Автор Тема: Емигрантите  (Прочетена 1961 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Емигрантите
« -: 2011-08-17, 09:08 »
Какви са ви впечатленията и какво мислите за тях?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Re: Емигрантите
« Отговор #1 -: 2011-08-17, 20:05 »
За кои по-точно  ;D ?

Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #2 -: 2011-09-16, 10:50 »
Кой за които има впечатления

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #3 -: 2011-09-18, 20:29 »
Странни хорица, разкъсвани от носталгия и своеобразна гордост от новото си местожителство. Разбира се, има различни групи емигранти, аз от "първа ръка" имам впечатления от икономическите такива - най-вече българи. Съмнявам се обаче за някои да не важи горната характеристика.

Може би е тъпо и донякъде тъжно - "дърво без корен", откъснато от естествената си среда и захвърлено на нова непозната почва, където трябва смутено да прибира листата си, докато узнае как може да ги разпери. Но и целият свят е тъжен, хубаво е все пак да чувстваш някакво място от него като свое, като твоя родина.
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #4 -: 2011-10-09, 19:04 »
От известно време се интересувам повечко от българските общности по света.

Прави ми много хубаво впечатление че повечето са почнали да изграждат общности. Например в Дубай, Испания и САЩ си се събират, правят някакви инициативи, включително български училища (предимно неделни) за да могат децата да учат Български език. Вече не всички са обичайните разпръснати и смачкани от живота "електрони".

Не знам защо, но оставам с впечатление че в Канада се събират най-нихилистичните и комплексирани индивиди (включая мои роднини). Типа хора, на които все не им е угодено и избрали дестинацията главно поради географската и отдалеченост. Колкото по-далеч, по-зелена тревата, повече реки от мед и масло и повече банана пада само от дървото (което в случая на Австралия и Канада впрочем е вярно - средния европеец там изглежда като нобелов лауреат - работохолик и живота му доста се олеснява). Всичко българско и родно бива автоматично плюто без замисляне. Имах един такъв познат в един университет на времето "Въййй, тук съ и събрала утайката на Ямбол бе! ТцТцТц". Самия той също беше от Ямбол...

Коментирана тема във форума на българските емигранти в Канада:
- Как да се преселя като беженец за да получа помощи?
- О, ами то вече не става, защото тия разбраха че сме в ЕС и комунизма вече не е на власт. Пиши се ром-хомосексуалист. Обясни че в дивите Балкани/Мала Азия има много разицъм и силна дискриминация. Живота ти в тази дива и изостанала част на света е реално застрашен, само защото си се родил ром или хомосексуалист. Един братовчед (разбира е не е никакъв циганин, ама де ще ти знаят кандците) така мина успешно.

>:( >:( >:(
« Последна редакция: 2011-10-09, 19:06 от tech_noir »

Неактивен benidel

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #5 -: 2012-07-09, 14:24 »
99% от тях тъгуват за родината си и от добро не са станали такива...

Неактивен paula

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #6 -: 2012-10-22, 02:29 »
Аз лично започвам да се интеревувам от живота навън . По- хубав ли от българския, щастливи ли са емигрантите,ако не в началото, то поне на по-късен етап. Сякаш тук в България няма какво да "видим".....

Неактивен mariakolarova

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #7 -: 2012-12-26, 17:50 »
Живота в чужбина не е кой знае колко по различен, все си е живот. На места по-скъп, на други по-евтин. Аз лично съм си поставила за цел да да посетя Япония и бих искала да поживя там поне една година. Естествено ще се постарая да не ми се налага да работя като отида там или поне не някаква време-консумираща работа. Искам да усетя духа им. Това си е моя мечта и се надявам да я сбъдна, но искам да си изживея живота в България и то не в някаква постоянно интегрираща се към чужди порядки държава, а в тази в която живеем сега, със всичката СВОБОДИЯ която имаме и дадености . Ходила съм тука там за по месец предимно в Швейцария и Германия, много малко във Франция. От трите най ми допадна Франция, а най-малко Швейцария. В Швейцария хората просто са много "различни", сещам се бях в Берн точно когато имаха много голям празник, и навсякъде имаше пиратки, фоерверки, направо си беше Коледа и това никога няма да го забравя, не се чуваше човешки глас, вик, радостен или гневен, просто едно голямо нищо, дори децата бяха такива. Не знам тези хора подтиснати ли са това манталитет ли е но просто не мога да го приема за нормално. Та мисълта ми е че искам да запазя българското, защото не оценяваме нещо докато не го изгубим и забравим тотално.
Всяка една жена е малко момиче под черупката на своят тоалет прикрит с множество бижута, аксесоари, стилни парфюми и дори грим или козметика от тук. Вътрешната красота на това малко момиче е веч