Автор Тема: Ислямисти заплашват неверниците с отровна козметика  (Прочетена 14207 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Ислямисти заплашват неверниците с отровна козметика  
Александър Коган, "Русский журнал"
3 януари 2007 12:40

Използването на неконвенционални, нетрадиционни въоръжения е специфична особеност на съвременния джихад, официално започнал със събарянето на американските кули "близнаци". Муджахидините превръщат в оръжия или инструменти за вредителска дейност сравнително мирни изобретения на враждебната за тях цивилизация.

Освен самолетите, с чиято помощ бе извършен атентатът на века, те вземат на въоръжение автомобили, спрейове, машинни лагери, електронни часовници, паспорти на западни държави и дори дамски списания.

Интернет също се нареди сред най-важните ресурси за борба срещу неверниците. Ислямистките форуми в мрежата станаха аналози на западните "мозъчни тръстове", където се обсъждат нови методики за водене на джихада.

Много от тези форуми редовно се следят от западните специални служби в стремежа им да бъдат в течение на най-новите потенциални заплахи за сигурността.

Има данни, че напоследък в споменатите форуми се дискутират възможности за масови атентати с употреба на отровни и опасни вещества. И то такива, с каквито човек може лесно да се сдобие във всяка цивилизована страна.

Според западни източници темата за използване на "битови отрови" в атентати отдавна не е била обсъждана в Интернет. Измина доста време от последния път, когато терористи наистина се канеха да употребят отровни химикали. През май 2005 г. руската Федерална служба за сигурност откри в Ингушетия голям склад с цианиди, подготвени за използване при атентати в големи градове в Чечения около Празника на победата - 9 май.

През октомври с. г. френските тайни служби обезвредиха т. нар. чеченска мрежа, свързана с Абу Атия, емисар на Ал Каида в Кавказ. Бойци от тази групировка, чеченци и хора от близкоизточни държави, бяха докарали в Европа товар от отровни вещества - ботулин, рицин и цианид.

Общо погледнато, след атентатите от 11 септември специални служби от различни европейски страни са предотвратили най-малко три атентата с отровни химикали. След известно прекъсване днес използването на отрови може отново да се върне на мода. Но в малко по-различен вид.

Някой си Уадж ал Камар предлага в един от "авторитетните" форуми "най-популярния" и прост начин да се води джихад срещу американците, "за да бъдат прогонени от Арабския полуостров" - добавка на цианиди в различни лосиони и мазила за тяло.

Авторът на "патента" явно е специалист по въпроса. По думите му трябва да се избират онези лосиони, които разширяват кожните пори, следователно ускоряват попиването на отровните химикали. Според Ал Камар ислямистите са правили подобни експерименти върху зайци, тъй като при тях "нивото на кръвното налягане е същото като при хората".

Представени са доста методики за употреба на отровни смеси. Ислямистите предлагат с тях да се намазват дръжките на вратите в жилищата на американците и тези на колите им, да се разпръсква емулсия от лосион, примесен с цианиди, край вентилационните системи на различни заведения и сгради...

Оживената дискусия в Интернет породи и други идеи - да се наливат цианиди в тестерите на лосиони и кремове по магазините и в други опаковки, достъпни за купувачите. Изразена бе и грижа за мюсюлманските жени - те не използвали сравнително скъпите мазила и кремове, тъй че нямало защо да се страхуват. Щели да пострадат главно американки и "неистински мюсюлманки".

Освен цианиди се предлага неверниците да бъдат тровени с инсектициди, каквито доста лесно могат да се купят от селскостопански магазини. Ал Камар дава няколко рецепти да се повиши отровното въздействие на различни вещества и смеси, като отбелязва, че не е задължително да се търси смъртоносен резултат - масовите отравяния будят ужас сами по себе си.

