Автор Тема: Уличните кучета  (Прочетена 28377 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #90 -: 2007-06-11, 21:29 »
Mи ще захапе, бе Тех, как няма да те захапе. И предупреждение искал, моля ви се...

Ми ти не знаеш ли, че куценцата освен верни и дружелюбни животинки са и много териториални такива. Кой, ама кой та кара да накърняваш териториалната им неприкосновенност? А?

Ми и те, хайваните, право да защитават територията си имат. Нека ти! Така ти се пада. Както иранците могат да залавят британски войници под предлога, че са нарушили териториалния суверинитет на страната, така и куценцата имат право да те ръбнат за джолана, като им нарушаваш техния. Ся ти имаш право да издадеш мемоари по повода, да съдиш куценцата (предварително оплювайки ги по медиите, най-вече в СКАТ и Нова ТВ, и задължително с мнението на мистър БББ за достоверност), имаш право да си теглиш една против тетаност и бяс, и имаш право да не тормозиш 'айваните повече с присъствието си! Капичи?

Аз обичам куценца, както казва едно мое другарче с корейско родословие, ама най-обичам кокер в сладкокисел сос...

Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #91 -: 2007-06-11, 21:37 »
 бахти тарикатите   а аз си мислех че резиденцията на последния български цар като исторически паметник не подналежи на приватизация дори от наследниците му...  

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #92 -: 2007-06-11, 22:10 »
Цитат на: Zago
Розичке, при все глупостите ми по-горе и аз съм на мнение, че човека си е човек, без значение цвета на ламарината му. Но кажи ми как оправдаваш избиването на плъховете. И защо да убиваш гризачи е по-хуманно от това да убиваш кучета. Говорим си за бездомни, безполезни и вредни кучета.

Какво му е вредното на едно улично куче? Е, да има изключения, но ако човек е внимателен няма да се зарази с нещо, няма да бъде ухапан или нещо от рода. А досега не знам да е имало полезни и безвредни плъхове, с тях не може да се внимава.
Да не говорим, че за това държание на повечето кучета са виновни хората. Имаме едно куче в квартала, помня колко беше добричка и гальовна, но в един момент стана злобна и не даваше никой да я доближава. Причината за това беше, че купчина МАЛКИ ДЕЦа убиха кученцата й, защото решили че ще е забавно да ги замерят с камъни!
Това което не ми хареса в цялата работа беше думата избиване или пък предложения от рода:"тия кученца да се водят на някакви пусти острови, през някакъв период от време да минава някакъв контейнеровоз с органични отпадъци(годни за ядене)...Хем си хвърляме боклука, хем кучетата."
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #93 -: 2007-06-12, 00:49 »
Плъховете са си доста интелигентни животинки (хората, които се занимават с изтребването им доста добре знаят колко трудно става). Вероятно по-интелигентни от котките, а трудния им живот и променящата се среда ги развиват доста.
Все по-популярни домашни любимци са в страни от Централна Европа като Швейцария и Австрия, а и по-западна както и Северна Америка заради добрия си нрав и същата интелигентност (можеш и да си ги учиш на номера като кучетата - имат повече характер, но ако те обичат са готови на много).
В градовете, освен че изяждат по-едрите отпадъци в канализацията и отпушват тръбите (иначе каналите ще се задръстват значително по-често), ядат и пребиваващите там насекоми. И въпреки това ги изтребваме всячески щото нали са грозни и гадни гризачи (като хамстера и морското свинче).
Полезността е доста субективно нещо - всеки вид носи своя принос в екосистемата.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Уличните кучета
« Отговор #94 -: 2007-06-12, 00:57 »
Полезността, а? Кучето все още се чудя кому е полезно?
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Уличните кучета
« Отговор #95 -: 2007-06-12, 01:02 »
Не ти отговарям конкретно на теб, но се сещам за 2-3 случая за бездомни песове в квартала, които са предпазвали входове и магазинчета от обир- макар и бездомни, те си чувстват личното пространство като собствена територия и я пазят от непознати олигофрени. По този начин бяха наръфали почти смъртоносно едни маскарани, които се опитваха да оберат местата.
Signature.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #96 -: 2007-06-12, 11:06 »
Цитат на: SHEMETNA
Винаги съм смятала, че хора, които мразят различните от тях, са тесногръди и сами си вредят. За мен е глупаво да мразиш всички евреи, негари и цигани, само защото са различни от теб и да ги мислиш за по - низши. Ако един начетен, образован и издигнал се негър застане пред вас, ако говорейки на дадена тема ви обори и си личи,че е много по-компетентен от вас, ще го отречете ли?!

