Автор Тема: Уличните кучета  (Прочетена 28375 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен PooR^CReaTuRe

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 910
  • Your life is over and you're to blame
    • Профил
    • http://www.myspace.com/erm1ne2
Уличните кучета
« -: 2007-06-01, 01:59 »
Напоследък е пълно със ходещи необезпаразитени бълхарници. Общо взето на никой не му пука за тях, да не говорим, че всеки втори като види някой пес следва "оойй колко е сладко, колко е тъжно" нагушква го, без да си дава сметка с колко болеси ще се зарази и колко ще предаде на приятелите си и околните.  Това са животни които живеят на улицата и никой не се грижи за тях, гладни са, ядът боклуци и са пълни с болести от сорта на гъбички, краста, тении и тн.

Обаче някой замисля ли се, че напоследък са станали много агресивни, нападат, пренасят зарази и накрая те гледат миловидно! Преди малко тъкмо тръгвам да заспивам и чух как започват да се джавкат и после чух викове, сякаш бяха от дете! не знам какво стана, но беше ужасно! После погледнах през прозореца и те продължаваха да лаят и видях как се събират във съседния раьон! Ох дано да се  е измъкнало... Вчера или оня ден мисля, че разкъсаха някаква котка, а като минавам около тях обикновено ми ръмжат.

Според вас как изглежда този проблем? Дайте идеи за тяхното масово изтребване, на пример. Илии как да се защитаваме като попаднем по тъмно на глутница, която иска да ни разкъса?

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Уличните кучета
« Отговор #1 -: 2007-06-01, 10:42 »
Няма да попаднеш на тъмно на глутница, което иска да те разкъса - това са кучета не вълци, всяко едно от тях "мисли" за себе си. Никога няма да те нападнат повече от 2 на веднъж и онова, което е пищяло през нощта 100% не е било дете, нито каквото и да е подобие на човек - или е било друго куче или котка(те пищят така).

Относно масовото изтребление - ми е съм съгласна. И мен ме е страх понякога от тях, но определено не мисля,че трябва да убиваш всички, от което те е страх. Проблем са да, но държавата трябва да се погрижи за него. а и ако си забелязала повечето кучета (поне в района, в който живея) са кастрирани, за да не се размножават, но пак има малки... и как става тая работа?!? Помисляла ли си? Просто някой хора с домашни кучета ги пускат да се чифтостват - е как да спрем "производството на нови", като сами се  набутваме? Пък и много кучета хората като решат,че не могат да се грижат за тях ги оставят навън. В момента пред входа ми има едно огромно много красиво бяло куче. Било е домашно и някой го е изритал, как да не му се радвам и да не го храня като на никого нищо лошо не е сторило, въпреки тормоза, койо му хвърлят малките деца.

Аз съм за, ако ги прибират по приюти, но не да ги избиват. Болести и зарази имат, ама уличните котки да не би да нямат? А някой оплаква ли се от тях? Те са много повече и тениите са повече по тях.
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Уличните кучета
« Отговор #2 -: 2007-06-01, 11:25 »
И аз не съм съгласна с изтребването на кучетата... Пък и в моя квартал всички песове са кастрирани даже имат някво на ухото, че да се знае, че са... И точно тия са някви милички и никога не са ръмжали, лаели или нещо такова. Никога не смея да пипна улично куче, защото ме е страх да няма няква болест или бълхи или нещо такова, но винаги когато имам нещо му давам да яде. Просто го оставам на земята. Не е нужно да го пипам , за да му дам храна. А пък това, че се джафкат едно с друго е съвсем нормално... все едно хората да не се карат и да не стигат до бой. Колко пъти някви кучетата са се гонили покрай мен, ама те си се гонят те... не мен. А и да точно това за котките... всичк викат кучетата мръсни ама като видят бздомна коткаа иии АУУУУ И земат да я намачкат, а тя не е по - чиста от кучетата и има не по - малко болести...
Inside all of us there si hope...

