Автор Тема: Има Ли Бог  (Прочетена 51002 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.    

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Отговор на: Има Ли Бог
« Отговор #210 -: 2008-08-26, 09:56 »
Много хубаво изказване!  :) Много добра аргументация...  :) Абе, почти ме убеди да ида на черква в неделя... почти ::)

Неактивен Make*Me*Mad

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
« Отговор #211 -: 2008-08-26, 10:54 »
Не съм споменала нито църкви,нито синагоги,нито джамии.... :)
Аз съм християнка,но ...как да кажа...никога не съм вярвала на църквата акто институция....Абе,дълга история....

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #212 -: 2008-08-26, 11:49 »
Не съм споменала нито църкви,нито синагоги,нито джамии.... :)
Аз съм християнка,но ...как да кажа...никога не съм вярвала на църквата акто институция....Абе,дълга история....

Което ми напомня, че преди доста време беше последният опит на майка ми да ме вкара в църква с нея... Провокирах го сама с необмисленото изказване, че "църквата е създадена от властта, за да контролира по-лесно народа". С това прелях чашата на нейното търпение, която преди това бях напълнила с една постъпка, която не мога да разкажа  точно в темата за Бога.
 С висшата цел да спаси душата на заблудената си дъщеря, майка ми ме изнуди да отида с нея на черква - беше някъде по тва време - или петнайсти август, или осми септември. Аз, петнайсетгодишна пикла, облечена по възможно най-неподходящия начин, гримирана възможно най-вулгарно, с телефон, звънящ през 5 минути, исках да докажа нещо... вече и аз не знам какво...  На всичкото отгоре ние с Детето, което също беше заставено да дойде с нас, естествено по моя вина, се разпиляхме да се смеем...високо... Всички в църквата гледаха нас, което  ни надъха още повече и продължавахме. Майка ми потъна в земята от срам и заяви, че повече никога няма да се излага с нас.
В началото си мислеше, че е победителка, като постигне своето да ме вкара в храма, но после просто съжали, за опита си.
Само да вметна, че сега се обвинявам, че съм се държала толкова глупаво и незряло.  Обидих и разочаровах не само майка си, но го осъзнах прекалено късно...

и в неделя съм на църква... Ако не тая, то другата... или на осми ;)

Неактивен Invisible

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
« Отговор #213 -: 2008-10-12, 10:11 »
Науката отрича напълно съществуването на Бог,но науката не може да обясни редица неща ,които се случват с човека и природата около него.Как тогава можеш да се довериш на нещо ,което е изградено от човешки разум и което не може да обхване и обясни , абсолютно всичко!Има доста животински видове ,които човечеството открива тепърва.Има доста планети и галактики  ,които човек ,най-вероятно, дори не може да си представи.
Учените могат да обяснят защо примерно човек се развива до една определена възраст,но не може да обясни,защо и кое кара мъжкото и женското тяло да се развива по различен начин.Не могат и да дадат конкретен отговор ,защо човек старее и умира, при положение ,че клетките на тялото и органите ни се подновяват непрестанно . Не могат да обяснят също ,кое кара ембриона в корема на майката да расте и кое определя пола му.Бременността е една от големите мистерии в науката.
Никой не може да ме обеди , че Бог не съществува.Ние хората , пък и целия всемир , не може да се  е появил просто така от -бум и хайде има свят!
В Библията пише , че Бог е създал човека на 7 ден.А кой може да каже , тогава колко време е траел един ден или една нощ?-Никой!А замисляли ли сте се , че човека може да е претърпял някаква еволюция?!Който е чел библията ще се сети , че Бог е създал Адам и Ева безсмъртни.Но лед греха им отнема тази"привилегия".Там е споменато също така , че хората са живеели по 700-800 години някъде.Но  с течение на вековете продължителността на човешкият живот намалява.
Всичко според мен в този свят е направено от висш разум.

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #214 -: 2008-10-12, 14:42 »
За всичките ти въпроси има отговор.

Неактивен PasSioN

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
« Отговор #215 -: 2008-11-10, 21:01 »
За всичките ти въпроси има отговор.
Еми някой ден може и да има...
В Библията не са описани подробно процесите как е създадено всичко, защото това не е от съществена важност. Хората отдават прекалено много внимание и време на незначителни неща и търсят отговори на въпроси, които нашият мозък не може да разбере.
Според мен в човека е закодирано да вярва в нещо (Бог). И ако това не е Бог, той ще си намери нещо друго, в което да вярва - в суеверия, в науката, само в себе си и т.н.
А и не мисля, че науката (откриване на на информации за природата и тяхното интерпретиране) отрича съществуването на Бог, колокото повече се задълбочаваш в химията, биологията... толкова повче осъзнаваш, че всичко това не може да възникне просто така. Науката е самостоятелна област и общо схаващане е, че не се обвързва с вярата.
Have fun, my friend!

