Автор Тема: Матури 2008  (Прочетена 46765 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

rock_ur_body

• Гост
Отговор на: Матури 2008
« Отговор #90 -: 2008-06-16, 13:22 »
стискам ви палци на всички, на мен ми свършиха изпитите и бъдещето ми вече е решено, но моите резултати излизат чак на 14 август :D

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #91 -: 2008-06-16, 14:18 »
стискам ви палци на всички, на мен ми свършиха изпитите и бъдещето ми вече е решено, но моите резултати излизат чак на 14 август :D
*бати якото, взимаш си изпитите и бъдещето ти е решено!
Caralho Voador

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #92 -: 2008-06-16, 14:22 »
Нали, супер доброто! :D
Все пак успех с изпитите и на теб ;)
Signature.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #93 -: 2008-06-16, 14:57 »
На мен ми звучи зловещо. Значи аз сега щях да съм хирург  :o.
Като знам за последните 15 години колко пъти си смених заниманието, защото старото е престанало да ми е интересно или съм открил че нещо друго ми доставя повече кеф...

rock_ur_body

• Гост
« Отговор #94 -: 2008-06-16, 22:07 »
още съм в еуфория, не ми разваляйте илюзиите :)

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 457
    • Профил
« Отговор #95 -: 2008-06-17, 10:32 »
Не е точно така.Може да си отличник в училище, но ако нямаше 4-ки на матурите нямаш право да кандидатстваш в УНСС.Това е разликата ;) И винаги има съмнения, никога не можеш да бъдеш сигурен кфо ше им скимне на проверяващите.Не казвай голяма дума, за да не го духаш после, както казвам аз ;)
Виж сега-ако си учиш редовно(не да зубриш,а просто да си четеш редовно)никакъв не ти е проблема с матурите.Аз държах втора матура по биология и трета по френски.На биологията бях готож за 45 минути,поради простата причина,че в училище ни даваха контролни 40 въпроса за 40 минути,при това бяха доста по сложни.Матурата беше елементарна-един от въпросите беше какво изграждат аминокиселините ;D.
По френски докато течеше времето да си четеш въпросите на текста за слушане,аз си правих граматиката,която беше дразнещо лесна-имаше главно да се слагат предлози,верни форми на глаголи и т.н.,а аз предния ден си скъсах задника да преговарям сложните времена и наклонения,спрежения,минали и сегашни причастия,както и деепричастия....ебаси...Та и с френския бях готов за около час и нещо-забави ме "сложната" тема дето трябваше да се напише в размер от 140-170 думи.Темата беше "Как прекарвам свободното си време".
И така по моите изчисления и на трите матури трябва да имам над 5.50....но да видим ;)

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #96 -: 2008-06-17, 10:48 »
Бях забравил колко ме дразнят такъв род постове...
Signature.

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #97 -: 2008-06-17, 10:56 »
 в смисъл?

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #98 -: 2008-06-17, 11:07 »
Мързи ме да обяснявам, 'щото съм на работа, но накратко: Слез на земята и гледай обективно на нещата. "Безумно лесна" и "елементарна" и т.н. са изцяло твои виждания - това, че са те гърчили всеки път по биология не означава, че навсякъде се учи така биологията. Със сигурност има предмети, по които сте си чешали работите по цял час, както и такива, по които ви тормозят. Има няк'ъв материал, който трябва да се покрие в средното и матурата е на него - ако очакваш разгадаване на генома, ходи на други изпити.
И все пак, като зарежем общообразователните, коментарите за матурата по език също бяха тъпи - 'елементарното есе' и ненам си к'во - ако никога не си учил френски извън даскало и не попаднеш на учител, да видиш как ще ти се стори и такава матура. Не съм стъпвал в английски от 2 години, но не съм тръгнал да обяснявам къде какво колко съм учил и т.н. За сметка на това от 2-те години по руски мога само името да си кажа.
Матурата е съобразена с разни условия и ако си нива над нея, по някаква причина, то това не означава, че и другите са. Сеш' се?
Signature.

