Анкета

Хора като нас ли са негрите?

Да, аболютно! Цвета не определня съдържанието!
3 (50%)
Стига бе, по тази логика и кучето ми трябва да гласува и шофира!
2 (33.3%)
Трябва да ги уважаваме заради историческите им заслуги. Все пак човешкия вид като такъв е произлязал от Африка.
0 (0%)
Ще се намажа с боя да обувки да пробвам и после ще кажа
1 (16.7%)

Общ брой гласове: 5

Автор Тема: Трябва ли негрите да имат граждански права?  (Прочетена 21369 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Е... понеже в една друга тема стана малък спор, какво мислите?

Негрите истински, нормални и пълноправни човешки същества ли са? Съответно трябва ли да имат правото да гласуват, да бъдат избирани, да управляват автомобил, да получават социални помощи и т.н. както останалите?
« Последна редакция: 2007-03-07, 10:09 от tech_noir »

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
С двете ръце съм за! Няма значение какъв цвят е кожата ти, хората имат право на равенство!
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Абе много ясно, че имат право да си живеят нормално и са също толкова достойни, колкото и другите хора! Не знам защо някои си мислят, че са по - долу от нас...Цветът не е от никакво значение!
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Абе не знам - познавам много хора дето се пишат "антирасисти" ама видят ли циганин на улицата друга песен пропяват...

Неактивен Morlot

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\'][/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Абе не знам - познавам много хора дето се пишат "антирасисти" ама видят ли циганин на улицата друга песен пропяват...[/quote]
Ами, ако ще говорим за негри, не смятам че са по- лоши от която и да е сруга раса. Познавам доста и всички са интелигентни, с невероятно желание за учене( с наведена глава признавам че по някои параграфи моите познати ме превъзхождат). Ако погледнем от към музиакална гледна точка, 75% от виртуозните басисти са именно негри. Много ги уважавам... Но въпроса упре ли до циганите(специално за българските говорим), уважаеми(a) gfw cyclone нещата не стоят така... Нямам намерение да ви натоварвам с наболели национални,по- конкретно социални, проблеми на България всеки е свидетел на този абсурд, който ние наричаме "интеграция"... Не съм против различните, докато те не започнат да ме командват и да съсипват моята любима _0_  България. _0_ ... Всеки който се идентифицира като българин и работи, мисли итн. като българин може да има социални права. Не можеш да казваш аз съм турчин, да говориш на турски и да казваш на българите "рая`" и да те пускат в избирателните секции и да живееш, заедно с петнадесетте си деца на пълна издръжка от държавата- т.е. народа й!!!
« Последна редакция: 2007-03-07, 19:41 от Morlot »
[div align=\"left\"]
Hold your head up high,
Raise your fist up in the air...
Play metal louder, than hell!
They can't stop us, let 'em try,
For Heavy Metal we will die!
[/b][/div]

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 464
  • ????????????
    • Профил
    • http://myspace.com/erin_everly
Боже, слушам и не вярвам на очите си...Такава тема, в такъв форум, в началото на ХХIв...   Не ви ли е срам бе, като че ли ще става въпрос за някви животни или извънземни...Я не се излагайте с такива теми,много ви се моля...
Dr. Cameron: Men should grow up.
Dr. Gregory House: Yeah. And dogs should stop licking their "workplace-acceptable" euphemism for testicles. It's not gonna happen

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Що бе, дискутиркаме си  впрочем точно това. Що "като че", какво теб лично те кара да мислиш че не са?
« Последна редакция: 2007-03-07, 21:03 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Ми щом и жените имат право да гласуват....
Caralho Voador

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Цитат на: Don Dada
Ми щом и жените имат право да гласуват....

Айде не задълбавай, достатъчно спорихме по този въпрос - има си специална тема.

А относно средната интелигентност на расите, моля те Morlot, ако имаш възможност представи статистики, за да сме наясно, въпреки,че това няма да промени мнението ми, за мен всяко разсъждаващо същество, което може да говори с членоразделна реч (тук не дискриминирам неми и глухо-неми!, някой да не си помисли нещо, говоря общо) има право на глас и всички изброени в първия пост привилегии. Но все пак ще ми е интересно да видя такива статистики.