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Уличните кучета
« Отговор #3 -: 2007-06-01, 11:30 »
Днес баща ми едва наби спирачки пред две връхлитащи улични помиярчета, които упорито се опитваха  да лаят и хапят ГУМИТЕ! Много са тъпи! Щяхме да се пребием и ние и тези зад нас, щото се случи на скоростна отсечка! Нека мрат или да ги затварят някъде! Не ме грее особено. А за котките....Те са нужни за плъховете по НДК, примерно. Котките владеят, нека си живеят  
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #4 -: 2007-06-01, 11:35 »
Е да нали котките не ръмжат и лаят, кво ни пречат.
На мен лично кучетата не ми пречат кой знае колко. Ако решат да ми се правят на страшни, толкова по-лошо за тях. Нека си ги кастрират и да не ги закачат повече. А и едно уточнение, кучешките бълхи не ходят по хората!!! Не мога да кажа същото за котешките де, те са просто ад! Ам също ми е много чудно как се хваща тения от галене на куче  
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #5 -: 2007-06-01, 11:42 »
Цитат на: ZAZO
Е да нали котките не ръмжат и лаят, кво ни пречат.
На мен лично кучетата не ми пречат кой знае колко. Ако решат да ми се правят на страшни, толкова по-лошо за тях. Нека си ги кастрират и да не ги закачат повече. А и едно уточнение, кучешките бълхи не ходят по хората!!! Не мога да кажа същото за котешките де, те са просто ад! Ам също ми е много чудно как се хваща тения от галене на куче  
Кучешките бълхи са по-едри и ХОДЯТ и по хората, изпробвано! И са бая напомпани!
Някога виждал ли си тения? Няма да е през кожата, но не е трудно да я хапнеш  
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #6 -: 2007-06-01, 12:13 »
Цитат на: Eye-of-every-storm
Кучешките бълхи са по-едри и ХОДЯТ и по хората, изпробвано! И са бая напомпани!
Някога виждал ли си тения? Няма да е през кожата, но не е трудно да я хапнеш  
Еми точно щото е изпробвано казвам че НЕ ХОДЯТ по хората. Иначе съм виждал тения, но си мислех че при една нормална хигиена не е чак толкова лесно да я хапнеш.  
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен PooR^CReaTuRe

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 910
  • Your life is over and you're to blame
    • Профил
    • http://www.myspace.com/erm1ne2
Уличните кучета
« Отговор #7 -: 2007-06-02, 11:36 »
ЪЪъъъ поправка... Кой 15-16 годишен любител на кучета помни какво е пипал преди да яде и дали въобще му пука дали си е измил по някакъв начин ръцете преди да си ги завре в устата. То е достатъчно кучето да се обърше в теб и после със същите дрехи да си седнеш в леглото. Въпреки, че примерно имам покривка за леглото, просто ми става гадно да спя с едни и същи чаршафи повече от 2-3 дена, защото знам колко зарази вкарвам в нас със дрехите ми.
Вярно е че малко съм се фанатизирала на тази тема, ама някак си не искам зорлем да хвана някаква гнасна болест...

Относно котките - с много зор би успял да се приближиш по-малко от метър до някоя преди да е избягала.

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Уличните кучета
« Отговор #8 -: 2007-06-02, 11:42 »
Абеее не бягат много... а и колко пъти са изкачали някви котки пред колата ии наще се шашкат... щот те изведнъж изкочат от няква кофа иии се стресираш. А и много пъти ми се е случвали някви котки да си вървят след мене... един път една 10 мин вървя след мен и един мой приятел, защото той отиде и я погали... ама после като види бездомно кучее и "ааа бягай".. все едно бездомната котка е много по - чиста...
А и тия деца мозък нямат ли? Аз що не пипам уличните кучета? Що като се прибера винаги си мия ръцете? То малко елементарна хигиена трябва за тая работа... и на 15-16 пак не ги пипах... никога не съм ги пипала уличните кучета... пък да не говориме за котки... както си имам алергия към тях... само съм им давала храна
Inside all of us there si hope...

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Уличните кучета
« Отговор #9 -: 2007-06-02, 14:16 »
ааам кучешките бълхи наистина ходят по хората... аз май знам най-добре, защото имам алергия... Иначе абе то и елементарната хигиена не е много сигурен начин да избегнеш заразяване с тения, още повече, че от вън можеш да си вкараш вътре такова нещо, ако имаш домашен любимец. МОйто коте преди година-две се беше заразило с котешка тения, която е сравнително безопасна за хората, но не е приятно. Явно ние му бяхме донесли, я с дрехи, а с мръсни ръце... ама го излекувахме де.

