Автор Тема: Хубаво Ли Е Да Си Различен  (Прочетена 39271 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
Обществото няма добро или високо мнение както за различните. Принципът на нещо различно може да се схване единствено така: в едно свободно и спонтанно "вживяване" на цялата душа, на цялата мисловност и чувствителност да се опиташ да преживееш, да се овладееш от вътрешността на една друга личност и различност и то така, че да не позволиш нищо да не ти се изплъзне, все едно че си… загубил себе си и си станал… друг, но въпреки това да си самия себе си и то в един истински и най-висш смисъл. Само така ние разбираме каквото и да било, не само другия, но дори и себе си: когато пък себе си опитвам да разбера, то моето Аз (съзнанието) трябва да се потопи в "океана" на моята цялостна душевност, да се проникне от нея и да я "поеме" до такава степен, че да не позволи нищо да му се изплъзне, и същевременно да запазя себе си, сам да схвана своята пълнота и богатство, и така да бъда себе си по най-добрия начин. Всеки индивид е неоценимо богатство, това е принципът на екзистенциално-хуманистична психология и философия на човека, това е един прост принцип, който обаче толкова повече е истинен. Макар всеки човек да е с нещо различен от другите, за да бъде част от обществото, той трябва да спазва установените норми. Своята индивидуалност той може да прояви в лицхен, но не и в обществен план. Творчетсвото е един добър начин на изява на неговата индивидуалност. Но колкото по-различен е човек от обществото, в което живее, толкова по-трудно му е да възприеме неговите норми на поведение. А колкото повече им се подчинява, толкова повече губи индивидуалността си в личен план. Човек може да е различен само докато се бори за своята индивидуалност. Откажеш ли се от борбата започва приспособяването към обществото и неговите стереотипи. Макар всеки човек да има своя индивидуалност, той носи в себе си културата на обществото, в което живее, неговата ценностна система и модели на поведение. За да си различен, трябва да си различен винаги, както в частния, така и в обществения живот, да отстояваш принципите си и да не позволяваш обществото да ти налага своите възгледи.  Първо трябва да се откъснеш от всичко и да откриеш себе си, и второ - трябва да се бориш за да запазиш своята индивидуалност... напрактика да се обречеш на самота, изолация, неразбиране... на една вечна борба, която няма как да спечелиш. Всъщност трябва да се отречеш от света и да запазиш своите идеали.
« Последна редакция: 2012-12-16, 21:59 от tech_noir »
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Хубаво Ли Е Да Си Различен
« Отговор #1 -: 2006-07-03, 12:10 »
Хубава теория... донякъде съм съгласна обаче... не е чак толкова приятно да си различен и едва-ли не духовно извисен... просто не можеш да живееш сам... аз не мога.. имам такава огромна нужда от внимание , че просто не е истина... е всеки решава за себе си... виждам, че ти си решил да си различен и ти се възхищавам донякъде на смелостта, но това ли е което искаш наистина?
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Arha

• Гост
« Отговор #2 -: 2006-07-06, 12:56 »
Да откриеш себе си, да запазиш своята индивидуалност, да не позволиш на обществото да ти налага как да живееш...с това съм съгласна, но не трябва напълно да се откъсваш от останалите...никой не може за дълго да бъде сам...
Да бъдеш различен според мен не означава да си самотен (или поне ми се иска да е така)

Неактивен hexe`

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
« Отговор #3 -: 2006-07-14, 21:33 »
Цитат
Първо трябва да се откъснеш от всичко и да откриеш себе си, и второ - трябва да се бориш за да запазиш своята индивидуалност... напрактика да се обречеш на самота, изолация, неразбиране... на една вечна борба, която няма как да спечелиш. Всъщност трябва да се отречеш от света и да запазиш своите идеали.