Самото понятие "интелегентен и образован" не ми се връзва към нигър или циганин - в същност, лейди , давайте примери - дайте ми пример за образован и интелегентен нигър! Не, то чернилки по високи постеве има, особенно в щатите, но това не е пример за образованост, това е пример за пробивност, дайте ми пример за учен или писател, желателно примерите да са в процентно отношение - толкова процента са белите учени, а толкова процента чернилките, такива и такива открития са направили белите, а съответните черните и така на татък. Ах, да и като давате примери не се базирайте на американските политкоректни филми, а на действителноста.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #97 -: 2007-06-12, 11:15 »
По темата - предлагам да се създаде движение за защите от малтретиране на домашните и бездомните гризачи и хлебарки! Честно казано, едни от най неоправданите същества на този свят сда хлебарките! При това, забележете, няма случай до сега някой да е бил ухапан от хлебарка, а въпреки това, има гнусни и безжалостни типове които тровят хлебарките и извършват срещу тях мосов геноцид! \това трябва да се прекрати, предлагам хлебарките и плъховете да бъдат кастрирани и пускани на свобода!
А за плъховете да не говорим, те са си толкова симпатични и умни животни! Някога, в една далечна страна, работех на една сонда, та там си имахме плъх домашен любимец, винаги когато сядахме да обядваме това животно испълзяваше от някаде, а беше доста едър, сядаше си кротко до масата и чякаше да му подхвърлим хляб, салам или нещо друго за ядене - и тези животинки, в София, най безмилостно ги тровят! СТОП! ДА СЛОЖИМ КРАЙ НА БЕЗМИСЛЕНОТО ИЗБИВАНЕ НА НЕВИННИТЕ ПЛЪХОВЕ И ХЛЕБАРКИ! Че така като сме започнали, в скоро време ще се прехвърлим и на бездомните кучета, а след това, о ужас, ще започнем с избиването и на бездомни, а после и домашни хора!!!! Спрете се! Хора, да прекратим, това безмислено насили срещу плъховете и хлебарките - който ме подкрепя - нека пусно по един пост, и да преведе два лева по сметка, в името на благородната идея!

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Уличните кучета
« Отговор #98 -: 2007-06-12, 12:37 »
А аз предлагам Организация за защита от малцинствата!  
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #99 -: 2007-06-12, 20:02 »
Цитат на: tech_noir
Цитат на: SHEMETNA
Ако един начетен, образован и издигнал се негър застане пред вас, ако говорейки на дадена тема ви обори и си личи,че е много по-компетентен от вас, ще го отречете ли?!
http://bgfreaks.org/index.php?showtopic=1783
Точно това се опитвам да проверя от 7-8 години, запознавайки се на периоди неистово с какви ли не люде онлайн. Засега не съм попадал на азиатец, негър или арабин дето да издържи повече от 3 минути при вербално кумите срещу мен. Ама не е късно да попадна на такъв, не е  
Вижте в тая връзка- http://pakistaniat.com//2007/05/11/pakista...heck-checkered/
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #101 -: 2007-08-08, 11:48 »
Цитат на: tech_noir
http://www.optimiced.com/bg/2007/08/06/on-...ntless-cruelty/

Текста го е писала слъзлива, малоумна мадамка на презряла или преклонна възраст, най вероятно бездетна откачалка страдаща от липса на регулярен секс или със хормонални изменения.

