Автор Тема: Има Ли Бог  (Прочетена 51019 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Има Ли Бог
« Отговор #60 -: 2005-07-14, 18:01 »
И тука без никаква връзка само да вметна, понеже снощи гледах едно шоу на илюзионисти... Много хора са повярвали в "магии" след като са гледали представление на Дейвид Копърфийлд... Дано хванете какво имам предвид
« Последна редакция: 2005-07-14, 18:02 от Metalcho »

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #61 -: 2005-07-15, 01:10 »
За Асен Г:
Предварително 10х за човешкият ти и разбираем отговор...  

Имам обаче малко корекции и забележки:

3: Ацтеките са имали проблеми не по-малки от всяка друга империя повярваи ми... Да не мислиш че примерно на Ромеите им е било лесно няква си варварска даржавица да ги мачка под пат и над пат    Незнам за какво точно сварзано с ацтеките говориш но ако разясниш ще сам благодарен!:)

4: Преходът от политеизъм към монотеизъм има много значения но ти явно не виждаш идеята ми...,а именно че вапреки всичко живота си продължава без почти никаква разлика и промяна от преди това...

6: Извинете за грешката обаркал сам се. Исках да кажа не че исляма проповядва това, а по-скоро Султана и таи като неса били мн. хората на които тои лично е споделял мислите си наи често везира е отправял тези предложения...Но вапреки всичко мисля че точно това е била причината за цялата османска какафония...

А що се отнася до покорените народи...хм доста ти е извратено понятието за стриктна етика... Всичко което не ислям е добитак и не заслужава уважение...

10, 11: Силата неидва от нищото тя се предполага да е в нас наи вероятно поне според мен в останалите 90 и незнам си там колко % от мозъка които неползваме. Лично моето мнение е че със силното желание и напрягане на мозакат си в дадена област (което според мен е молитвата) ние просто концентрираме неизползваната ни енергия в една точка... и ето от каде се взима тази енергия...така де не се взима а се концентрира!
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #62 -: 2005-07-15, 11:44 »
Цитат
А що се отнася до покорените народи...хм доста ти е извратено понятието за стриктна етика... Всичко което не ислям е добитак и не заслужава уважение...

Колкото и да е странно но и при християниете е имало подобно отношение относно друговерците! 
Религиите са създадени за да управляват тълпите - факт! Също така е факт че всички религиозни войни са имали друг повод, а религиозната основа е само за тълпата - да има стимул да легне под ножа!
« Последна редакция: 2008-08-19, 21:02 от tech_noir »
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #63 -: 2005-07-17, 20:44 »
В общи линии със савсем малки различия сме на едно мнение за Бог за което се радвам...

За системата и корана намирам разлика..може и да бъркам някои работи щото не съм чел корана и ненам ко пише точно но определено немисля че Системата на Османците е била доста добра... и може да се каже доста успешна...
бтв явно нещо баркам що се отнася до това което написах за тфа дето султана обещава мн раоти на воиниците....не корана а султана грешката е моя и пак се поправям.... ако баркам кажи поне да знам
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #64 -: 2005-07-18, 10:15 »
Все пак да не забряваме че исляма е произлязал от християнството - нещо като ъпгрейдната версия! А християните са се завъдили от иудейте - така че излиза че всички са си един зол дренки!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #65 -: 2005-07-18, 15:27 »
Цитат
Все пак да не забряваме че исляма е произлязал от християнството - нещо като ъпгрейдната версия! А християните са се завъдили от иудейте - така че излиза че всички са си един зол дренки!
... басссси майката... това от къде го измисли бе човек?
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #66 -: 2005-07-18, 17:22 »
Цитат
2. Нали правиш разлика между "добра" и "ефективна"?
А.

Сори правя поредната си правописна грешка за което пак много се извинявам... мисля че системата е много добра а не както бях написал тточно обратното...а това че е добра естествено води и до ефективна... сори тряаа да проверявам ко пиша че стават недоразумения...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #67 -: 2005-07-25, 10:57 »
Цитат
Цитат
... басссси майката... това от къде го измисли бе човек?

Ами изучи по старателно въпроса в исторически аспект и сам ще стигнеш до този извод.

Хм, пророка Мохамед - преди да му звънне Алах и да останови непрекъсната онлайн връзка с него е бил християнин!

