Автор Тема: Страх ли ви е от смъртта..?И как си я представяте?!  (Прочетена 51077 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Ем Кратунка е доста права. Доста, доста.......
Отново, Разумът не е инструмент!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Цитат на: KpaTyHkA
И все пак трябва да има някаква полза от съществуването ни, нали?

Ами да, да наторяваме планетата!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Смъртта, край на едно нещо и начало на друго, защо да ме е страх от смъртта, защо да ме е страх от неизбежното, ох..колко пъти ще се повтарям.

Колкото до човека с метафизиката, какво е реалност за теб? Какво е истината за теб? Може би възприятията, дадени ни от простоустроените ни сетива? А дали можеш да разчиташ на тях...мога да ти отговора на този въпрос - не  ...от където следва какво?  Реалността и истината са част от въображението ни, едни ги приемат по един начин, други - по друг...

Примерче: пробвал ли си да ходиш по жарава? Не би искал да пробваш...ще боли...Или би пробвал, да разбиеш бетонено блокче с главата си...май пак няма да стане  , това е истината ...Но не за всички, има хора, които се противопоставят на някои истини и умело ни показват, че истината е нещо много относително и много зависи от гледната точка на човекът, който я търси. Странно, но ако няма Бог или човек е атеист, тогава едва ли ще достигне до истината, това според твоите твърдения...  

И кой е казал, че разумът не може да се ползва като инструмент?

ПП: Видях ти мнението, където си ме нарекъл Дислокейтър, тази дума не ми отива, нито има сходно произношение на ника ми, нито каквато и да е връзка със съществуванието ми...Аз много добре си знам "локейшъна", май други не си го знаят, съдейки по псевдофилософските им постове. Има едни места, където приемат хора, мислещи се за Бог...само че стените им са с мека облицовка и вратите са без брави.

ППП: bad luck, mate
« Последна редакция: 2007-04-16, 01:21 от DESOLATOR »
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Дислокейтор? Не е било с цел оскръбление. Публично се извинявам щом съм те засегнал. АМи да, мисля се за Бог, щото съм си сам истината и пътя!
Метафизиката ми е минавала през ръцете и е голяма пародия.
Разумът не е инструмент за каквото и да било, щото той единствено констатира субективно и няма капацитет за обективност и общовалидност. С него, както и ти си споменал, единствено осъзнаваме.
Оффффффф.
П.п. Кой го е казал? Цяла епоха, наречена Емпиризъм!
« Последна редакция: 2007-04-16, 02:48 от Eye-of-every-storm »
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Дислокейтор? Не е било с цел оскръбление. Публично се извинявам щом съм те засегнал[/quote]

Няма защо да се извиняваш, просто изопачих една твоя отявлена грешка - да обиждаш хора, които не познаваш. Това говори за нивото на даден човек.

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--] АМи да, мисля се за Бог, щото съм си сам истината и пътя! [/quote]

=>че това, което ти възприемаш като истина, за други хора може да е коренно-различно нещо, замислял ли си се, че може да живееш в заблуда...Нещата не винаги са такива, каквито ги виждаме или както ти казах - не се доверявай на сетивата си  

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Разумът не е инструмент за каквото и да било, щото той единствено констатира субективно и няма капацитет за обективност и общовалидност. С него, както и ти си споменал, единствено осъзнаваме[/quote]

Да видим...Осъзнаването не е ли ключ към много възможности,... май да, не мислиш ли ?

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]П.п. Кой го е казал? Цяла епоха, наречена Емпиризъм![/quote]

Ама какво е произлязло от Емпиризма? Ами да - Научният метод, на който се базират изследванията, хипотезите и твърденията, изведени от всеизвестни учени...А ти май не си падаш много по науката, като гледам, как си се изказал по "неин" адрес:
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]За да не сме жалки сме си създали науките, та да се перчим че разбираме света. Колко Жалко![/quote]

Странно, но ако не беше науката, нямаше ли да ловуваме с кремъчни изделия, да рисуваме по стените, да ходим облечени в кожи и да ядем сурово месо? Нямаше ли да измираме от обикновени грипни епидемии? Какво остава за музиката, на която всички сме фенове...Спирам да изброявам, че пак се олях с писане...