Неизбежно е. Ако искаш да бъдеш себе си, ставаш различен - следователно и сам. Ако не искаш да си сам, обречен си да бъдеш никой. Въпрос на избор. Хубаво ли е да си различен? Различен в еднообразието и еднообразен в различието?    Труден избор. "Ние сме това на което се правим, затова трябва да внимаваме на какво се правим.."  :jester:
« Последна редакция: 2009-10-11, 20:10 от tech_noir »

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
« Отговор #4 -: 2006-07-15, 04:07 »
Да бъдеш различен не означава непременно да си самотен или да живееш като отшелник. Това не означава да нямаш близки, не означава да нямаш хора, на които можеш да разчиташ. Независимо от начина, по който един човек изглежда, мисли или действа, винаги може да намери хора, които да държат на него... Дори и на пръв поглед да нямат нищо общо един с друг Всички се различават помежду си, малко или много. Много по-приятно е да откриеш един Различен човек в лицето на някого, който изглежда обикновен и се е съсредоточил да бъде различен в начина си на мислене, отколкото да откриеш един обикновен човек зад жалък опит за ексцентричност...
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен hexe`

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
« Отговор #5 -: 2006-07-15, 20:24 »
Цитат на: erdbeermund
Да бъдеш различен не означава непременно да си самотен или да живееш като отшелник. Това не означава да нямаш близки, не означава да нямаш хора, на които можеш да разчиташ. Независимо от начина, по който един човек изглежда, мисли или действа, винаги може да намери хора, които да държат на него... Дори и на пръв поглед да нямат нищо общо един с друг Всички се различават помежду си, малко или много. Много по-приятно е да откриеш един Различен човек в лицето на някого, който изглежда обикновен и се е съсредоточил да бъде различен в начина си на мислене, отколкото да откриеш един обикновен човек зад жалък опит за ексцентричност...

Това ми хареса!    Радвам се ако говориш от името на личният си опит    Рядко се срещат толерантни хора, малко или много всичко опира до характера на човек. Пък и какво значи да си различен? Различен физически, психически, емоционално? Всички сме различни по един или друг критерий. Трудно е да се открие общото помежду ни (което зависи само и единствено от нас самите). И все пак сме хора. Да бъдем хора, преди учените да са установили че сме нещо друго...  

Неактивен FreeDom_Girl

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 72
    • Профил
« Отговор #6 -: 2006-07-19, 14:06 »
Ами аз съм си различна и това няма да се промени,но имам и мног познати-не чак приятели(все пак са нещо) Смятам,че не бих могла да се променя скоро,защото съм много чувстителна...ама и да си различен е много хубаво!!!Все пак в природата командва по-силния,този който има с какво да заинтригува околните   ,а когато си различен ти си хипер интересен на другите.Може пък да стана президент на БГ...не се знае          
« Последна редакция: 2006-07-19, 14:08 от FreeDom_Girl »
Не е важно колко пъти ще паднеш,важното е след всяко падане да намериш сили-да станеш и да продължиш.

Неактивен ????????????

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 53
  • ???????,?? ?? ????????...
    • Профил
« Отговор #7 -: 2006-08-01, 17:18 »
че то по яко от това да си различен няма)мразя да се сливам с тъплата)те различните са малко шашави обикновенно,ама в добър смисъл...това им придава чар
Кръв по острието има
Любовта в душата й погина
Погледа й от омраза замъглен е
Вече чувства няма
Вместо сърце-празна яма
Очите й са две парченца лед
Погледа й празен
Тялото й в рани
Дрехите раздрани
Няма ли кой да я спре?
Сърце да й даде...

