Автор Тема: Има Ли Бог  (Прочетена 51019 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #30 -: 2005-06-30, 09:15 »
искате доказателства  ли ??? амиии добре Няма проблеми !!

ако все още не сте видяли тези факсти ..много много кофти ... както и да е

вижте 1-во в какво живееме .. !!! вижте самата пророда каква е !!! Ако имаше бог нямаше да приеме такъв вид ... какъвто е сега ...

погледнете и нас хората ... повече от полувината народ .. се влачат по земята .. нямат домуве ... нямат храна ... за тях няма ли съдба ???.. няма ли да има хубав живот ... ама и аз тях не ги разбирам ... виждат се в какво полужение са .. и пак се молят на бог .. да им даде лъч надежда .... Те не само са го видяли .. но са го и изживяли .. да разберат че няма БОг .. ама както и да е ...

Така е и със самите животни !! на всяка еда улица .. да видя как някое куче бурка в кофата .. или пук направоо да си е умряло от глад ... ако имаше господ .. щеше ли да остави така живота ...
нали той ни правеше .. щтасливи ??? нали ако вярваме в него .. няма да ни сполети нищо лошо .... ахххххххххх ... моляви се ... хората на улицата умират .. заради вярата в бога ... чакат .. само и само бог да им помогне .. вместо да станат и да се погрижат сами за себе си !!! Нека чакат .. молитвата .. не помага !!!!
« Последна редакция: 2005-06-30, 09:16 от helfireup »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #31 -: 2005-06-30, 15:20 »
Кати... не знам дали ти, убидена, ше спреш да пишеш в тая тема... ма аз със сигурност спирам да споря с тебе... просто ти такива доказателства даде че... напълно преобърна живота ми! Ти ми отвори очите.. кво да ти кажа...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #32 -: 2005-06-30, 17:09 »
хммм... и са кво ?? пак ли аз виновна ???

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #33 -: 2005-06-30, 17:16 »
Цитат
хммм... и са кво ?? пак ли аз виновна ???
не бе.. не си... в смисъл никой не е виновен в случея... просто не искам да споря с тебе повече по темата..
« Последна редакция: 2008-08-19, 21:00 от tech_noir »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Julia

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 406
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #34 -: 2005-06-30, 20:33 »
За да не се скараме(а аз не се карам,просто казвам моята гледна точка и изслушвам твоята ; кажи къде не съм говорила спокойно?!) това ще е последното,което ще кажа по тази тема.
Тези доказателства,които даде аз вече им казах обратното.Това е собствения избор на човека.Ако чакаш Господ да ти помогне няма да се случи.Най-вярна е поговорката "Помогни си сам,за да ти помогне и Господ". Ако само си седя пред компютъра и си лежа в леглото и по цял ден се моля тва няма да ми помогне.Ако започна да правя нещо,Той ще ме подбутне,ще ми открие възможностите и т.н. А за света днес: ние сме си виновни,че е такъв..Господ тук не е виновен.Земята е единствената планета,където имаш абсолютно собствен избор и собствена воля.За това той не се е намесил...За природата кой е виновен?Човекът.Кажи ми някъде животно да е отсякло дърво или да е подпалило гора?!!?Няма такъв случай...така че ние сме виновни и трябва сега,тези които го осъзнаваме да се борим и да променим нещата и да поправим старите грешки.Това е от мен по тази тема
« Последна редакция: 2005-06-30, 20:36 от Julia »

Неактивен SeS

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #35 -: 2005-06-30, 23:55 »
Не сам религиzна,религиите вьобще не ми допадат,но вьпреки това сам несигурна да отрека напьлно сьществуването на Бог..не zащтото някога сам чувстала помощта му или имам някоя поучително трогателна история сварzана с него,да очакваш и благодариш zа нещо на Бог е преканело..но много неща са сварzани с Бог..които zасягат и вярващи и невяржащти..не си обяснявям как толкожа време,толкова хора могат непрекаснато да приемат нещо такова... Не zнам дали историята която ще раzкажа е действителна,някой друг може да zнае повече
Та..чела сьм че когато Рим бил управляван от еzическия император Константин Велики официалната религия на Рим бил култьт кам сльнцето Преz това време християнството навлиzало zначително и имало големи раzправии между християни и еzичници,zатова той решил да обяви zа официална религия християнството като пренася някои еzически символи в него Едно от теzи символи било да убожестви Иисус..
Пак каzвам,че кои zнае колко информация се е сабирала,как и zащо е навляzла zа да мога аz да кажа дали е така,но наистина нищо не е сигурно..