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #68 -: 2005-08-20, 22:42 »
Аммм аве хора ненам ко мислите ама тая тема си е изчерпена супер много... Бог..дам както написах по рано има го....ама във фантазиите на хората... Голяма глупост... в общи линии божествата и религията като цяло са си наи голямата конспирация, да не говорим че и наи лудия бизнес в човешката история....Христяството нямаше да го има ако Рим не е трябвало да обедини провинциите си под една обща религия, а Исус щеше да си е просто поредния шаман жрец или както ви е по лесно да го наричате...Евреите щяха да си почитат стария завет а Христос нямаше и да се споменава никаде!!!...ако примерно те бяха избрали за религия будизма или там непомня кои си владетел небеше санувал че щял да победи в битка ако носел христянски символ ами примерно статуика на Кришна са ко...??? щяхме да сме кришнари е така...ебати логиката...както и да е просто мисля че хората които твардят че бог има тряаа малко да погледната извън църковния кръгозор и да се позамислят...Хора винаги всичко е било вапрос на политика. Без значение Ислям или Христяство ...малко по различен мироглед но една идея....!!!:)

Един е христос а мухамед е неговият пророк....махахахааа

Lucifer

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #69 -: 2005-08-21, 00:47 »
Следната случка се развива преди хиляди години.Една групичка пещерняци си перкали през гората. Изведнъж се заформила зверска буря - дъжд,вятър,гръмотевици.По едно време близо до човечетата една светкавица ударила дърво и го възпламенила...за невежите хорица тва било нещо невиждано и необяснимо.Възприели го като свръхестествено и породено от велика сила...прибрали се при останалата част от племето и разказали за случката като разбира се все някой доокрасил нещо или пък преувеличил.
И така въпросното племе започнало да почита огъня като бог.

Всичко което не сме в състояние да обясним го прехвърляме като божие дело.Всичко е започнало по този начин преди много години , след това много умни типове решили че религията е перфектния начин за манипулация...защо...защото поражда страх , а вземеш ли страха на някого значи го притежаваш.Аз лично предпочитам да си вярвам в себе си а не в нещо което група перковци са измислили.  

btw. гледайте Stigmata - има интересна гледна точка по темата.

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #70 -: 2005-08-21, 00:55 »
Цитат
нещо което група перковци са измислили. 

ХЕЙ....

Diva Orxideia

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #71 -: 2005-09-04, 21:29 »

MaxStorm

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #72 -: 2005-10-26, 00:19 »
При мен нещата стоят по следния начин:
Вярвам че има нещо , но дали е БОГ или висш разум никой не може да каже.
Аз лично съм по склонен да вярвам на висшия разум , чиято роля за човечеството е че сме създадени. До ден днешен не съм видя или чул маймуна да си чати    
Ако ме разбирате.... липсва един много голям етап от време в еволюцията от маймуна в човек и това е доказано.
От тук нататък човека си е индивидуалност. Те хората са го казали кой каквото си направи друг не може да му го направи.
А религията със всичките и попове папи и прочие си е чиста проба институция създадена за контрол.
Никой не може да ме убеди че ако си варващ трябва всяка неделя да ходиш на черква , както прават повечети "интелигентни американци".
Просто за тези който не ме разбират на пълно мога да им кажа да гледат "Стигмата"
..знам че е просто филм но там лекичко е загатнато част от това за което говоря.

А относно доказателството за съществуването на БОГ - няма а и не виждам скоро
да има              

egoist

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #73 -: 2005-10-26, 16:03 »
"Блажени да са вярващите!"
Енерджи-това е Бог!

« Последна редакция: 2006-08-25, 23:38 от rock_ur_body »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #74 -: 2005-10-31, 15:45 »
Цитат
До ден днешен не съм видя или чул маймуна да си чати    
Ако ме разбирате.... липсва един много голям етап от време в еволюцията от маймуна в човек и това е доказано.

Опитай се и ти да ме разбереш - едно от най срещаното явление в чата - това са чатещите маймуни, има и питекантропи, но повечето от тях вече се ориентират към форумите       

Хм, по въпроса за липсващия етап ... ами като срещам комшията си - често се чудя дали наистина сме произлезли от маймуната ... все пак маймуната е едно прилично, чисто и сравнително културно и умно животно!

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #75 -: 2005-11-01, 12:56 »
Цитат
До ден днешен не съм видя или чул маймуна да си чати     

Ами човече ако и теб те затворат в клетка в която по цял ден някфи дебили да те замерват с дъвки и бонбончета...и тн. и ти нама да чатиш сещаш ли се...

egoist

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #76 -: 2005-11-16, 18:08 »
От Бог, минахме на маймуни...

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #77 -: 2005-11-20, 16:09 »
f.ck бог......няма дори едно доказателство за неговото съществуване...

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #78 -: 2005-11-21, 00:56 »
Цитат
ей под носа ви съм и още доказателства искате

...еееееееее да де..........f.ck бог:D:D......

egoist

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #79 -: 2005-11-21, 10:59 »
Цитат
F**k бог......няма дори едно доказателство за неговото съществуване...
Тома Неверни!!!
Око да види, ръка да пипне, нали!?
Както казах вече-ще се видим в Ада!

« Последна редакция: 2008-08-19, 21:03 от tech_noir »

Неактивен tedo_davis

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
    • http://flirt4e.com/picgallery.php?u=131409
Има Ли Бог
« Отговор #80 -: 2005-11-21, 12:45 »
Цитат
"Блажени да са вярващите!"
Енерджи-това е Бог!