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
« Отговор #8 -: 2006-08-02, 07:59 »
аз съм пълно зад тва да си разли4ен но поне да има6 поне един приятел и една приятелка като теб тогава това 4е си разли4ен се споделя преставете си 4е сте единствените който ска4а с пара6ут не би ли било по забавно да има6 поне няколко приятели които съ6то да са разли4ни като теб и те да ска4ат с теб аз съм на тва мнение но 4овек трябва да е разли4ен ина4е какъв би бил света в противен слу4ай вси4ки с еднакви дрехи еднакво даржане и правейки еднакви не6та аз бих изкрейзил трябва да има разнообразие
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен |BLackEnEd|

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 57
    • Профил
    • http://www.ht-arena.com/andjustice4all
« Отговор #9 -: 2006-08-12, 01:25 »
Хм.... деа знам понякога не е добре да си различен. Например ако всички са нормални, а ти си убиец яко ли е това, че се отличаваш ?    
F**ked the queen, I've F**ked F**k
I've even sucked an old man's c.ck
So what, so what
And I've F**ked a sheep, I've F**ked a goatF**k

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #10 -: 2006-08-12, 01:42 »
Цитат на: Red_Riding_Hood
Странното според мен винаги е свързано със самотата, колкото и да е грешно. просто психиката на човека така е устроен че не може да приеме различното, не може да свиква, не може да си откъсне очите  докато не свикне с "различното". докато... да .. след като има хора които са свикнали с твоите странности ще  има хора които ще те изкарват от самотното ти положение. свързвам я със самотата защото тогава когато виждаш отвръщение, учудване, и тогава коато осъзнаваш че всъщност имаш дарбата да не продумиш дума на един човек * в тоя смисъл .. никой да не говори с теб, и ти да не говориш с другите* , разбираш че си сам. и разбираш ч ти си "ненормалния".

"Нормално" и "ненормално" са прекалено относителни понятия. Всичко зависи от гледната точка. За мен например може да е нормално да се запиша на курс по съдебна медицина, за някой друг това е лудост  Всичко опира до гледната точка. Всеки човек е различен сам по себе си, защото характерът му се определя от нещата, които му се случват през времето. Така или иначе, човекът не може да бъде сам и прави всичко възможно да получи поне малко внимание. Затова има и толкова много различни суб-култури... Различните хора се събират с различни сои събратя   (Леле, как се оплетох...) Както и да е, рано или късно настъпва моментът, в който не всеки намира себеподобни и остава сам, без хора, на които може да сподели. В такива моменти някои установяват, че е доста по-добре да спазваш определени норми на поведение в повечето случаи, отколкото непрекъснато да се тръшкаш колко голям индивидуалист си и да мрънкаш наляво-надясно как никой не те разбира  

Цитат на: |BLackEnEd|
Хм.... деа знам понякога не е добре да си различен. Например ако всички са нормални, а ти си убиец яко ли е това, че се отличаваш ?    

Е, не всички са чак толкова различни  

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #11 -: 2006-11-30, 22:10 »
Боги, с всичко се съгласявам, освен с това, че трябва да си сам и да се откъснеш от всичко.   Може би, можеш да намериш и друг начин да си различен, без да се отделяш от света...  

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
« Отговор #12 -: 2007-01-10, 11:55 »
пффф перфе е .... най е яко да си различен!
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #13 -: 2007-01-10, 15:42 »
Но е най-глупаво да парадираш с това  Всички искат да са различни и СА... Лошото е, че искат да са различни от самите себе си... Тогава вече става трагично...

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
« Отговор #14 -: 2007-01-21, 19:54 »
Цитат на: erdbeermund
Но е най-глупаво да парадираш с това  Всички искат да са различни и СА... Лошото е, че искат да са различни от самите себе си... Тогава вече става трагично...

