Автор Тема: Неграмотен народ!  (Прочетена 21705 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Неграмотен народ!
« -: 2006-01-30, 23:42 »
По колкото форуми пиша, забелязвам приливна вълна от масова неграмотност и неправилна употреба на българския език...

Като почнеме (особено в нашия форум) много хора пишат "й" след съгласна (аре върнете се в 1 клас и си спомнете кво се пишеше тогава)...Друго - пише се "не мога", "не знам" и "не искам" ОТДЕЛНО! Също така се пише "тъй че" а нe "tei4e" леле тва кат го вида избеснявам! Също много се дразня на простотии като "найстина", "историй", поразий, "копувам", "безмозачен" и тн...За лубще" мисля че нема нужда да споменавам...Честно казано направо ме е срам от подобни постове, показващи високия и все така нарастващ процент на неграмотност сред нас!

Забележка: Повече от половината гафове са от тука, сигурен съм че има и още ама ме мързи да търся сега.

Е? Вашето мнение?...

edit Deja vu ?: http://bgfreaks.org/index.php?showtopic=1828
« Последна редакция: 2007-03-28, 19:28 от D?ja vu ? »

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #1 -: 2006-01-30, 23:46 »
инЪче, иСтрий, някАде....има още много <_< А наистина забелязвам, че повечето хора дето ги правят тия грешки са 18+ :blink:  <_<  :angry:

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #2 -: 2006-01-30, 23:50 »
Хахаха Боги пише се "бъзик" братле

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #3 -: 2006-01-30, 23:55 »
Да, и тоя бАзик ми бърка в храносмилателната система! Иии сега намерих още някои, дето мнооого ме издразниха!
напоследак
ето две мой
прелича
направа
детственост
всичко наи
любовта НЕ ОМИРА
   :blink:  

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #4 -: 2006-01-30, 23:59 »
Да уе и отровата на майка ми...Както и да е...Смисъла на тая тема беше не да търсиме гафове, а да ги обсъдиме нали?...

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Неграмотен народ!
« Отговор #5 -: 2006-01-31, 00:20 »
Какво има да се обсъжда - каква е файдата да се пише на кирилица, ако не се пише граматически правилно?
Освен една тема за граматика да пуснем, пък който иска - да се образова ; ))
Signature.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #6 -: 2006-01-31, 00:53 »
В този ред на мисли чатът разваля до огромна степен правописа. Аз имам претенции, че граматиката ми е на почти перфектно ниво, но все пак последните 2 години съм провалил някои области от българския език, в които се бях 'специализирал' след дългогодишна практика. Просто рано или късно неграмотни думи и словосъчетания се набиват в главата и несъзнателно се запаметяват и в крайна сметка се чудиш кое е вярното всъщност.

Пък и като пиша с 350 символа в минута (348 по последни тестове) губя някои запетаи, както и членове, защото не ми остава време да се замислям по пътя.
Signature.

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #7 -: 2006-01-31, 15:11 »
Абе, и аз напоследъх се хващам да си пиша на латиница в тетрадката и все по-често пиша любоФ по погрешка, понякога почвам да се чудя "не мога" заедно ли се пишеше и такива идиотщини, защото всички за любоФта на бъзик го почнаха, а аз вече не се усещам като го напиша  А не мога, не знам и т.н. всички ги пишат заедно, а тва са елементарни неща, които се учат във втори клас! И аз като ги чета постоянно така грешно написани и си свиквам така да ги гледам и накрая и аз почвам така да ги пиша  Изводът, деца-форумът ме развали

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #8 -: 2006-01-31, 21:17 »
Хахахаха сетих се и друго - един приятел пише "отценка"!    

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #9 -: 2006-01-31, 22:26 »
Истината е,че сериозно изпростявам и това ме плаши...Всички тези чатове,форуми и т.н..свикнах да пиша вместо правилната буква -друга,преди бях доста добра ж правописа,а сега положението ми е плачевно!Направо се учудвам от себе си.Започнах да допускам елементарни правописни грешки.Главно "а" и "ъ" сменям,заради писането на латиница в чата.
Също като Лизардчето и аз вече сериозно се замислям дали се пише незнам или не знам...онзи ден правих проект по химия и знаете ли каква грешка направих?Написах тясен,а не тесен!
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #10 -: 2006-01-31, 23:55 »
Относно латиницата, мога само да ви предложа моя начин на писане... Имам предвид, че на всяка буква от кирилицата съответстват една или две латински букви... Така не се бъркат 'а' с 'ъ', 'и' с 'й', не се пишат шестици и четворки и т.н.
« Последна редакция: 2006-01-31, 23:56 от NoFeaRInc »
Signature.

