Автор Тема: Хубаво Ли Е Да Си Различен  (Прочетена 39263 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

hipodil4o

• Гост
Отговор на: Хубаво Ли Е Да Си Различен
« Отговор #60 -: 2007-10-23, 18:53 »
Да си различен е доста субективно понятие. За едни хора си различен за други не, но се пак ако човек бъде себе си винаги нема как да не е различен просто щото еднакви хора нема.Лошото е, че  лицемерите са твърде много. :D 

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 555
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #61 -: 2007-10-23, 19:09 »
Хубаво е стига само да не е прекалено, тоест хората да не разбират начина ти на мислене и да не можеш да комуникираш с тях.

Искам да ти кажа, че понякога ми е трудно да те разбера. ::)
Това, което си написала важи почти за всеки тийнейджър, защото на тези години "майка ти и баща ти" не разбират начина ти на мислене и определено ти е трудно да комуникираш с тях. :P

Не аз дори серазбирам с майка ми много добре е естествено се караме понякога ,но може да е много по-зле
« Последна редакция: 2007-10-23, 19:16 от Don Dada »
'Cause all these things we do it don't matter when I'm coming home to you.I reach toward the sky I've said my goodbyes.My heard'salways with YOU now.

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
« Отговор #62 -: 2007-12-06, 17:12 »
да много е яко да не си като другите, но почти винаги не те разбират и се налага да обесняваш като на малоумен какво мислиш
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
« Отговор #63 -: 2007-12-06, 17:54 »
Колкото и да е различен човек, винаги има някъде някой почти като него, някоя сродна душа :)
Хубаво е да си различен, но не и да преиграваш. Когато си себе си,  малко или много си различен от другите, всеки си е уникат :)
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен SyNth-DroMe

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
« Отговор #64 -: 2007-12-18, 11:03 »
Според мен всички хора така както са различни така и са еднвакви.
Всеки о нас е преди всичко човек, всеки от нас се облича с тези дрхи които намира в магазина всеки яде това което другите ядат така и пие същото. Все пак и всички ходим до тоалетна бахти.
Но човек е уникален със душевността си .. всичко което е ПОД "различните" дрхи и т.х. и е НАД физическото и материалното.
Дали е хубаво да си различен?
А дали има някой еднакъв?
Напоследък всеки претендира че е "различен" .. то еднакви не останаха ..
HAhAhahAHahaHahAhahahAhHAhAHAhahahahahaa
hHAhahAhaHAHaAaa...
NO!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #65 -: 2007-12-18, 11:41 »
Хм, по-скоро всички са еднакви в своята различност...
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Beauty

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #66 -: 2008-01-13, 14:19 »
Всеки от нас е коренно различен и в същото време идентичен с останалите  :) Смятам, че за да пожънеш успех в определена среда, трябва да се приспособиш към нея, защото наистина хората не приемат различията, каквото и да казват. Мног по-лесно е да приемат човек, който прилича на тях. Затова всеки, който държи да бъде добре възприет и ценен сред хората, трябва да забрави своята различност и да солжи една "маска". Друг е въпросът дали ще позволи на тази маска да превземе истинската му същност или ще служи само, за да предпазва от отхвърляне  :)

Неактивен Nightgothic

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 54
    • Профил
« Отговор #67 -: 2008-02-15, 15:54 »
За мене е хубаво,но тези от моят клас и въобще обществото мисли друго :(

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
« Отговор #68 -: 2008-02-15, 18:16 »
За мене е хубаво,но тези от моят клас и въобще обществото мисли друго :(

Е чак пък обществото. ::) Интелигентното общество би трябвало да знае,че всеки човек е различен от всеки друг.Не мисля,че има еднакви хора.
Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #69 -: 2008-02-15, 19:57 »
А пък хората от моя клас ме гледат странно, щото си обръснах главата и си татуирах череп на средния пръст... - идиоти,  пък кво разбират тия овце заблудени... >:( >:( >:(

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 226
    • Профил
« Отговор #70 -: 2008-02-15, 20:16 »
В момента, в който си помислиш "Трябва да съм различен" вече ставаш еднакъв с няколко милиона други хора, дето искат умишлено да са "различни". Ако наистина си различен с нещо - било то хубаво или лошо- то ще си проличи без да се правиш умишлено на клоун и да създаваш фалшиви различия. И тъй като все повече хора се опитват да бъдат различни, кво ще стане, ако всички накрая се окажат такива индивидуалисти? Едно общество, обобщено с израза "фрийк шоу". И тогава вече различните биха били тези, които се опитват да са еднакви с някого.
У всеки човек има желание за индивидуалност, за изява, за изпъкване, но всичко си има граници. НЕ Е СРАМНО ДА СИ НОРМАЛЕН! Няма защо да ходиш с расти, стърчащи от междукрачието ти, за да си различен. Няма защо да си лепиш звездички по косата , ноктите и дрехите, защото така приличаш единствено на болен тийнейджър, гледащ твърде много анимета. Ако си дебел или супер кльощав, пак не си различен, не знам защо трябва много дебелите или много кльощавите да са различни. Има много като тях. Има много болни, има много гений, има много хора просто! Трудно е сред 6 милиарда, или колкото сме вече, да бъдеш супер отличаващ се. Ако наистина си някъв различен, от гледна точка на талант или външен вид, хората го забелязват сами, без да се налага да ходиш в черно, златисто, сребристо и цикламено едновременно през цялото време. Просто тряа да се оставиш на течението и собствената си индивидуалност и така ще се появят истински важните, уникални, различни и ТВОИ качества и черти.

