Автор Тема: Матури 2008  (Прочетена 46760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

rock_ur_body

• Гост
Матури 2008
« -: 2007-10-05, 23:19 »
http://maturi2008.hit.bg/index.htm

Kакво мислите по въпроса?  :)

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Отговор на: Матури 2008
« Отговор #1 -: 2007-10-05, 23:28 »
Ми мисля си каква късметлийка съм, че се отървах от тях  :D
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

ripkata

• Гост
« Отговор #2 -: 2007-10-05, 23:30 »
Аз като всички ученици предполагам съм против матурите и смятам че е нелепо дванадесетокласници да държат и матура и приемни изпити по едно и също време!

egoist

• Гост
« Отговор #3 -: 2007-10-05, 23:49 »
Ех! На матурата беше е*ати купона... :P
Вярно, че никак не е редно и матура, и приемни изпити заедно, но ... нали сте умнички - все някак ще се справите!  ;D

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #4 -: 2007-10-05, 23:51 »
Само матури за вас- току виж нещо ви влязло в главите!
Caralho Voador

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
« Отговор #5 -: 2007-10-05, 23:55 »
Аз мисля,че няма да влезе много.Поне според мен тройка лесно би се изкрала,ако си постоянен.
Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #6 -: 2007-10-06, 00:41 »
Всичко подналежи на cheat-ване (което май е умението, което най-добре усвояваш в училище.

Дал' ша ми повярваш че никога не научих таблицата за умножение примерно  8) ...
Пък си се оправих в училищата и университета (е, останах си прос де, ма то сега перфектни хора нема - други пък са грозни)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #7 -: 2007-10-06, 01:03 »
Дал' ша ми повярваш че никога не научих таблицата за умножение примерно  8) ...
Пък си се оправих в училищата и университета (е, останах си прос де, ма то сега перфектни хора нема - други пък са грозни)
Хихихи, аз пък така и не научих българската азбука :P :) Cheat 4ever! (как ми липсва тук старата емотиконка със знамето)
« Последна редакция: 2007-10-06, 01:16 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #8 -: 2007-10-06, 16:03 »
http://maturi2008.hit.bg/index.htm

Kакво мислите по въпроса?  :)
...че независимо дали е редно да има матури или не по принцип, сегашните 10-11-12 клас трябва да са в заварено положение.
Signature.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
« Отговор #9 -: 2007-10-06, 17:21 »
Снощи на Шоуто на Слави Вълчев каза,че 7 и 12 клас са най-ощетени от всички ученици,за тфа е доста възможно да ни махнат матурите! Дано! :)

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
« Отговор #10 -: 2007-10-06, 19:03 »
Снощи на Шоуто на Слави Вълчев каза,че 7 и 12 клас са най-ощетени от всички ученици,за тфа е доста възможно да ни махнат матурите! Дано! :)
За 7-ми клас не знам,но и аз чух такива неща за 12-ти клас.Стискам палци :P
Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #11 -: 2007-10-06, 19:27 »
Гледах го, но съм със смесено мнение. Все пак да съм знаел овреме, да съм си сменил подхода към ученето - не е особено хуманно да ми казват в последния момент - т.е. дори сега да не е ясно на 100%.
Signature.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #12 -: 2007-10-07, 12:00 »
Не съм го гледала, ама си мисля, че к'вото и да каже тоя човек, не трябва да  му се вярва много, много.
+ това нека им лепнат едни матурки да се  види кой кво знае и защо го знае, щото кандидатстудентските изпити тая година си бяха един голям фарс и хора със сравнително посредствени възможности(визирам себе си) взехме местата на кадърната и умната, или поне по-работливата част от кандидатстващите...
мене пък друго ме вълнува -  тези, които са държали матура ще имат  ли някакво предимство пред нас, които не сме държали, щото резултатите от тези изпити ще са главозамайващи, предполагам,а оценките масово под 4.