п.с. Иzвинявам се ако на някои zатруднявам четенето,но на моята клавиатира просто няма z
Това което не те убива те прави по-инвалид

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #36 -: 2005-07-01, 09:00 »
ее Юлеее ти нищо не каза ...  

ама поста на боги .. много ми хареса  CoLL  

и са защо няма да пишете в тая тема ??? то и аз така казах .. ама не за друго ами  защото .. малко почнахте с обидите ...ама как да е ..  

и все пак искам да ми коментирате поста на Боги ..     ако не възразявате де

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #37 -: 2005-07-01, 12:19 »
Ми не възразявам аз лично... Значи... за 36 път казвам, че човека е същество дарено със собствена воля... собствената воля означава с разума си човек сам да реши всяко едно нещо, което го засяга напълно. Бог не е учителката в детската градина или възпитател, че да ти дава насоки в живота, против волята ти. Той е дал на света словото си (Библията).. Нравствения закон на вселената (десетте божи заповеди).. ТОЙ ВЕЧЕ Е КАЗАЛ КАК ТРЯБВА ДА Е УСТРОЕН СВЕТА!!! От там нататък дали човекът ще се съобразява с тези неща е ПРАВО НА ИЗБОР!!! Ако всички хора спазваха тези правила света нямаше да е такъв. Нямаше да има бедни, гладуващи и унеправдани, както и тънъщи в матерялен лукс хора. НЕ Е ЛИ ТАКА?

Хората АБСОЛЮТНО САМИ са докарали света до днешното му положение... Какво трябва да направи Бог..? Да дърпа уши ли??? НЕ! Защото ЧОВЕКА Е СЪЩЕСТВО ДАРЕНО СЪС СВОБОДНА ВОЛЯ!!! Света днес не е розов... има хора, които са жертва на съвременния свят... но съвременния свят е направен такъв ОТ ЧОВЕКА!! не от Бог...

Не знам вече на какъв eзик да говоря... вие изобщо не искате да възприемете това, което пиша аз или това което пише Юлия... само си повтаряте "Няма Бог, защото ако имаше щеше да направи нещо добро..."... Е разберете че това, което вие имате предвид под "нещо добро" изобщо не му влиза в бизнеса на Бог...
... и побеждават.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #38 -: 2005-07-01, 12:38 »
Цитат
Бизнеса хаха   
ми добре тогава, Бог е направил света за 7 дни, дал ни е десетте божи заповеди и да се оправя кой както може 
Ми не... Бог е направил света за 6 дни... хората, които са живеели в Едем не са познавали ни болка, ни страдание, ни смърт... Казал им че всичко им е позволено, само да не пипат ябълката на познанието.. Тогава при тях дошъл Луцифер. Той бил под формата на змия (змията тогава не е била това което е днес.. тя е била може би най-красивото животно на Земята).. Той изманитпулирал хората (защото правилата са "без пряко въздействие") и те опитали от забранения плод. Тогава научили какво е болката, страданието и смъртта. Бог видял това и решил че свободата и правото на избор са по-важни за човека.. и от тогава до ден днешен те имат правото да избират дали да се вслушват в Божието слово или да се правят на велики като казват че няма Бог и те са най-най на този свят...

Не мога да разбера как отричате нещо, което не познавате ама изобщо... аз съм изчел сигурно десет книги за научен атеизъм преди да го отрека... вие сигурно не знаете как изглежда Библията и как е описан Бог, но сте толкова уверени в думите си...
... и побеждават.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #39 -: 2005-07-01, 13:07 »
Цитат
Ами вероятно точно защото не знаят, са толкова уверени  ...
То това е ясно че гледната точка се дължи на абсолютната неинформираност... отричането на непознатото не мога да разбера...
... и побеждават.

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Има Ли Бог
« Отговор #40 -: 2005-07-02, 14:08 »
Отричането на непознатото.. И аз не разбирам... На недоказаното обаче го разбирам и практикувам  Ясно, че доказателства за съществуването му не можете да дадете, както и на любовта! Ама аз за любовта имам... Лично за себе си, разбира се! Затова и толкова време вече не се намесвам тука! Щото тва си е до лично разбиране и усещане... На мен никой свише не ми е помагал, затова вярвам на себе си  Това ми стига

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #41 -: 2005-07-03, 17:57 »
Преди да пишеш за историята, прочети малко за нея. Появат на исляма всъщност е умиротворила арабските племена!  