П.П.:Абе, Боги, що така само пускаш теми и се омиташ?! Като с тестовете - пуска тест нашият, блъска си главата целият форум и накрая"Искаме отговори!", но ГЛАС В ПУСТИНЯ! ;D
After all, what's the point?
Cаuse levitation is possible,
if you're a fly; achieved and gone
Theres time for this and so much more.
It's typical - create a world
A special place of my design
To never cope or never care just use the key.

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #71 -: 2008-02-15, 20:29 »
......
Браво! писна ми някой да се прави на различен и да пие пепси вместо пепси лайт!

Неактивен elms

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 166
    • Профил
« Отговор #72 -: 2008-02-16, 09:08 »
На мен ли така ми се стува или думата "различен" тука, винаги се приема с негативен смисъл?
В крайна сметка, като махнем грима, дрехите, изкуственото държание (ако има такова, естествено), и т.н. всички сме еднакви, нали?
При животните "различните" биват отхвърлени...Не може ли поне в това отношение да не бъдем животни?

Според мене индивидуализма е много важен, стига да не е пресилен.
Да бъдем хора докато науката не е открила, че сме нещо друго

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 226
    • Профил
« Отговор #73 -: 2008-02-16, 12:19 »
На мен ли така ми се стува или думата "различен" тука, винаги се приема с негативен смисъл?
В крайна сметка, като махнем грима, дрехите, изкуственото държание (ако има такова, естествено), и т.н. всички сме еднакви, нали?
При животните "различните" биват отхвърлени...Не може ли поне в това отношение да не бъдем животни?

Според мене индивидуализма е много важен, стига да не е пресилен.

Ахъм, нали за туй говорим - ако си различен, ще си проличи индивидуалността. И никой няма да те рита...освен ако не си адски кьопав тип ( образно говоря ;) ) Пък и аз споменах, че има и "различни" в добрия смисъл - генийчета, от които ще ни зависи бъдещето, има много яки таланти, хора, които правят невиждани досега неща, или много креативни хора...Аз в Нета всеки ден се изумявам кви яки неща правят хората...толкова яки, пък никога не бих се сетила... примерно рисуването с пясък, или един тип,дето за минута прави адския фантастичен пейзаж само със спрейове, или някви жестоки 3D  фигурки и формички от един - единствен лист хартия...Абе, ако има кво да покажеш, то ще се забележи :)
After all, what's the point?
Cаuse levitation is possible,
if you're a fly; achieved and gone
Theres time for this and so much more.
It's typical - create a world
A special place of my design
To never cope or never care just use the key.

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #74 -: 2008-02-16, 19:40 »
Вики, искаш да кажеш, че екстравагантният, подчертавам ЕКСТРАВАНТЕН, не ДЕБИЛЕН вид е лошо нещо. Демек всички се обличаме абсолютно еднакво, щото то по нормалните магазини всичко е едно към едно, но се различаваме с дарбата си. Да тва е така, но аз съм ЗА различният и екстравагантен външен вид.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #75 -: 2008-02-18, 10:18 »
Отдавна във мен се заражда подозрението, че при повечето екстравагантния външен виз се дължи на факта, че дадената личност няма с какво да се докаже, няма с какво да впечатли околните освен със екстравагантен външен вид.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
« Отговор #76 -: 2008-02-18, 14:23 »
Отдавна във мен се заражда подозрението, че при повечето екстравагантния външен виз се дължи на факта, че дадената личност няма с какво да се докаже, няма с какво да впечатли околните освен със екстравагантен външен вид.