Отностно това за НЕрасистите и циганите - определено не съм расист, либерална съм, но ако видя група цигани, съмнително изглеждащи бих се стреснала, както и от подобна група бели, жълти, черни,червени люде. Без да се притеснявам бих седнала в градския транспорт(както немалко пъти съм правила), до свой по-тъмнокож събрат(не,че съм кой знае колко бяла и аз) стига да е с хигиена в нормата и да не мирише отблъскващо. Опитвам се да бъда максимално хуманно настроена, защото няма смисъл да мразиш, унижаваш, подценяваш някой, заради расата му!
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Цитат на: KpaTyHkA
това няма да промени мнението ми
Цитат на: KpaTyHkA
разсъждаващо същество

Сетете се по избор за
- 10 известни черни математици;
- -''- физици;
- -''- изобретатели;
- -''- създали или ръководещи успешно голяма компания;
- -''- брокера на някоя от големите фондови борси;
- 10 програмиста от какъвто и да е клас;
- 2 черни африкански президента, за които да няма доказан случай на корупция и отговора на темата ще е по-бизък за всички.
« Последна редакция: 2007-03-07, 23:35 от tech_noir »

Неактивен Morlot

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Цитат
Виж аз не знам кой е по-висш по интелект, но и дори белите да доминират не мисля, че расите трябва да се разделят чак до такава степен derisive.gif Всички сме хора в крайна сметка yes.gif ... Независимо от интелекта всеки трябва да има граждански права независимо от това черен ли е, бял ли е , розов ли е, зелен ли е ... derisive.gif

Виж аз не смятам че трябва да се коментира точно това понеже гражданските права определено трябва да зависят от интелекта. Имаше предложение да се наложи образователен ценз за гласуване, но уви беше отхвърлено и основната "причина", която изтукнаха любимите ни управляващи(за ДПС става въпрос), е че с това се целяло да не се допускат "ромите" (или цигани както аз смятам за по- правилнои да се наричат) което отговаря и на твоя въпрос, мила KpaTyHkA() дори и самите те си го казват ...
« Последна редакция: 2008-03-10, 21:47 от tech_noir »
[div align=\"left\"]
Hold your head up high,
[/b][/div]

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Негрите и други чернилки не са пълноценни човешки същества, а на всичкото отгоре и миришат лошо!

Цитат на: Morlot
[Ами, ако ще говорим за негри, не смятам че са по- лоши от която и да е сруга раса. Познавам доста и всички са интелигентни, с невероятно желание за учене

Сигурно познатите нигъри са студенти в България, а?

Негрите са предходното стъпало на човека, да действително хората са се появили в Африка, и това са негрите, само че човечеството се е развило, а негрите са си останали междинно стъпало - между човека и маймуната. Да, съгласен съм, че негрите са разумни същества, но не съ пълноценни хора!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Цитат на: Александр
Негрите и други чернилки не са пълноценни човешки същества, а на всичкото отгоре и миришат лошо!
същото казват азиатците и за нас + че сме били ужасно космати (като доказателство за близкото ни родство с приматите)

egoist

• Гост
Аз смятам, че ние българите, сме негрите на Европа..., пък какви са ни правата?! А знаем ли какви са ни изобщо? Всеки човек трябва да има такива, независимо колко вятър има в главата му. Прочетох мнение на Тех за Кондьо и Мара "Отварачката". Тех, въпреки всичко, ако те двамата са във властта, не си мисли, че химна на България, ще е "Доко, Доко". Все пак, човекът се занимава с проституция и наркотици (т.е.все за нещо му сече пипето), а Марчето пък знае как да работи... с уста. Ти сам спомена, че трябва човек, който да е отговорен, но с властта идва и отговорността... Сега даже се сещам и за бат' Бойко, Йордан Лечков, Арнолд Шварценегер...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Бат Бойко - бандит и продажен политик - краде и с двете ръце, айде сега и наркотрафикант да вкараме във власта, ех ех ех, абе истина та казват: "Всеки народ сизаслужава правителството!"

P.S. Аз затова се отказах от България, мисля да си върна и българския паспорт...

Неактивен Morlot

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Трудно се въздържам да напиша най-гневното съобщение, което някога съм писал , egoist-е!!! позволи ми да изкажа своето несъгласие с абсолютно всяка една част от последния ти пост...
1
Цитат
Аз смятам, че ние българите, сме негрите на Европа...
Браво! Ботев, Левски, Бенковски, Раковски, Каравелов, Вазов <=всички тези хорица ще ти завидят на патриотизма; Пикасо, да Винчи, Дали...<= ще ти завидят на цветоусещанията, брат...
2
Цитат
пък какви са ни правата?!
колкото са повече хората които мислят като теб, толкова по- малки...
Цитат
А знаем ли какви са ни изобщо?
<= Но комент баце...
3
Цитат
Всеки човек трябва да има такива, независимо колко вятър има в главата му
Точно за това сме в такова окаяно положение...
4
Цитат
Все пак, човекът се занимава с проституция и наркотици (т.е.все за нещо му сече пипето), а Марчето пък знае как да работи... с уста.
<= Дай боже всичките ни избиратели да са такива и ще цъфнем и вържем...
5
Цитат
Ти сам спомена, че трябва човек, който да е отговорен, но с властта идва и отговорността... Сега даже се сещам и за бат' Бойко, Йордан Лечков, Арнолд Шварценегер... derisive.gif

Моля те изпрати ми едно ЛС с обяснение на това изречение...
Благодаря предварително!!!
« Последна редакция: 2008-03-10, 21:45 от tech_noir »
[div align=\"left\"]
Hold your head up high,
[/b][/div]

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Ама защо на ЛС да ти прати обяснението на това изречение? На нас, на всичките ще ни е интересно да го прочетем!!!