Абеее .. ти кво са се праиш че знаеш най много от тука а???? Боги си е много прав .. кво ми говориш че същестува бог !!! Ние като гледаме реално на живота .. а ти НЕ .. това си е твои проблем ! Ние реалистите .. няма да потъваме към ада с вярващите !!! Ние ще сме на върха !!! ние се справяме сами !!! ние не сме глупави да се потпираме на раменете на бог да ни помага ! Ние сме хора .. и имаме глви да мислиме ! имаме предостатъчно мозък .. за да прецениме дали има бог .. или няма !
какви ми ги говорите че има !!! ... толкова сте заблодени , че не е истина просто .. вярвайте в себе си  .. така както всеки нормален .. какви са тия изгъзици !!!

а ти Асене .. не говори говори така на Богдан .. ..1-во не си прав .. за нищо .. 2-ро нямаш право така да се държиш с него !!!
« Последна редакция: 2005-07-03, 17:57 от helfireup »

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Има Ли Бог
« Отговор #42 -: 2005-07-03, 18:45 »
Цитат
Тази логика ми е позната и аз самият съм я използвал в спорове. Сега ще ти отговоря така.
"Преди да бъде доказано съществуването на натрия, той пак е съществувал като елемент."

Що се отнася до това-сам си противоречиш. Щом имаш доказателства за съществуването на любовта, значи те съветвам да приемеш, че има и доказателства за съществуването на Бог-както си писал, те са строго индивидуални, следователно това, че ти нямаш такива, не значи, че не може друг да има... Май че тук е моментът да напомним ключовата фраза "Бог е любов!" Много правилно си направил връзката  .
Така... няма се оттегляш още от тая тема  Значи не можеш да сравняваш нещо материално с нещо духовно.. разбираш ли разликата!??!?! Елементарно е като логика и доста ефективно!
Относно противореченето- не мисля така  (нормално)
Значи не си прочел едно единствено нещо... намиращо се в посписа ми  Това си е лично мое мнение
Значи аз казвам в какво вярвам аз- в нещо доказано за самия мен! Не казвам, че боговете не може да съществуват за другите.. а че не съществуват за МЕН. Така че не виждам никакво противоречие  Може би неточен изказ, но не и противоречие!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #43 -: 2005-07-03, 19:14 »
Май е малко рано за хората тука за генерални заключения, а??

Значи... вярващите, могат да си вярват колкото си искат, нали? Невярващите някой ден може и да повярват. Има една поговорка.. "Никога не казвай "НИКОГА"". Всички сме на такава възраст, че е рано да заявяваме крайни и окончателни позиции.

Искам да пожелая на всички невярващи успех в търсенето (може и да не е на Бог.. всеки търси нещо). И се надявам някой ден да можем да говорим на един език. Познавам десетки хора, които са повярвали.. а човек който се е отказал от вярата не познавам...

П.С. Разбира се горенаписаното изключва Кати, която има достатъчно мозък, освен това е невероятно умна и сигурна в себе си.. толкова че вярва само в себе си и за нея развитие или промяна не може да има... просто вече няма накъде...

... а ти Асене.. да не съм те чул да говориш повече така.. особено на Боги... за много умен ли се имаш а?? Кво като на 25 години имаш две висши.. аааа...
« Последна редакция: 2005-07-03, 19:15 от MuTaKa »
... и побеждават.

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Има Ли Бог
« Отговор #44 -: 2005-07-03, 19:46 »
Офтопик!:
Викам да сложим точка на сърказма, усещащ се в последните постове
Аз познавам хора, отказали се от Бог, даже съм гледал такова предаване- на едно семейство (много сладки хора) детето им се разболя от левкемия... Почина. Познай! Спряха да вярват в Бог! Оооо всевишни ми справедливи Боже!!!!!!

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #45 -: 2005-07-03, 20:00 »
АААААаааааааааааааа ще се побъркамммммм .... писах около полувин час тука за вас .. и накрая истрих всичко без да искам .. уфффф са няма да се обеснявам само няколко неща ще кажа !!!

1-во .. Бог е измислен за не достатъчното силни хора !!За тези които немогат сами да се справят в живота ... За да мислят че някои ги пази , да си мислят че има кой да има помага в трудните моменти  и всичко останало  !!!
Затова е измислен бога ... не е измислен заради приказките за лека нощ  !!

2-ро  "Познавам десетки хора, които са повярвали.. а човек който се е отказал от вярата не познавам." - колко страннооо при мене е точно обратното .. ! СТРАННО НАЛИ ?? ноо факт ...

3-то Ако наистина имаше БОГ ... нямаше хората да се делят на вярващи и невяеращи .. едни да го усещат а други не !!! къв е тоя сериал ??? нема такъв все още !! АКо има бог .. ще е за всички ! и всички щтяхме да вярваме в него !