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #99 -: 2008-06-17, 11:15 »
Говорех за съвестното и редовно четене.по френски от 2 години не съм учил редовно,щото тази година ми преподаваше изкуфяла бабичка,а предната 25 годишна руса госпожица,дето знаеше малко повече от мен,и постоянно я зяпахме. :D

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #100 -: 2008-06-17, 11:46 »
Signature.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
« Отговор #101 -: 2008-06-17, 12:22 »
Алексис, изобщо не разбра идеята, за която говорех, но карай ;)

Шибан МОН! ...

rock_ur_body

• Гост
« Отговор #102 -: 2008-06-17, 13:18 »
някои хора пишат, че след 45 минути постоянно рефреш са си видяли резултатите  ;D / :'( 

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #103 -: 2008-06-17, 13:23 »
Аз не успях да вляза, ама ми казаха, че имам 5 и 60 и нещо по БЕЛ и 5 и 70 и нещо по английски  ;D :D :D :D :D :D Йессссс
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #104 -: 2008-06-17, 13:25 »
5,35 по БЕЛ и 3,56 по ФЦ ... по ФЦ очаквах такава оценка, но за БЕЛ си мислех че ше имам поне 5,50 ... чудно :(

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #105 -: 2008-06-17, 13:33 »
5.46  БЕЛ  :( :( :( :( :(
5.73  Биология :D :D :D :D :D :D
5.51  Френски език :D :D :D :D :D :D

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #106 -: 2008-06-17, 14:18 »
Български език : 5,78
Английски език: 5,64
Signature.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #107 -: 2008-06-18, 10:29 »
ХХХхХ... в мойта диплома на "зрелостни изпити" пише:
БЕЛ: 5,43
Математика: 6,00
Странното е, че аз не съм държал матури...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #108 -: 2008-06-18, 15:44 »
5,35 по БЕЛ и 3,56 по ФЦ ... по ФЦ очаквах такава оценка, но за БЕЛ си мислех че ше имам поне 5,50 ... чудно :(

По български и аз си мислех,че ще имам над 5,50. Да си призная честно се гласях за 6.00, защото на теста се справих блестящо, а на пробните матури, които съм правила на анализите също съм се справяла отлично. Сега на матурата по БЕЛ имам 5,38 и днес побесняла вдигнах на крак и училището ми и инспектората, за да видя какво пък толкова съм сгрешила,че имам само 8 точки на анализа, след като една съученичка на преразказ има 12 точки, но от инспектората не пожелаха да ми дадат да си погледна работата - това щяло да е позволено след 2 седмици и моля ви се право на оспорване на оценката няма ПО ЗАКОН и не мога да поискам преразглеждане. Побеснях! Сега заради скапани и некадърни проверяващи аз имам ниска оценка и трябва на всяка цена да изкарам 6 на изпита по български в УНСС, за да вляза.
Не мога да проумея как може хора, които пишат с пъти по-зле от мен(да не кажа,че правилно не могат да пишат на български) имат по-високи оценки от мен, като се има предвид,че аз темата за Шибил съм я разработвала и съм я правила за над 25 точки! Малоумно е и се чувствам силно пре*бана, но ще трябва да се примиря.
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #109 -: 2008-06-18, 16:11 »
Права си. И на мен са ми дали само 7 точки на анализа, а аз за пръв път мислех че съм го написала добре.Но какъвто проверяващ ти се падне .. Ако ни се беше паднал някой друг и ако ни бяха дали още няколко точки отгоре - 5,50 ;)
Тъпо е, че всеки си е със собствена гледка точка и мнение и само трябва да се молиш да е по-склонен за повече точки ... ташак.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #110 -: 2008-06-18, 17:06 »
Мила, аз какво да кажа, че имам кажи-речи най-ниската оценка от класа по БЕЛ...Имам 5 и 65, най-добрата ми приятелка има 5.56, а двете сме взели награда за литератори на випуска! Демек ние сме най-добрите специално по тоя предмет, а другите от класа имат повече от нас. Едно момиче, дето не е чело произведенията, имаше 5 и 92, друга 5 и 87 и т.н. И всичко, защото оценяването е субективно. Сигурна съм, че моят анализ е бил на по-високо ниво от този на другите, защото за толкова години знам какво е нивото им. Ама факт е, че имам по-ниска оценка. Има и друго! Аз докато си губех времето да диктувам на всеки отговорите от първия до последния, губех ценно време! Те получиха наготово отговорите, не им се наложи да мислят и следователно имаха много време, за да напишат едно кратко есе за любовта и красотата в "Шибил". А аз мислех отговорите, диктувах, проверявах на другите съчиненията и в последния момент създавах моето си. Яд ме е, защото хора, които си нямат хал хабер от БЕЛ имат повече от мен, но какво да се прави...
(Георги Константинов)