Много важно че някой застрелял гълъб! Единственото с което не съм съгласен - това е след като застреляш гълъб, бездомно псе или друго животно - това е да го оставяш да лежи на асвалта. Не може така, наведи се и го хвърли в кофата, инак ще се вмерише и ще осмърди квартала!

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Уличните кучета
« Отговор #102 -: 2007-08-08, 12:22 »
Цитат на: Александр
Много важно че някой застрелял гълъб!
В случая ме впечатли следното:

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Млад, интелигентен човек, член на MENSA-България и на Българското дружество за защита на птиците (!), заявява от страниците на своя блог, че си е купил въздушна пушка и смята да убива с нея животни за удоволствие! (Ако това е тъпа шега, то е много тъпа, наистина… Но снимката на мъртвия гълъб изглеждаше истинска, за съжаление…)[/quote]
Защитникът на птиците убива гълъби. По- груба пародия е небезизвестния последната седмица случай с Максим Стависки, световния шампион по фигурно пързаляне - наш съотечественик, когато при автомобилна катастрофа причини смъртта на невинен шофьор поради безразсъдно каране с висока скорост и каране в нетрезво състояние. Въпросният Стависки е един от участниците в кампанията "Ако си пил - слез, искам да стигна жив" - кампания, пропагандираща за шофиране в трезвено състояние.

Вероятно вече организацията за защита на потребителите ще се бори за каузата на компаниите, 'Защита на децата' ще предпазва родителите и настойниците, а Червената книга ще бъде представена като видове за свободно и безнаказано изтребване и разрушаване.  
« Последна редакция: 2007-08-08, 12:22 от NoFeaRInc »
Signature.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #103 -: 2007-08-08, 13:34 »
Виж те сега - гълъбите не са защитен вид...

Но че е пародия - пародия е, това същото както нашите природозащитници - защитават бездомните кучета, а после весело ходят на лов за диви прасета из резерватите...
Още едно доказателство за липсата на идеали... Както е казал Марио Пузо във романа "Кръстника" - всичко е бизнес, нищо лично! Доста пошла фраза, не смятате ли?

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Отговор на: Уличните кучета
« Отговор #104 -: 2007-08-11, 22:21 »

Цитат
публикувано от: Александр   на: 08, 2007, 11:48:51

Текста го е писала слъзлива, малоумна мадамка на презряла или преклонна възраст, най вероятно бездетна откачалка страдаща от липса на регулярен секс или със хормонални изменения.
Текста го е писал мъж... Може дори гей да е, ама е мъж... Тва според мен е важно да се отбележи. Има хора с възвишена представа за живота. >:(  Тези (мъже) айде хора смятат съществуването за нещо сакрално, и унищожаването живот за  изключително престъпление спрямо природата и духовните закони...
 ;D Аз подкрепям такива хора... :P  ;D ;D ;D

така... Преди всичко искам да кажа, че на пода в спалнята ми има меча кожа, а таванът е пълен с дивечови рога... и много обичам задушено заешко...

Обаче досега не съм трепала нищо по-голямо от бръмбар... Общо взето съм против изтребването на беззащитните летящи същества... Не че не ми се е искало да отровя това адски шумно лястовиче семейство, което ме будеше цяло лято с пискливи звуци и нагло чуруликане, ама се сдържах, щото и те имат право на живот и що да ги трепя аз, когато котето все някъде ще ги причака >:( Имаше един сайт с тюленчета - http://pleasehelp.hit.bg/ - ей това не го одобрявам(в смисъл да налагаш по главата малко животинче) Имаше и едни котки във кутии, които се хранят със сламка и телата им се изкривяват във формата на кутията..., ама са закрили сайта... Е тва е безмислена жестокост само заради личното човешко удоволствие...  Е, може да казвам, че съм егоистка, ама  май не съм...