а тва за Асен му го казах .. да не се праи на учител на богдан .. че знае .. хуу .. ама са да се надува ... малко дебилно ми излежда .. както и да е !

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #46 -: 2005-07-03, 21:39 »
Виж господинчоо !!! ти никакво право нямаш да ми редактираш поста .. АМа никакво !!!!!!!!! както аз съм си го написала така ще бъдее !!! не ми прави постовете на под точки .. !!!!!!!! ....

Аз няма да расъждавам да безмислени постове в които има само самохвали !!! затова тези глупости които си ми ги издрункал ... влубще няма да им обърна внимание !!! Тука ти си глупака а не аз !!! Ха ха .... дори и не го забелязваш ... говориш за неща които неможеш да ги докажеш !! А аз мога !!! мога да ти дам живи доказателста за това което обсъждаме !! не ми обяснявай кои е по тъпия и кой е по умния !! Тва че ти си слаб !! и неможеш да се справиш .. сам в живота си .. си е твой проблем !!

аре дай ми 10 причини защо вярваш в бог !! и кое те кара да вярваш в него !! или май няма да успееш ???? защото аз мога да ти дам доста причини !! ЗАЩО не вярвам в бог и кое ме кара да не вярвам в него !!!!

Няма какво повече да обяснявамм .. пак ще прочета пост само със самохвали !!! ......неможеш да ми кажеш "копче" на поста ... !!!!

Diva Orxideia

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #47 -: 2005-07-03, 22:31 »
Цитат
лубовта съществува .. и това го знам .. защото съм я чуствала .. и много добре я познавам .. като красивата лубов и като мрачната !

така   хайде сега да ми кажеш като си усещала любовта и вярваш в нея защо я отричаше преди месец и дори от устата ти излизаха доста отрицателни думички /няма да цитирам/ и каза че не обичаш въпросния мъж ...

ммм и още нещо моля те кажи ми какво чустваш усещайки любовта...сама каза че много добре я познаваш защото си я чуствала....

АЗ ВЯРВАМ В БОГ и не са ми нужни доказателства само усещането вътре в мен ...топлината ...любовта ...човечноста ...състраданието ...протегнатата ръка ...милосърдието ...всичко красиво и всичко което е добро всичко което дава любов това е БОГ
« Последна редакция: 2008-08-19, 21:01 от tech_noir »

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Има Ли Бог
« Отговор #48 -: 2005-07-03, 22:40 »
Така! Първо- в случай, че не сте забелязали, Асенчо винаги слага точки  тва си му е стил на писане, така че не го правете на проблем!
По-умен и по-глупав няма! Тука така няма да си говорите! Обиди няма да търпя от никой за никой! УМОЛЯВАМ ВИ ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ да спазвате добрия тон! Това, че мненията ви се различават не означава, че трябва да се нападате, още по-0малко да се обиждате! Държа, а мисля, че с всички тук е така, да се уважаваме!

1. По принцип, на команди от човек, който не е над мен реагирам с "гледай си работата". От уважение към теб ще поостана още малко в темата.
Относно това, мисля, че не трябва да се отделя голямо внимание, но все пак... Господин Г! Казах го в шеговита форма и очаквах да го приемеш така! Благодаря за уважението! Подобно! Именно затова не бих си позволил да те командвам

2.добре-"ид"-ът е съществувал още преди да бъде описан от Фройд...
Добре! Но е доказан и обяснен. Теорията за съществуването на Бог е обяснена (доста феерично, но както и да е!), но така и не е доказана, Нито Лука, нито Матей или който и да е от другите евангелисти не са дали дори едно логично обяснение за това кой е Бог. Трудно бих ги сравнявал с Фройд, затова той е учен, а те- фантасти!

Отноисно сарказма, визирах по-скоро Кати и Митака, благодаря, че се намеси и ти! Толкова е трудно да въдвориш ред с любезност! Влезте в положение, ако обичате!

2. Дали аз, ти, Вуте. Пена, Великият инквизитор и Галилео Глаилей вярваме в Бог или не... от това не се променя нищо от обективната реалност. Променят се само нашите възприятия за света

Тука... си се намесил малко кофти, защото примера ми се отнасяше конкретно за поста на Митака относно това, че не познава хора, отказали се от вярата... Както и да е.. айде с МИР, моля ви!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Има Ли Бог
« Отговор #49 -: 2005-07-03, 22:46 »
Цитат
АЗ ВЯРВАМ В БОГ и не са ми нужни доказателства само усещането вътре в мен ...топлината ...любовта ...човечноста ...състраданието ...протегнатата ръка ...милосърдието ...всичко красиво и всичко което е добро всичко което дава любов това е БОГ
Амм.. значи всичко хубаво е Бог, а всичко лошо сме хората... Интересно :huh: Значиии.. на някой слепец или на пометнала жена, или на гладно сомалийче, или на несправедливо осъден на смърт това много ше им хареса  аааааа колко добър е нашият Бог! Ръси любов и рози навсякъде, птичките пеят, а децата в Африка умират от болести! :ninja: И сигурно болестите и тях ние сме ги създали!? Амм? Или дядо Боже ги е пуснал на земята, за да сее любов със СПИН-а и милосърдие с рака... ОК!