Diva Orxideia

• Гост
Неграмотен народ!
« Отговор #11 -: 2006-02-02, 01:59 »
често в бързината правим грешки... понякога нямам време да се връщам и да поправям /радвам се все пак че имам тази възможност защото не на всякъде в нета е възможно/
не обичам да се вмествам в общоприетите граници ...не мисля, че точно тук /форума/ е жизнено важно да слагам точка , запетая и т.н все пак влизам тук първо за да се забавлявам после за да се разтоварвам с две думи да "изключа" за малко мозъка си  ... това което пиша с многоточие никога не е до край изказано ...знам, че често това се тълкува погрешно, но не ми пука ...

http://www.kidsbg.com/home/modules.php?name=Pravopis

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #12 -: 2006-02-02, 16:39 »
Цитат
Отчаиание
« Последна редакция: 2008-05-12, 16:18 от tech_noir »

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 694
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #13 -: 2006-02-02, 23:46 »
Цитат
абе и базика знам че не се пише така ама незнам що....
абе всъщност са като се замисля цялото тва писане мно ни разваля, преди като си лафех с Васи например мно пишеше dufle за добре иии некви супер лигавщини, много често се заменя В с Ф, пишещите все още на латиница използват единица вместо Ъ... а дори съм виждал пишещи на кирилица да използват 4 и 6 вместо съответните букви... Един приятел ми се беше оплакал че от многото чатене и аисикю бил почнал дори в тетрадката си по погрешка да драска на латиница  деформация отвсякъде става с тва лигаФчене 
и фто беше бЪзик   

ПС: мисля да стикна темата

Ако знаеш колко лоша шега ми изигра на мен това чатене....
Развалих си цялата граматика тотално...

Цитат
Истината е,че сериозно изпростявам и това ме плаши...Всички тези чатове,форуми и т.н..свикнах да пиша вместо правилната буква -друга,преди бях доста добра ж правописа,а сега положението ми е плачевно!Направо се учудвам от себе си.Започнах да допускам елементарни правописни грешки.Главно "а" и "ъ" сменям,заради писането на латиница в чата.
Също като Лизардчето и аз вече сериозно се замислям дали се пише незнам или не знам...онзи ден правих проект по химия и знаете ли каква грешка направих?Написах тясен,а не тесен!

Точно това искам да кажа. Постоянно вече се замислям как да напиша дадена дума.
За грешките в бързината не говорим - Аз допускам много такива, пиша много ,много бързо и поглеждам само 2 пъти монитора....
Веднъж като започвам да пиша и втори път като трябва да натисна "Изпрати".
От всичко това ефекта е само един. Замислям се за елементарни неща, бъркам постоянно пълен и кратък член.....
Понякога ме е срам дори....
« Последна редакция: 2008-05-12, 16:18 от tech_noir »

Eva

• Гост
Неграмотен народ!
« Отговор #14 -: 2006-02-03, 08:24 »
колега...не ме занимавай с глупости бе...

кога ще ти седна аз  във форум да ти ги пиша примерни постовете...
аз пиша все едно съм в чата..не ми дреме кой клавиш натискам..ти кой си? даскалката ми по български ли ?
тва да не се старае човек тук не означава,че не е грамотен!
Всички знаете, че клавиатурата не е едно от най-безгрешните средства за писане! И ако трябва да си правиш безгрешен всеки пост...то тогава...къв е смисъла да е форум дайте си адресите тука ще ползваме федекс!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #15 -: 2006-03-02, 13:25 »
Абе все пак повечето пишете правилно...има и трагични случаи де:

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]От всичко това ефекта е само един. Замислям се за елементарни неща, бъркам постоянно пълен и кратък член.....[/quote]

Правилното в случая е ефектЪТ    
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #16 -: 2006-12-25, 01:07 »
СЛЕД СЪГЛАСНА НЕ СЕ ПИШЕ Й БЕ!!!! НЕГРАМОТНА ИСТОРИЯ!!! ААААААААААААААА!!!!!!
« Последна редакция: 2006-12-25, 01:08 от gfw_cyclone »

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #17 -: 2006-12-25, 06:02 »
Ами ... за правописа горе/долу се справям ..макар ,че като спра да чета някоя книжка за по-голям период от време и се хващам за некви неща ... примерно от време на време бъркам "о" и "у" ... ония ден се замислих как се пише "евтино"    Иначе пунктуацията ми е плачевна  
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Неграмотен народ!
« Отговор #18 -: 2006-12-25, 12:13 »
Никога не съм имала проблеми с правопис или пунктуация.Връщат ми есета по литература без нищо червено на листа    Аз съм дъ бест бе    

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #19 -: 2006-12-25, 18:11 »
Цитат на: Punkass
Никога не съм имала проблеми с правопис или пунктуация.Връщат ми есета по литература без нищо червено на листа    Аз съм дъ бест бе    
Пред 'бе' се пише запетая.  
Signature.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #20 -: 2006-12-25, 19:18 »
Цитат на: NoFeaRInc
Пред 'бе' се пише запетая.  

