ако човек има желание да се учи нищо не може да му попречи, дори и една пълна с недостатъци система (пък и аз съм завършила най-елитното училище в града ми   ) а така като гледам ти в тази тема излагаш  лично мнение, а не някакви конкретни факти, както правят  господата tech_noir и  Don Dada. Така че айде да не си говорим за "поготвеност по въпроса? Кааакто и да е, тва няма голямо значение....
Последните три поста ми беше много интересно да ги прочета. Щом според вас е такъв дълбокия американски замисъл, не споря, щото като нищо може и да е така. Картинката е доста брутална    'Начи от това което схващам, расизма вече отдавна се е трансформирал във военна стратегия, т.е.  характерните черти на нетърпимостта са се заменили от равноправие и еднакви отговорности....Блах     Интересно как ли би изглеждала тая ситуация в България. Дали примерно във военно положение ще въоръжаваме братя Мангасарян и ще ги пращаме на фронта? Тва разбира се никога няма да стане, защото положението на негрите в Щатите изобщо не е подобно на положението на циганите в България, както и да го гледаме...
А, Сашко, гледам интересуваш се как би реагирал един баща, ако сина му си вземе някоя черна перла за жена - е, разбирам че примерно на теб не би ти харесало, ама я се замисли - ти ли ще спиш нея в края на краищата или тоя дето се е оженил за нея? Дай да праим малко разлика...  А и в края на краищата, след като толкова придиряш, че нямаме негри в България, аз не виждам защо пък трябва да има расизъм?! Ми така де, не ми е ясно защо трябва да мразя някой, дето първо живее в държава, която не е мойта и второ не ми е направил нищо лошо лично.
Между другото, това за претопяването на бялата раса в Америка и аз го бях забелязала от едно известно време, но пък наскоро разбрах, че съществува и една много интересна форма на расизъм сред самото черно население - нетърпимост между чисто тъмнокожите и креолите   И то не отскоро, а още от времето на робството. Произтича от по-издигнатото положение на домашните роби в сравнение с обикновените работници. По начало домашните роби и прислужници са живеели малко по-добре, а и белите господари доста редовно са имали деца от тях - на това се дължат европеидните черти, зелените очи и правите коси на квартероните и креолите. Луда работа   
« Последна редакция: 2008-03-10, 21:42 от tech_noir »

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
За расизма между черните...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат
А, Сашко, гледам интересуваш се как би реагирал един баща, ако сина му си вземе някоя черна перла за жена - е, разбирам че примерно на теб не би ти харесало, ама я се замисли - ти ли ще спиш нея в края на краищата или тоя дето се е оженил за нея?

Разбира се в наши дни медиите, и по-точно, телевизията са си оказали покварното влияние върху по-податливата част от електората, та за това при известна част от тях се наблюдава типичната за щатите нетърпимост към родителското тяло и въобще към роднините. Аз, като един балкански човек, испитвам стопроцентов респект към семейството и рода. Отдавна съм прехвърлил трийсетака, имам достатъчно богат житейски опит, но до ден днешен родителите за мен са непререкаем авторитет. Във същия дух смятам да си възпитавам децата, и ако не успея да постигна това - тогава ще съм се провалил и вината за това ще бъде изцяло моя. За да успея в това свое начинание, разбира се ще съм принуден да лиша моете деца от явлението телевизор, тшателно да им подбирам литературата и евентуално да не допусна да попаднат в кошмарната общообразувателна система.

Отделно, позволете ми да полюбопитствам, госпожице CRYSTAL`EYES, дали се познаваме с Вас от някаде, и също така на колко сте години? Става ми любопитно - защото имам честа да се обръщате към мен на галено, а в Русия (аз съм Русофил) това се смята за редно само ако сме пили на "брудершафт"?

Цитат
А и в края на краищата, след като толкова придиряш, че нямаме негри в България, аз не виждам защо пък трябва да има расизъм?!

Как може да има расизм - при условие че няма негри?
Явно е четете постовете ми избирателно ... печално...
Аз писах че не се дразня и не се интересувам от негрите, мен ЛЕКО ме дразни факта на подражание на българското бяло население на черната суб-култура, като визирам не само негрите, но и нашите родни цигани, а цигани, за съжаление, в България има!

Последен въпрос - конкретно вашето отношение към циганите какво е?
« Последна редакция: 2008-03-10, 21:43 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
CRYSTAL`EYES, е... не само военно, работна ръка също. Черните и латиносите в 80% от случаите извършват дейност, която биха извършвали робите ако имаше такива (съответно толкова им плащат и така живеят), така че ефекта е най-вече стопански. За война механизма е малко по-тънък - ако живееш в гето (а къде другаде да живееш с тая заплата, която е такава заради малкото кинти, които са малко заради ниската квалификация), децата ти учат в гетото, съответно са зле образовани и квалифицирани, няма как да влязат да учат више (липса на пари и добро образование) и стават престъпници или нискоквалифициран персонал. И после техните деца... и т.н. За да ги накарат да се бият армията е платена а не мобилизационна и има доста екстри като безплатно више образование и т.н. после. Та става "Върви сине, разстреляй наколко арабчета да си оправиш живота" и избора им е или да мият чинии, или да висят в затвора за джебчийство, или да отидат да пострелят малко дечица, за да могат техните дечица евентуално да не живеят в гетото. Като картелите или "братва"-та (само дето там ядрото са бивши спецчасти или поне квалифицирани вече люде). Абе пръчката и моркова.

Ако си бял от добро семейство, трудно ще закъсаш чак толкова та да си принуден да се запишеш в армията. За поседните две войни телевизионните клипове за набиране на доброволци имаха само поддържащ ефект - основно вербовчици по двойки обикалят и прилъгват хлапетата по гетата "О, ти играеш баскетбол, много хубаво! Можеш и в армията да играеш има много добри баскетолисти, само че ще ти плащаме за това". Въобще не си правят труда да се пробват в "бели" квартали и градове с добър стандарт. И да попадне някой бял така, ще е или white trash, или заблуден глупак, и в двата случая expendable - социален дарвинизъм и хигиена.

Пак за щатите... нали знаете че прословутата Зелена карта дето така се рекламира и набирането за студенските бригади, стипендии и прочие се извършва само в бели страни. Не и в Нигерия примерно. Да живеят свободата, демокрацията и равноправието

Buyakasha! Me woz born in ghetto and me woz puur.But da chicks me likd.Well,not as much as me lov them...
« Последна редакция: 2007-03-14, 17:28 от tech_noir »