Diva Orxideia

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #50 -: 2005-07-04, 00:21 »
Цитат
Цитат
Амм.. значи всичко хубаво е Бог, а всичко лошо сме хората... Интересно :huh: Значиии.. на някой слепец или на пометнала жена, или на гладно сомалийче, или на несправедливо осъден на смърт това много ше им хареса  аааааа колко добър е нашият Бог! Ръси любов и рози навсякъде, птичките пеят, а децата в Африка умират от болести! :ninja: И сигурно болестите и тях ние сме ги създали!? Амм? Или дядо Боже ги е пуснал на земята, за да сее любов със СПИН-а и милосърдие с рака... ОК!

немога да разбера защо във всичко лошо ГО намесвате че не си е свършил работата според вас?? а вие или хората принципно от които зависи тези деца да не гладуват какво сте направили ? виж вярвайки в БОГА  аз не казвам че разчитам на него да ми оправи живота това е глупаво той ни учи на любов а от всичко добро идва добро ...ако аз събудя детето си с целувка то дали ще ми удари шамар ? НЕ ще се усмихне и деня му ще е по хубав ...защо ли защото той знае че е ОБИЧАН ...това дава сигурност и спокойствие ,увереност ...и дали едно обичано дете е лошо ? не ...

първото си дете го загубих когато бях в 3-тия месец /спонтатен аборт/ и никога не съм винила БОГ за това ...глупаво е ...човек по пътя си минава изпитания и уроци които го правят по силен и го учат на много ...приемам нещата които се случват като препятствия през които трябва да мина за да се науча за да стана по добра за да СЕ НАУЧА ДА РАЗБИРАМ защото лесно е да съдиш но не и да разбереш ...

за рака , СПИН и всички болести и несгоди за какво още искате да обвините НЕГО ? това е лесния начин нали? трябва винаги да има виновен и заравяйки си главата и невиждайки простичките неща и истини това прави ли ни по силни и спокойни като кажеш "вината е негова" ? сигурно и наркотика той го приготвя и ти дава инжекцията нали? незнам защо не искате да РАЗБЕРЕТЕ  че всичко в природата е процес който освен че има развитие то не винаги е за добро но кой всъщност прави прогреса и развитието ...ХОРАТА ми тогава ? БОГ ли измисли компютъра -не ми лекарствата -не ми защо тогава го намесвате във всичко лошо ...а химическите оръжия ...

НЕЩАСТИЯТА ПО СВЕТА СЕ ДЪРЖАТ НА ИКОНОМИЧЕСКИ ИЗГОДИ НА ПОЛИТИКА И НА ИНТЕРЕСИ ...

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Има Ли Бог
« Отговор #51 -: 2005-07-04, 09:26 »
Цитат
немога да разбера защо във всичко лошо ГО намесвате че не си е свършил работата според вас?? а вие или хората принципно от които зависи тези деца да не гладуват какво сте направили ? виж вярвайки в БОГА  аз не казвам че разчитам на него да ми оправи живота това е глупаво той ни учи на любов а от всичко добро идва добро ...ако аз събудя детето си с целувка то дали ще ми удари шамар ? НЕ ще се усмихне и деня му ще е по хубав ...защо ли защото той знае че е ОБИЧАН ...това дава сигурност и спокойствие ,увереност ...и дали едно обичано дете е лошо ? не ...

първото си дете го загубих когато бях в 3-тия месец /спонтатен аборт/ и никога не съм винила БОГ за това ...глупаво е ...човек по пътя си минава изпитания и уроци които го правят по силен и го учат на много ...приемам нещата които се случват като препятствия през които трябва да мина за да се науча за
 да стана по добра за да СЕ НАУЧА ДА РАЗБИРАМ защото лесно е да съдиш но не и да разбереш ...