Всъщност, стана ми интересно, отричаш Бог, защото ти се мислиш за такъв, отричаш твърдението, че разума може да бъде инструмент, заради Емпиризма, но отричаш науката, която се базира на по-горе споменатото Рене Декарт-ово движение...Е добре...Противоречиш си.  
« Последна редакция: 2007-04-16, 03:49 от DESOLATOR »

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Смисълът на това название беше друг. Няма значение вече. Късно...
   Мисля се за Бог на себе си, тъй като няма друг. НЯМАМ ПРЕТЕНЦИИ за универсалност, нито че истините ми са всеобщи, а че са мои и ценни за мен. Все пак продължавате да ми обръщате яко внимание. Недейте, наистина.
   Никъде не подкрепям Сетивата като инструмент.
 Емпиризмът и Рационализмът са много забавни. Първото направление отхвърля разума като Метод, а второто сетивата. Едните казват, че трябва научност, чрез сетива, а другите, не всички, но някои казват, че без сетива има наука!
Хегел, Кант, Декарт, Лайбниц, Спиноза    срещу    Сократ, Платон, Бъркли, Паскал (донякъде).
   Не мисля, че мога да кажа нещо повече от тях!
И все пак не зная дали ме е страх от смъртта. Може би от мъките преди нея.
« Последна редакция: 2007-04-16, 11:04 от Eye-of-every-storm »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За Рене Декарт ли става на въпрос? За създателя на декартовата координатна система ли става на въпрос? Да, този човек има филосовски трудове - които са интересни, вие чели ли сте ги?

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
АМи налага ми се да ги чета. ПОчти всички съм чел от тези дет съм изброил.

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Цитат на: Александр
За Рене Декарт ли става на въпрос? За създателя на декартовата координатна система ли става на въпрос? Да, този човек има филосовски трудове - които са интересни, вие чели ли сте ги?

Не...не ми е в специалността. Няма много философия при медицината, нито при автомобилите  

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: Eye-of-every-storm
АМи налага ми се да ги чета. ПОчти всички съм чел от тези дет съм изброил.

Странно нали? Явно сте ги зубрил, а не чел, а това са, както казват в слънчева Одесса: "Две большие разницы!" Поне с такова впечатление останах след дискусията си с вас.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Лол, чувствам се нареден. Бяха ми скучни част от тях, но имаше кой да ме оценява дали съм схванал или не, и то от хора с Философски познания. Не си надхвърляй възможностите.
« Последна редакция: 2007-04-16, 11:40 от Eye-of-every-storm »

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Лол, чувствам се нареден. Бяха ми скучни част от тях, но имаше кой да ме оценява дали съм схванал или не, и то от хора с Философски познания. Не си надхвърляй възможностите.

Надценяването е лошо качество, присъщо на повечето от нас, но в този случай, Александр не е човекът, надхвърлящ възможностите си

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Пиша на потребителя Eye-of-every-storm, нещо като публично писмо. Забелязах на няколко пъти, при дискусиите си с вас че обикновено тези дискусии се развиват по много странен начин. Една многообещаваща дискусия, която, като че ли тръгва да се развива в инетресна насока, когато се опре до определени факти или аргументи има навика да заглъхва и то поради причината че или преминавате на лични нападки или просто преставате да отговаряте на постовете. По моя, лична преценка, такъв метод за водене на дискусия, може да приляга на личност която е с абсолютно повърхностно образование, която не познава материала в дълбочина и не е научена самостоятелно да мисли. Естествено, ако съм сгрешил в преценката си за вас, и ако вие успеете да ме убедите в противното - ще се радвам публично да ви се извиня, за нелестната характеристика която ви дадох. Чувствам се разочарован от вас, поради простичкият факт, че първоначално си помислих че имам работа с действително начетен и мислещ човек, а както е известно - разочарованията никой не ги харесва.Не знам какъв сте по образование и по професия, но искам да ви заявя, факта, че съм инженер по образование, не значи че нямам понятие от философия, разбира се, авторите които вие обичате да споменавате, но не и да цитирате, съм ги изучавал просто от любителски интерес, те не са влизали в университетската ми програма или в каквато и да е била задължителна форма на обучение. Смятам че воденето на дискусии с вас е глупаво и безмислено занятие, вие не се опитвате да убеждавате опонентите си в нещо, а просто се мъчите да докажете на околните колко сте умен, пожелавам ви успех в дадената насока.
Благодаря за вниманието!