Неактивен Morlot

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Цитат
Ама защо на ЛС да ти прати обяснението на това изречение? На нас, на всичките ще ни е интересно да го прочетем!!!

Смятам че съм единственият, който не го е разбрал, пък и малко флууд ме се вижда...
« Последна редакция: 2008-03-10, 21:46 от tech_noir »
[div align=\"left\"]
Hold your head up high,
[/b][/div]

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Май имаше в предвид че вече си имаме политици (двама кметове) от които единия пожарникар, другия футболист, американците губернатор - австрийски културист (покрай който разбраха що е то "режим на тока" и "пестене от сметката за вода"), пък ей на - и двете държави са цветущи и като са избрани тия разбирачи проблем нема.
« Последна редакция: 2007-03-14, 18:24 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За кои две, цветущи държави става на въпрос, нещо не чатнах?

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
нашта и тая на свободата, демокрацията и неограничените възможности (нали Арни е щатски губернатор в момента, а си точеше зъбите и за кандидатпрезидент)
« Последна редакция: 2007-03-08, 17:21 от tech_noir »

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
~Всички сме хора..
Цветът на кожата не е от значение.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: tech_noir
нашта и тая на свободата, демокрацията и неограничените възможности (нали Арни е щатски губернатор в момента, а си точеше зъбите и за кандидатпрезидент)

Наща е процъвтяваща? ... то и онази, на свободата и възможностите е май подобна ... аха, усетих сарказъма в думите ти, явно постепенно, с годините съм започнал да губя чувството си за хумор - все по бавно стоплям майтапите! Ок, приема се!

Цитат на: Gothikka
~Всички сме хора..
Цветът на кожата не е от значение.

От значение е - за белите, това, че цвета на кожата не е от значение - може да го каже само един нигър, също както бедните казват - парите не са от значение, грозните казват - от значение е интелекта, а глупавите казват - важно е излъчването на човека, а аз ще ви кажа - всичко на този свят има значение!!!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Цитат на: Александр
От значение е - за белите, това, че цвета на кожата не е от значение - може да го каже само един нигър
Един сам бял сред група негри ще почне да писка същото за цвета на кожата, уверявам те.

Изобщо това сегрегацията си е долна работа   Нали съм имал приятели негри, слушал съм им музиката, чел съм им книгите. Те са точно толкова хора, колкото и ние, и между тях има и тъпи, и умни, и добри, и зли итн.
Caralho Voador

egoist

• Гост
Цитат на: Morlot
Моля те изпрати ми едно ЛС с обяснение на това изречение... Благодаря предварително!!!
Баце, написах ти "цял роман", но компа ми реши, че е време да блокира... Друг път като не ме мързи ще дам отговор на всичките ти въпроси...
П.П.Харесвам мерлото.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Май имаше в предвид че вече си имаме политици (двама кметове) от които единия пожарникар, другия футболист, американците губернатор - австрийски културист (покрай който разбраха що е то "режим на тока" и "пестене от сметката за вода"), пък ей на - и двете държави са цветущи и са избрани пипнали тия разбирачи проблем нема.

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1015474
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Сеградация долна работа - защо? Пък и аз не казвам да има сеградация, майната му - айде, нека всички сме хора! Аз искам само едно - апъртейд - негрите и цветните да живеят ОТДЕЛНО от белите, едните не се бъркат и не пречат на другите - всеки си прави каквото си ще!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Сетете се по избор за
- 10 известни черни математици;
- -''- физици;
- -''- изобретатели;
- -''- създали или ръководещи успешно голяма компания;
- -''- брокера на някоя от големите фондови борси;
- 10 програмиста от какъвто и да е клас;
- 2 черни африкански президента, за които да няма доказан случай на корупция
и отговора на темата ще е по-бизък за всички.
« Последна редакция: 2007-03-09, 10:43 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Да де, ама пък мога да ти покажа сума ти известни и добри певци, поети, актьори, писатели...А за Мандела примерно мисля, че трудно може да се каже, че е корумпиран- все пак човекът престоя толкова години в затвора заради убежденията си...
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
http://news.scotsman.com/topics.cfm?tid=828&id=773242004
http://www.worldnetdaily.com/news/article....RTICLE_ID=27174 (и Доган така разправя)

(иначе и славейчетата и канарчетата пеят хубаво, а повечето птици и бозайници имат чувство за ритъм)
имайки в предвид броя чернокожи сред населениято на земята, 10 индивида толкова невъзможна цифра ли е? Тъй де, все трябва да има по няколко хиляди както има хиляди бели, азиатци, латиноси, та даже по няколкстотин индинаци, които числено са си доста по-малко.
« Последна редакция: 2007-03-09, 11:46 от tech_noir »