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #216 -: 2008-11-11, 15:18 »
Вероизповеданията според мене принадлежат на одавна приключила епоха в човешката цивилизация. Но вероизповеданията съдържат много мъдрост, а от научна гледна точка са приказни разкази описват много исторически събития както и много въображаеми такива. Въпреки това не може да се отрече, че днешният световен ред е взаимстван именно от мудростта на тези религии.

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #217 -: 2008-11-12, 22:30 »
Въпреки това не може да се отрече, че днешният световен ред е взаимстван именно от мудростта на тези религии.
Честно казано ми се струва, че тази мъдрост не е особено голяма. Или създателите на въпросния "световен ред" просто не са подбрали точната религия, за да черпят мъдрост от нея за благото на народите. Или пък всъщност не е за общото, а за собствено благо. Яко манипулция. Винаги я асоциирам с "Църквата"
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

egoist

• Гост
« Отговор #218 -: 2008-11-23, 11:54 »
Абе Исус Христос е изгонил (или поне така се твърди ;) ) търговците от храма, а те пак там са се навряли!
- Няма да си купувате свещички от другаде, а само от нашия храм. (да се чете - със закуски от вън в нашето заведение - не!)
- Ако искаш да ти пея на гроб, моб и тем подобни минимум 15 кинта!
- Ааааа, аз само иднъ (хлъц) чаша винце (хлъц) съм си пийнал ...
- Прелюбодействам? Та аз съм свети човек! Тя жената искаше само да и помогна (абе мъжа и не я треска редовно, та да съм и в помощ)
- И прочее...
В днешно време да си поп си е мнооооооого доходна професия. Пък и контролираш масите. Що не се омъжих за поп да го ева??!?!?!

Неактивен TiestoFan

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
  • Can You Feel The Magic?
    • Профил
« Отговор #219 -: 2008-12-26, 18:48 »
Според мен няма такова нещо "Бог"!!! Поне не този от Библията или от която и да е подобна книга или религия на света...Християнството се крепи на тази книга "Библията",а както предполагам повечето от вас са я чели и с простички въпроси стигаме до извода че е абсолютна измислица...Има толкова несъотведстия и неизвестни...Някои ако не знае Библията е писана 200 години след като е умряла тази личност "Исус Христос"... до колко може да й се вярва вие преценете!! Това е само един от многото примери за съмнения отностно тази книга и написаното в нея...Според мен БОГ Е ОПИТ НА ЧОВЕКА ДА СИ ОБЯСНИ НЕИЗВЕСТНОТО,ЗАЩОТО НЕИЗВЕСТНОТО ГО ПЛАШИ!!!!И преди стотици години хората не са знаели от къде и какво са гръмотевиците! Но те са вярвали,че техния Бог карал колесницата си по небето(А сега кой вярва в това ?  ??? )!!!Човешките възможности са неограничени от към развитие и изследване на заобикалящи ги свят,тъй че вярвам че все някога ще се обясни произхода на всичко и то с доказателства!Знам,че колкото и да се пише по тая тема тези които вярват няма да си променят мнението(не ми е и това целта,просто изказвам мнение).От личен опит знам че вярващите хора са си вярващи и нищо не може да ги убеди в обратното и са слепи за фактите!И тези глупости които слушаме как "Господ" спасил като по чудо неизлечима болест на някой си..Той е  СПАСИТЕЛ!!!А те не се замислят,че уж като Бог определял съдбата ни значи той е поставил човека в това състояние,обаче всеки казва че е спасител...Ами представете си да речем хващам един човек,връзвам му един камък за врата и го мятам в реката...и ткато почне да се дави аз отивам и го спасявам   :o Вие как ще гледате на мен ...като на спасител или....?Предполагам не,но Бог е спасител :D  Няма такова нещо "Бог"...Всеки човек определя сам съдбата си и има право на избор!!!!!!!Можем да наречем лекарите спасители...Всяко добро и всяко зло се прави от човек на човек...а не доброто от Господа обаааааааааааааааачееее като стане нещо лошо идва ролята на Дявола :D Да не говорим колко много мъка и несправедливост има на света(вие можете ли да кажете че има някой горе който ни закриля и обича???) Някой ако незнае също Бог обича много децата ама многоооооооооооо...обаче нещо се покри... дискотека "Индиго" ...Река Лим....и мн мн мн други случаи...явно е бил много зает че оставил любимите му деца да загинат по такъв нелеп начин....Може много да се говори по тази темааа,но смятам да спра засега!

