Автор Тема: Страх ли ви е от смъртта..?И как си я представяте?!  (Прочетена 51078 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 44
    • Профил
Според мен живота е даден за да се живее, за да се преживеят много хубави и лоши неща....живота е даден за да може човек да посрещне съдбата си, и да научи уроците си. Аз съм сигурен  че има и "друг път" както и предишен, за това не ме е страх от смъртта  тя  просто е  "едно ново начало " за това се стремя да изживея пълноценно живота си, да науча колкото се може повече неща и най-важното да осмисля и поправя грешките си по пътя към самоусъвършенстването си. Да живееш значи да се развиваш, да умреш значи че ти е изтекъл поредния период от време в който се предполага че трябва да си усъвършенствал и утвърдил ценосите си, преди да се представиш пред създателя за проверко.....както казах смъртта е едно начало ,на нов цикъл......колко ще е труден зависи изцяло от нас и живота който сме водили.
Уважавай и защитавай човека до себе си,той е най-ценното нещо което имаш.

Неактивен LORD VADER

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 97
    • Профил
Смъртта е просто кра на материалното съществуване. Защо да ме е страх, като знам че след смъртта всички ограничения падат.
ONCE MORE THE SITH WILL RULE THE GALAXY, AND WE SHALL HAVE PEACE...

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 174
    • Профил
смело...смело...ама ако ти се случи нещо(недай Бог)ше има нееее не искам да умирам аз съм още млада...не мисля,че някой ще си каже 'е кво толко кат умра...някой ден нали пак ще живея'
Не мисля че е така на мен лично не ми дреме кога ще гушна букета. Повече мисля за най-близките ми.
Добре казано...

да го кажем така - докато си жив и не те застрашава нищо, те е грижа много повече за близките ти. когато Смъртта застане до теб и се взреш в очите и, тогава ще искаш да живееш повече отвсякога. освен редките случаи когато трябва да избираш между това да живееш ти или съществото което най много обичаш. тогава трябва да погледнеш в себе си и да избереш, така стават и най големите подвизи които вдъхновяват човешкия род хилядолетия наред....
A wordless thing a thingless word...
Lightborn malformation......

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 457
    • Профил
Аз пък мисля,че смърта прилича на Лили Иванова  :o,а като ме прибере ще остане душата ми да си литка наляво-надясно из световете ;D

Неактивен TheBloodthirstyBunny

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 1182
  • In the middle of Nowhere
    • Профил
    • ???????
Абе... като цяло не  е страх, ами неутолима жажда за живот. Гъзи го описа доста точно - Когато  срещнеш смъртта на края на единствената пътека, която е била пред теб, ще ти се иска да се обърнеш и да се затичаш в обратната посока, дори и там да срещнеш най- големите болки, които живота ти е предоставял някога...

Неактивен presbuff

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 38
    • Профил
Ако се интересувате на тази тема може да прочетете книгата на Силвия Браун "Живот от другата страна".Там има много за тази тема!какво точно те очаква в отвъдното,как изглежда,кой ни очваква!Интересна е прочетет я!  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
presbuff, тая книга съм си я свалила от един сайт, но все не намирам време да я прочета. А дали написаното е вярно?

Иначе ми е супер интересно дали има живот след смъртта и ако има, то под каква форма е?!
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен presbuff

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 38
    • Профил
presbuff, тая книга съм си я свалила от един сайт, но все не намирам време да я прочета. А дали написаното е вярно?

Иначе ми е супер интересно дали има живот след смъртта и ако има, то под каква форма е?!

Да интересна е!А дали наистина нещата в нея са верни не можем да разберем (все още) Малко се съмнявам,но пък знае ли човеек????

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
Не ме е страх от смъртта, никак даже,вероятно повече ме притеснява какъв ще е начина по който ще се срещна с death...не съм си представяла конкретно начина по който ще бъде заличено съществуването ми, но аз лично предпочитам докато спя...

Неактивен azot4o

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
    • zoom/azot4o
човек може да го е страх от начина по който ще умре, но не може да го е страх от смъртта защото не знае какво е тя. и въпреки това някои хора пак си мислят че ги е страх именно от смъртта, а не от това че вероятно няма да видят нищо познато повече.
Foxconn TP-544 / Fortron Epsilon 700W / Asus P5Q PRO / Intel C2D E8300 2.83@3.9GHz / 2x1GB A-DATA Extreme 1066@1105MHz / inno3D GF8800GT / Hitachi 320GB SATA 16MB
Най-добрата подправка => Любовта!

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
човек може да го е страх от начина по който ще умре, но не може да го е страх от смъртта защото не знае какво е тя. и въпреки това някои хора пак си мислят че ги е страх именно от смъртта, а не от това че вероятно няма да видят нищо познато повече.

Замисли се ти като трябва да направиш нещо, което не си правил никога не ти ли е по-притеснено отколото,когато трябва да направиш нещо обикновено (имам предвид нещо за което дори няма да се замислиш как трябва да бъде, защото ти е един вид навик). Според мен хората ги е страх точно от самата смърт. Да - и начина по който може да умре човек е плашещ, но смъртта, идеята че нямаш никаква представа какво ще стане след нея е по-стряскаща за всеки. Попринцип хората се страхуват повече от непонятното, отколкото от познатото :)
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен azot4o

• потребител/ка
  • *
    • Профил
    • zoom/azot4o
вярно е че човек се страхува от непознатото, и затова смятам че съм отговорил повече за себе си, отколкото за цялото човечество - имам предвид че съм по скоро човек който иска да има нещо общо с непознатите на повечето хора чувства, мисли, преживявания, места, същества и т.н. и въпреки това гледам да съм далеч от всички, леко скрит, търсещ свобода, спокойствие и красивото в живота.
(ама едно описание скопосах аз направо и сам да не се разбера...)
Foxconn TP-544 / Fortron Epsilon 700W / Asus P5Q PRO / Intel C2D E8300 2.83@3.9GHz / 2x1GB A-DATA Extreme 1066@1105MHz / inno3D GF8800GT / Hitachi 320GB SATA 16MB

Неактивен azot4o

• потребител/ка
  • *
    • Профил
    • zoom/azot4o
А относно въпроса "Как си представяте смъртта?" - ми не си я представям никак, а и не се опитвам, но не вярвам че просто преставаш да съществуваш, знам че има още...