за рака , СПИН и всички болести и несгоди за какво още искате да обвините НЕГО ? това е лесния начин нали? трябва винаги да има виновен и заравяйки си главата и невиждайки простичките неща и истини това прави ли ни по силни и спокойни като кажеш "вината е негова" ? сигурно и наркотика той го приготвя и ти дава инжекцията нали? незнам защо не искате да РАЗБЕРЕТЕ  че всичко в природата е процес който освен че има развитие то не винаги е за добро но кой всъщност прави прогреса и развитието ...ХОРАТА ми тогава ? БОГ ли измисли компютъра -не ми лекарствата -не ми защо тогава го намесвате във всичко лошо ...а химическите оръжия ...

НЕЩАСТИЯТА ПО СВЕТА СЕ ДЪРЖАТ НА ИКОНОМИЧЕСКИ ИЗГОДИ НА ПОЛИТИКА И НА ИНТЕРЕСИ ...
Аз не го намесвам от моя глдна точка, а от гледна точка на вярващите, защото ако става дума за мен, аз изобщо не вярвам в него- за мен всичко е ЧОВЕКЪТ. Тая моя гледна точка не мога да обясня явно вече толкова време, и аз съм си виновен, щото се се поставям в ролята на вярващ, за да ви обясня, обаче явно няма да се получи! Любов = химия, приятелство = интереси. Химия, Химия, физика! Всичко се гради на тая основа! На любов те учат хормоните ти, ако искаш- Бог им викай, все тая!

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #52 -: 2005-07-04, 10:39 »
Цитат
Цитат
лубовта съществува .. и това го знам .. защото съм я чуствала .. и много добре я познавам .. като красивата лубов и като мрачната !

така   хайде сега да ми кажеш като си усещала любовта и вярваш в нея защо я отричаше преди месец и дори от устата ти излизаха доста отрицателни думички /няма да цитирам/ и каза че не обичаш въпросния мъж ...

ммм и още нещо моля те кажи ми какво чустваш усещайки любовта...сама каза че много добре я познаваш защото си я чуствала....

Ами то е близко до акълааа ... ама как да е, ще ти го обясна ...
в точно това изречение дето съм казала по горе казвам .. я познавам любовта по 2 начина !! Когато съм я отричала любовта .. това беше .. защото аз бях разбира от любовта .. незнаех какво просто да правя ... бях погълнала самотата ... и така седмици наред ! мразих любовта ... мразих това чуство .. съжалявах че се влюбих !! Нооооо накрая като ми отмина малко и есичко се оправи .. разбрах че любовта не е красивото описание само ! че има и отрицарелнта стана ... затова казвам че съм изживяла любовта .. и по двата начина .. и затова вярвам в нея ... всяко нещо си има добра и лоша страна !! В ЛЮБОВТА Е ТАКА .. ... и е учевиднооо да вярвам !

ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХ
ОрХидееееййкеееее .... тоя въпрос който и да ми го зададе ... винаги ми става смешноо ... ХАХАХАХАХАХАХАХаааа
да опиша любовта      ми милааа ,това е чуство ! То неможе да се опише .. все едно да ми опишеш какво огразъм !!! Неможеш просто ..  !!!
Ами ДА ! аз познавам любовта .. знам как да действам .. знам какви са мъжете .. и всичко което съм испитала до сега  ! Такаче успокойте малко топката ...

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Има Ли Бог
« Отговор #53 -: 2005-07-04, 10:40 »
offtopic:

Кати, няколко пъти споменаваш как ти си един от реалистите, които са достатъчно силни, за разлика от заблудените вярващи, за да се справят сами с живота и разчитайки на себе си да бъдат велики и на върха.

Я кажи, моля те, ти как живееш.. щом разчиташ само на себе си, значи примерно имаш собствено жилище, изкарваш добри пари, за да живееш... чувстваш се реализирана.. разкажи малко за теб - един реалист който се справя сам с живота...
... и побеждават.

?????

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #54 -: 2005-07-04, 10:55 »
Амииии за разлика от другите .. аз не съм се хванала за ръчичката на БОГ .. и той да ме води и да ме учи как да жиевея .. как да мисля .. и как да си искарам хляба !

да ти обяснявам как живея ли ???  

1) гледайки реално на живота - Аз съм РЕАЛИСТ!!!!!!!!!!!!!!
2)Не вярвам в БОГ  ... (вярвам в много малко неща ! ) мисля че са само 2 ... ако държите да ви ги кажа ... Нп ...
3)Живея така както аз си измисля да ми е деня !

хммм...незнам дали такова трябваше да е описанието .. обаче няма да тругна да ти обяснявам .. какво правя като излизам .. какво правя като съм в нас ... какво правя като съм в банята .. и така нататака ...

