Автор Тема: Страх ли ви е от смъртта..?И как си я представяте?!  (Прочетена 51079 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен beti4ka

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
    • http://
ЗначииИи..въпроса бе дали ви е страх от смъртта?Немалко хора са опитвали да сложат край на своя живот,а някой дори са успявали..!?Дали съществува нещо като "Ад и Рай";"Звездопът"?Аз лично съм чувала много теории и имам няколко познати които са били на границата на живота и смъртта..нима са си въобразили или..?Хм..  Просто си помислете за миг,ако искате да сложите край на живота си ..колко много губите..и не само че губите много хора,които ви обичат(дори вие да не го осъзнавате..)ами и вие губите тях...  Все пак..повярвайте ми и аз съм била в ситуации,в които почти постигнах целта си(ясно коя..)обаче после разбрах,че ако сам успяла,то много щях да изгубя..!  ее обичйте се!
Някой ден сърцето, ще пойска ей това което ти си му отнемал без дори да си разбрал Някой ден сърцето, ще те съди за това за това че много си го лъгал
Никога не казвай "Да",когато чуствата ги няма в теб когато ровиш в твойта самота  пак се луташ за кой ли път У

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
хмм страх от смъртта мисля,4е нямам
аз съм на мнението,4е ако умреш,просто умираш,защото така ти е било писано,така4е не,не ме страх
и сигорно има нещо след смъртта и се нядявам,4е ще е по добро от тук
докато за самоубийството е мноо обширна сфера за разговор и по нея може много да се говори
и дори мисля 4е си имаше собствена тема
« Последна редакция: 2006-12-30, 22:47 от hellloo »
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Цитат на: AngEL*oF*dEAtH
ЗначииИи..въпроса бе дали ви е страх от смъртта?Немалко хора са опитвали да сложат край на своя живот,а някой дори са успявали..!?Дали съществува нещо като "Ад и Рай";"Звездопът"?Аз лично съм чувала много теории и имам няколко познати които са били на границата на живота и смъртта..нима са си въобразили или..?Хм..  Просто си помислете за миг,ако искате да сложите край на живота си ..колко много губите..и не само че губите много хора,които ви обичат(дори вие да не го осъзнавате..)ами и вие губите тях...  Все пак..повярвайте ми и аз съм била в ситуации,в които почти постигнах целта си(ясно коя..)обаче после разбрах,че ако сам успяла,то много щях да изгубя..!  ее обичйте се!

Нямам идея на кой от всички въпроси в смислово лишения текст отговаря заглавието на темата... Както и да е... Май напоследък съм доста заядлива.... Трябва пак да спра да пиша...