Таа котки, кучета и двете носят болести, трябва някой да се заеме с тоя проблем, но ще видим кога ще се измисли ефективен начин
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен target_audience

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 219
    • Профил
    • http://marilynmanson.7.forumer.com/
Уличните кучета
« Отговор #10 -: 2007-06-02, 17:30 »
Страшно много обичам уличните кучета...винаги ги привиквам като ги мерна.Ако са мръсни не ги галя а само ги поощрявам с тупване по главата.Честно казано така си градя връзки сред кучешките среди из всякакви квартали.Пък и винаги съм им се възхищавал на волята за живот
But I'm just a pitiful anonymous... with diesel power!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Уличните кучета
« Отговор #11 -: 2007-06-03, 13:27 »
Както са шладинки така шкачат по штарците по улицата. Ако не друго поне тряа да ги разкарат от гъсто населените квартали щото мноо мизерии могат да станат.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #12 -: 2007-06-03, 15:04 »
Всеки трябва да си реши проблема индивидуално по кварталите...
Например, инвестират се малко пари в няколко кила евтина кайма, каймата се смесва обилно с отрова за мишки и щедро се разхвърля из местата на обитаване на кучетата - нощес естествено, на другия ден се наблюдават вереници хленчещи квартални откачалки, но псета вече няма...
Работи - проверявал съм го!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #13 -: 2007-06-03, 15:22 »
В нашия квартал сме си решили проблема с бездомните кучета кардинално - развъдихме си котки убийци. Обикалят на едни прайдове и само да видят пес веднага му се спускат... Няма грам шега.
Последно се търкалях от смях, като бяха подгонили един доберман... Невярвах, че ще видя подобно нещо. Невярвах на очите си...

Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #14 -: 2007-06-03, 15:38 »
1. Хапало ме е улично куче (е, почти отървах се с разкъсан безвъзвратно абитурентски костюм, не ме дооцели), без разбира се да съм го провокирал.
2. на 2, 3 пъти съм в квартала съм виждал възрастна жена нападната от глутница (нещо много си харесват по-слабите индивиди, гледам децата се движат само на групи) - притичвали сме се хора на помощ > Пирогов > ваксини за бяс+тетенус (адски са болезнении). Мислче че старсице въобще гледаха да не излизат вечер, а и през деня гледаха да не се застояват много. Стана известен случая с едно бясно бездомно куче, захапало 3 деца и 2 бабки преди да го разстрелят (не знам с какво и как е взел разрешително за него, ама едната страна на един Кайен после беше цялата в кръв, козина и мръвки).
3. Нямаше улични котки (що ли...). Все пак сме квартал, където има пришт за бездомни. ОК, хващат ги, скопяват, ваксинират, обезпаразитяват, пускат ги обратно и... по-агересивните нескопени ги нападат и изяждат, т.е. ефект няма.

Решението - в квартала станаха модерни накакви огроммни питове и ротове - през деня ги разхождат с намордници и на къс повод, ама нощем батковците периодично ги пускат да си поиграят. На сутринта по градинките се валят крайници и глави на мелезчета.

От около две години няма ухапвания и нападения, а почнаха да се мяркат и котки .
« Последна редакция: 2007-06-03, 15:41 от tech_noir »

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #15 -: 2007-06-03, 22:14 »
Цитат на: Александр
Всеки трябва да си реши проблема индивидуално по кварталите...
Например, инвестират се малко пари в няколко кила евтина кайма, каймата се смесва обилно с отрова за мишки и щедро се разхвърля из местата на обитаване на кучетата - нощес естествено, на другия ден се наблюдават вереници хленчещи квартални откачалки, но псета вече няма...
Работи - проверявал съм го!