абсолютно- това е голем шит!
бъди себе си и не позирай ей тва е супер яко мото!
ЗА ЖАЛОСТ ПОВЕЧЕТО  софиянки от 14 до 19 годишна възраст,които познавам са абсолютната поза!
(( тук там някоя да кажеш- ей таа си е себе си щот така я кефи бахти....
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

egoist

• Гост
« Отговор #15 -: 2007-01-25, 00:35 »
Човек не спира да се променя... Само понякога се "позастоява".
Горе-долу тогава са най-тежките ни моменти-депресиите. Тогава имаме нужда да променим нещо в себе си и по себе си. Мислим, че сме сами и никой не ни разбира. Мислим, че целият свят се е обърнал срещу нас.
При жените една нова прическа или т.нар.шопинг терапия вършат чудесна работа. Като за завършек на деня ще бацнем и едно вечерно излизане в някой клуб-флирт за десерт.
Опааа!
...И на другият ден си по-щастлива и по-сигурна в себе си.
Вече не се и сещаш дали си различна или не си, нито пък се чувстваш самотна и неразбрана..., защото просто не ти пука!!!
« Последна редакция: 2007-01-30, 13:18 от egoist »

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 90
    • Профил
« Отговор #16 -: 2007-01-31, 09:32 »
Перверзията на нашето общество е, че имаме страшно много възможности и източници на знания, но сме все по затворени и слепи, и незаинтересовани... А който не се вписва в картинката на сивите прости коне с капаци - се нарича различен... на баба ми кътника!!! всеки човек има таланти и знания и възможности, но малко хора ги използват... и тези малко хора биват наречени различни... в гимназията мен ме заклеймиха като особняк защото чета книги....    еми предпочитам да съм особняк със знания, отколкото печен тъпанар...      
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on
Carries on and on and on and on"

Неактивен °*.????????.*°

• Пак само луда останах....
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 336
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/Belladonna_Wormwood
« Отговор #17 -: 2007-02-23, 15:44 »
Относно това да бъдеш различен, всичко зависи от гледната точка, но нещата винаги завършват в двете крайности... Можеш да бъдеш различен, да се събираш с такива като теб, да отстояваш своите принципи и в същия момент да караш обществото да си мисли че ти си един от тях ( това е най-добрия вариант май )...   Можеш и да се показваш, да парадираш с това че притежаваш нещо уникално, което пък от своя страна крие риск да бъдеш отхвърлен от гореспоменатото общество.
   Аз лично предпочитам когато се видя с някого на "челото му да не пише" всичко, което го влече, нали и аз трябва да стигна до някакви изводи за дадения човек...
   Като заключение ще кажа, че можеш да бъдеш различен и без да изглеждаш така и освен това от личния си опит знам, че точно в тая "тълпа" от еднакви хора както я наричате вие има много интересни личности, които просто още не са открили себе си..дайте им шанс, може да останете приятно изненадани...
Мълча и следвам те в нощта, ти мъчиш се да ми избягаш, но знаеш името ми е Смъртта

Неактивен _Vivisection_

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
« Отговор #18 -: 2007-04-21, 13:04 »
Гадно е и съшевременно е прекрасно, защото почти всички хора не те разбират.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
« Отговор #19 -: 2007-05-01, 15:39 »
Мнооого ни е приятно да се ограничаваме от Биологичните доказателства. Те са само описания и нищо повече. Описваме ДНК-то, но нямаме Знание за него. Това като Коментар към Лудото моме.
Различието при хората, като биологични единици не е философска тема. Не влиза в тази категория.
Различията на хората произтичат от техните потребности и инстинкти. Но, тъй като сме стадни животни....изниква морала, който е стадният инстинкт на отделната личност.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен chefo

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 52
    • Профил
    • http://myspace.com/chefo1989
« Отговор #20 -: 2007-05-13, 13:39 »
Еми личното мнение по тоя въпрос е че всеки сам по себе си е уникален и тия тъпотии които ги правят някой и се правят на ебаси клонингите говорят ,обличат се и правят всичко в унисон със совите звезди които пък правят всичко само и само за да оберат някви си лаври и пари лъскавите хартийки дето са в основата на всички нещастия! Оглеждайки се докато вървя по улицата съм забелязъл че има толкова много клонинги едва ли не гледам един след 2 пресечки виждам същите дрехи същата походка ала различно лице. БЪДЕТЕ САМИ ПО СЕБЕ СИ УНИКАЛНИ и РЕАЛНИ !