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #111 -: 2008-06-18, 17:32 »
Лошо, много лошо...

Аз така, като една от малкото, които не ги интересуваха оценките в училище и даже двойки съм си позволявала, изкарах 5.90 на изпита миналата година в икономическия, а другите, дето цяла година се натягаха на даскалите с редовни домашни работи и предварително назубрени уроци трудно успяха да се докопат до икономика на калинките пак в икономическия.

Тва, че си била отличничка, не значи, че знаеш повече.
И още едно нещо -  Никога не подценявай противника!

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #112 -: 2008-06-18, 17:46 »
Хехе, не подценявам никого. Отличници сме си били целия клас(както споменах), ама класната си пишеше ей така шестиците. На пръсти се броят тези, които са чели някои от произведенията, на пръсти се броят и тия, които знаят как се пише есе или ЛИС. Така че, мисля, че съм обективна. Просто знам какви са възможностите на класа ми, доста добре го опознах в това отношение.
(Георги Константинов)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #113 -: 2008-06-18, 17:49 »
Абсолютно се губи смисъла на тези матури тогава. Не може един човек, решил да се подготвя да пише теми 2 месеца преди матурата да изкара по-висока оценка от човек, който се готви 2 години.Трябва повече хора да проверяват един анализ и накрая да съгласуват оценките си и да направят една обща ... ама, късмет.

/на мен 3 точки, недадени ми на този анализ, ме делят от 5,50/

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #114 -: 2008-06-18, 18:08 »
а мен ме дели 1 точка от 5.50-кой е по-прее*ан? >:(

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #115 -: 2008-06-18, 18:23 »
Punky, права си...
Да не говорим, че от моя клас даже и 2 месеца не са се готвили за матурата. Всичко е до късмет. Ама все тая, всичко мина. Аз съм горе-долу доволна, ама като сравнявам оценката си с тая на някои хора около мен( на които аз им я изкарах фактически), трябваше да имам повече.
(Георги Константинов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #116 -: 2008-06-18, 18:37 »
Не може един човек, решил да се подготвя да пише теми 2 месеца преди матурата да изкара по-висока оценка от човек, който се готви 2 години.
Може, фактори много (освен субективизма в оценяването).
- зависи кой как реагира на стрес. Наблюдавал съм доста хора които иначе са много способни, знаещи и т.н. дето се панират под напрежение.
- съответно обратно - други да си мързеливи по принцип (в това число аз), но стреса ги стимулира и тогава показват много добри резултати.

Както обича да казва майка ми „Всеки изпит е шанс, пробвай се дори да мислиш че няма надежда. Не се знае какво ще стане.“

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #117 -: 2008-06-18, 19:40 »
Свиквайте. Животът е Сурав и кУрав. Важното е да ви оценят и да се преборите в бранша и в оцеляването нататък, а тея цифрички тук обикновено не играят особена роля по- напред.
Signature.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #118 -: 2008-06-19, 09:28 »
Определено тряа да отменят задължителните матури... няма смисъл от тях!

1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #119 -: 2008-06-19, 09:37 »
Определено тряа да отменят задължителните матури... няма смисъл от тях!

когато искам да си вдигна самочувствието, включвам "Това го знае всяко хлапе". Чувствам се като гений, докато го гледам.
А за матурите - трябва да ги има, че децата затъпяват...  не, че аз съм човекът, който има етичните предпоставки за такова твърдение, ама като гледам сестра си... Тц, тц, тц...