Та... Страх ли ме е от смъртта? Не мисля... Ако умра, умирам, ако не - продължаам да живея. Няма как да ме е страх от смъртта, при положение, че... не знам почти нищо за нея, освен , че засега е необратима (поне за нас, обикновените хора)...
Как си я представям... Никак... Не обичам да си създавам предварителни представи за каквото и да било...
Не знам каква е връзката между самоубийците и звездопътя... Дори не знам какво означава звездопът и има ли такава дума изобщо о0
Но... На всекиго се случва да минат суицидни мисли през главата. Съмнява ме, че има човек на земята, който да не е искал поне еднъж да умре... То си ни е природно заложено
Все още не мога да схвана каква връзка има между страха от смъртта и разубеждаването на бъдещите самоубийци... И все пак... Ако ни е страх от смъртта, не бихме се самоубили... Логично е... Въпреки че много хора праят пседо опити за самоубийство, чрез които просто привличат ниманието.
Колко много хора, които ни обичат ще нараним? Ами да, но не мисля, че е егоистично. Защото  един момент, макар и всички около теб да те обичат, ти виждаш, че умишлено или не им причиняваш болка и знаеш, че не можеш да се спреш... Егоистично ли е тогава? Много ли пропускаш, изпускайки момента, в който любимите ти хора страдат заради теб..?
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Да, страх ме е от смъртта. Гадно ми е само като си помисля, че един ден всичко свършва, просто ще си изчезна от тук, всичките ми спомени, мисли, абе всичко ще изчезне...Няма да има нищо    
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
Хах само човек който не е изпадал в ситуация застрашаваща живота му не го е страх от смърт ... на 2 пъти щях да се пребия от едни скали и .. хора повярвайте когато не очакваш нещо да ти се случи и до миналия ден си си мислел ,че няма от какво да те е страх осъзнаваш колко много можеш да загубиш ...Не знам за вас ,но на мен мисълта да си отида от този свят без да прегърна най-близките си хора и да им кажа колко ги обичам направо ме разревава ... И аз съм имала моменти(като всеки друг както каза Йоана) когато съм  се чувствала така сякаш живота ми няма стойност ,но това са моменти състояния на депресия ...каквото и да правим и да говорим живота е най-ценното нещо което притежаваме ... всеки се страхува да не изгуби ценно нещо .. а по-ценно от живота НЯМА без него нямаш нищо(логично) ... каквото и да ми говорите всеки го е страх от смъртта то си ни е заложено ..инстинкт за самосъхранение му се вика ... така ,че недейте да ми разправяте приказки за лека нощ"мене не ме е страх" щото не е така.
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 736
    • Профил
да и мене ме е страх...и то защото се замислям за нещата,които е написала SHEMETNA...аз не мога да си представя как ще умра,изчезвам за винаги...никога няма и не мога да се върна и че никога повече няма да вида близките си и приятелите...и после кво става...интересно ми е кво става след смърта виждаш ли отнякъде какво става долу...а и най-накрая света изчезва сички изчезват с него и кво НИКОГА повече не се появяваме...ето от това ме е най-страх не мога да си представя че ща не ща ще умра и не мога да го избегна...и супер ноу се дразна на някой като каже ''оф живота ми съкс искам да умра'' ама като стане нещо застрашаващо живота му и вече не му се умира...абе не знам има хора,които просто ги е страх или срам да си кажат че ги е страх от смърта..няа такоа нещо секи го е страх както каза InfernalFlames то си е инстинкт за самосъхранение
« Последна редакция: 2007-01-03, 13:48 от rosi:) »
~Всё не так плохо, как Вы думаете. На самом деле всё гораздо хуже!~

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
едно време много ме беше страх от смъртта. Случвало ми се е даже да немога да заспа, защото съм си мислила, че ако заспа повече няма да се събудя. Но след като веднъж почти се сблъсках със смъртта разбрах, че не е толкова страшно. Ако дойде изведнъж, на момента ти не разбираш какво точно се случва и ако ти е било писано си отиваш. Може би ако знаеш, че си болен от смъртоносна болест и че ти остават само няколко месеца, дни или години- да, тогава определено би ме било страх.
Цитат на: FANatic
колкото до самоубииството, намирам го за крайно егоистично  освен това, мраза да бягам от трудностите и със сигурност самоубииството е най-тъпия възможен изход
с това съм напълно съгласна
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Хмм, тая тема е по-скоро за раздел "философия"  
Caralho Voador

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
~Не ме е страх от смъртта.Просто в един момент на всеки му идва времето да си отиде.
Страх ме е единствено от загубата на скъп за мен човек.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Едно ще ви кажа, колкото човек е по близо до смърта толкова повече му се живее, а когато е млад, здрав и смърта му се вижда безскрайно дълечно и филосовско понятие - то тогава страх от смърта няма и не може да има.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Nina

• Гост
Цитат на: Александр
Едно ще ви кажа, колкото човек е по близо до смърта толкова повече му се живее, а когато е млад, здрав и смърта му се вижда безскрайно дълечно и филосовско понятие - то тогава страх от смърта няма и не може да има.
поне за мен е така.не се страхувам от смъртта.разбирам колко страшно би било, но не мога да се доближа да самото усещане.