п.п данооо да съм задоволителна с поста си  

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #55 -: 2005-07-14, 01:48 »
Ами право Боги човек промени името на тази тема на ...Как да се скараме... Как да се заядем с другарчето...как да се дарпаме за глупости или нещо такова....Защо тряаа да обращате темата на бардак при положение че тя е ясна....неуспях да прочета цялата тема защото се начетох на глупавите скандалчета и ми писна....:

Лично мое мнение плс ако не се сагласявате с него поне не пишете глупости ами обяснете чисто и просто защо несте сагласни...

Така да започнем темата за господ много преди да се появи христянството и покрастването... Всички народи са вярвали в дадените си богове.... Египтяните в Анубис, Сет, Тот, Ра, Озирис...Българите в Тангра, ИУИ...също така нашите прадеди са почитали и петте планети – Меркурий, Венера, Марс, Юпитер и Сатурн, които заедно с тях съставляват Седемте небесни светила. “Подвижните светила са седем. Господар им е Юпитер (Йо). Той направлява времето.”, Скандинавците са вярвали в Тор, Один, Локи. Ацтеките в .......аве в пернатата змия...немога да го напиша правилно и затова го пиша така и тн. Общо взето обаче всичките богове представляват част
 от ежедневието или заобикалящата природа... Тангра е грамотевицата, ИУИ сланцето ...както при скандинавците гръмотевицата е Тор и при египтяните сланцето е Атен(бог на сланчевият диск).... В общи линии боговете са били земните стихии.... Живота си е протичал ендакво добре както за нас така и за ацтеките така и за Египтяните....в поселдствие се появява Христянството което обединява всичките богове в един които прави сам всичко...т.е. всичките богове стават едно...Но нещата променят ли се??? Хората се страхуват и вярват в един вместо на 10 или 20 бога иначе всичко е сщото!!! ...
Както ние мислим че Господ е нашият бог така Миусулманите казват... Един е Алах и мухамед е неговият пророк.... маи така беше.... Идеята на тази наи-млада религия..."ТУК ДОН ДАДА може да ме поправи ако греша щото разбирам че се интересува от история" тааа тази религия служи за обединение на племената... Исляма казва...граби всичко завоювано, убиваи, а ако умреш в битка алах ще вземе душата ти и ще я отведе при безмерното богатство... племената получават обещание на което немогат да откажат...много са, силни са и имат задгробна защита от АЛАХ.... сабира се голяата проклета паплач която е напълно безстрашна защото каквото и да стане и да спечеля и да загубят те ще останат ще бъдат възнаградени. И-и-и-и....какво да ви кажа 500 години турско робство и превземането на огромни по мащаб пространства мисля че говорят сами по себе си докаде води вярата..... Каква щеше да е разликата ако вместо миусулманите кръстоносците се бяха обединили с цел унищожаване на всичко живо....ами общо взето никаква... Истината е че бог не е нещо което има или няма....ние невярваме в него а се страхуваме от  неизвестното... изпълняваме някакви заповеди написани от кои знае кого просто от страх че може да го има... Господ е манипулация необходима на човека за да съществува.... Представете си да нямашер задръжки и страх към това какво ще ни споходи след смърта ни.... ами тогава щеше да цари смърт и разрушение на земята. Има или не бог не е важно, кои е тои също просто раберете че тои е като вграен в нас страх които ни кара да се сдържаме в някакъв критерии, но от друга стран молитвите ни към нещо било то господ алах или които и да е ни правят по силни и мисълта че бог(в случая или оито и да е всъщност) ни дава много голяма душевна сила.......!

Като заклиучение БОГ НЯМА,а просто човек има нужда да вярва в нещо...!
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Diva Orxideia

• Гост
Има Ли Бог
« Отговор #56 -: 2005-07-14, 02:53 »
Цитат
Ами то е близко до акълааа ... ама как да е, ще ти го обясна ...
в точно това изречение дето съм казала по горе казвам .. я познавам любовта по 2 начина !! Когато съм я отричала любовта .. това беше .. защото аз бях разбира от любовта .. незнаех какво просто да правя ... бях погълнала самотата ... и така
 седмици наред ! мразих любовта ... мразих това чуство .. съжалявах че се влюбих !! Нооооо накрая като ми отмина малко и есичко се оправи .. разбрах че любовта не е красивото описание само ! че има и отрицарелнта стана ... затова казвам че съм изживяла любовта .. и по двата начина .. и затова вярвам в нея ... всяко нещо си има добра и лоша страна !! В ЛЮБОВТА Е ТАКА .. ... и е учевиднооо да вярвам !

ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХ
ОрХидееееййкеееее .... тоя въпрос който и да ми го зададе ... винаги ми става смешноо ... ХАХАХАХАХАХАХАХаааа
да опиша любовта      ми милааа ,това е чуство ! То неможе да се опише .. все едно да ми опишеш какво огразъм !!! Неможеш просто ..  !!!
Ами ДА ! аз познавам любовта .. знам как да действам .. знам какви са мъжете .. и всичко което съм испитала до сега  ! Такаче успокойте малко топката ...

ми какво да ти кажа аз акъл нямам затова имам нужда от обяснения   за което благодаря много си мила   и извода които си правя ...със скромния си потенциал за което моля да ме извиниш но незнам дали бих могла да те разбера понеже и това не е близо до акъла ми /ако го имам/...та извода ми е че ви вярваш само когато ти отърва т.е. има любов , усещаш я и вярваш или има любов не я усещаш и не вярваш   е ...тогава ти не си реалистка а ограничена материалистка   която има нужда да пипне , да види, да чуе за да повярва   

Кати аз съм спокойна /топки нямам  / и тук само си говорим ...обсъждаме   не се сърди и не се впрягай ...аз лошо не ти мисля нито се заяждам 

Неактивен [BM]Neophyte

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 175
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #57 -: 2005-07-14, 15:19 »
Ебати лудницата! няква лудата зарибявка! хора които уважавам заради добри мнения се здурпаха по ебати грозня начин! само Перк0 ли успя да напише нещо по темата!?
а и боги тои от дуж на вятар!  :лол:

ами за муслиманите не е казано убиваи кради и тн! истината е че самите муслимани са били жестоко тормозени и ако се поровите вув курана ще прочетете за всичките битки на Хамза (пустиният лъв) наи добря приятел на мухамед! след дълуг тормоз муслиманите
 се допитват до мухамед кво да правят! при което тои им казал че единствено и само ако вув родните им места не им е позволено да си практикуват и вярват вув религията им е позволено да поведат джихат! след което хамза повежда малка група муслимани които утиват да живея вув едно село... но не след много време пристигат вониците на някво царство и ги нападат! хамза умира от стрела на един наемен убиец! такам стига сус исторята... идеята ми е муслиманизма е бил изпочаван милиони пути! (което адски ме дразни!) и това че им е обещавано безразмерно богатсво също е било изопачено от някои владетел...

сега и по темата... аз ще започна казваики че бях вярваш! и то много вярващ! но във един момент ми се случиха много работи които един вид ме абстрахираха! според мен не е важно дали аз вярвам или не! важно е дали тази кауза или не ме прави един по добур човек! и според мен няма лошо да се вярва... аз просто мисля че съм добър не само като гристянин но и като човек... просто не се съгласиавам със някои неща от вярата! като за начало че тя често служи за повеждане на разпри и проливането на кръв! такаче от циалта ви филосфия която изчетох стигнах пак до този извод!

ако вярата ви прави едни по добри хора! помага ви да живеете по добре! то няма лошо! надявам се да ме разберете кво искам да ви кажа защото мисулта ми често скача....
«--==::@Аз нямам мечти! Аз имам цели@::==--»[/color]

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #58 -: 2005-07-14, 15:29 »
Толкова много съм писал в теми по въпроса за бог, че просто вече не ми се пише!  
Но ми се иска да каже само едно нещичко на господата които изповядат някаква религия - ДОРИ И ДА ИМА БОГ - ТОЙ НЕ ПОДОЗИРА ЗА ВАШЕТО СЪЩЕСТВУВАНЕ!!!!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Има Ли Бог
« Отговор #59 -: 2005-07-14, 17:01 »
Хъм, не е нужно човек да изнася лекции по физика или химия - за да бъде запознат с тези материи! Действително, не съм университетски преподавател, но все пак съм чел малко физика в университета, а и съм държал няколко испита по същия предмент, също така и с химията - виж с биологията съм запознат само в най-общи черти.

Но, да неби да предполагаме че господата които защитават религията (която, както ни е известно - е опиум за народа) да четат литургии в някоя църква?

Не съм 100% уверен че Албърт Айнщайн и Нилс Бор са били вярващи, нито мога да знам каква религия са изповядали. Предполагам че може и да са се ПРАВИЛИ на вярващи - все пак да не забравяме че по времето когато са живяли е било едва ли не неприлично да не бъдеш вярващ - на Запад. То до ден днешен - е горе долу така, особенно за известните личности, но това е друга тема и друг въпрос.

Моментално признавам че има бог - щом някои от опонетите ми покаже някаде във формулите на Айнщайн - доказателство че съществува бог!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)