Автор Тема: Картина, нарисувана от психично болен  (Прочетена 32401 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Извинявам се, съжалявам, за некомпетентността, незнанието ми... Старогръцкия го учех преди много години и нъкакъв спомен не ми е останал.

Ай, изпълни модераторските си изпълнения и изтрий диалогчето, щото не е много по темата. Ак не искаш - здраве!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Крива работа :)
Caralho Voador

egoist

• Гост
Абе, Маша Мишлето ли е?!  ::) :o

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Абе, Маша Мишлето ли е?!  ::) :o
Да.
Caralho Voador

Неактивен Beauty

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
И още нещо: според мен конете бягат от това, от което се страхува той! И според мен това е ключът към загадката...

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
А не може ли да слизат до града (примерно) за да си купят кори за баница?Що трябва да има уплашени и избягали от някъде не мога да си обясня.Това е картина, а не филм на ужасите.
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
И още нещо: според мен конете бягат от това, от което се страхува той! И според мен това е ключът към загадката...

ДА НО КОНЕТЕ СА ДЕТАЙЛ.... А НИЕ ТРЯБВА ДА ГЛЕДАМЕ ОБЩО НЕЩАТА ...
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 693
    • Профил
А снежния човек не е ли предмет?

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
И предмет и детайл е, според мене...Баси кривата раота ::)

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
Крайно време е да се напише едно постче по темата май   :)
Щом не трябва да гледаме детайлите започвам да се замислям за небето.Дали има нещо свързано с него,но в момента не виждам нищо по-така. ???
Наистина не знам. ::)
Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
Ама то може и някой вече да е познал отговора, ама няма кой да ни каже. На прав път ли сме или не? Само предположения.
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
 Ааа това ме уби. Чета цялата тема с надяжда, че някъде ще има сигурен отговор, а то се оказва, че няма. После виждам линка, който е пуснал Боги, че това е измислица и почва да ме мъжи въпроса истина ли е тая рисунка или не? Ако е истина каква подяволите е болестта му?  ;D
Inside all of us there si hope...

Неактивен BreathingSilence

• зарибен/а
  • потребител/ка
  • Публикации: 85
  • Somewhere over the rainbow
    • Профил
Ми не знам кое е сбърканото на картинката, но ако за тази рисунка само са го прибрали в психарница... Аз отдааавна тяра съм там :o
"Но тя не дойде. Защото тя не съществува. За мен тя няма име, няма форми и черти. Оставих да изчезне и нейното видение и тя се стопи, както последната вечерна сянка се разтапя в обркъжаващата нощ. "

Неактивен sylvieniki

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 10
  • ???????????!!!!!!
    • Профил
    • ??????? ??????????, ????? ?? ???????...
Ох,тая тема ме заинтригува и ето че седнах и аз да си блъскам главата.

Първото нещо, което ми направи впечатление е долният десен ъгъл. Погледнато отдалече това нещо там (не знам какво е) е като отрязано парче, все едно сцената от картината, всички къщи и пр. се намират върху някакъв къс земя. А и следите от шейните създават впечатлението, че обикалят в кръг (шейните,де) и това още повече създава илюзията, че извън този пейзаж няма нищо.

Точно преди сцената на картината е било тихо, а ако бяхме в картината, щяхме да чуваме тропот на копита, плъзгащи се шейни, деца и пр.
Във втората картина, тази с морето, се забелязва, че вълните са по-големи от тези на оригинала. И ако си представя какво бих чувала и в нея...Пак щеше да е ужасно шумно.

Та това ме кара да се замисля дали лудият не е имал фобия от....шум.... Ако съм на прав път, може би пейзажа от зимната картина го е нарисувал така... откъснат, защото се е чувствал като затворен в някакво ограничено пространство, където понякога е много шумно и непоносимо за него и откъдето няма как да избяга....Нещо такова.

И втората картина пак навежа на същото - необятно море; ограничено пространство (мачтата), което е още по-тясно заради присъствието и на други хора, и много шум (вълните, а и другите корабокрушенци, които сигурно викат и пр.)

Извод: Ще кажете: "Това са прерисувани картини, не той е избирал темите", обаче помислете - избрал е да прерисува точно такива картини, които малко навяват точно на подобни мисли и освен това ги е преувеличил, така че да навяват много на такива мисли ;)

Ох, абе не знам, много философски подходих към проблема...

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
Според мен  психичо болният изпитва нещо като антипатия към празниците.На оригиналната картина ясно се личи празничния дух, а неговия вариянт е мрачен, меланхоличен, а може би и страшен...Като изключа главните фигури от картината и като се загледам като цяло в нея стигам само до този извод.

Неактивен Invisible

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
Според мен човека е изпитвал ужас от смъртта....Или от самотата.Защото така като се вгледам няма сам човек в картинката.Дори и няма впрегнат сам кон,а каруците са претрупани с хора.
Но това което ме кара да мисля че е страх от смъртта е че е имал някакви нереални неща.А дали не е виждал демони и умрели хора?!

Неактивен BURN

• идиот няк'ъв
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 24
    • Профил
Еми не знам дали доказва лудостта му, но едва ли му трябват коне, след като се движат по баир надолу...
Madness is the gift that has been given to me...

Неактивен Right In Two

• зарибен/а
  • Публикации: 119
  • тратата
    • Профил
    • MySpace
Re:Картина, нарисувана от психично болен
« Отговор #137 -: 2010-01-02, 16:18 »
Страх го е от тишината :D
Ако махнем детайлите, остава само тя. Започнал е да рисува една шумна картина, за да не умре от страх. Предполагам преди да я нарисува, се е изгубил някъде в гората и единственото, което е било с него са тишината и тъмнината.
Пък и ако бяхме вътре в картината щяхме да чуваме детските викове иии не знам ..
аа, тва ме изкарва от нерви, няма ли някой да каже отговора?

опа

• Гост
Re: Картина, нарисувана от психично болен
« Отговор #138 -: 2013-04-06, 09:11 »
Мисля че в тази картина нарисувана от психично болен няма повече растителност.А в оригинала има много растения ::) ::)

guest

• Гост
Re: Картина, нарисувана от психично болен
« Отговор #139 -: 2013-12-17, 17:01 »
neznam dali vi stana qsno,,,no koito razbere kartinata - vijda neshtata kato ludia,,,
a koito vijda neshtata kato lud- znachi e lud