Неактивен Ariel

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Смъртта като цяло може да бъде определена и описана по много начини, примерно ако едно цвете эапочне да се раэвива и види светлината, то вече е живо, другите същества му се радват, то эапочва да ухае по негов си начин, эапочва Неговият си живот, докато не види другото цвете и эапочне да чуства, да обича, да мраэи и тогава эапочне да живее Истински. След като времето тече и тече е тече ... идва време на "иэсъхването", тогава на цветето му идва ред и да посрещне Смъртта.И най-вече като умре, Эемята си вэима Своето и когато тя реши че трябва да създаде нов живот, тя иэполэва увехналото цвете и съэдава новият живот. Същото цвете, но с друго мислене, други чуства, с други очи ще гледа на светът, така и светът на него.
Мисля че така е и при хората, но хората се страхуват от смъртта, страхуват се да направят следващата стъпка ...

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Mного поетично написано...

Иначе мен ме е страх от смъртта... Даже много... Абе, старая се да не се излагам на необмислени рискове...
Избягвам височините... Обувки с над 5 санта токове не нося. Ами ако падна?! направо ще си счупя нещо
Не се храня с нормалните прибори... Не допускам да има никакви остри предмети покрай мен...  Нож и вилица не ползвам... само лъжичка...
Стените в стаята ми са меки... Подът също... Страх ме е да не направя някое по-рязко движение и да не се нараня...
Излизам рядко и то с бронежилетка... Никой не е застрахован от заблудени куршуми.
С електрически уреди нямам никакъв контакт... Ужасявам се от тока.
С огъня не си играя, стоя далеч и от водата...
Имам завещание от 8 клас, което периодично ъпдейтвам.
Знам, че ще бъда убита с камъни или обесена на някой площад... Освен ако не ме изгорят на клада... Затова избягвам тълпите...

Всъщност не, че не ме е страх от смъртта, обаче си мисля, че все някога ще се случи и трябва да съм подготвена.  Дала съм инструкции какъв да бъде гробът ми и къде да е разположен...  Помолила съм да използват органите ми, ако са здрави и така...   Светът ше си се върти и без мене... Даже може би ше е по-добър! ;D

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Хахахахха, Мимчеее, пак ми направи деня весел.

Какви гробове, какви пет лева, ти ще бъдеш мумиефицирана и ще бъде издигнат за теб мавзолей, по-изящен и по-прекрасен от този на Ленин, Димитров, Хо Ши Мин, Мао и Тадж Махал взети заедно!
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Хахахахха, Мимчеее, пак ми направи деня весел.
ти пък ми осмисли животът  ;D :) ;D ;D ;D

Не може мавзолей, не може!  ;)
Аз съм християнка и трябва да бъда заровена!

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Е, можем да ти спретнем и едно хубаво и задушевно аутодафе по всички канони и традиции на християнството. ;) :P
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Invisible

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
Според мен човек не е само тяло , а душа .И след като тялото умре душата продължава да си живее.Но къде - това вече никой не го знае.
Аз лично предпочитам да не мисля много,много за това.А дали ме е страх?Може би изпитвам ужас,но не за моята кончина .

Неактивен jmoclio

• Животът е такъв какъвто си го направиш!!!!!
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 21
  • ???????? ?? ?? ???? ????????? ? ?? ????? :) :)
    • Профил
Живота е един - живейте го както сметнете за добре!!!!! Мен лично не ме е страх от смърта страх ме е кога ще настъпи защото гаранцият в този живот няма!!!! Всяко начало си има и край.... Преди не се бях замисляла за смърта , но това лято се нагледах на трупове....последния беше на един приятел който загина на 17години с мотор в кв.Орландовци....бях на мястото минути след инцидента и гледах малкия му труп няколко часа.... когато разбрах за случката веднага отидохме всички с моторите ( бяхме се събираме на ОМВ-то на околовръсното посока студ.град) молех се нищо да му няма но..... това стана октомври месец почти всеки ден се сещам каква беше гледката и испитвам умраза за цялата тази работа но не знам точно към кого и какво .... при нас шанса за смърт е доста голям просто скороста и какви ли още не фактори , само дърпаме дявола за опашката но кефа е голям ... мн позати си отидоха това лято адски много просто се сещам в началото как седяхме 20-тина човека на една маса и как един по един исчезват просто от масата нещо ужасно е..... но единственото което мисля наистина че живота е един трябва да се живее така че да ни доставя удоволствие и едно от най важните неща в живота е търпението, за всичко си има време и място!!!!!
Пазете се и мислете ;)

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
jmoclio не мислиш ли че е малко глупаво на 17 да умреш заради един мотор...

Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен jmoclio

• Животът е такъв какъвто си го направиш!!!!!
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 21
  • ???????? ?? ?? ???? ????????? ? ?? ????? :) :)
    • Профил

Неактивен Zombie Doll

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
Да, страх ме е, защото там няма време
Zombie sl.t f.ck Doll!!!

Неактивен холи голайтли

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
 Страх ме е може би малко от физическия процес на умиране, иначе не. Никак не си я представям, в момента съм заета с по-интересни неща.
« Последна редакция: 2010-10-30, 23:00 от холи голайтли »