Автор Тема: Скапват ли алкохолът и пушенето имунната система?  (Прочетена 8766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Нали има доста енциклопедисти във форума, та се чудех скапват ли пиенето и пушенето имунната система?
Signature.

Неактивен tiger_girl

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
    • http://www.flirt4e.com/picgallery.php?u=96496
не естествено!!!пия  вече 3 години.пуша от 2 години и половина.Не чувствам никва разлика.Мнооо си ми е добре.Евала на всички които пушат  
СилНо ОбИчaМ,TруДнО ПроЩaВaM,ЖeCToKo OТМъЩаВаМ--->и За НиЩо Не СъЖеЛяВаМ....
 $..{BiTcH_MaFiA}..$

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Цитат на: NoFeaRInc
Нали има доста енциклопедисти във форума, та се чудех скапват ли пиенето и пушенето имунната система?

А ти как мислиш?
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
Цитат на: tiger_girl
не естествено!!!пия  вече 3 години.пуша от 2 години и половина.Не чувствам никва разлика.
Малък ти е "стажа"  ще видиш след някоя и друга годинка ще усетиш разликите. Пиенето донякъде е и полезно, но в много малки количества, иначе когато се прекалява с него- вреди  Но все пак живота не е кой знае колко дълъг, защо да не си угаждаме, пък и нали все от нещо трябва да се умре  
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Скапват ама аз без тях не мога    

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Мисля, че не си зададох въпроса коректно  Ясно е, че прекаляването с алкохола е вредно в дългосрочен план, просто напоследък няколко пъти ми се случва да се отпусна и на сутринта съм или с грип, или с херпес, ечемик или нещо такова. По- скоро се чудех има ли нещо като внезапно спадане на имунната защита в такива моменти?
Signature.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил

Неактивен Bobby

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
А к`ви са тия глупости! :blah: Напротив подобряват я!Помагат за растежа и кръвообращението!Така съм чула.    
Tiesto is just the best DJ in the all F**king world!!!=)[/color]

egoist

• Гост
Цитат на: Bobby
А к`ви са тия глупости! :blah: Напротив подобряват я!Помагат за растежа и кръвообращението!Така съм чула.    
Малиййй!Не го казвай на никого, че ще ти се смеят!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Цитат на: NoFeaRInc
Мисля, че не си зададох въпроса коректно  Ясно е, че прекаляването с алкохола е вредно в дългосрочен план, просто напоследък няколко пъти ми се случва да се отпусна и на сутринта съм или с грип, или с херпес, ечемик или нещо такова. По- скоро се чудех има ли нещо като внезапно спадане на имунната защита в такива моменти?
Има! Те наш'те нали са лекари, та са ме светнали на туй-онуй   . Цигарите, алкохола свалят имунната система и в комбинация с наличие на вирус може да ти направят кофти демидж.
« Последна редакция: 2007-04-05, 17:26 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Скапват  преди време майка ми влезе в болница то4но заради цигарите и стоя бая време там като излизе уж си обеща 4е няма да пуши пове4е,но тва до 2 години после пак по4на като кумин и пак всяка сутрин си садира дробовете от кашляне,а алкохола там е по относително ако прекаляваш естествено 4е се габарка с тялото ти
аз ли4но не пуша и пия що годе в норми
а най много ме дразни следната реплика "цигарите ме успокояват" my ass просто слаба психика или поредното оправдание
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Цитат на: egoist
Не е нужно да си пушач, за да умреш от рак на белият дроб.
Не е нужно и да си наркодилър, за да ти пръснат главата на улицата, но процентната вероятност е драстично различна
Signature.

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Скапват я, да. Ама то всъщност какво ли не ни скапва било до имунна система или нещо друго. Всичко в по-големи количества е вредно, ама кво?
Веднъж се живее, поне да направим живота си по-приятен.. а как , всеки си има начини.
Пия... замислям се, че не е много гот и гледам да си слагам некви ограничители..
А за пушенето - твърдо против съм.. Но щом някой го кефи, не мисля , че има някво чак такова значение дали му скапва имунната система. Кат му е гот, да му е гот  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
Че са вредни,вредни са и то доста!Но може просто иммунната ти система да е скапана!Аз съм пушила не повече от един месец,и то преди годинки-двен май,а за алкохол пиивам си умерено,никога не съм препивала.НО въпреки това пак съм супер эле щом става дума за имунитед и съм болна перманентно!:sorry:
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен revoliution

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
    • http://www.last.fm/user/revoliution
Скапват , а това колко ще жиееш не го определя алкохола или цигарите !!!!! А СТРЕСЪТ това е главния виновник !