Той предлага също да се инжектира натриев оксид или пероксид в плодове и зеленчуци от дюкяните, където пазаруват американци. Разказва много подробно как може да бъдат купени или получени самостоятелно тези вещества, описва какви дози от една или друга отрова и с каква точно цел трябва да се използват, по колко да се инжектира в портокал и по колко - в домат. Дава и стриктни указания как да се преработват в емулсии или спрейове готовите отровни вещества.

Според източници от САЩ Ал Камар явно е псевдоним на фармацевт, тъй като употребява множество професионални термини.

Западните специални служби внимателно следят съобщенията на този ислямист и предизвиканите дискусии, особено около коледните и новогодишните празници, помрачени от куп предупреждения за атентати.

Каква всъщност е опасността? Първо, от "препоръките" може да се възползват несвързани с терористични мрежи бойци "самодейци" от цял свят. От "испанските мароканци" до "френските либийци" и "американските пакистанци", които вместо "откритите" атентати от миналото със стрелба и експлозии биха предпочели тайния "отровителски" терор.

Превантивни действия срещу подобни терористи на практика са невъзможни - те не купуват нито оръжие, нито експлозиви. Не е възможно и да бъдат заловени, докато се снабдяват с цианиди или пестициди - покупката им не е наказуема, а дори и малко количество отрова е достатъчно за един атентат.

Само случайност или явен пропуск издават понякога потенциалния терорист отровител. През декември например в САЩ бе задържан индиец от пакистански произход, опитал се с подозрителна бързина да получи лиценз за превоз на опасни химически вещества. Мохамед Юсуф Мулауала /28 г./ се изтървал и заявил на своя инструктор по кормуване, че иска да се научи само "да кара много бързо камион", а другите подробности не били важни. Ще припомним, че терористите самоубийци, превзели самолетите на 11 септември, също настоявали във въздушната школа да ги учат само на пилотиране, а не да излитат и да кацат.

Трудно е да кажем дали наистина хората в страните от "Дар ул харб" /"страните, обявили война на мюсюлманите" според ислямския светоглед, обяснява сайтът Islam.ru - б. р./ трябва да очакват вълна от атаки с цианид. Далеч по-сериозен е проблемът с това, че бойците на джихада намират все нови методи за борба срещу цивилизацията с помощта на нейните собствени постижения. А самата цивилизация няма нито средства, нито възможности да разбере как да се бори срещу своите противници - и срещу собствените си изобретения. (БТА)

http://darik.net/view_article.php?article_id=108719

Nina

• Гост
не съм мислела че един куп безгръбначни биха били способни на такова нещо  

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Безгръбначни са емигрантите в Европа (видимо). Гледах едно филмче наскоро - Obsession за радикалния ислям. Ужасно беше. От години в арабските страни тече политика за демонизиране на всички неверници (примерно детските анимации са за това как Шарон продава Кръв-Кола, която била червена, защото представлявала разредена и газирана кръв на араби). На по-възрастните набиват как исляма трябва да завладее света, и как е дълг на всички да помогнат за избиването на всички неверници, което пък си е и билет за рая. На неграмотен мързел, облъчван от пелени с такава пропаганда колко му трябва.
Сега правят засади на джипове ч чужденци, палят ги и после влачат още тлеещите тела на пътниците. Копират 1:1 възпитателните методи на Hitlerjungen за момчетата. По улиците питал някакви 4-годишни момиченца какви искат да станат като пораснат "шахидиня, за да убия това прасе Блеър, той трябва да умре в пламъци"

Страшно много умраза са им култивирали, в комбинация с постоянното зомбиране и ниското образование и култура колко им трябва... Виждаш каква радост пада в иначе светска Либия за това че ще умрат няколко неверници. След смъртта на Саддам, ако падне и Кадафи се получава един огромен ислямистки фронт. Около 1 милиард души са тия, сред тях все ще се намерят 5 фанатизирани идиота да го реализират това горе, аккто и тук се намира кой да пребие китайския посленик въпреки охраната, просто защото е жълт.
« Последна редакция: 2007-01-03, 18:34 от tech_noir »

Nina

• Гост
Цитат на: tech_noir
Безгръбначни са емигрантите в Европа (видимо).
защо?