Айде ся,подробности  
« Последна редакция: 2006-12-25, 19:18 от Punkass »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #21 -: 2006-12-26, 14:32 »
Абе не е верно бе, пред "бе" не се пише запетая бе, Ноуфиъринк само те ебава бе! Е бре де бре  
Caralho Voador

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #22 -: 2006-12-26, 14:44 »
Цитат на: Don Dada
Абе не е верно бе, пред "бе" не се пише запетая бе, Ноуфиъринк само те ебава бе! Е бре де бре  

Стиа де.Добре,сбърках.Съжалявам,бе!    

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Clare
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #23 -: 2006-12-26, 23:42 »
Че и на мен ми се връщат без червено по листа ама грешките си ги правя
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kricc
Неграмотен народ!
« Отговор #24 -: 2006-12-27, 10:53 »
Така е, подускат се елементарни грешки, но не мисля че точно тук всички се стараят да пишат наи-правилно. И аз предполагам съм допускала много грешки /но аз по принцип си ги правя/. Всички правим грешки, както и ти gfw_cyclone ако не се лъжа правилното е "Като почнем", а не "Като почнемЕ".......... "мисля че нема нужда да споменавам" -> "мисля че нЯма нужда да споменавам". Ако се загледаме малко всеки ги допуска тези грешки, но не всеки заради неграмотност.
"Недей ми разказва за безоблачни дни,
недей ми обещавай лазури и слънче.
Аз си имам сивото на мъглата и дъжда,
аз съм собственик на лошото време."
                                    Богомил Райнов

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #25 -: 2006-12-27, 16:06 »
Цитат на: kric
Така е, подускат се елементарни грешки, но не мисля че точно тук всички се стараят да пишат наи-правилно. И аз предполагам съм допускала много грешки /но аз по принцип си ги правя/. Всички правим грешки, както и ти gfw_cyclone ако не се лъжа правилното е "Като почнем", а не "Като почнемЕ".......... "мисля че нема нужда да споменавам" -> "мисля че нЯма нужда да споменавам". Ако се загледаме малко всеки ги допуска тези грешки, но не всеки заради неграмотност.

Тфа за "почнемЕ" и "нЕма" си идва от софийския им диалект.

И аз пиша "кФо", ама не ме ебе,щото така или иначе като произнесеш думата не казваш "в",а "ф"  

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kricc
Неграмотен народ!
« Отговор #26 -: 2006-12-27, 17:32 »
Тфа за "почнемЕ" и "нЕма" си идва от софийския им диалект.

И аз пиша "кФо", ама не ме ебе,щото така или иначе като произнесеш думата не казваш "в",а "ф"  

Знам от къде идва, и това искам да кажа може да знаеш как е правилното, но да си сред такава среда и да свикнеш да пишеш/говориш по друг начин. Въпроса не е само до неграмотността. Както и ти, тук може да пишеш ф вместо в но това не означава, че като седнеш да пишеш есе например пак ще пишеш така.
"Недей ми разказва за безоблачни дни,
недей ми обещавай лазури и слънче.
Аз си имам сивото на мъглата и дъжда,
аз съм собственик на лошото време."
                                    Богомил Райнов

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #27 -: 2006-12-27, 17:37 »
Е,разбира се!

Но аз говорех точно за неграмотността...примерно: "ношта","убидя",някои пишат "аС" вместо "аЗ",което пък е най-дразнещото.И то хора на по 20 години....Те ако до ся не са се научили да пишат правилно,за кога тепърва ше се учат...Неграмотия до шия  

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Clare
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #28 -: 2006-12-27, 22:55 »
Е,разбира се!

Но аз говорех точно за неграмотността...примерно: "ношта","убидя",някои пишат "аС" вместо "аЗ",което пък е най-дразнещото.И то хора на по 20 години....Те ако до ся не са се научили да пишат правилно,за кога тепърва ше се учат...Неграмотия до шия  

Хаха напомни ми за една позната    спомням си като бяхме 5-6ти клас и си пишеха с някакво момче което беше от другата смяна в същата стая ... и наща пише на гардероба "Ас сам Борислава" та така .. пък от тогава май няма мн градация в т'ва отношение ... всъщност не знам дали вече не е забравила как въобще се пише  
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #29 -: 2006-12-27, 22:56 »
Цитат на: kric
gfw_cyclone ако не се лъжа правилното е "Като почнем", а не "Като почнемЕ".......... "мисля че нема нужда да споменавам" -> "мисля че нЯма нужда да споменавам"
Гледай сега аз тия неща нарочно ги пиша по тоя начин и мноо добре знам правилната форма как е. Мисълта ми беше че е пълно с хора дето си нямат понятие от проста граматика.

Цитат

Нещо от сорта...
« Последна редакция: 2007-09-11, 15:06 от tech_noir »