бтв  Много обичам кучетата... Имаме 5... Веднъж   ударих колата(щото е ниска, а на Папаза неравности колкото щеш), за да не ударя кучето, което тичаше до нея. Татко естествено се разбесня и казва "Дори човек да имаше, щеше да го сгазиш, само да не удариш кучето".  Винаги съм  За кучетата... и котките..., и тюленчетата

Въпросът със стрелбата е друг... Я си представете, че вместо гълъба беше уцелил някое дете... Четох за подобен случай скоро в 24 часа(едното дете е уцелено в окото, а другото в главата(пушката е двуцевка(със съчми), ама все пак)). По-скоро трябва да се вземат мерки за продажбата на въздушните пушки, щото  не всеки може да стреля...+ това май има закон, който разрешава стрелбата, само на пригодени за това места(Не ми се рови но съм чувала.)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #105 -: 2007-08-13, 09:43 »
Ето един чудесен пост! Господи, от кога чакам във форума да се появи такъв природозащитник... Имам в предвид предното мнение.

Цитат
Може дори гей да е, ама е мъж...

Съжалявам, ама не знам такава думичка като "гей". Какво означава тази дума? Ако означава педераст, то педаругите не са мъже - те са трети вид...

Особенно много ми хареса в предишното мнение описанието на мечата кожа на пода и еленските рога на тавана. Ето пример за истински природозащитник, това са хората които обожават бездомните кучета, но нямат нищо напротив избиването на мечки, елени и друг дивеч! Какви благородни, мили хора са тези природозащитници, а разни циници се осмеляват да ги наричат лицемерни гадове, обичащи по средством сладки приказки да си пълнят джобовете, а със спечелените пари да си купават патрони та да ходят на лов...
Цитат
Имаше един сайт с тюленчета - http://pleasehelp.hit.bg/ - ей това не го одобрявам(в смисъл да налагаш по главата малко животинче)

Тц, тц, а мечката чиято кожа е на пода на спалнята ви, как мислите са я убили? Гъделичкали са я до смърт по петите ли? Или си мислите че сама, доброволно, си е свалила кожата и после е тръгнала да се разхожда?

P.S. Не се заяждам, просто искам да кажа, че по добре е да се избиват бездомните кучета, от колкото застрашените видове.
« Последна редакция: 2007-08-13, 10:08 от ????????? »

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #106 -: 2007-08-13, 10:16 »
Не се ли разбрахме, че все още съм един човек. Когато станем много хора(Боже дано не е скоро) тогава може да ми говориш на ВИ. Иначе не позволявам ;D ;D ;D
Благодаря, че съм наречена "природозащитник", ама т'ва за мечката и рогата, и заешкото говори недвусмислено , че не съм.
НЕ благодаря, че съм включена в групата на
Цитат
лицемерните гадове
, щото съм всичко друго, но не и лицемерна... за това дадох примера за мечката... Ако бях лицемерна природозащитничка нямаше да го кажа...

Цитат
Тц, тц, а мечката чиято кожа е на пода на спалнята ви, как мислите са я убили? Гъделичкали са я до смърт по петите ли? Или си мислите че сама, доброволно, си е свалила кожата и после е тръгнала да се разхожда?