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
ми... поне така си мисля и това реших че имаш в предвид...
- чувстват се на чуждо място в чужда култура
- тия които са в Европа обикновено бягат от нещо там (така де, много по-естествено му е и при война ако трябва да бага да забегне в Судитска Арабия примерно - същата култура и няма какво да се труди много за прехраната си)

Съответно са си някакви усмихнати и вежливи като контактуват с други. То и тука изглеждат някакви много добрички през деня, ама вечер в района между джамията и централна гара (оформя се арабски квартал), по-добре да не ходиш много-много, както се съберат повече, набират и смелост.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил

аккто и тук се намира кой да пребие китайския посленик въпреки охраната, просто защото е жълт.
Скума от "Овча купел"      
« Последна редакция: 2007-01-04, 02:01 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Цитат
"шахидиня, за да убия това прасе Блеър, той трябва да умре в пламъци"

Това ми хареса, има нещо умилително в тези слова ... а за Буш, нищо ли не казват?
« Последна редакция: 2010-08-06, 16:59 от tech_noir »
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Странно, но не. Основно Шарон и Блеар и Путин (щели да работят до пълното унищожение на Израел, Великобритания и Русия).
Поне в американското филмче, което гледах.
Може да е цензура, може пропагандата да е реалистична (арабите нямат май трансокеански балистични ракети, бомбандировачи или самолетоносачи и няма голям смъсъл да ги насъскват на там).
« Последна редакция: 2007-01-04, 10:50 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Да, да, на мен ми е ясно че арабският терроризм е гнусно нещо, което предимно удря и по Русия, пък и арабите са си гадно племе, просто ми е някак си приятно когато хапят запада, но от друга страна те са си заплаха за целия бял свят, така че ... абе трябва си да бъдат унищожени, а след това белите ще се оправят по между си...

Живеем в един доста объркан и сложен свят в който исляма го исползуват като маша с която може да се оказва натиск върху действителните си врагове, а после плачем когато същата тази маша пари ръцете които я държат. Например: когато русия водеше Чеченската кампания, целия прогресивен западен свят ронеше сълзи за потиснатите чеченски ислямисти, същото беше и в Сърбия когато Милошевич отразяваше натиска на албанските ислямисти, но когато исляма в лицето на Осама БенЛаден хапе запада - тогава пък Русия се радва. Исляма не е проблем, просто него го хранят много от великите сили, щом трябва да удари по Русия - винаги ще се намерят парички от разни западни фондове, същото е и при обратен резултат.

Сега като се замислих, мисля че по същия начин големите сили са си играели и с фашизма, докато това не доведе до печален резултат и тогава всички бяха принудени да обединят усилия за да се спасят, явно урок от историята никой не си е взел.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
"Двама се карат, третия печели", "Разделяй и владей" и т.н. А орките все пак се учат. Години Израел им го прилага този номер, за да се джафкат помежду си и да не се обединяват срещу тах, сега го позлват за да дразнят Русия, ЕЮ и САЩ помежду им.

В интерес на истината арабите са си европеиди общо взето, само да по-мургави заради географското положение, но са си част от бялата раса.

Nina

• Гост
ми... поне така си мисля и това реших че имаш в предвид...
- чувстват се на чуждо място в чужда култура
- тия които са в Европа обикновено бягат от нещо там (така де, много по-естествено му е и при война ако трябва да бага да забегне в Судитска Арабия примерно - същата култура и няма какво да се труди много за прехраната си)
нямах това оредвид.за мен те са безгръбначни защото са жалки.

~ ако става на въпрос то и аз съм на чуждо място в чужда култура, но не съм тръгнала да трепя сума ти хора.
~ дефакто като им е скучно и тръгват да убиват?