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
« Отговор #13 -: 2007-10-07, 22:34 »
2 матури,2 държавни няколко кандидат-студенстски и малко повишителни(в моя случай 4) ... какво да кажа ... дайте всеки ден изпити да караме а?
Вместо да се чудят какви изпити да измислят да се фанат да оправят образователната система  ,то не става само с изпити.
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #14 -: 2007-10-07, 22:45 »
2 матури,2 държавни няколко кандидат-студенстски и малко повишителни(в моя случай 4) ... какво да кажа ... дайте всеки ден изпити да караме а?
При мен, за цвят, на всичкото отгоре има и един вътрешен по специалността + ДИПЛОМНА РАБОТА ;) Яко, а?
За системата си абсолютно права. Но, както обикновено, винаги се гледа само едната страна на нещата. :)
Signature.

rock_ur_body

• Гост
« Отговор #15 -: 2007-10-09, 01:33 »
http://www.dnes.bg/article.php?id=42223
може и да ви се разминат поне матурите  :P

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #17 -: 2007-10-16, 23:42 »
Доколкото разбрах матурите ще са елементарни... само голямата хава за тях.
Все пак има училища от които излизат неграмотни с отлични оценки.
Не виждам смисъл от втора матура.
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен Peiniger_f

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #18 -: 2007-10-23, 23:10 »
Еми какво да ви кажа ... аз се хващам за главата вече. Кретенията е тотална и наистина ми омръзна да го слушам министъра как крои планове да ни затвори като лабораторни мишки и да си прави опити с нас...нямам думи просто, с които да изразя цялата си погнуса, разочарование и ярост от безумията, които се вършат на гърба на народа.

Само за протокола :освен матурите аз имам да държа два държавни изпита, всеки от които се състои от две части - устна и писмена. Трябва да изготвям и дипломна работа и да се ява на канидат-студентски изпити в различни университети...... прекрасна държава си имаме.
« Последна редакция: 2007-10-23, 23:13 от Peiniger_f »

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #19 -: 2007-10-24, 00:00 »
Случайно да си от ТУЕС?
Signature.

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #20 -: 2007-10-24, 13:16 »
Случайно да си от ТУЕС?

Ако е този, чевек за когото си мисля не е от ТУЕС, а е от моето училище :)

А относно това, че матурите щели да сса елементарни - ходи ти да си изкараш матурата по биология, химия или география, ако си ги учил само до 10 клас при това не с особено наблягане на тия предмети, защото учителите си мислят,че щом си в професионална гимназия, те не ти трябват толкова... глупаво е като си в 12-ти клас и нямаш пари за допълнителни уроци или имаш проблем със самоподготовката... Кажете ми честно колко ученика биха успели сами да се подготвят за матурите? Най-малкото ни мързи да си отворим учебниците, като знаем,че няма кой да ни побутва ...

наистина се надявам да отпаднат матурите - не че няма да ги мина, но резултатите ми няма да са блестящи поне на втората матура...
« Последна редакция: 2007-10-24, 13:21 от KpaTyHkA »
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #21 -: 2007-10-24, 14:03 »
Аха, нека отпаднат матурите! То и сега средното образование не го броят за образование, вече висшето се смята за нещо като средно едно време! А като отпаднат матурите - тогава - край! Със средно образование няма да можете да си намерите работа и като хамали, а за висше ще трябват мнооого частни уроци. Да, де, ама нали искат и кандидатстудентските изпити да ги направят по-лесни? Та, ще опропастят и висшето образование, и ще стане така че с българска диплома ще си за никаде, в смисъл то вече е почти така! Понятието български инжинер вече става нарицателно по света... Ех, ех, нима не разбирате, че за да има хубава работа и пари трябва много учене и труд? Не го ли разбирате? Ами тогава цял живот ще продавате зарзават по сергиите или ще чистите стаите в някой немски хотел!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен Peiniger_f

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #23 -: 2007-10-25, 13:23 »
Аз съм от Национална професионална гимназия по прецизна техника и оптика "М.В. Ломоносов", демек училище където се изучават предимно технически предмети. От 10-ти клас на сам ( в 10 ги учих за последно) нямам предмети от сорта на биология, химия, физика, география. За сметка на тях съм учила специални технически предмети свързани със специалността ми в училището. Айде кажете по какво да се държи втората матура като подчти не остава избор и не всеки има финасовата възможност да си позволи екстрата "частни уроци"....