И аз това казвам... А и не одобрявам прекалено екстравагантното ежедневно облекло. Който му се ще - винаги има подобен род събирания. Смятам, че има места, на които човек трябва да изпъкне определено не с вида си.
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
« Отговор #77 -: 2008-02-18, 18:51 »
Добре, няма нищо по-хубавто от това да бъдеш себе си. А като бъдеш себе си, както казахте, всеки вътрешно е малко или много по-различен от другите. Просто трябва да покажеш себе си и вече си различен. Няма напълно еднакви хора.
Относно обличане и т.н. никога не можеш да бъдеш супер по-различен от другите, все ще има някой като теб със същия или подобен стил. Хубаво е да показваш индивидуалност и във външния вид, но да не се прекалява с някви супер изгъзици.. Не за друго, но не всички биха те приели (поне за работа и училище това е важно)  :P

ПП: Да, сългасна съм с Александр за прекалено екстравагантното облекло.
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
« Отговор #78 -: 2008-02-18, 18:53 »
хем да бъдеш себе си, хем да се съобразяваш, лошо.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
« Отговор #79 -: 2008-02-19, 11:21 »
Просто трябва да покажеш себе си и вече си различен. Няма напълно еднакви хора.
Да ама тук идва друго винаги сравняваш човека отсреща с другите и повечето търсят какво е еднаквото, а не какво е различното.За да се види с какво си различен трябва и да го покажеш по даден начин и на точното място.
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен BreathingSilence

• зарибен/а
  • потребител/ка
  • Публикации: 85
  • Somewhere over the rainbow
    • Профил
« Отговор #80 -: 2008-03-29, 23:36 »
Еххх колко е хубаво да си тийн с пъпки по лицето и да си РАЗЛИЧЕЕЕН! Иеее мноу е яко, мноу е ТРУ, кърти мивки, яде паркет и така нататака...
Аз пък МРАЗЯ това че съм различна... Колкото повече пораствам, толкова повече се убеждавам в това... Човек е обществено животно... Без обществото човек се обезличава... А хора с моята визия, често са пренебрегвани често им биват отказани постове на работа еди къде си заради дългата коса,странните татуси или шарената коса... Пък и така е, ако имах сладкарница например...Нямаше да наемам разни метъли с дълги коси и грозни лица :PИ какво излиза... Обществото е органът, който хем те поддържа, хем те избутва все повече към дъното...
А повечето същества, които са дали мнение по темата... Те по точно като гледам се стараят да са различни... Щото както вече казахме много е яко да си сааам мноу е яко да гледаш лошо хората... Това е тъпо... Много!... Защото различията... Карат човека срещу човека да се обърне... Човека човек да намрази... Да убие...
Но ако човек наистина пък се чувства различен и изолиран заради различията си с "нормалните"... Трябва не да чупи китки и да говори "Оххх колко съм различен колко съм самотен!Никой не ме иска!" а да се опита или да наложи мнението си, или да намери други "черни овце"... Предалият се човек няма шанс да оцелее...
Ииии за завършек на бля бля приказките... Бъди себе си!... Дори да не спадаш толкова към "различните"... Всеки човек е като раковина на брега... Уникална и друга такава не съществува 8) Това ни е единственото хубаво на нас живите човешки същества...

П.П. Сори "различни" тийнове ама...излезе че всички хора сме различни... Нищо... Опитайте пак! :P
"Но тя не дойде. Защото тя не съществува. За мен тя няма име, няма форми и черти. Оставих да изчезне и нейното видение и тя се стопи, както последната вечерна сянка се разтапя в обркъжаващата нощ. "

rock_ur_body

• Гост
« Отговор #81 -: 2008-03-30, 19:48 »
хем да бъдеш себе си, хем да се съобразяваш, лошо.

съобразителните явно са в най-тарикатската позиция :P

според мен главен принцип в обществото ни е survival of the fittest. (ако някой се сеща за термина на Български да каже :) ) ако се отличаваш от другите във това, че си по-добър от конкуренцията е хубаво да си различен.разбира се, ако си наистина умен се преподлага че би им влязъл под кожата, за да вникнеш по-добре във ситуацията и да добиеш социален имунитет, и да ги биеш във собствената им игра. ако всички те мразят то тогава дръзваш да победиш, ако всички те обичат ти просто постигаш това, което всеки друг би искал да постигне.

ако просто си различен, защото така ти се иска и нямаш определена цел за това, си във губеща позиция... честно казано все повече почвам да виждам как Марксизмът би бил приложим във нашето модерно общество.

ако си различен от другите най-добре е това да бъде понеже това е начинът, по който можеш да си възможно най-щастлив.ако си безцелно различен и това не радва дори и теб, сякаш просто няма смисъл и това е грешка, която трябва да се оправи, защото не води до нищо добро.
« Последна редакция: 2008-03-30, 19:50 от rocky »

Неактивен LORD VADER

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 97
    • Профил
« Отговор #82 -: 2008-06-11, 01:30 »
Според мен е хубаво да си различен, но стига да знаеш защо си различен. А мнението на другите хора е без значение, защото те идват и си отиват, но само ти остваш. Чрез тази индивидуалност според мен човек осъзнава какъв е всъщност. Показва че има свое мнение, свои възгледи, свои стереотипи и принципи.
ONCE MORE THE SITH WILL RULE THE GALAXY, AND WE SHALL HAVE PEACE...