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 457
    • Профил
« Отговор #21 -: 2007-06-26, 21:05 »
Естествено че е хубаво да си различен,ако не беше всички различни трябваше да бъдем унищожавани,а след като ни има значи не е лошо

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 113
    • Профил
« Отговор #22 -: 2007-07-02, 11:08 »
Pitaite Juri

Ha-Haaaaaaaghahaaa!

Dadoh seriozen otgovor na temata v "kakvo e da mislish", mai.
« Последна редакция: 2007-07-02, 11:09 от SkASk8CkbpT »
Ska-Jazz-Funk all the way!

Неактивен target_audience

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 219
    • Профил
    • http://marilynmanson.7.forumer.com/
« Отговор #23 -: 2007-07-02, 19:55 »
Не е хубаво да си еднакъв...Аман от клонинги по улиците
But I'm just a pitiful anonymous... with diesel power!

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #24 -: 2007-07-02, 23:24 »
 Комплексиран според мене е верно равно на клонинг ..  

Неактивен *cinderella*

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 455
  • ...hopeless romantic...
    • Профил
    • http://www.last.fm/user/Alice_89
« Отговор #25 -: 2007-07-04, 00:10 »
Според мен най-важното е не да си еднакъв или различен, а да си себе си ..всичко друго си е тъпотия..  
...Докато те открия...

Неактивен target_audience

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 219
    • Профил
    • http://marilynmanson.7.forumer.com/
« Отговор #26 -: 2007-07-04, 00:55 »
Цитат на: *dark and twisty*
Според мен най-важното е не да си еднакъв или различен, а да си себе си ..всичко друго си е тъпотия..  
Еми за да си себе си трябва да си различен.А не хем всички да са себе си,хем да изглеждат еднакво.Прически,дрехи,държание...На някои не им стиска да се отличават поради причината,че не издържат на общественият контрол...не мога да ги съдя,то си е за тях.Други си мислят,че мацките се кефят на един тип момчета и се набутват в еднакви парцалки...тва също си е за тях.Разбира се има още много причини за пръкването на еднотипието и липсата на разнообразие.Ох и аз кво се разписах,боли ме фара за агентите!
But I'm just a pitiful anonymous... with diesel power!

Неактивен *cinderella*

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 455
  • ...hopeless romantic...
    • Профил
    • http://www.last.fm/user/Alice_89
« Отговор #27 -: 2007-07-04, 01:21 »
Цитат на: Target_Audience
Цитат на: *dark and twisty*
Еми за да си себе си трябва да си различен.А не хем всички да са себе си,хем да изглеждат еднакво.Прически,дрехи,държание...На някои не им стиска да се отличават поради причината,че не издържат на общественият контрол...не мога да ги съдя,то си е за тях.Други си мислят,че мацките се кефят на един тип момчета и се набутват в еднакви парцалки...тва също си е за тях.Разбира се има още много причини за пръкването на еднотипието и липсата на разнообразие.Ох и аз кво се разписах,боли ме фара за агентите!
Аз трябваше да допиша май ,че то така или иначе няма никъде еднакви хора(нито по начин на мислене ,нито по външност)..така когато един човек е себе си няма как да е клонинг..  
...Докато те открия...

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 693
    • Профил
« Отговор #28 -: 2007-07-08, 01:00 »
За мен крастотата винаги е била в различното и несавършеното.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #29 -: 2007-07-31, 21:38 »
Ъ ъ. НЕ! По-хубаво е да си в стадо и да НЕ осъзнаваш, че си овца. Това е прекрасно.  Да мислиш само за това колко е вкусна тревата,  и да нямаш нищо против да ти стрижат вълната, да те доят всеки ден и да ти ядат децата.
 А различните..., те не си дават вълната, не дават да ги доят и се борят за децата си. Затова ги колят първи... или пък избягват от стадото и ги изяжда вълкът... Ъхъ... Нещо много метафорично стана май...