???

• Гост
Eye-of-нещо си, Александър и многоуважавания от мен DESOLATOR, това вашето не е спор. Или ако по някое определение изобщо е спор, то е безмислен. Нищо лично към Eye-of-нещо си, но аз не разбирам хора, които искат да поставят "тяхното" мнение и "техните" разсъждения над всичко. Къде пише точно, че ако наизустиш 3-4 дебели книги си философ? Къде пише, че тези философи от своя страна са прави? Нали точно ти казваш, че разума не е инструмент. Как тогава боравиш така неумело с него, за да избиеш навън комплекса си за малоценност? Крайно ми е неприятно да попадам на недоизградени личности като теб. Още повече на личности, които се мислят за Бог. Хората, които са с такова убеждение обикновено живеят в специални заведения. Искрено ти пожелавам да срещнеш силно религиозна натура, коята да разбие изцяло мечтите, които мислиш за постигнати. Дали използването на сложни словосъчетания те прави по-умен? Или те прави догматик (както каза Александър [шапка му свалям за познанията])? По-скоро второто, въпреки, че не искаш да го признаеш дори на себе си. Съмнявам се главната ти цел да е да се правиш на посмешище, о, "Всемогъщи"! Нареди мислите си, осъзнай се малко и използвай свои разсъждения в изказванията си, а не разсъждения, на хора, чието ниво на интелигентност никога няма да достигнеш.
Какво точно те прави по-различен от хората, с които "спориш"? И да, в кавички, защото не бих нарекла "спор" нещо, което не мога да нарека дори "разговор". Сега ще се обоснова. Според моите наблюдения ти не казваш абсолютно нищо с толкова много думи (Няма да повтарям на какво ме навежда това). В такъв случай това се води монолог. А чак към края става разговор между начетени хора, които са НАУЧЕНИ ДА МИСЛЯТ САМОСТОЯТЕЛНО. От едната страна има философско мислене и истински доводи, а от другата псевдофилософско мислене и прикрити с пелерина от сложни думи празни приказки. Бъди готов да приемаш понякога чуждите твърдения. Може би това ще те доведе до пълното осъзнаване, макар и при теб това да не е много сигурно. Покажи само твоя интелект, който без тълковния речник в скута ти не струва нищо.
Оборванията на всеки пост, непряко противоречащ на ТВЪРДЕНИЯТА НА ИЗВЕСТНИ ФИЛОСОФИ a.k.a. "твоите" твърдения за мен са само с цел изтъкване пред другите.
Особено умен би те направил житейският опит, който при теб отявлено липсва. Не се противопоставям на "твърденията ти". Противопоставям се на тактиката, която си избрал, за да се откроиш от другите по крайно изкуствен начин. В следствие на това разбирам, че те мъчи АйКю-то ти. Ако искаш да си умен не подражавай на монасите от Шао Лин, ами започни да вникваш в нещата, които четеш. Изгради си собствено мислене. Доникъде обаче няма да стигнеш докато не се разделиш с илюзията, че само желанието е достатъчно. \/

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
и все пак ме е страх от смъртта, щото е по-властна от мен.

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Аз я приемам като нещо естествено, нормален завършек на човешки живот... Ако съм безсмъртен ще ме е страх...ама това е друга тема...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Изтрих няколко поста. Говорете си като големи хора, няма смисъл от лични нападки, ако имате нещо да се обиждате, пишете си на лична...Нали не искаме форумът да се превърне във флуудърник.

По темата - да, смъртта е нормален завършек на живота, но и страхът е нормален....Не ме е срам да призная, че ужасно много ме е страх от смъртта на този етап, сигурно с годините тоя страх ще стане още по - голям.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
С годините смъртта става по-желана, но не по-страшна.
« Последна редакция: 2007-04-20, 23:47 от Eye-of-every-storm »

Неактивен Ashikov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 23
    • Профил