Неактивен TheBloodthirstyBunny

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 1182
  • In the middle of Nowhere
    • Профил
    • ???????
« Отговор #83 -: 2008-06-12, 14:59 »
Мне знам - от скоро си мисля, че абсолютно всеки е уникален сам по себе си - мисли, чувства, моментни състояния, гледна точка...
  Според мен ставаш като останлите, когато се стремиш максимално силно да бъдеш "различен" без да осъзнаваш, че вече си - Така маскираш униакалността си и се смесваш с масата, стремящи се към "различен"... :) 

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
« Отговор #84 -: 2008-08-19, 10:26 »
Хубаво е да си различен, но биваш трудно приеман от заобикалящата маса...

Неактивен Invisible

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
« Отговор #85 -: 2008-10-13, 08:27 »
Да бъдеш различен не означава непременно да си самотен или да живееш като отшелник. Това не означава да нямаш близки, не означава да нямаш хора, на които можеш да разчиташ. Независимо от начина, по който един човек изглежда, мисли или действа, винаги може да намери хора, които да държат на него... Дори и на пръв поглед да нямат нищо общо един с друг Всички се различават помежду си, малко или много. Много по-приятно е да откриеш един Различен човек в лицето на някого, който изглежда обикновен и се е съсредоточил да бъде различен в начина си на мислене, отколкото да откриеш един обикновен човек зад жалък опит за ексцентричност...
Не всички мислят ,като теб.Според мен ти се опитваш да разбираш всеки и си готова да го приемеш , такъв , какъвто е!Но доста хора не искат и не могат да разбират ,ясно изразените личности.Доста хора осъждат различно мислещите .И често"различните"  са обречени на самота.Рядко има хора ,които да ги разберат,всеки ги чува , но до тук .

Неактивен Invisible

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
« Отговор #86 -: 2008-10-13, 08:36 »
Всички хора са различни-няма спор.Но обществото поставя някакви норми и почети всеки се стреми да се придържа към тях .И от тук идва несъзнателните "овчи мисли".И всеки ,който прояви различен разум е захвърлен в ъгъла и много малко хора се опитват да ги разберат.За това , често такива хора започват да затварят вратите ,към  себе си .

Неактивен narnia

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #87 -: 2008-12-15, 20:52 »
кой може да каже кое вече е нормално и кое е различно?аз си мислех че съм нормална,но когато колегите ми разбраха че прочитам по 4 книги на месец ми казаха ,че съм била читанка и ме гледаха като марсианка.после решихме да си спретнем банкетче,взехме да мислим каде да отидем,аз казвам само да е някъде със "жива" чалга,а те ми викат вас читанките ви знаем вие не слушате чалга и сте голяма работа...и още много така...различен или нормален?да няма един с който да си кажеш две свестни думи на работа,щото не си като масата...

Неактивен LordofDreams

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
« Отговор #88 -: 2009-02-05, 21:03 »
ВСЕКИ е различен, еднакви няма...дори близнаците са с разлики...
Сега по темата - какво значи "различен" - може да го тълкувате по безкрайно мнго начини, но ...съвсем кратко.
Както е казано в старите книги - човек не спера да се променя от начало до края си - естствено че с това и разликата между него и другите, е един безспирен кръговрат....
Много философски се забивам....иначе може да се говори доста.
"People once believed, that when someone dies, a crow carries their soul to the land of the dead. But sometimes, something so bad happens, that a terrible sadness is carried with it and the soul can't rest.
Then sometimes, just sometimes the crow could bring that soul back to put the wrong things

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #89 -: 2009-02-05, 23:49 »
кой може да каже кое вече е нормално и кое е различно?аз си мислех че съм нормална,но когато колегите ми разбраха че прочитам по 4 книги на месец ми казаха ,че съм била читанка и ме гледаха като марсианка.после решихме да си спретнем банкетче,взехме да мислим каде да отидем,аз казвам само да е някъде със "жива" чалга,а те ми викат вас читанките ви знаем вие не слушате чалга и сте голяма работа...и още много така...различен или нормален?да няма един с който да си кажеш две свестни думи на работа,щото не си като масата...
Браво това ти е хоби значи. Аз пък винаги трябва да нищя някоя научна загадка - страст ми е да изследвам да търся отговор... Ама въобще не ги слусхай тези схаблонните маймуняци дето причисляват всичко под общ знаменател или пък си мислят, че всеки се вписва в техните стериотипи - това са малоумници. Всеки е уникален сам по себе си и трябва да се съобразяваме с тази уникалност на хората около нас.