П.С Това е лично мое мнение и не искам да засегна никой вярващ
If You're searching for truth,You must look in the mirror and make sense of what you can see...Just be...

Неактивен TiestoFan

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
  • Can You Feel The Magic?
    • Профил
« Отговор #220 -: 2008-12-26, 18:54 »
Ще препоръчам един филм за всички вас които се интересуват!Филма се казва Zeitgeits !! Няма да съжалявате,че сте го гледали! Може някой от предните отговори да го е споменал този филм,но отговорите са прекалено много и не съм ги чел всички ,направо минах към моето мнение :) Гледайте филма ще обърне доста от представите ви за заобиколния свят и то подкрепени с ФАКТИ!!
If You're searching for truth,You must look in the mirror and make sense of what you can see...Just be...

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #221 -: 2008-12-30, 20:02 »
Zaitgeist - готино филмче, хареса ми. Естествено тези факти са всеизвестни на хората, хората разделящи наука от бестселър или от легенда. Това за религийте не го знаех в такива подробности яко е....
...реално какви са въпросите, които днешната наука може да обясни с бог. Те са два - Еволюцията и Големият взрив.
Проблема с еволюцията е, че просто не се получава чрез предполагаемите генетични мутации, който би трябвало да са еволюционни промени. Проблема е, че еволюцията не е последователна (въпреки, че изглежда такава) и науката започва да доказва, че не е еднопосочен и безвъзвратен процес, който е започнал в даден момент и продължава сега, а се случва постоянно и в известна зависимост с условията за живот за дадения организъм. Едмите подкрепят единият вариант (последователния) останалите другият (хаотичния).
Големият взрив би трябвало да е създал вселената в един даден момент и се предполага, че вселената ще свърши в друг даден момент или вселената е просто вечна и процесите в нея са обратими и се случват постоянно. Пак същия въпрос безкраен хаос или строга последователност.
Отговора е, че за строгата последователност трябва да има нещо което да я е планирало и да подтиква осъществяването й. Процесите в другия вариант хаоса са необясними и има все още нещо което ни е неизвестно за тях.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #223 -: 2008-12-30, 21:57 »
Цитат на: MuTaKa
... Ии.. аре спрете вече да асоцирате Бог с разни религии...

Няма  друг начин Бог да достигне до масите...

"Всеки човек трябва да вярва в нещо(аз вярвам в следващата водка)"
Просто имаме нуждата да се молим на някого(или нещо), да благодарим, да искаме, да обвиняваме... Имаме нужда да преписваме неуспехите и бедите на висша сила, срещу  чиято  воля сме безсилни да се борим. Имаме нужда да вярваме, че някой ще ни подаде ръка, въпреки, че не го заслужаваме...Имаме нужда от висше опрощение на греховете, които сами не можем да си простим...

И понеже изпитваме нужда, Ние търсим път, чрез който да се свържем с Бога ... И религията е тоя път. Щото нещата са ясни : Има си начини и за почитане, и за търсене на прошка... Всичко вече е измислено от някой друг, а ние просто си следваме пътя на вярата, който е отъпкан и изпробван(следователно сигурен). На кой му се рискува собствения живот? Кой би си играл със Създателя, импровизирайки при общуването с него.

Съществува като фактор и традицията! мене  като са ми показали точно тоя начин за връзка с Бога, нямала съм досег с нещо по-различно и съответно нямам никакъв избор, а и всички около мене правят така - т.е. това се счита за правилно, естествено е че и аз ше се  водя по другите... макар и да не разбирам точно  смисъла.

Аз не виждам кво точно имаш против религията, при положение, че наш'та(източното православие) си е много либерална... Тука поповете ги тачат само по Великден. Нямат никаква власт над политиката и  не представляват значим фактор въобще.
Католицизма по-ме плаши, щото има хиляди фанатизирани глупаци по Латинска Америка, дето имат снимка на папата в къщите си...
За Исляма нема кво  да говорим - там всички са болни...

А... другите религии... някак си не очаквам неква зла постъпка от будист!  При  тях май по играе национализма като фактор...

Post Scriptum: Цитатът горе го имам, щото получавам всички нови мнения на мейла :)
« Последна редакция: 2008-12-30, 22:22 от Scarlet Fever »

Неактивен addicted2

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #224 -: 2009-08-09, 22:20 »
leleee zemete malko pro4etete i togava izpolzvaite dumi4ki koito ne sa vi qsni.mojete li da mi dadete definiciq na dumata sekta...to e sme6no ve4e za taq tema nqma kakvo da se spori vseki vqrva v kakvoto si iska i na nikoi ne e navredila vqrata.i ima xilqdi dokazatelstva 4e BOG su6testvuva pro4etete malko i se informiraite predi da pi6ete takiva gluposti!vseki sam re6ava dali 6te vqrva ili ne no pone moje da po4etete malko!