Зависи от гледната точка.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил

Абсолютно не съм съгласен! Колкото е по-млад човек - толкоз по него е страх от смърта, толкова е по безразсъден, храбър и т.н. С години на човек все повече и повече не му се мре, страх от смърта и огромно желание за живот се появява обикновено някъде към 60 годишнината на човек, при някои настъпва по-късно или по-рано - в смисъл възможни са варианти, но смърта е рядко желана, човек трябва много да страда и да се мъчи, да е безнъдежно състоянието му, за да стане смърта желана.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: Александр

Абсолютно не съм съгласен! Колкото е по-млад човек - толкоз по него е страх от смърта, толкова е по безразсъден, храбър и т.н. С години на човек все повече и повече не му се мре, страх от смърта и огромно желание за живот се появява обикновено някъде към 60 годишнината на човек, при някои настъпва по-късно или по-рано - в смисъл възможни са варианти, но смърта е рядко желана, човек трябва много да страда и да се мъчи, да е безнъдежно състоянието му, за да стане смърта желана.
или трябва да е изразходвал жизнената си енергия, да вижда своята немощ и нищета, която вреди на всички около него. КОгато се види в очите на другите....мре му се.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Наистина не съм и аз съгласна, че с годините страхът от смъртта намалявал. Не е така. Когато човек е млад, не се замисля толкова за смъртта, знае, че целият живот е пред него. Но когато си възрастен, знаеш, че не ти остава още много, че един ден ще загубиш близките си, ще загубиш живота си и просто ще изчезнеш, това те плаши. Плаши те и мисълта, че може би този ден е близко.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: Cold_fire
Наистина не съм и аз съгласна, че с годините страхът от смъртта намалявал. Не е така. Когато човек е млад, не се замисля толкова за смъртта, знае, че целият живот е пред него. Но когато си възрастен, знаеш, че не ти остава още много, че един ден ще загубиш близките си, ще загубиш живота си и просто ще изчезнеш, това те плаши. Плаши те и мисълта, че може би този ден е близко.
Значи страхът с времето расте? А желанието за смърт?

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Не е объркан. Не знам. Мисля си, че хората никога не свикват с мисълта, че Съзнанието им ще се превърне в НеСъзнание.
« Последна редакция: 2007-04-21, 23:46 от Eye-of-every-storm »

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Maj i naukata ne go e priela kato fakt.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Да, така е, но май никой не е спрял да вярва, че има начин да се надвие смъртта.
« Последна редакция: 2007-04-22, 00:13 от Eye-of-every-storm »

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Специализирането на стволовите клетки ни прави смъртни, както и кислородът, който ни износва органите(каква ирония, нещото, без което не можем да живеем, ни убива)

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Да, така е, но май никой не е спрял да вярва, че има начин да се надвие смъртта.[/quote]

А ти знаеш ли, че въпросните стволови клетки са безсмъртни? Има още едни клетки, които са безсмъртни, но заради тях умираме...май се сещате кои са...  Е тия клетки си надвиват смъртта....колко му е и ние, да успеем...It's just a matter of time

Но това е малко извън темата...пак се отлпеснах
« Последна редакция: 2007-04-22, 16:03 от DESOLATOR »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: wild-girl
Ем...аз като се замисля...не бих искала да не умирам...тогава всичко би изгубило някак си тръпката и привлекателността си....поне за мен...защото ще знам че имам"цяла вечност" да живея...да постигна каквото искам и...т.н....и няма да си давам зор...  

Спокойно, няма такава опасност - максималната продължителност на живот, на човешкия мозък, при идеални условия, естественно, е 750 години, така че, повече от това не е възможно да се постигне - мозъка няма да го понесе, а като се капичне мозъка - това си е клинична смърт...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Няма страшно, толкова време може да функционира мозъка при ИДЕАЛНИ лабораторни условия ... въпреки, че при идеални, също значи в АБСОЛЮТНО здраво тяло... при тези условия, май нямам нищо на против да живея едно хиляда годинки!

Неактивен chefo

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 52
    • Профил
    • http://myspace.com/chefo1989
може би ме е страх малко защото все пак е някво неизвестно . все едно заебаваш семейство приятели познати и всичко което си имал за да започнеш наново.Интересното е че си я представям смърта по 2 начина единя миловнидна млада дама много красива която ти подава ръка за да отидеш заедно с нея в рая ,а другия е познатия на всички Грим РиЙпър с косата дето Покосява душите на мъртавците и ги отвежда в отвъдното след което кой за където е !