Ще ме прощава6 ама така колко домашни кучета са загинали пример кучето на alienware
от колко време сме се заканили на счупим капа4ките на нещастника който разнася отрова за и тва не е на4ина.
Tака мен ли4но никога не са ме хапали или нападали ку4ета
кучешките балхи не ходят по хората ку4ето ми имаше балхи и никой в нас не имал и едно охапване
след тва ако препо4итате да ги пребират в приюти а не да ги избивате на улицата е извинявай трябва да си голям садист.В приютите не стига че ги изтезават и ги държат гладни а след няколко дена ги обиват.
Котките също разнасят болести и също са проблем.
А тва за хигиената в вярно е 4е много деца не си мият ръцете след като пипат ку4ета,но те не си мият ръцете след като са се държали за дръжката на която се е държал и хепатитен мангал преди тях така4е тва си е тяхен ли4ен проблем.
кастрирането е решение (между другото след кастрацията се действието на някаква жлеза спира да действа понеже ве4е не се добава дадения хормон те запо4ват да се държат с поведението на малки ку4ета,мойто е кастрирано и ни обясниха нещо такова)
Та ако сами не се замислим над действията си  няма на4ин да се справим с дадения проблем.
А тва да питбулите и ротвайлерите,тия пичове сигорно ги използват за бой с ку4ета и просто така си птравят нещо като тренировка на кучетата.
« Последна редакция: 2007-06-03, 22:15 от OutOfSpace »
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен target_audience

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 219
    • Профил
    • http://marilynmanson.7.forumer.com/
Уличните кучета
« Отговор #16 -: 2007-06-04, 14:37 »
Те тия кварталните пъмияри са доста бясни и неведнъж са нападали хора.Мен не ме закачат и затова,си ги обичам.Да нападат циганите и котките!!!На тях това им е най-големият враг.А каймата с мишата отрова трябва да се прати в ТАТАРЛИ или в околоноста на виетнамските общежития.Там е проблема...защото кучетата са по-малкото зло.
But I'm just a pitiful anonymous... with diesel power!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #17 -: 2007-06-04, 16:02 »
С домашните кучете - всеки пак да си решава проблема индивидуално, като сложиш на псето си намордник - няма да може да руча отровна кайма, а щом е без намордик - лека му пръст!

P.S. Собствениците на домашни кучета - преди да се засягат от радикалното отношение към псетата им - да прочетат закона!
P.P.S. А при чупенето на капачки има един интересен момент - не се знае кой, чии капачки ще счупи, а някои хора притежават легално, нарезно, огнестрелно оръжие - за самозащита, разбира се.
P.P.P.S. Не знам къде в по света, освен в нашата мила татковина има толкова много кучешки лайна по тротоарите? А някои се радваха че сме влязли в ЕС! Интересно в Германия дали е така?

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #18 -: 2007-06-04, 22:11 »
Не мисля, че кучетата трябва да са избивани масово. Само тези, които са много болни, или болни от бяс.
Има много житовинки, които заслужават да живеят, да не забарвяме, че много от кучетата на улицата, са там заради "грижовни" стопани, счели,че им е писнало да имат домашен любимец. Кучетата са много добронамерени същества като цяло, може да има единичени случаи на хапещи и болни от бяс, това не значи, че ВСИЧКИ трябва да бъдат затрити!
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #19 -: 2007-06-05, 09:55 »
Уличните ТРЯБВА да бъдат затрити! А тези които не трябва да се затриват - нека бъдат "осиновени", стопаните им да им извадят паспорт, да им бият ваксини, а ако ги изгонят на улицата - да бъдат глобявани! Закони и ред трябва да има в тази държава!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Уличните кучета
« Отговор #20 -: 2007-06-05, 10:42 »
Уличните кучета трябва да бърдат кастрирани (както между другото трябва да бъдат кастрирани и циганите при раждането им.. според мен), обезпаразитени и гледани в приют.. който иска - да си осиновява... супер селско е да дадеш 1982736 лева за някво марково куче, за да си гъзар, докато има толкова много бездомни кучета! Като искаш да се грижиш за животно - земи си от приют... ква е тая мания да имаш питбул, немога да разбера!

В крайна сметка хората сами са си виновни че има толкова много бездомни кучета... на някой кучката му забременяла от няква друг порода и понеже неможе да продаде кученцата за 198342 лева ги изхвърля на улицата... Като неможеш да си опазиш кучето - кастрирай го... защо трябва да изхвърлиш на улицата още 8 кучета примерно..?