аха
според футболните коментатори - ГОСПОД Е БЪЛГАРИН
според филм-а който гледах тази неделя - Господ е НЕГЪР а дявола е ЖЕНА   
т'ва би било яко ...

MaxStorm

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #81 -: 2005-11-22, 20:04 »
Цитат
Опитай се и ти да ме разбереш - едно от най срещаното явление в чата - това са чатещите маймуни, има и питекантропи, но повечето от тях вече се ориентират към форумите      

Хайде няма да се засягам   Напоследък сериозно съм се ориентирал към форумчета разни и аз

Цитат
Хм, по въпроса за липсващия етап ... ами като срещам комшията си - често се чудя дали наистина сме произлезли от маймуната ... все пак маймуната е едно прилично, чисто и сравнително културно и умно животно!

Каде живееш бе човек 
Кви са тия комшии

egoist

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #82 -: 2005-12-06, 21:54 »
Представяте ли си наистина да има СЪД след смъртта!?
Къде ще "отсъдят" да отидем в АДА или в Рая!?
Аз май съм за Ада!?    
« Последна редакция: 2007-03-26, 15:12 от egoist »

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #83 -: 2005-12-06, 22:21 »
Добре де...Сега ми дойде нещо на акъла...Ако няма Бог,то това би обезмислило супер много неща.Би обезмислило и празнуването на Коледата.Защо тея,които не вярват в Господ,пишат в темата за Коледата,че q празнуват??
И друго....Баба Ванга.За мен това е един феномен,единствената или може би една от малкото жени,които наистина са имали дарби да виждат отвъд границите на видимото...Оспорвате ли дарбите и?Допускате ли ,че е била шарлатанка и че толкова много хора,които и до днес разказват за срещите си с нея с притаен дъх,си измислят?
Отричате ли,че е имала такива дарби?!
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #84 -: 2005-12-10, 10:19 »
Що се отнася до Коледа...аз необичам коледа....обичах празника когато бях малко и невръстно чавенце, но не заради господ ами заради "дядо коледа"! И сега да попиташ някое дете с какво свързва коледа, едва ли някой ще се сети за нещо друго освен за червения дебелак!:)....

А що се отнася до вечерта преди коледа....за мен това е празник...!!!... Не твърдя че обичам този ден защото бог ме гледа как стоя пред празничната софра и ми се радва, а защото това е един от малкото обичай който се е запазил в нашата страна и просто ми харесва да съм част от него...!

Що се отнася до Ванга.... ???!!! Аве какво общо пък има тя с това...!!!

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Има Ли Бог
« Отговор #85 -: 2005-12-27, 04:01 »
Сетих се за една много хубава мисъл на Блез Паскал:

"Първо - или Бог съществува, или не. Второ - аз мога да вярвам или не. Губя единствено в случая, че той наистина съществува, а аз отричам това. Така че по- добре да вярвам, защото рискът е минимален."

Аз вярвам в Бог и в неговите сили просто, защото съм имал случаи в житейския ми опит, които ме карат твърдо да вярвам, че той съществува.
Signature.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #86 -: 2005-12-27, 10:42 »
Цитат
Има много общо!Цялата и практика е била посветена на Господ и вярата и в него.Тя е била един вид негов пратеник...не мога точно да го обесня..Чела съм книгите за живота и,просто не ми се вярва хиляди души да си втълпяват,че им помага...помислете малко...

Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #87 -: 2006-01-03, 01:56 »
Цитат
Цитат
Има много общо!Цялата и практика е била посветена на Господ и вярата и в него.Тя е била един вид негов пратеник...не мога точно да го обесня..Чела съм книгите за живота и,просто не ми се вярва хиляди души да си втълпяват,че им помага...помислете малко...

God damn....аве ко ви стаа ве....по тая логика съществуват всичките богове някога измислени от човешкият ум... Всяко племе някога е вярвало в своя бог, както и всяко племе е имало своя шаман ако щете, който е лекувал хората....невиждам нищо странно или божествено в цялата работа.... по телевизията гледах за някаф пич дето се бучеше с шишове и даже и кръв не му течеше...(става въпрос за някаф пич от книгата на Гинес)...ко той да не беше христос на 21-ви век?!....По фиософия някога учих, че човек може направи всичко, зависи каква част от времето си прекарва в практикуването в дадената област.

:angry: ...има бог а?!....така лииииии....има а?.....тогава защо България не е на световно...?!?!?! :angry: ................

мухааааааааааааахахахахахахаха.....  .....ще призная, че има само ако видя България на финал на световно по футбол....

egoist

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #88 -: 2006-01-03, 14:10 »
Тома Неверни!!!

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #89 -: 2006-02-21, 18:58 »
tova

сега ми го показаха, много ми хареса, малко натъжи , исках да го покажа на някой и се сетих за тая тема и само за тук се сетих, че мога да го сложа..
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"