Мечката е убита с огнестрелно оръжие... 2 изстрела...  Тва е по-хуманно от налагане с бухалка по главата... Или греша :o
 И като говорим за лицемерие... Я отговори на въпроса Ядеш ли месо!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #107 -: 2007-08-13, 10:31 »
Мечката е убита с огнестрелно оръжие... 2 изстрела...  Тва е по-хуманно от налагане с бухалка по главата... Или греша :o
ъ... кво значи хуманно в случая? В единия случай убиваш за кеф, в другия- за пари! Е извини ме, ама е*ати хуманизма! Да утрепеш животното и да му одереш кожата или да му изтръгнеш рогата... Е не.. мерси ;)
А относно това дали ядем месо... тва има ли общо? Щото не че нещо... ама имаме нужда от мазнини, въглехидрати и други хранителни вещества, за да живеем... Тва не значи да стреляме по застрашени или горски животни ;) Идеята е да убиваме при необходимост (демек за да ИдЙЕм, а не щот е егати кефа да стъпваш на меча кожа...

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #108 -: 2007-08-13, 10:53 »
Цитат
В единия случай убиваш за кеф, в другия- за пари!
- Кво си имал предвид, като си писал т'ва?
Кой кога взима пари?! Не разбрах...
Хуманното е в бързината на смъртта...  Виждал си по филмите как се умира от изстрел - почти веднага.  Виждал ли си по филмите как се коли животно. Някакво предаване от типа на "Бразди" досега да е показвало как се убиват свинете, телетата, овцете?! Не - защото не е много лицеприятна гледка  - http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=1982 - Айде прочети го тва и кажи  колко ти са необходими мазнините, въглехидратите и другите хранителни вещества... И се замисли  кой е лицемер... Кой  говори за хуманност , за  убийства и всъщото време нагъва хамбургер...
Аз приемам убийството на животни... "Хайка за вълци" на Хайтов ли беше? А за какво е хайката? Щото вълците са много грозни и тряа ги изтрепим тия мръсни твари?! За всичко си има причина... За някои тази причина може да се стори нелогична, а за други съвсем основателна...

А, и още нещо... Да стъпваш по меча кожа не е голям кеф - пробвай!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #109 -: 2007-08-13, 11:13 »
Цитат
Не се ли разбрахме, че все още съм един човек.

да де, ама по рано беше с друг ник, та помислих че е нов човек, а съм свикнал с непознати да си говоря на "вие". Извинявай, минавам пак на "ти".

Цитат

Ям! И на лов ходя, НО(!), аз не съм природозащитник, не защитавам мечките, тюлените и бездомните кучета. Не защитавам питомната и дивата природа. Тюлените се убиват с пръчка по главата за да не им се поврежда кожата - необходимо е за кожарската промишленост, нищо лично (както е казал Марио Пузо в книгата си Кръстникът) само - бизнес.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #110 -: 2007-08-13, 11:18 »
Цитат
Виждал си по филмите как се умира от изстрел - почти веднага.  Виждал ли си по филмите как се коли животно.

Хм, и тука не съм съгласен. Животното от изстрел умира бързо, само ако е сполучлив изстрела, а ако е ударено лошо, но избяга, та ловеца не може и да го приколи? Ще обикаля ден два, а после ще умре - в мъки. А за клането - аз съм клал теле, въобще е безболезнено, за телето, удряш го със малкото ножче във врата, прекъсваш му гръбнака, а след това, докато е в безсъзнание му прерязваш гърлото. Върно е, че след това рита дълго време, но това са мускулни реакции, то телешкото  продължава да мърда и след развасовката.

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #111 -: 2007-08-13, 11:38 »
Цитат
В единия случай убиваш за кеф, в другия- за пари!
- Кво си имал предвид, като си писал т'ва?
Кой кога взима пари?! Не разбрах...
Ставаше дума за лова (за спорта говоря) и за убийството на тюлени, да кажем. В единият случай трепеш патки, щото е яко, в другия трепеш тюлени, щото имат скъпа кожа - еднакво гадно е
Цитат
Айде прочети го тва и кажи  колко ти са необходими мазнините, въглехидратите и другите хранителни вещества...
Амиии.. все толкова... Природа- жестоко, но необходимо
Цитат
И се замисли  кой е лицемер... Кой  говори за хуманност , за  убийства и всъщото време нагъва хамбургер...