... интересно ми е защо реши, че хора като мен имат общо с хора като тях... достатъчно, за да се съгласиш със 'безгръбначни'?
« Последна редакция: 2007-01-04, 11:56 от Nina »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
не съм правил или имал в предвид каквато и да а е било връзка с теб. Имах в предвид арабите. Българите сме си в Европа от поне 14 века и отдавна не можем да бъдем считани за емигранти.

Разлики в културата има и между София и Перник примерно. Само че в случая "араби в европа" са по-сериозни - социално устройство, религия, език, посока на писане (има значение) и т.н.

Виж пак статията нагоре. Обикновено пробелемите са от араби в арабските стетрани, които оргазнизират и финансират всичко (както финансират ислямските религиозни училища в Родопите и Добруджа примерно). Използват емигрантите (араби!) в чужбина когато могат като медиатори/проксита/проводници, защото вече имат визи и са се ориентирали в обстановката.
« Последна редакция: 2007-01-04, 12:32 от tech_noir »

Nina

• Гост
ок  
извинявам се за недоразумението и острата ми реакция  

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Аз в полемиката ви едно не схванах - жалки и безгръбначни защото убиват хора? Хъм, странно, никога не съм поглеждал от тази страна ... да, действително, терорист който знае поне десет начина как да умъртви човек - да се нарече безгръбначен, или шахид, който с ясно съзнание отива на смърт - безгръбначен...

Аз, си помислих в началото че става дума за мургавите търговци на зарзават, ама да се наричат воините на исляма безгръбначни, ха, та това е все едно да наречеш зелена барета, минала Афганистан и две Чеченски кампании, майстор по ръкопашен бой, експерт снайперист - безгръбначен - това е странно!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Сейф ал Ислам: Радикалният ислям настъпва в Европа
17.08.2007 14:56
Цитат
Ислямски екстремисти със сигурност ще извършат нови терористични нападения в Европа и във всяка страна, която има военни в Ирак или Афганистан. Това заявява синът на либийския лидер Муамар Кадафи - Сейф ал Ислам пред австрийската информационна агенция АПА, предаде Асошиейтед прес. Сейф ал Ислам направи изявлението във Фелден ам Вюртерзее, Австрия, след среща с лидера на дясната Партия на свободата Йорг Хайдер.

Радикалният ислям настъпва в Европа, залагайки на млади и разочаровани мюсюлмани, които са податливи към посланията на войнстващите ислямисти, каза Сейф ал Ислам. "Единственият начин да се ограничи разпространението на радикалните идеи е бързо изтегляне на западните войски от Ирак и от Афганистан, както и решаване на палестинския проблем", подчерта синът на либийския лидер. Според него терористичните нападения са неизбежни, ако европейските сили не се изтеглят. Дори предлагането на икономическа или хуманитарна помощ може да превърне западните държави в мишена за терористите.

Сейф ал Ислам нарече изключително сериозна обстановката в Пакистан. Той предупреди, че идване на ислямски екстремисти на власт в Исламабад ще има много сериозни последствия поради факта, че тази страна притежава ядрено оръжие. Пред АПА синът на Кадафи припомни и случая с българските медици, който според него бил "правен въпрос".

http://bgnewsroom.com
« Последна редакция: 2010-08-06, 17:04 от tech_noir »

egoist

• Гост
Тия "бабуини" ще ни разкажат играта.... :-X

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
И нещо по-"забавно"
  8)
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
И нещо по-"забавно"
  8)
Абе, да ти кажа на мен това хич не ми е забавно... То това е като митинг на Атака - хем ти е смешно, хем ти се плаче... От малки им втълпяват че са велики и уникални, че са един вид висша раса... и когато тия с промитите мозъци, щото тая програмка си е един вид промиване ма детските мозъци, се сблъскат с реалността и кулата им от карти рухне, то за това те ще винят останалия свят, който е "виновен" за разбития им малък съвършен космос... И ето ти атентатити, ето ти тероризъм...
Започвам да се замислям над думите на Александр за телевизията...