На скоро по телевизията чух един индивид от мъжки пол да се изказва (може би неподготвен) , че в прословутите часове по ЗИП избираме НИЕ какъв предмет да имаме( и наистина е така или поне би трябвало) и съответно се подготвят декларации, които да бъдат попълнени от учениците с въпросния избран от тях предмет и да се подишат под избора си. След като една част избраха физика да речем(аз лично предпочитам бълграски и литература), и след като всичко беше ОК и всички бяхме доволни, че ще получим няколко часа отгоре за по-добра подготовка за това, което ние искаме , в последния момент МИНИСТЕРСТВОТО се намесва и ни набутва два часа математика вместо предметите, които сме си избрали НИЕ да изучаваме в часовете по ЗИП...цялата история отиде по дяволите и естествено учениците отново не могат да гъкнат.   :o >:(  :)

P.S. Оправете си системата в образованието пък след това се чудете какви изпити да ни измислите.
« Последна редакция: 2007-10-25, 21:45 от Peiniger_f »

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
« Отговор #24 -: 2007-10-25, 17:41 »
Аха, нека отпаднат матурите! То и сега средното образование не го броят за образование, вече висшето се смята за нещо като средно едно време! А като отпаднат матурите - тогава - край! Със средно образование няма да можете да си намерите работа и като хамали, а за висше ще трябват мнооого частни уроци. Да, де, ама нали искат и кандидатстудентските изпити да ги направят по-лесни? Та, ще опропастят и висшето образование, и ще стане така че с българска диплома ще си за никаде, в смисъл то вече е почти така! Понятието български инжинер вече става нарицателно по света... Ех, ех, нима не разбирате, че за да има хубава работа и пари трябва много учене и труд? Не го ли разбирате? Ами тогава цял живот ще продавате зарзават по сергиите или ще чистите стаите в някой немски хотел!

Абе едно е да си учиш и да си знаеш съвсем друго е да седиш затворен в къщи и да наизустяваш учебници.В момента правя второто ... защото такава шибана подготовка се иска за да влезна!И какво това е правилно а?Да зубриш и който не може - много му здраве!Не знам вие едно време как сте кандидатствали ,но при нас сега е ад.Образованието в училищата е на ниско ниво ,а на кандидатстудентските изпити изискванията са брутални.Не можем да влезем никъде без частни уроци , на които им се вдигат цените постоянно.Лесни кандидатстудентски изпити и трудни изпити в университета - да ,но къде другаде ги има тия зверства по конкурсните изпити не знам.
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #25 -: 2007-10-25, 18:35 »
Когато на мен ми бе периода на матурите, 1999г., положението бе такова. Ако средно аритм. оценка по предмета, по който ще държиш матура, е над 5 минаваш и без маура, ако е под - задължителна. Апропо благодарение на матурата имам в дипломата си за ср. обр. Отл. 6 по математика и благодарение на матурата (подготовката за нея е едно много концентрирано турне из математиката, нещо което в училище (изключая МГ- и ПМГ-тата) неможе да се получи) прескочих сума ти зубъри по оценки и си нямах абсолютно никакви ядове с Висшата математика (главната буква е умишлена) в унито. Но това положение в момента е смешно най-малкото, в това няма спор.

А положението със ЗИП-овете и "избираемата езикова подготовка" е аналогично на "те ме плюят, а аз си мисля, че дъжд вали".
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #26 -: 2007-10-27, 11:25 »
Аз съм против матурите, които сега искат да въведат.
Не мисля, че съм неграмотна или че съм зле с литературата, просто е безсмислено всичко около тея матури и ще си е допълнително натоварване.
Аз за какво да мисля по-напред? За бала, за изпитите ми за ВУЗ или за матури, с оценките от които няма да може да се влиза в университет??! Какъв е смисълът?! Само да ни натоварят допълнително, да заангажират цялото ни време и внимание и да ни изпият силите!