Ми не знам... не намирам лицемерие тук.. явно съм затъпял... Ще ми обясниш ли какво е лицемерие и защо да ядеш месо и да не приемаш ненужното убийство е лицемерие? Аз също приемам убийството, но пак подчеравам- ако е с цел прехрана. Иначе не ме кефи! Ако това ме прави хуманист, значи аз говоря за хуманност.
Цитат
За всичко си има причина... За някои тази причина може да се стори нелогична, а за други съвсем основателна...
Съвсем вярно, това не значи, че трябва да уважавам 'причините' на някои хора. Иначе си е съвсем логично, само дето е малко неприятно

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #112 -: 2007-08-13, 11:54 »
Цитат
Виждал си по филмите как се умира от изстрел - почти веднага.  Виждал ли си по филмите как се коли животно.
Хм, и тука не съм съгласен. Животното от изстрел умира бързо, само ако е сполучлив изстрела, а ако е ударено лошо, но избяга, та ловеца не може и да го приколи? Ще обикаля ден два, а после ще умре - в мъки. А за клането - аз съм клал теле, въобще е безболезнено, за телето, удряш го със малкото ножче във врата, прекъсваш му гръбнака, а след това, докато е в безсъзнание му прерязваш гърлото. Върно е, че след това рита дълго време, но това са мускулни реакции, то телешкото  продължава да мърда и след развасовката.
Докато си говорите тука за лов и папкане, имате ли в предвид моданата индустрия в кожарската и част?
По-дребните животни със скъпи кожи ги развъждат в днешно време във ферми (по-лесно, евтино, а и доста са застрашени видове). Гледат ги в клетки като за кокошки (на кой му пука за мускулатурата, костната им система и стреса) - разбира се израстват с форма на кравай и доста истерични. Куршум би бил направо милост в сравнение с живота им, който е безкрайно изтезание. Ама не - като са почти възрастни ги убиват заради кожите. Тук идва по-интересната част - Ако кожата се продупчи, използваемата ѝ част естествено намалява, заедно с цената. Ако животното е стресирано, преди да умре или се дере мъртво качествата на кожата падат. За да е оптимално всичко ги дерат бързо и живи (т.е. просто закачат животинчето и бързо му свличат кожата, преди адреналина да е стигнал до нея). После го оставят да умре от кръвозагуба и адската болка в прахта.

В сравнение с практиките, стимулурани от манекенките лова и бухалките са си съвсем хуманно отношение. Отказвайте да използвате каквито и да е естествени кожи ако ви пука.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #113 -: 2007-08-13, 12:03 »
Е, това са скъпите кожи...
Мойте кожени якета са от телешки, свински и едно от ярешка кожа, а тези кожи ги взимат след месото... така че мога да си ги нося...