Арабски терорист заплаши Мадона и Бритни Спиърс ???
А относно това -  ми едва ли ще ги срещне, та да ги убие...Ама не знам... има ли желание, ще се намери начин...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Абе, да ти кажа на мен това хич не ми е забавно...
Аз затова съм сложил "забавно" в кавички ;). А за пропагандата и промивката на мозъци сме говорили доста из форума...
А относно това -  ми едва ли ще ги срещне, та да ги убие...Ама не знам... има ли желание, ще се намери начин...
Както казва народът- "важен е жеста" :) т.е. тук по-съществена е заплахата, отколкото самият акт. Едва ли биха го направили в действителност- според мен си имат и далеч по-важни задачи.
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
И нещо по-"забавно"
  8)
Абе, да ти кажа на мен това хич не ми е забавно... То това е като митинг на Атака - хем ти е смешно, хем ти се плаче... От малки им втълпяват че са велики и уникални, че са един вид висша раса... и когато тия с промитите мозъци, щото тая програмка си е един вид промиване ма детските мозъци, се сблъскат с реалността и кулата им от карти рухне, то за това те ще винят останалия свят, който е "виновен" за разбития им малък съвършен космос... И ето ти атентатити, ето ти тероризъм...
Започвам да се замислям над думите на Александр за телевизията..
Типично за слабите, бедните и простите дето си нямат друга работа, не си ли забелязвала. За вишата раса обикновено е достатъчнасъвсем малко статистика за да станат за смях (само че те не четат статистика - нали е сатанистка западна измишльотина). Колко известини и значителни книги са написали автори-араби в последния век и половина. Колко нобелови награди са взели хора от арабския свят изобщо (4)? Сумарния БВП на всичките 57 мюсюлмански страни (с около милиард и половина население, за изкопаемите горива ясно) е 1/6 от европейския, 1/5 от американския, 1/3 от китайския, 1/2 от японския и долу-горе колкото на Германия, Русия или Индия.

Умни и ефективни  ;D

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
(само че те не четат статистика - нали е сатанистка западна измишльотина).

Аба за статистиката има нещо вярно, не сте ли забелязвали как волно, на последък, си играят със статистическите данни? Множество институти се убедиха че особенно много пари се правят от статистиката когато е поръчкова, т.е. преброяваш някои факти, други ги скриваш - и воала! Имаме резултат който удовлетворява възложителя. Хм, аз също съм прибягвал до този трик - много успешно работи. А за да се вярва на статистиката - трябва много-много да се проверяват купове данни, безплатно това никой не го прави.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
е тия не са чак толкова трудни за проверяване - от много места се засичат, а неточности в тях са доста мощни мини за икономиката.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
е тия не са чак толкова трудни за проверяване - от много места се засичат, а неточности в тях са доста мощни мини за икономиката.

Специално за тези - съм съгласен!

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Oще малко статистика: в момента хората, изповядващи исляма са над 1 милиард, една пета от тях са араби.
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Oще малко статистика: в момента хората, изповядващи исляма са над 1 милиард, една пета от тях са араби.

Ето и една карта, която показва т.нар. "ислямски свят" (т.е. страните, я които мюсюлманите са мнозинство или по-многобройна част от населението) в момента:

Както се вижда, ние не само, че сме на границата, ами дори сме сред маркираните страни.- заб. моя
« Последна редакция: 2007-09-17, 10:36 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
А Франция? Франция, защо не е маркирана? Кат гледам картата, може да се помисли, че във Европа мусулмани няма!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Ах, да, а щатите, къде са на тази карта? Или нещо съм се заблудил, ама не виждам Америка, какво е това, недоглеждане или провокация, както казва другаря Сталин?