Да ги избиеме не става... дайте да избиеме и бездомните хора... да избиеме и просяците.. и инвалидите да избиеме, а..?
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #21 -: 2007-06-05, 10:45 »
Цитат на: WhoAmI?
дайте да избиеме и бездомните хора... да избиеме и просяците.. и инвалидите да избиеме, а..?
Аз съм за! Или по-добре да се приютът. Нека избием циганите и да настаним на тяхно място бездомните и кучетата. ПОсле ше завладеем Германия и Канада.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Уличните кучета
« Отговор #22 -: 2007-06-05, 11:44 »
.... ПОсле ше завладеем Германия и Канада.
Мисля че не разбираш иронията в думите ми... или аз не разбирам иронията в твоите..?
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #23 -: 2007-06-05, 13:11 »
Хах...много зле.
Аз се страхувам повече от хората, отколкото от уличните кучета. Един човек може да ти стори куп злини, когато най - малко предполагаш, докато кучетата са предани!

Как ще ги избием? И циганите как ще избием?! Нали сме големите хора, големите интелекти! То с избиване много лесно става, но това не е решението! Решението е друго. Стига с тея аборигенски методи! Надявам се, че все още съществува едно нещо, ХУМАННОСТ се казва! Да се създадат приюти за животните, къде да бъдат кастрирвани и гледани, ако някой иска, да си осиновява. Само болните да се убиват! А не като нашите пародии на изолатори и приюти, където даже рядко и вода осигуряват и веднага убиват кучетата... Да, вярно е, че има кучета, които хапят, но имайки впредвид огромния брой на кучетата по улиците като цяло, тоя процент на хапещи е ужасно малък! Дайте сега подред да ги тровим по улиците с евтина кайма! И айде и утре Петко Първанов да отровим, че ми е дигнал днес полата и ме дразни! Или Мима Средногорска, че ми ръмжала и ми крещяла, като ме видела. Твърдо ПРОТИВ такива методи съм! Или ме дразнят хората, дето мразят уличните кучета, защото лаели! Ми кво да правят!? Пречат ли ви? А не ви ли пречат повече комшиите, които бучат, дрънчат по всяко време на денонощието?!
(Георги Константинов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #24 -: 2007-06-05, 15:34 »
Митак, моите уважения, ама пресилваш нещата - не може да се сравняват бездомните кучета с хората!
Недейте така, бре, хора! Тези приюти за кучета с чии пари ше се издържат? С моите ли данъци? Значи аз ще бачкам за да храня бездомните псета, а в същото време родителите ми няма да могат с пенсията да си купят кило месо? Не, аз като данакоплатец - не съм съгласен! Щом трябва да има приюти за кучета нека да се издържат от волни пожертвования, а бюджета да раздава само отрова за кучетата! Че то всички сте големи хуманисти, ама като опре работата до пари - никой не дава! Аз съм равнодушен към кучетата, но няма да плащам от МОИТЕ пари за да ги хранят и кастрират - най евтиния варият е да бъдат избити и това е напълно хумано!
Въпрос към всички форумни хуманисти - месо ядете ли? Митак, тебе лично питам - мръвка хапваш ли?

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #25 -: 2007-06-05, 16:09 »
Цитат на: OutOfSpace
А тва да питбулите и ротвайлерите,тия пичове сигорно ги използват за бой с ку4ета и просто така си птравят нещо като тренировка на кучетата.
В конкретния случай се съмнявам да им се занимава с това. Това е махалата, където са централите на бившите "силови" групировки - сега честни предприемачи-индустриалци. Съответно доста от по-високопоставените им служители живеят, пият си кафето и водят децата си на детска градина наоколо. По-скоро бих заложил на странния кеф да гледаш как любимеца ти разкъсва друго живо същество.