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #114 -: 2007-08-13, 15:29 »
Нека разкажа малко за лова...
Излизат няколко човека, спукват се от ходене по баирите и трепат квото им излезе пред очите(в повечето случаи) или за каквото имат разрешително. Да разгледаме един от обектите за това трепане, например на свине... "Дивата свиня яде наистина всичко - от насекоми и ларви, през мишки, яйцата и малките на разни птици, дори до мърша на себеподобните си. Естествено тя опуква и всичко сочно и хранително от растителния свят - гъби, луковици, грудки, плодове, жълъди, кестени, листа, стъбла, а и почти всички селскостопански култури".  Тва накрая съм го подчертала, защото много често дивите свине слизат в полето и омитат доста от селскостопанските произведения - например царевицата... Няма авджии => те безпрепядствено изяждат царевицата...=> няма от какво да се направи фураж за домашните прасета => спада бройката на отглежданите прасета, щото няма с кво да бъдат хранени => по малко храна от месен произход и по-малко хамбургери, в които има мазнини, въглехидрати и полезни вещества, щото няма суровина. Да вземем зайците - работата е пак същата - ядат храната, предназначена за домашните животни и пак няма хамбургери за хората. Та така е почти за всички диви животни и птици... без може би сърните, елените, дивите кози, муфлоните...за още не се сещам... Тях май наистина ги убиват само за спорта и рогата...
Цитат
Животното от изстрел умира бързо, само ако е сполучлив изстрела
Съгласна съм... Затова ако не си сигурен, че ще падне, не стреляй... Няма смисъл, нито трофей ще вземеш, нито месо... а за това, че умира веднага при колене... ето аз копнах информацията от сайта, за да не ви изморявам с излишни и трудоемки кликания:
Цитат
Малка платформа и мивка - офисът на убиеца. В очите на агнето се отразява блясъкът на все още чистия нож. След секунда върхът пробива кожата зад лявото ухо, потъва до дръжката и излиза от другата страна. С едно движение напред гръклянът е прерязан. Кръвта шурти като гейзер. Животното не умира веднага. Мобилизирани от агонията, мускулите работят още минути.
Е аз съм гледала наживо как колят животно...и не свършва толкова бързо... Ама ние имаме нужда от тези хранителни вещества...
впрочем тва за хранителните вещества... някак пак егоистично ми звучи... Че само ние ли имаме нужда оттези хранителни вещества?! А вегетарианците що не са умрели още, като не ядат хамбургери?!

А за да запазят тъпите им кожи да ги застрелят в главата, така няма да страдат толкова и тюлените, и белите лисици, ама  един патрон е 30 стотинки кой ше харчи пари за патрони

И за Бога я кажете как предпочитате да умрете - заклани или простреляни в главата! Много ми е интересно...

А за кучетата - Е, не давам да се трепат. Не мога да бъда обективна за кучетата, щото много ги обичам... Предполагам има смисъл в изтребването им, ама не искам да го приема... Ама кой ме пита мене, де

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #115 -: 2007-08-13, 16:30 »
Не ме интересува как, къде, кой и с какво ще ги трепе аз мастиите по улиците не ги издържам. Не ми пука, че ги кастрирали, как тогава продължават да се множат? И котки не ща да виждам, нищо че ги обичам. Милинките, убивали ги, а по яко ли е да ги гледаш мършави, без очи и т.н. по улиците? Веднъж ме ухапа улично куче и тъпанарите в поликлиниката не ми сложиха ваксина против бяс (което обяснява доста неща в поведението ми  ;) ), много била скъпа. "Да си я платя? -Не, не може!" Те нямали данни за болни от бяс кучета в района на града! Ми супер просто!

Евала!

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 736
    • Профил
« Отговор #116 -: 2007-08-13, 19:17 »
абе хора...чета чета и ви се чудя...добре бе представете си вървите си по улицата и по едно време виждате малко сладко кученце което почва да тича след вас и да ви се радва..и ви е кво ше напрайте ше го изритате..що..шото е бездомно...вие сте ебаси странните хора..то и тва душа носи бе ама дайте да ги избиваме шото ше е по-забаво да гледаме някой как страда!като видях кво ги правят тия бездомни кучета ми идеше да ревна..20-30 кучета на едно място 2 на 2 влажно студено без храна и вода..ако тва го видите ше ви стане яко нали ото знаете че ще умрат чуда ви се кви сте такива!
ае чакам да почнете да ме упреквате :)
~Всё не так плохо, как Вы думаете. На самом деле всё гораздо хуже!~