VegetablE

• Гост
 Мене лично не ме е страх защото все някога ще умрем!Обаче ще ми е мн гадно ако все пак умра защото няма нещо по лошо от това да загубиш тези които наи мн обичаш...Но каквото и да става накрая умираме такаче и да ви е страх и да не ви е се 1!!!

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Мен пък ме е страх.... Не знам какво е, какво следва след това... Какво ще стане...
Страх ме е, че много близки ще страдат, а това е едно от най-гадните неща - близките ми да стрдат...
За мене , пък и за повечето хора най-голямата болка е да загубиш близък човек    

Много пъти съм се замисляла и аз какво следва след като умреш... ад, рай... ? такива работи съществуват ли... и аз също се питам дали някъде там отгоре наблюдаваш какво се случва тук долу - това би било ужасно... да гледаш близките ти как стрдат и да не можеш да им помогнеш, да виждаш как вече не си част от този живот долу и никога няма да бъдеш пак...    
Само в едно съм сигурно, че следва нещо , но какво ?!?! Че съществува този не безизвестен тунел, в който влизаш - съществува, виждала съм го... Но после, после какво следва?!  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
Цитат на: VegetablE
 Мене лично не ме е страх защото все някога ще умрем!Обаче ще ми е мн гадно ако все пак умра защото няма нещо по лошо от това да загубиш тези които наи мн обичаш...Но каквото и да става накрая умираме такаче и да ви е страх и да не ви е се 1!!!
Хах аз нямах предвид ,че ме е страх от естествената смърт(т.е. от старост) тогава вече си си изживял живота ... имах в предвид ,че ме е страх от внезапна смърт .. предполагам никой от тука не иска утре като излезе да пресича улицата и да го прегази тир  
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Аз искам, е не точно утре, ако може, но често ми се случва да искам и то точно ТИР!
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: Cuddles
Много пъти съм се замисляла и аз какво следва след като умреш... ад, рай... ? такива работи съществуват ли... и аз също се питам дали някъде там отгоре наблюдаваш какво се случва тук долу - това би било ужасно... да гледаш близките ти как стрдат и да не можеш да им помогнеш, да виждаш как вече не си част от този живот долу и никога няма да бъдеш пак...    
Само в едно съм сигурно, че следва нещо , но какво ?!?! Че съществува този не безизвестен тунел, в който влизаш - съществува, виждала съм го... Но после, после какво следва?!  

След тунела нищо няма, колкото и да странно и непонятно на хората че след като пукнат няма нищо - но това си е факт от био-химична гледна точка!

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kricc
Мен ме е страх от смъртта, по-точно ме е страх от неисвестното, от нищото. Незнам какво е след това, не мисля че има рай и ад, а че е едно огромно нищо, от него най-много ме е страх. А винаги съм си мислела, че ще умра от някаква внезапна смърт /че ще ме блъсне кола/ не че го искам, но така си мисля, незнам защо  
"Недей ми разказва за безоблачни дни,
недей ми обещавай лазури и слънче.
Аз си имам сивото на мъглата и дъжда,
аз съм собственик на лошото време."
                                    Богомил Райнов

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Аха, и аз се надявам така да стане, на никой не му се мре след дълго и мъчително боледуване...

Най готино е да пукнеш на 90 години от инфаркт, върху 20 годишна девойка ....      

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: Александр
Най готино е да пукнеш на 90 години от инфаркт, върху 20 годишна девойка ....      

хаха смели мечти имаш
                                    Богомил Райнов

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Че какво, има такива прецеденти!

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Мен ме е страх и то много...
Inside all of us there si hope...

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат на: avrelian
Не ме е страх от смъртта, а от процеса на умиране. Затова съм съгласен с Юлий Цезар, който на въпроса, коя е най-долрата смърт отговаря: "Внезапната и неочакваната".
След смъртта няма нищо - тялото се разпада заедно с всички мисли и тревоги, които са го терзаели докато е съществувало.