иначе и аз пуша и пия !!!
« Последна редакция: 2007-03-25, 14:06 от Worthless »
f.cked up press
And f.cked up lies
While Lethal's in the back
With f.cked up eyes

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Всичко, но с мярка!! Ако някой харесва алкохола, трябва малко от малко да се замисля, преди да пие. Ако се напива всяка вечер, пуши по сто кутии цигари на ден, няма как да иска да е в цветущо здраве! В МАЛКИ количества алкохолът е полезен.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен VampireAngel

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Еми според мен да  

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Доста осезаемо го усетих наскоро покрай малко любителско спортуване. След 2-3 месеца почивка от алкохол и всякакъв вид пушене ходех от време на време в ТУ на плуване, сега ходя всеки четвъртък... И един четвъртък отивам, плувам час и нещо и всичко е окей, идните няколко дни обаче имаше 2 купона + 2 допълнителни събирания за по няколко наргилета и пиене. Следващия четвъртък почти не можех да дишам и едвам се плъзгах по водата, просто белите ми дробове бяха сдали багажа.

Тъй че... Както се казваше по- горе, по малко и умерено.  
« Последна редакция: 2007-03-25, 19:29 от NoFeaRInc »
Signature.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Един колега беше чел книга от десетки научни специалисти с медицински квалификации за вредата от цигарите, доказани смъртни случаи в следствие от тях и т.н. Някой знае ли дали я има в нета? Ако не, ще питам колегата откъде я е взел, може да помогне на някой нуждаещ, като му влее малко акъл в главата.  
Signature.

Неактивен ::.KaTi.::

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 47
    • Профил
    • http://sunystar.15.forumer.com
Цитат на: tiger_girl
не естествено!!!пия  вече 3 години.пуша от 2 години и половина.Не чувствам никва разлика.Мнооо си ми е добре.Евала на всички които пушат  
Ами мацка,то ефекта не идва веднага  Една съученичка редовно си дърпа от втори клас,сега е осми и вече почва да се закашля........познавам и такива,които пият от доооооста време.....последствията от алкохола не са много благоприятни,както и от пушенето.Дядо ми доста си пати и от пушенето и от пиенето.От време на време му се парализира ръката,а от тама започва да се задушава,глупости....едва не загуби живота си преди няколко месеца.Така че съветвам пушачите и тези които употребяват алкохол ,ако не да спрат,то поне да намалят  

Неактивен LosTGiRL

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
Забелязала съм ,че откакто пуша и пия ,въпреки че го правя рядко се разболявам по-често и чувствам слабост в ръцете и краката,по-лесно се уморявам ,но не съм пристрастена мога да не пуша със седмици и въобще да не пия,всичко опира до воля,не трябва да се прекалява с нищо
Those who go beneath the surface do so at their peril. Those who read only the distinct do so at their peril

http://damnedanddivineiam.blogspot.com/ блога ми :)

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
Не разбирам! ???
Значи, можеш да не пушиш, но въпреки това го правиш, защо? За пиенето разбирам, то си е кеф! Обаче, като се има предвид всички, които се борят с цигарите, ти защо пушиш?
« Последна редакция: 2010-03-19, 21:04 от The_black_rose »
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
щото е вървежно..., особено като си на 15 ;)

Неактивен LosTGiRL

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
Пуша не защото е вървежно просто ми е приятно,отпуска ме ,върви добре с кафето ,което отдавна го пия и пия алкохол по купони и за кеф но не прекалявам и никога не ме е интересувало дали съм готина или не в чуждите очи,правя глупости ,но знам границата
Those who go beneath the surface do so at their peril. Those who read only the distinct do so at their peril

http://damnedanddivineiam.blogspot.com/ блога ми :)

Неактивен dilaila1

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
Сериозно. Сега може да не виждаш резултата, но всичко се трупа в организма ти и след години, когато имунната ти система почне да отслабва ще усетиш всичко. Затова ако изпитваш голямо удоволствие продължавай, но се замисли и за организма си ;)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Почти на 40 съм, пия, пуша, ям тлъсто, чукам курви ... и мноооооого ми е гот! Нищо няма да намалявам, даже и шкебето си ми е екстра! Не ме е страх че ще се задъхвам - защото не ходя пеша!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
много ми е забавно зимата като ходим да караме по планините как си перкам с 10 кила раница нагоре по баира в снег до кръста, а приятелите ми пушачи си драйфат дробовете след 20 метра ^^

колкото до тлъстото - хмм аз квото и да ям и колкото и да ям от него никога не съм бил повече от 57 кила. сега даже съм убеден че съм по-малко :D
« Последна редакция: 2010-09-01, 11:01 от Juréx »

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Почти на 40 съм, пия, пуша, ям тлъсто, чукам курви ... и мноооооого ми е гот! Нищо няма да намалявам, даже и шкебето си ми е екстра! Не ме е страх че ще се задъхвам - защото не ходя пеша!
и като станеш на 50 и хванеш подагра пак ше ти е гот  ;)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
И със подагра ще ми е гот! Ще имам готини спомени, а рано или късно всички ще мрем, от този свят - никой не се е измъкнал жив! ;D ;D ;D  Много ми суперско, като си помисля че от нищо не съм се лишавал, а имам още, като минимум 10 - 15 годинки наслаждение!!! А може да се окажат и повечко..... ???
Супер ми е, искам ОЩЕ!!!! ;D