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #117 -: 2007-08-13, 21:58 »
Аз реших да прочета цялата тема от началото до края, за да видя кво мислят другите по въпроса...
Почнах от Това, че кучешките бълхи не нападали хора(имам 5 кучета и знам от ОПИТ че си пият и човешка кръв), минах през ротвайлери и добермани, които издушват уличните кучета(мойто улично куче(70 килограмов мелезак от кавказка овчарка и санбернар) влачеше ротвайлерите по поляните и ги пускаше само срещу много много бой от страна на старшията - не че има нещо общо с темата ама да се похваля), обърхах голямо внимание на трагичния край на Александровото куче, търсех хуманността във всичките и форми, не схванах що слагаме чернокожите тука(тва си е за друга тема), стигнах до гълъба, не знам що е в тая тема, ама кат видях гълъб , та си рекох що да не сложа тука малко тюлени и диви прасета - ей така, за колорит...
Аз лично май си смених мнението... за бездомните кучета... кат малка... до скоро, щото аз още си се чувствам малка... та тогава не давах да се нарани някое куче... Прочетох разказа на Миа, аз не дадох на старшията да застреля едно куче въпреки, че беше много болно(некадърен конски доктор)... Осъзнавам, че тва си е било чист егоизъм... Сега малко по-зряла(не по-умна) осъзнавам, че не съм мислела за кучето, а за себе си... ама кво да се прави - обичам ги много...
Мен уличните кучта не ми пречат - не съм хапана още от куче, не ги пипам=>не се и заразявам, а и тука няма много кучета, щото кметът пусна екополицаите да ги трепат - та ми отровиха едно куче, ама покрай сухото гори и суровото...  Ама има хапани хора, има заразени деца(комшийката и резнаха черния дроб, щото спеше с кучето). Всеки си има причини, за да мисли по начинът, по който мисли. Ако трябва да ги изтребваме(кучетата), то нека изтребим и всички лястовици, моля - но по по-милостив начин.  Те(птичките) не само, че шумят, цапат и прозорците и первазите,заразни са с птичи грип, а и разнасят дървеници(ако не знаеш кво е тва, имаш гоогле.бг, за да провериш). Щото като сме тръгнали да трепим, да трепим наред. Вие напред и аз след вас... вие трепите кучета, аз трепя лястовици... Няма капка ирония в думите ми. Тва си е сериозно предложение... все някога ще стигнем и до циганите...
А ако четете тва и все още си настоявате за хуманността, то  тука аз пак ви припомням въпроса на Александр, който аз повторих: А вие месо ядете ли? По-горе съм обяснила как се коли агне...И  да неми се излиза с номера за необходимите мазнини и хранителни вещества.. вегетаризнците живеят по-дълго от месоядните - давам за пример костенурките... Е тва аз наричам лицемерие и егоизъм - ядете си хамбургерите(преглътнете истината - в тях има всякакво месо - свинско, магарешко, конско, кучешко)пийте млякото(я си представете кво и е на кравата докато я доят) и ми пейте за безсмислените кръвожадни убийства за спорт или за пари...
Пак казвам - подкрепям убийствата на животните, щот не съм вегетарианка, ама такива, че смъртта да настъпи бързо и неусетно - един изстрел в главата би спестил много удари по главата и би запазил кожата - от кожи най разбирам...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #118 -: 2007-08-13, 22:01 »
Много ми е гадно за всички животни, които убиват, но си признавам, че ям месо. По принцип само пилешко обичам, но така или иначе това си е месо. Не обичам да нося естествена кожа, сестра ми имаше едно мн красиво елече, което мн готино стои, пухкаво. Да, ама като разбрах, че е от заешка кожа, желанието ми да го нося се изпари. Аз мисля, че една дреха може да е красива и без кожата да е ествествена, има много заместители, които изглеждат реалистично. Така че ако зависеше от мене, то отдавна нямаше да има такива жестоки методи за избиване на животните(за каквито тех поясни).

Но каквото и да си говорим тука, винаги ще има разни богати фукли, които ще дават луди пари за палта от животинска кожа и следователно убийствата няма да спрат.

Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #119 -: 2007-08-13, 22:05 »
Ако си носим в джобчето тубичка темперни или акрилни боички и всеки път като засечем кожичка в градския транспорт или на улицата нежно се отъркваме, може би мъничко ще се замислят при избора на следващата дрешка :)