Като сте чели толкова много, поне да се бяхте научили да пишете на български!
« Последна редакция: 2009-08-10, 01:24 от ZAZO »

Неактивен waliishusha

• waLiishusha .. sun]]*
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 13
  • За всеки хитър задник има по една хитра клизма !
    • Профил
Re:Има Ли Бог
« Отговор #225 -: 2009-09-25, 23:44 »
Бог не е нищо повече от главно средство за въвеждане на ред в 
мнозинство (или малцинство ..., зависи от мястото) и за осъществяване на целта на религията ...

Ето сега вярата в Бог опира до религията. А религията е била създадена с цел да въведе ред в тоя свят. Как, например, можеш да обясниш на един глупак, че е лошо да се краде и да се убива, след като той няма да те разбере ?... И затова бил измислен Бог - за да може мнозинството да изпитва страхопочитание и да си рече "Аз сега ако извърша нещо лошо, Бог ще ме види от небето и ще ме накаже." Свещениците поучавали мнозинството, че Бог е навсякъде, вижда всичко и наказва този, който е извършил грях; Че не земята се върти около слънцето, а обратното (Затова хората, които казвали истината - че центърът на Вселената не е Земята и човекът не бил създаден от кал - бивали изгаряни. Защото твърдейки това, те нарушавали реда и спокойствието на дадено място и Светата Инквизиция ги изгаряли на клади, показвайки на народа какво ще се случи със всеки един от него, ако застане на страната на еретиците).

А колкото до моето лично мнение ... Според мен няма Бог, но има някаква Сила, която ние наричаме Бог. Не ми се гадае каква е тази Сила - благодарна съм, че я има. И това го заключих от личен и житейски опит, който е повече от доказателство.
« Последна редакция: 2009-09-25, 23:46 от waliishusha »
ТаЗи ВеЧеР ПаК Си АдСкИ СеКсИ, ПаК ОбЪрКа МоИтЕ РеФлЕкСи, СтИгАм ТоЧкА На КиПеНе, СтРаШнО ПаРяТ ДрЕхИтЕ По МеНе, АкО ТоВа СъС ПоГлЕд Го ПоСтИгАш, По - НаТаТъК До КъДе Ли СтИгАш .. ?

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #226 -: 2009-10-10, 16:56 »
 малцинства, мнозинства, Светая инквизиция, клади и Висши сили?!  :o ::)
за комунизма само нищо не прочетох   :P

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #227 -: 2009-10-13, 14:12 »
Хаха комунизмът е измислен от еретиците, за да могат тайно да се кланят там на техния си "черен призрак"
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен vesboy45

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #228 -: 2010-07-06, 02:07 »
Поживем - увидим, ще умрем - ще разберем...

Неактивен OpitahaDaSkriat

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Има Ли Бог
« Отговор #229 -: 2011-04-17, 14:12 »
По моя информация бог въобще не съществува, защото се е самоубил от срам при вида на произведението си и сега трябва да се оправяме сами. Това ще трае докато не станем толкова велики за Вселената, че се превърнем в едно божество. Когато обаче се осъзнаем на по-дълбоко ниво ще можем да се огледаме и да зърнем своето произведение. Тогава, разбира се, ще се самоубием и ще оставим произведението ни да се оправя само... :)

Неактивен Snuffy

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 34
    • Профил
Re: Има Ли Бог
« Отговор #230 -: 2011-04-26, 20:57 »
Грешно разсъждавате.
Нека да видим определението за Бог, което да съвпада с определението на всички религии:
Нематериална творителна сила, която ни дава СЪЗНАНИЕТО и свободната воля (душата), като божествена частица в самите нас.
За мен такава сила съществува, но дали ще я наречеш природа, абсолют, хаос и т.н. или Бог - за по-общо е все тая. Пантеизмът отхвърля всякаква възможност за несъществуването на Бог. Всеки вярва в Бог, просто го наричат по различни начини.
А религиите за мен са глупост - може да ги разглеждаш в двата аспекта - теоретичен и практичен, за да търсиш истината, но истината се търси критично. Ако на някой да е привърженик на определена религия носи душевен мир и хармония, на мен догматизма ми носи само дискомфорт. Всеки си има индивидуален път.
А свещените книги могат да се разглеждат като исторически, законодателни, морални, философски и художествени книги (те са всичко наведнъж) но не и като единствена и неповторима истина. Защото са писани от хора.

И за да докажа съществуването на Бог ще ви го изобразя:

.

Това е бог в нулево измерение.