Цитат на: Александр
Тези приюти за кучета с чии пари ше се издържат? С моите ли данъци?
Всъщност не, до колкото знам нито държавата, нито общините им отпускат бюджет. Дарения, такси при осиновяване и меджународни фондации (за това и вече има камери и могат да се гледат през нета 24/7 - да докажат на спонсорите си, за какво хуманно отношение отиват парите им).
« Последна редакция: 2007-06-05, 16:23 от tech_noir »

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #26 -: 2007-06-05, 17:52 »
Александр, не те бърка да дадеш пари за евтина кайма, да отровиш половината кучета от махалата, ама щом опре до даване на пари за да помогнеш на дадена животинка, парите ти се свидят. Много лошо, мнгоо лошо! Значи сме станали супер зли същества, щом е да направиш лошо, парите ги даваме, ама ако е за добра кауза - против сме!    Държавата има отпуснати пари за бездомните кучета, много фондации и дарения от чужбина има в подкрепа на бездомните кучета...Но е по - лесно да ги държат гладни и жадни по приютите, да ги убиват с ужасни мъки....

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Аз съм равнодушен към кучетата, но няма да плащам от МОИТЕ пари за да ги хранят и кастрират - най евтиния варият е да бъдат избити и това е напълно хумано!
[/quote]Какво хуманно има в това?    С какво са виновни те, че са без дом? С какво са виновни една голяма част от тях,че са изоставени от семействата, на които са принадлежали, че са били домашни кучета, но на някои хора им е писнало да се грижат за тях  и са ги захвърлили? Да ги изтрепем ли? Че сме мнгоо по - висши от тях? Абсурд. Александр, ти имал ли си куче? Знаеш ли колко предани същества са? Аз имах 10 години куче, наскоро умря, ама да ти кажа, че беше много по - умно и вярно сигурно от половината приятели, които съм имала! Не знам защо считаш, че е пре*бавка да дадеш някаква част от парите си за кучетата. Чух някъде думите "Величието и моралният напредък на една нация могат да се оценят по отношението й към животните".
Точно така е  

Имайте впредвид, че хората вместо да си осиновят кученце от приют(както Митака каза), търсят някакви "маркови" на космически цени, имайки впредвид, че пребиват и убиват улични кучета, които не са им направили нищо, защото ги дразни лаят им, тровят наред с евтини кайми и бездомни и често ДОМАШНИ наред;парите, отпуснати от държавата за изолатори и приюти отиват в джобовете на определени хора, а с животните там се държат повече от ужасно и не им осигуряват даже елементарните условия за живот....Имайки всички тея неща впредвид, стигаме до извода, че не кучетата са гланият проблем на България, а ХОРАТА!

Александр каза да не сравняваме хора и кучета, не било уместно. И аз мисля така! Не е изобщо уместно да сравнявам! Кучето никога няма да те излъже, да лицемерничи, да те предаде! Кучето би седяло до теб, когато си богат и беден, когато си известен или просяк! Кучето иска само малко обич и грижа! А човекът! Дай му да трепе, коли и мрази, в това е най - добър! Пари би дал и то с кеф, ако е за това да убие нещо, но ако е за това да спаси - абсурд...
(Георги Константинов)

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #27 -: 2007-06-05, 20:00 »
Уличните кучета нетрабва да се избиват и най- безмилостно да се тровят. Те с какво са виновни, че са на уличата? Да не мислите, че им е много приятно? Защо са станали агресивни и нападателни? Може би защотот животът ги е направил такива. Съгласна съм, че не е приятно да те нападнат, та даже и е опасно, но определено е по добре ако се кастрират ВСИЧКИ улични кучета- ако това се направи след няколко години те ще изчезнат. Това вече е измислено, проблема е, че не го правят. За това кучетата не са виновни. А истината е, че и те не са толкова опасн, колкот наште "братя"- циганите- те са истинската опасност на улицата!
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #28 -: 2007-06-05, 22:05 »
Цитат на: SHEMETNA
Стига с тея аборигенски методи!! Да се създадат приюти за животните, къде да бъдат кастрирвани и гледани. Само болните да се убиват!
Моля? Абуригенските прояви са и в твоята глава! Кастрирането не е Природно и Хуманно!  

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #29 -: 2007-06-05, 22:54 »
Цитат на: SHEMETNA
Стига с тея аборигенски методи!! Да се създадат приюти за животните, къде да бъдат кастрирвани и гледани. Само болните да се убиват!
Кастрирането не е Природно и Хуманно!  
да но, определено е много по-добра идея от убийството!
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.