тялото добре, а душата хах
                                    Богомил Райнов

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
нали за тва е лафа, "то че ще се мре ще се мре ама как ще се рита"
по темата: не ме е страх щото травма няма като се умре, душата се травмира при раждането и то адски много, когато си отива от тялото, тя просто си отива у дома дет се вика. Второ: там всички сме на 30 години и не зависим от никой! Няма майки бащи и такива глупости. Трето: там имаме тела, органи кръв всичко, просто там е на принципа "душата има тяло, а не "тялото има душа"! Четвърто: Нямам търпение да умра, че да се видя с индианеца, с който си говоря по телепатичен път и не се знае дали ще се срещнем приживе, щото той това лято отива на лайф джърни към Мексико! Отделно, че моя спирит гайд Вилхелм, ще ме посрещне в отвъдното и не се притеснявам!
))
« Последна редакция: 2007-01-06, 23:41 от Eva »
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
хмм мене ме е страх и от това че ще бъда сама...не знам така си го представям умирам и отивам нанякъде сама няма никой с мене и после кво абе не знам не ми се мре още...за сега не искам да разбирам как стоят нещата горе

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
ами няма да си сама )) със сигурност освен, ако не се самоубиеш- тогава е кофти!
а що се отнася за "горе" то не е горе точно ми е нещо от типа "друго измерение" и плюс тва щи е супер познато щото вече си била там- предполагам не веднъж преди! А да и ще ти се върнат спомените от минали животи, ще плямпаш на арамейски с твоя спирит гайд и там всички сме на групи - с хора с които сме нон стоп заедно в животите си!
« Последна редакция: 2007-01-06, 23:40 от Eva »

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
хахаха еми ако е така както го обясняваш е добре...ама никой не знае дали е така и тфа е кофтито....абе не знам при сама мисъл че ще умра и няма как да го избегна ми стаа супер кофти...ама може тва да съм си го казвала и в миналите животи кой знае...не знам някъде четох че когато умреш след тва си се раждаш в същата година като преди примерно сега хан Аспарух си е жив само че в неговоти си имерени там 600 и някоя си година а за нас си е 2007...и секи като умре си се ражда пак при своето семейство пак в същата година и за това го имало тва дежаву(не знам дали се пише така) ама не знам тая версия ми се стори доста странна...

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
знам щото наскоро бях там, тоя дето я е измислил тая версия - дано се е прегледал на време, а за дежа ву-то : всеки преди да се роди си прави един вид карта-план на живота, това дежа ву е индикатор, че си вървиш в правилната посока, четох в една книга мноо отдавна, че едно време били толкава редки, че хорта си празнували, като го получат, надявам се тва да е знак, че идва кулминацията преди сливането на двата свята когато вече няма да има смисъл да идваме тук
« Последна редакция: 2007-01-07, 00:31 от Eva »

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
къде си била доста страно звучи ....хм верно доста съм руса на акъл тва последното ти изречение '', надявам се тва да е знак, че идва кулминацията преди сливането на двата свята когато вече няма да има смисъл да идваме тук''нещо не можах ноу ноу да го разбера

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Абе, не знам изобщо дали вие се разбрахте, ама аз съвсем се омотах...  
« Последна редакция: 2007-01-07, 00:51 от erdbeermund »
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
как къде ? в отвъдното -с астрално пътуване

вие кво си представяте като чуете "армагедон" - тва не е края на света! тва е сливането на двата свята- естествено ще е разрушително за света тук ако не спечелим в битката преди сливането! ако това стане и е унищожение,а не прерастване в "душа с тяло" израстване и човечество- дай боже стигне до тоя извод,  то тогава ....ще градим всичко на ново - което е малко кофти! не ми се връща повече тука...