Някои казват, че не било голяма работа, ако си учил редовно, щял си да се справиш с матурите. Да, ама не!

Аз как да вървя на матура по история примерно, при условие, че съм английска паралелка и 9 и 10 клас учихме историята на английски, наизустявахме някакви фрази и години на английски и както може би се досещате, сега нищо не помня! Тая година уча българска история. Разбирам само тя да влизаше в матурата, ама не! Влиза и материала от миналите години.

И тук идва главният проблем! НЕ се припокриват материалите, влизащи в конспекта за кандидатстване във ВУЗ и този, който влиза в матурата по история. Ако искам да канидатствам право (примерно), това значи, че аз трябва да уча теми за кандидатстване по история на България(12 клас се учи тя при нас) и БЕЛ, а за матурите по история трябва да седна и да чета и материала от миналите няколко години! Е, как да стане?! Не се ли събира прекалено много?!

Да допуснем, че матурите са добро средство за проверка на знанията. Да, ама едно време е можело да се освободиш от тях, ако имаш 5 и 6. Сега НЕ! Всичко е толкова объркано и нелогично в нашето образование, че не мога да се съглася, че матурите са добър вариант за проверка на знанията! Не са...
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 457
    • Профил
« Отговор #27 -: 2007-10-27, 11:34 »
Аз сега съм 12-ти клас,честно казано не съм против матурите,защото има смисъл от тях.Така трябва да се отсеят учениците,които са учили и тези които не са.Но пък беше пълна простотия да ни съобщят малко преди да почне лятото тази година,че 100% ще имаме матури.Редно беше да е решено още преди 2-3 години,а не в 11-ти клас да ни пльоснат едно"Ми догодина по туй време ше имате матури"

egoist

• Гост
« Отговор #28 -: 2007-10-27, 11:43 »
Аз сега съм 12-ти клас,честно казано не съм против матурите,защото има смисъл от тях.Така трябва да се отсеят учениците,които са учили и тези които не са.Но пък беше пълна простотия да ни съобщят малко преди да почне лятото тази година,че 100% ще имаме матури.Редно беше да е решено още преди 2-3 години,а не в 11-ти клас да ни пльоснат едно"Ми догодина по туй време ше имате матури"
Нямате си и на идея какъв купон са матурите. Учителите ни помагаха... Опитваха се да ни решат задачите по математика, а други си ни оставяха да преписваме.  Кефя се, 'щото по литература имах 6 и бях ... единствена в целият техникум с такъв успех! ХАхахахахх! По математика имах 4-ри. Преживява се! Който може да преписва, си го може. Важното е да имате пищаци и да знаете кога какво да направите. Имате право на две излизания от стаята. Възползвайте се максимално от тях!  ;D
Честно да ви кажа няма никакъв смисъл от матурите, но пак ви казвам: купон си е! И стига мрънкали. Едно време (не толкова отдавна) си бяха факт. Нямаше "искам-не искам"... А т'ва, че при 5 или 6 не ви освобождават... ми е супер странно!? Спомням си, че по литература бях с оценки 3-ка за първи курс, 6-ца за втори и ме прекаха с 5-ца в трети. Така изпуснах 5-цата...  ???
За т'в апък си имам 6-ца. Хахахаххах! Само като се сетя. Писах за Яворов "Заточеници". Единственият пищак, който си бях взела за него! ХАхахаххахах!  ;D

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 457
    • Профил
« Отговор #29 -: 2007-10-27, 11:50 »
Виж сега аз казах че нямам против матурите.По биология примерните матури са 100 пъти по-лесни от контролните дето ни ги дава нашата Калинка Патлеева(dark and twisty ще потвърди)и по литература също са лесни,но смятам че е некоректно спрямо нас да ни кажат толкова късно +това критериите за оценяване на матурата по БЕЛ все още не са ясни!